Humans

Velká Británie / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (více)

Série(3) / Epizody(24)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

Richi007

Angličani vědí, jak mají točit sci-fi. Sice je tam trochu brzdí USA, ale je tam vidět silná převaha anglického scénáře. Jen ta Katherine Parkinson mi tam nesedí, ona patří prostě k IT Crowds jako komediální herečka. Drama moc nezvládá, ale na druhou stranu mám u ní pocit, že to bude postava, která se bude nejvíce vyvíjet, až budeme překvapeni. Tak snad se vyplní má vize. Jinak asi zatím nejlepší dílo o UI, kam se hrabe Já, robot. ()

Uccueta

Piata hviezdička ešte visí niekde vo vzduchu. Áno, takéto sci-fi a takéto seriály vážne môžem. Ak by som mal za úlohu zhrnúť opis Humans do jediného slovu, bola by to komplexnosť alebo celistvosť. Zaujímavý príbeh, aj keď viacej krát videný bol podaný z originálneho uhlu a namiesto veľkej kriminálnej drámy (Almost human) tu máme komornú, rodinnú drámu s psychologickými motívy a rozvetvenými vrstvami. Počkám na ďalšiu sériu a nechám sa prekvapiť. ()

jackalsc

Tvůrci sekali rohy tam kde se dalo. Když chtěli něco udělat se scénářem, neobtěžovali se k tomu vystavět nějaké vysvětlení. Vždy když se něco potřebovalo, tak to šlo. Dívám se třeba na update všech robotů jedním tlačítkem z nějakého náhodného tabletu. Vysvětlení je, že synthové jsou navzájem propojení. OK, kdyby toto takhle šlo, tak denně stovka tisíců hackerů posílá do celé sítě kódy, které jsou okažitě aplikované na všech synthech, žádná ochrana. Hovadina. Takových věcí je seriál doslova poset. Je pravda, že místy seriál potenciál má z hereckého hlediska, ale opravdu jen místy a jen na pár charakterech, většinou ale i to není žádná sláva. Kam vyšuměla ta pasáž s tou novinářkou? Snaží se vybudovat nějaké zázemí a o pár epizod se na to vykašlou. Velké zklamání, měl jsem dost problémů to dokončit a hodněkrát jsem přemýšlel, že to vzdám. Seriál má ale husté intro. ()

Easykill

stále jeden z nejlepších seriálů s touto tématikou. Lidstvo vs umělá inteligence. Tento seriál otvírá tolik otázek.. A mnoho z nich je zodpovězeno celkem realisticky, což je obrovské plus. Když vytvoříš něco, co chceš aby se nám podobalo, ono se to povede a ve finále to je lepším člověkem než ty sám, tak se nemůžeš divit tomu, jaký věci a události naberou spád. Za mě skvěle obsazený i zahraný, snad se někdy dočkáme čtvrté série. Tohle na totiž obří potenciál. ()

lusota

Konečně od dob populárních Ztracených seriál, který mě fakt bavil, napínal díl od dílu víc a víc a nevadilo mně, že je to "sci-fárna" jak prase. Jsem zvědavá na další sérii. A stahuji si Äkta människor, abych mohla srovnávat. ()

Daydreamer

Výtečný seriál už svou prvou řadou. Ale druhá je ještě lepší. Ta konfrontace světa lidí se světem syntů s vědomím a cítěním a vše, co z toho vzniká, je prostě úžasná. Jasných pět hvězd! ()

Občasník

Dokoukány obě série za pár dní. Ke konci ve mně převážil pocit, že sleduji jihoamerickou telenovelu. Jistě, akční scény zůstaly, ale napětí vymizelo a prvotní dramatičnost rozdílu mezi lidmi a synthy se postupně smazávala a to až tak, že androidi měli stejné motivace a myšlenkové pochody jako lidé. V další sérii už to bude asi nastavovaná kaše a hledání problémů tam, kde by vůbec nemusely být. Možná se ale pletu a dynamika boje mezi synthy a lidmi bude natočena uvěřitelně. ()

Grossing

Na seriálu se mi moc líbilo, že mu nechybí lidský rozměr a je uvěřitelný. Britové nikdy nezklamou, alespoň já si vždy dobře vyberu. ()

poola

Nalákání bylo velmi dobré. První díly jsou super vzpruha z běžného seriálového dění. Ke konci však se z celého stává mýdlová opera a vrchol toho je "oprava" jednoho ze syntů. Takže za první půlku první série 3*. ()

Regig

Vcelku povedený remak. Některé části scénáře jsou stejné, jiné podobné a některé části úplně jiné než jde zhlédnout v originále ´´skuteční lidé´´. Ale chybí tomu ta skvělá a napínavá atmosféra co měla právě Švédská verze. ()

stret

Gemma Chen to ťahala. Katherine Parkinson podrážala - jej obsadenie bolo chybou - neuveriteľne ma srala svojou neschopnosťou hrať a vyzerať, aspoň sa obliecť, učesať, ksichtiť inak ako v IT Crowd. Celá anabáza s aktivovaním adult mode bola obrovskou trápnosťou, rovnako ako aj príbeh o stratenom bratovi, ktorý nám mal akože priniesť "hlbšiu emóciu". Naznačená vízia je síce fajn, ale nemá to skutočný príbeh. Vo všobecnosti, tento druh príbehov o humanoidných androidoch, ktorých ľudské vlastnosti sú vzdialenou, brutálne vzdialenou sci-fi víziou - stojí za zmätením širokej verejnosti o nebezpečenstve umelej inteligencie. ()