Humans

(seriál)
Trailer
Drama / Sci-Fi
Velká Británie / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, (více)

Série(3) / Epizody(24)

Uvažovali jste o tom, jaké by to bylo mít doma androida, který vypadá a chová se jako člověk, ale udělá pro Vás cokoliv mu nařídíte? Zkuste se na to zeptat obyčejné rodiny, která si takového Syntha pořídila místo nové televize nebo sekačky.
Britská veřejnoprávní televizní stanice Channel 4 nás ve sci-fi dramatu Humans zanese do paralelní přítomnosti, kde nejmodernější androidi sloužící v domácnostech mají i své stinné stránky. Je otázkou, zda se na danou závadu vztahuje reklamace. (geklon)

Trailer

eLeR

Celkom zaujímavý počin .. nenudila som sa skoro vôbec a oddýchla som si dostatočne. Miestami sa mi veľmi páčila hudba. Vyložene ma žiadna postava neotravovala, ba niektoré som si aj obľúbila. Druhá séria asi aj výživnejšia, a tá tretia má tiež len osem častí, takže som to v pohode zvládla za pár dní. 3,5* ()

Davies182

PO TŘECH ČÁSTECH: Ex Machina na pokračování, ovšem v zajímavějších kulisách a s mnohem tíživější atmosférou. Záměrně ale nepíši "s lepšími herci" - zatím. Vlastně to celé téměř vypadá, jako by se jednalo o nepřiznaný televizní sequel zmíněného filmu, i když jde paradoxně o remake jednoho staršího seriálového kousku... Šíleně mě to baví, veliké doporučení. ()

kulyk

Vybrabčený Asimov. Což by nevadilo, ústřední rodina však již ano. Tohle mít v sousedství, jdu snad radši kočovat k Lakatošům. Celý ten fórek jak ušetřit, tedy naroubovat ultrašpičkovou, v reálu prozatím ani zdaleka nesestrojitelnou technologii do dnešních kulis, by se též dal odpustit. Tak tedy robota odlišíme od lidí zelenou kontaktní čočkou a všechny necháme jezdit v priusu, no bóže. Ovšem kvalita pozvolna klesá, a to spolu s napětím. Občas se neudržím a u některých filmů napíši, že by šlo o námět dosti nosný pro seriál. Zde to je přesně obráceně. Jeden vcelku pěkný bijáček by z toho šlo uhňácat. Pokud by se tedy přeobsadila mongoloidní a težce neuvěřitelná famílie. ()

playboxguest

S každým dílem napínavější, až do takové míry, že mi to nedovolilo odejít od televize, dokud jsem nedojela celou sérii v kuse a nemůžu se dočkat druhé. Tak to má být. Tíživé, zamyšleníhodné, filozofické i existenční otázky vyvolávající a příběhově propracované, moje sci-fi játro po celou dobu plesalo radostí, jako když ho po náročném víkendu najednou zásobím minerálkou. Herci jednotně parádní, málokdy se mi stane, aby mi castingově sedly všechny postavy, největší plus pro skvělou Gemmu Chan a panensky krásnou Emily Berrington, která mi hrozně připomíná blondie verzi Bryce Dallas. Remake neremake, britové opět skórují na plné čáře a já mám po dlouhé době nutkání kopnout tam pětku, tak uvidíme jak se s tím vypořádá druhá série, zatím jdu do mé mysli uploadnout originál ze Švédska. Díky channině za titule, neměly chybu. EDIT: Vzhledem k tomu, že mě uk verze nadchla o dost více jak originál, zvedám na plný počet. ()

emma53

Tak poslední díl jasně naznačil, že se můžeme dočkat pokračování a já se těším, protože mně obě tyhle rodinky pět plus pět (šest?) přirostly tuze moc k srdci. Takže hurá do další série. Krásná Anita (na ní se mrknu podrobněji) alá Mia byla s Leem vyčnívající dvojkou syntů a pak tu byla rodina, která zastupovala tu člověčí část. Netušila jsem, že mě Humans čapne a nepustí až do konce, takže jsem ho dala na dva zátahy a to se nedá škudlit ani v počtu hvězdiček. Já, která se dívá na sci-fi po kapkách, jsem se bavila, žádná nuda se nekonala a tudíž ho moc ráda doporučím dál. Asi to ještě přepíši, ale až později........ ()

• Seriál se často odvolává na zákony robotiky, jak je definoval spisovatel Isaac Asimov ve svých knihách o robotech. Jsou to:
    1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.
    2) Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
    3) Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. (venalce)
  • Dealer, který nelegálně upravoval a prodával roboty se jmenoval Silas Capek (Paul Kaye). Zřejmě jde o narážku na českého spisovatele Karla Čapka, který ve své hře "R.U.R." poprvé použil slovo "robot". (venalce)