Reklama

Reklama

Humans

(seriál)
Trailer
Velká Británie / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Hrají:

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

Videa (9)

Trailer

Recenze (76)

xNoelx 

všechny recenze uživatele

Uhlazenější kopie švédského Äkta Människor, kdybych neviděl originál, možná bych hodnotil lépe. Potěšila mě tam vyžraná Katherine Parkinson, jinak podle mě ne úplně dobře vybraní herci. Když už kopírujou, tak by se měli snažit udělat to lepší, ale věřim, že kdo nezná originál tak se může pěkně bavit. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Britská sci-fi novinka Humans, ktorá je remakom švédskeho seriálu (nevidel som ho, takže porovnávaniu sa vyhnem) je zaujímavým mixom rodinnej drámy a detektívneho thrilleru skúmajúca otázky ohľadom umelej inteligencie. Odohráva sa v súčasnom svete, kde má akurát každý doma robota na nerozoznanie od človeka, ktorý mu pomáha s chodom domácnosti, musí rešpektovať zákony robotiky a podobne. No a pár týchto robotov má vedomie, dokáže rozmýšľať a cítiť ako človek. Ako? Prečo? Čo podniknú? Veď to už každý pozná z mnohých filmov, nedávno napríklad z Ex Machina ktorej by Humans mohli byť pokojne spin-offom. Neprinášajú síce nič nové, ale po (ehm, takmer) celý čas veľmi decentne a inteligentne pracujú s námetom umelej inteligencie, rozohrávajú dve línie príbehu, ktoré sa výborne dopĺňajú – jednu v domácnosti obyčajnej britskej rodiny, druhú na strane vyšetrovateľov ktorí sa pokúšajú vypátrať týchto „uvedomelých“ robotov, a to všetko zaobaľujú do priam bravúrnej atmosféry. Seriál presne vie kedy má spomaliť, kedy si nachystať jednu z mála akčných scén, kedy odľahčiť, zintenzívniť, kedy servírovať zaujímavé príbehové otázky a prekvapivé zvraty, ktoré neustále udržujú divákovu pozornosť. Prvých sedem epizód je tak prvotriednou sci-fi drámou, no a potom to príde. Potom príde finále prvej sezóny a všetkým pocitom z inteligentného, napínavého, prepracovaného seriálu podráža nohy ten priveľmi odfláknutý záver. Na všetky otázky z predošlých hodín je odpoveď až primitívne jednoduchá a takmer to vyzerá tak akoby záver dopísal osvetľovač počas obedňajšej pauzy. Všetky otázky ohľadom robotiky, umelej inteligencie, vedomia sú passé, pretože nakoniec to celé končí ako naivná, chce sa mi napísať až primitívna sci-fi rozprávka o tom ako kedysi SPOILER žil jeden vedec, ktorý si doma vytvoril pár robotov, ktorí majú aj consciousness. Prečo? Ako? Pretože jednoducho mohol, pche! Tí sa nepohodli a rozutekali rozhádaní do sveta KONIEC SPOILERU. V závere tak ostane po seriály mierne horká pachuť v ústach, čo je po predošlých prvotriedne atmosférických, napínavých a dramatických hodinách dosť škoda. Stále nadpriemerný kúsok, ale keby sa v závere aspoň málo posnažil mohla tu byť prvotriedna sci-fi dráma, takto vto bude „iba“ za CELKOVO: 3,5* (7/10), ale veľmi sa mi chcelo dať tu silnú osmičku. ()

Reklama

terunka003 

všechny recenze uživatele

Nové, sci-fi, syntetické, probouzející, temné, zajímavé, zelenooké. Nápad je to tuze originální, děj vás chytne od první minuty. Nevíte, na jakou stranu se přiklonit a koho mít víc ráda. Jak už to tak bývá, první série byla "WAW", druhá "no to si dělaj ..." a třetí "ach bože". Poslední díl poslední série bylo šílené ukončení, které dávalo smysl asi jen tvůrcům. Nicméně, bylo to dobré, svižné, koukatelné, napínavé a bavilo mě to. Vyzdvihuji výkon Katherine, ta mě moc překvapila a moc jí to jako britské mámě slušelo. ..jako dokážete si představit, že byste kolem sebe měli syntetické roboty? Já teda upřímně moc ne, ta představa mě děsí, stejně jako český film "Babičky dobíjejte přesně!" Horor mého dětství.. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak poslední díl jasně naznačil, že se můžeme dočkat pokračování a já se těším, protože mně obě tyhle rodinky pět plus pět (šest?) přirostly tuze moc k srdci. Takže hurá do další série. Krásná Anita (na ní se mrknu podrobněji) alá Mia byla s Leem vyčnívající dvojkou syntů a pak tu byla rodina, která zastupovala tu člověčí část. Netušila jsem, že mě Humans čapne a nepustí až do konce, takže jsem ho dala na dva zátahy a to se nedá škudlit ani v počtu hvězdiček. Já, která se dívá na sci-fi po kapkách, jsem se bavila, žádná nuda se nekonala a tudíž ho moc ráda doporučím dál. Asi to ještě přepíši, ale až později........ ()

venalce 

všechny recenze uživatele

Málokdy se mi stane, že mě pilotní díl až TAK zaujme. Můj vnitřní milovník sci-fi plesá, protože tenhle seriál nejen že operuje s Asimovými robotickými zákony, ale dokonce na ně přímo odkazuje. Samotný námět se nezdá být ničím novým, ale to vůbec nevadí, pokud je to uděláno kvalitně a chytlavě, což v tomhle případě je. Celé mi to připomíná svým nádechem výborné In The Flesh. Chytlo mě to za srdce. Chytlo mě to za srdce tak silně, že v duchu spílám za to, že tenhle seriál nevyšel na Netflixu nebo něčem takovém, protože čekat celý týden na další díl, je hotové utrpení. ()

Galerie (262)

Zajímavosti (2)

  • Dealer, který nelegálně upravoval a prodával roboty se jmenoval Silas Capek (Paul Kaye). Zřejmě jde o narážku na českého spisovatele Karla Čapka, který ve své hře "R.U.R." poprvé použil slovo "robot". (venalce)
  • Seriál se často odvolává na zákony robotiky, jak je definoval spisovatel Isaac Asimov ve svých knihách o robotech. Jsou to:
    1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo. 
    2) Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
    3) Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. (venalce)

Reklama

Reklama