Humans (TV seriál)

Humans

• Kanada

Humans

Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2015–2018, 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell, Danny Webb, Lee Asquith-Coe, Naoko Mori, Akie Kotabe, Mark Weinman, Tom Bell, Lucy Carless, Will Tudor, Jamie Michie, Lasco Atkins, Cedric Tylleman (a.z.), Theo Stevenson, Manpreet Bachu, Philip Arditti, Ruth Bradley, Paul Blackwell, Paul Kaye, Adam Astill, Daisy Keeping, Rachel Marquez, Stella Gonet, Adam Leese, Michael Dixon, Andrea Hart, Martyn Mayger, Ellen Thomas, Miroslav Zaruba, Matthew Tennyson, Lobna Futers, Joshua Hill, Daniel Eghan, Luke Mordue, Chris Cowlin, Tim Ahern, Marshall Allman, Sonya Cassidy, Anthony Flanagan, Claudia Harrison, Josie Lawrence, Carrie-Anne Moss, Sam Palladio, Sam Woolf, Letitia Wright, Anastasia Hille, Teresa Churcher, Aidan McArdle, Finlay Robertson, Anna Skellern, Alex Waldmann, Ritu Arya, Lisa Ronaghan, Gerald Kyd, Richard Banks, Atul Sharma, Nikolaos Brahimllari, Cosmo Jarvis, Matthew David McCarthy, Angela Clerkin, Nigel Boyle, Tom Brittney, Sope Dirisu, Alana Boden, Ivanno Jeremiah, Greg Austin, Glenn Carter, Bella Dayne, Mark Bonnar, Neil D'Souza, Phil Dunster, Skye Lucia Degruttola, Holly Earl, Matthew Marsh, Staz Nair, Will Payne, Ukweli Roach, Andrew Neil, Sheila Reid, Yasmine Akram, Dominic Coleman, Francis Magee, Richard Syms, Philip Barantini, Shaun Lucas, Jon Wennington, Ann Akin, Dino Fetscher, Oliver Coopersmith, Simon Bubb, Hanneke Talbot, Bruno Mello, Thusitha Jayasundera, Olivia Bernstone

Málokdy se mi stane, že mě pilotní díl až TAK zaujme. Můj vnitřní milovník sci-fi plesá, protože tenhle seriál nejen že operuje s Asimovými robotickými zákony, ale dokonce na ně přímo odkazuje. Samotný námět se nezdá být ničím novým, ale to vůbec nevadí, pokud je to uděláno kvalitně a chytlavě, což v tomhle případě je. Celé mi to připomíná svým nádechem výborné In The Flesh. Chytlo mě to za srdce. Chytlo mě to za srdce tak silně, že v duchu spílám za to, že tenhle seriál nevyšel na Netflixu nebo něčem takovém, protože čekat celý týden na další díl, je hotové utrpení.(26.6.2015)

• MartinezZ

Tak nakonec z toho není zajímavý a zajímavě vypadající seriál, ale jen pšouk. Začátek byl ještě skutečně slibný, mezi lidmi běžně dostupné spotřební zboží - humanoidní robotiční sluhové, přičemž jejich tvůrce zanechal na světě ještě několik o něco vylepšených vzorků - syntetiků s vlastním vědomím. Jak na to zareaguje společnost, mít kolem sebe místo "topinkáčů" najednou skutečně myslící tvory s vlastním vědomím, nové živé bytosti, jenž nevznikly přímým dílem přírody, ale byly vyrobeny? Samozřejmě jsou tu ti, kteří něco takového do společnosti pustit nemohou a nesmí, ti, kteří pod tíhou zkušeností nové tvory přijmou do společnosti, a ti, kteří mají vlastní cíle a plány, jak honby za umlčením a popřením skutečnosti využít. Tak takhle nějak vyzníval začátek... ~~~ Postupem času se ale celá tahle zajímavá premisa vytrácela na úkor záchrany ústředních syntetiků, nesmyslného jednání a rozhodování lidské rodinky a zvratů, vznikajících jen na základě nutnosti nějak seriál protáhnout. Ke konci už se nesmyslně začali chovat takřka všichni a celá lidská rodinka mě už začínala svojí zbytečností, plytkostí a vyšisovaností v příběhu docela slušně štvát a překážet. No a poslední díl jen tohle celé podtrhl - další ukázka něčeho, co mělo zajímavý nápad, poslaný postupem času ke dnu hloupostí zvratů a jednání postav. Po první sérii je to pro mě také poslední série. ~~~ PS: Nejlepší herec série: Will Tudor ztvárňujícího Odiho (aneb nejlepší syntetik byl ten porouchaný).(8.8.2015)

Tohle je jeden z nejhustších seriálů co sem za poslední dobu viděl. Nádherně propojené téma globálního problému s komorním rodinným dramatem, klasická SF témata zasazená do suprově blízkého prostředí, které snad nevyruší ani SF nemilujícího diváka. Výborně napsané, natočené i zahrané. A potěšilo mě, že to ani nebylo nijak zvlášť předvídatelné.(15.10.2015)

Skvostná záležitost, která ani náznakem nepřipomíná blbiny jako Náhradníci, nebo Andrew - člen naší rodiny(při vší úctě ke knižní předloze). Je to chytré, poutavé, velmi dobře obsazené a zahrané, má to parádní atmosféru...opravdu není co vytknout. Skrze kvalitní příběh o robotech, tvůrci nastavují zrcadlo Člověku a dělají to nejlépe, jak je to možné. Celou sérii jsem schroupal za jeden den a pokud bude pokračování, tak si ho újít jistě nenechám. Jednoznačně nejlepší zpracování robotí tématiky ve filmu.(8.8.2015)

Zatím nejpřesvědčivější výhled do budoucnosti soužití lidstva s AI. Přesně takto jsem si vždycky přestavoval, že by to muselo nevyhnutelně dopadnout. Blbě. O seriálu platí, že každá série je lepší než ta předchozí. Zatímco první je šeď a průměr, třetí byla už poměrně strhující. Seriál nestaví na bombastických efektech, ale na skvělém scénáři. Mohl být stejně tak natočený třeba v osmdesátých letech. To už se dnes nevidí.(9.1.2019)

• - Dealer, který nelegálně upravoval a prodával roboty se jmenoval Silas Capek (Paul Kaye). Zřejmě jde o narážku na českého spisovatele Karla Čapka, který ve své hře "R.U.R." poprvé použil slovo "robot". (venalce)

• - Seriál se často odvolává na zákony robotiky, jak je definoval spisovatel Isaac Asimov ve svých knihách o robotech. Jsou to:
    1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.
    2) Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
    3) Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. (venalce)