Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

xaver

Jedna z nejslabších bondovek. Méně je někdy více. Už to nejsou ty bondovky, když proti sobě stáli Východ a Západ. Studená válka skončila a bondovky se s tím stále hůře a hůře vyrovnávají. Hledají námet za každou cenu, ale nestojí to zato. Navíc podle mého názoru je David Craig ten nejhorší Bond. Do šarmu a noblesy např. Rogera Moora mu chybí hodně, nemluvě o Seanu Connerym. Prostě současný Bond je už jenom takovou nahrážkou, odvarem klasiky. Nechápu, proč to již tvůrci dávno nepochopili. Teda došlo jim to, ale sázejí na primitivního diváka a snaží se na něm vydělat. A milovník starých dobrých bondovek (ne že by šlo o bůhví jaké umění) může jenom zaplakat, kam dokáže komerce dovést klasické dílo. Ubohost ducha a tvořivosti, peníze a mamon vpřed. Divák je až poslední a tvůrci doufají, že čím primitivnější, tím lepší. ()

joora1

I přes některé negativní komentáře jsem na Bonda šel s nadšením. To mě přešlo po úvodní scéně s vlakem, která sice byla efektní, ale proč proboha odpojoval ten vagon? Kamera je opět hodně divoká, ale to se dá přežít. Na škodu byla hodně krátká pasáž s Bondgirl, která opravdu nedostala moc prostoru. Autoři nakonec hlavního hrdinu dostali na reálnou vlnu, když mu sebrali všechny auta, hračky a bohužel i šmrnc. Navíc žádná akční ani jiná scéna ve mně nezanechala dojem, že bych si jí potom přehrál v hlavě nebo se nad ní pozastavil jako třeba v Ghost Protocol. Takže snaha se cení, ale pořád je to málo. ()

Indy

Po prvom pozretí sa nadšenie nedostavilo, skôr mierne rozpaky a sklamanie prameniace z očakávania najlepšej bondovky. Zamrzela ma absencia alebo potlačenie niektorých bondovských trademarkov (napr. bond girl ako sme na ňu zvyknutí tu fakticky nie je) a chýbala mi tam jedna bondovsky prehnaná akčná scéna navyše. Keď však zabudnem na prehnané očakávania, film sa mi rozhodne veľmi páčil. Po druhom pozretí som už vedel do čoho idem a Skyfall som si užil podstatne viac a označenie za jednu z naj bondoviek sa mi už nezdalo odveci. Film boduje výborným záporákom v podaní Javiera Bardema a niekoľkými fantasticky natočenými scénami (u mňa vedie recitácia M pred vyšetrovacou komisiou výborne prestrihaná s blížiacim sa útokom a krásne je natočená celá škótska pasáž). Keď Bondovi vyhodia do vzduchu Aston Martina, zaznejú do toho bondovské fanfáry a Bond vracia úder, vtedy boli aj zimomriavky :) 8/10 ()

casioa....

(Pre mňa) najhoršia bondovka s Craigom. Casino i Quantum sú IMO oveľa lepšie. Ako skonštatoval pri záverečných titulkoch môj brat: "bolo to také americké, ako keby sme videli moderný film o MacGyverovi" (parafrázujem). Presne tak. A čo mi vadí stále viac a viac je to, že sa Bond pokúša byť vtipný. Pokus spraviť z Bardema záporáka vôbec nevyšiel, a s tými oštatými (rozumej blond :-) vlasmi vyzeral ako pedofil :D (opäť musím parafrázovať brata). No proste, bieda - škoda že som to videl v kine. Stačila nejaká CAM verzia na PC. ()

Chris Wulf

Určitě ne nejlepší a pravděpodobně ani ne jedna z nejlepších bondovek. Možná přehnaná očekávání...asi přestanu číst recenze před shlédnutím. Ale i přesto se nemůžu zbavit dojmu, že i Quantum bylo lepší. Jeden příklad za všechny: Vůbec bych se nezlobil, kdyby dostala Bérénice Marlohe více prostoru. Takového humbuku kolem vybrání 23. bondgirl, aby pak strávila na plátně čistého času kolem pěti minut. Uvidím jestli se pocit z filmu s druhým a třetím promítáním zlepší. Každopádně nenechte se mýlit, je to stejně obrovská pecka. Znalci předchozích bondovek budou z všelijakých odkazů na větvi :) SPOILER: Kdo by čekal v dřívějších bondovkách, že Moneypenny se někdy v minulosti oháněla pistolí v terénu? :) ()

Jezinka

Přes skvělé ohlasy známých nic moc. Akce (Istanbul), nuda, nuda, vtípek, nuda, narážka, nuda,akce (londýnské metro), Skotsko, akce (opevňování, dobývání), závěr. 90% filmu se odehrává v noci nebo v tunelech. Bond je mrtev, ať žije Craig:-( ()

Spike23

Všichni říkali, že Skyfall za to fakt stojí a já jim věřil, věřil jsem, že poslední 3 bondovky už nebudou pro mě jen jedna parkour scéna z prvního dílu nebo rozflákaný Aston, ale vynikající filmový zážitek ze Skyfallu, který mi vynahradí oba předchozí díly, jak jsem se dočetl z několika statusů na facebooku od těch bezpochyby největších filmových znalců na naší planetě, což mi potvrdili jejich předchozí statusy plné uměleckých mouder a nenápadně špatně použité interpunkce. Tak jsem se koukal a čekal, kdy ten okamžik přijde. Čekal jsem půl hodiny, hodinu, 2 hodiny a s lítostí musím oznámit, že žádný takový okamžik se nekonal. Nic sice neurazilo, ale nic také naopak nenadchlo a ani pár kvalitních britských hlášek to nespravilo. Bohužel revoluce se znovu nekoná. ()

hefoo

Och môj bože! Bolo to neskutočné. Nadarmo sa budem opakovať, že je to tam! Bond je späť a tentokrát silnejší a odhodlanejší ako kedykoľvek predtým. Už sa budem len opakovať, film mal mocný scénár, skvelé herecké obsadenie na čele s Javierom Bardemom - cobi hlavný záporak, ktorý sa skvelo zhostil role a patrične si ju užíval. Z M. ako vždy bola cítíť tá "vyzrelosť", Daniel Craig s Javierom Bardemom a Ralphom Fiennesiesom - neskutočná charizma. Prakticky celý film je v pohybe, sem - tam vsunutá "oddychová" chvíľka ale účelne a správne sa snimi šetrilo s cieľom nenechať diváka vydýchnuť. Bravo! Bondovo vzkriesenie silnejšie ako všetky(dobre tak všetky nie) "Brosnenovky" dokopy(proste nemá drsňácky ksicht...) a veľké "oldschool" finále alias inferno v zahmlenej škótskej vysočine - ako povedal Červenák - aj ja som krochtal blahom. "Welcome to Scottland!" Skvelé, fakt skvelé .. a Bond sa opäť stal hrdinom a je ním viac ako kedykoľvek predtým. "Do you ready for office?" "With pleasure sir! .. with pleasure..." [kino] ()

Chipsonator

Velmi chutný film. Úvod je přímo labužnický předkrm, a je třeba si ho vychutnat, jelikož úvodní akční sekvence je vážně perfektní. Poté následuje polívka, trochu zdlouhavá ale chutná, občas i trochu akční a nebezpečná. Pak nám Sam Mendes servíruje hlavní chod, který moje chuťové pohárky dostal do extáze, honička v metru byla prostě jedním slovem paráda. Poté si šéfkuchař na chvíli vydechne, da si cigárko a začnou přípravy na závěrečný chod večera, na sladkou tečku na závěr. Přípravy jsou důkladné, a všichni napjatě čekají jak se to povede. A máme tu servírování. První dojmy jsou velmi dobré. Přichází ochutnávka, a mé chuťové buňky si opět vychutnávají tu parádní chuť. Jo a abych nezapomněl, po celou dobu nám bylo dolíváno skvělé víno (soundtrack), které jen umocňovalo skvělou chuť. 90% ()

Kuny27

ohhh meeen... Až na efekty a písničku "skyfall" se mi to nelíbilo. Jestli je tam akce? Mně se nezdálo! někdo tvrdí že ano, v tom případě, film do akce nedokáže vůbec zatáhnout... Prvních cca 90 minut jsem se nudil a nevadilo mi si dojít na záchod. Po útěku bývalého "best agenta" jsem si říkal, okey tak aspoň něco. Ale to, aby se bond bránil a čekal... A co mě nejvíc zklamalo bylo to, co se stalo s "M" - no do háje, to je konec Bonda. ()

Mistickzz

Jeden z mojich najočakávanejších filmov roka sa paradoxne stal aj jedným z najlepších. Sam Mendes patrí medzi mojich obľúbencov a tak som si jeho výlet do sveta Jamesa Bonda nemohol nechať ujsť. A nesklamal ma, po solídnej rozbehovej prvej hodinke rozohrá veľkú partiu,ktorá sa točí okolo trojice Bond-Silva-M a strieda jednu výbornú scénu za druhou so zaujímavým hudobným doprovodom a mendesovskou akciou. Škoda toho slabšieho záveru, mierny atak na TOP 10 a pre mňa najlepšia bondovka (I keď nie som veľký fanúšik). ()

see_sawandrew

Všechna čest, Same. Že zrovna tobě se povede, aby mě ta stupidní honička v úvodu štvala vůbec nejmíň, to bych nevěřil ani těm nejzarytějším odpůrcům bondovek. Vždyť ten film nemá ani poctivej setup, natož gradaci nebo nápad. Do poloviny se vůbec nic zajímavého nestane a od (teď už fakt trapně) ohraného plotpointu se zatčeným villainem už je to jen mozaika failů (netýká se to jen toho, že M očividně zesenilněla). Může sakra ten Bond jednou vyhrát, aniž by mu namyšlenej padouch vykecal díru do hlavy? Možná je načase popojet. 20% za titulky, jinak odpad jako vyšitej. ()

Joann

No furt nevím, z čeho jsou lidi tak paf...pro mě to je večerní film, který můžu sledovat u žehlení na Nově...Nic světobornýho...Nicméně musím ocenit záporáka, ten je dobrej! ()

Rudinsky

Nifty Bond v štýle CR+QoS sa nekoná - Mendes do nás s Newmanom ládujú oldschoolovo preleštenú parádu v podobe artových panorám, ktoré môžete stopnúť v ktoromkoľvek momente a budú perfektné. Distingvovaný Briti sú ešte distingvovanejší a bloody Judi Dench by chcel za šéfa asi každý. Craig sa pre túto rolu narodil a povýšil metrosexuálnu sériu s kancelárskymi kravaťákmi vybavených hi-tech pomôckami na hedonistického psychicky nevyrovnaného bad ass, ktorému žeriem aj tú štetku, aj štetku s britvou. Celkom príjemná Bondovka, hovorím si... Všetko je servírované skratkovito - nie však samoúčelne. Každá miniatúrka je súčasťou premyslenej mozaiky - a kým Nolan sa snaží vytvárať hlavolam, Mendes vitrážuje každú scénu priamočiarym spôsobom ktorý lahodí všetkým zmyslom. Takto má vyzerať blockbuster za HDP Európskej únie. Druhá tretina, prezentovaná focusom na Bardemove etudy, ktorému stačí 5 sekúnd na to, aby ste mu to zožrali aj s navijákom (chcem remake Mlčania Jahniat ) začína tlačiť na pílu a keď už čakáte monumentálny záver plný lietajúcich áut a napnutých bicepsov, rejža nám vyrazí dych. Plnotučné škótske lokácie mazané hudbou v podobe 60 ročného dvanásťvalca kultového Astona so starým viktoriánskym domom majú byť miestom pre pompéznu záverečnú akciu? Alber Finney spiľujúci winchestrovku? A k tomu Bond vyzbrojený poľovníckym nožom chystajúci MacGyverovské pozdravy pre votrelcov? ()

yoshua87

Bondovky mám velmi rád, ale upřímně mi doposud D.Craig jako hlavní představitel neseděl... ani v jednom z předchozích dílů mě nijak nenadchl... to se ovšem změnilo s tímto dílem, kdy poprvé jeho výkon a celý film se přiblížil k mému očekávaní :) takže plný počet :) ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce