Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

yoshua87

Bondovky mám velmi rád, ale upřímně mi doposud D.Craig jako hlavní představitel neseděl... ani v jednom z předchozích dílů mě nijak nenadchl... to se ovšem změnilo s tímto dílem, kdy poprvé jeho výkon a celý film se přiblížil k mému očekávaní :) takže plný počet :) ()

klukluka

Chvilkama jsem se nudil. Chvilkama i dost. Ale byť 100%ní heterák, aspoň jedna pecka za Craigovu dokonalou musklaturu. Jinak už asi bylo k tomuto filmu řečeno úplně vše. ()

666Carnage

Po Quantum of Solace neuvěřitelná pecka :) Z alkoholika, opět agent číslo jedna u MI6:) Film má svoje kouzlo a je fajn, že konečně někdo nechtěl ovládnout svět ale zníčit anglickou tajnou službu a M (což se nakonec povedlo ale náhrada nevypadá špatně). Což filmu dodalo grády a já bych řekl, že tenhle díl patří k nejlepším Bondovkám vůbec.! ()

Chmur

Po audiovizuální stránce perfektní. Začíná to krásně udělanými úvodními titulky a graduje noční Šanghají. Jinak je to poslabší. Když už to nemá nic společného s logikou či jen vzdáleně reálným světem, hodila by se aspoň lehkost, vtipnost a nadhled původních bondovek. Chvílemi až nepříjemně cynické - "škoda dobré whisky". Daniel Craig má vzhled a charisma řezníka kyjevské mafie. ()

jondoe

Som velky fanusik novodobeho James Bonda v podani Daniela Craida o ktorom si mylsim, ze je ako James Bond najlepsi zo vsetkych doterajsich predstavitelov. Na Skyfall som sa velmi tesil, ale musi zhodnotit, ze som z filmu dost sklamany. Zdovodnil by som to tym, ze som cakal predca len nieco ine. Nie som si celkom isty co konkretne mi vadilo najviac. Ci to bola ta zdlhavost v prvej tretine filmu. Alebo to mohla byt aj znacna nuda v strednej casti, alebo dokonca ta finalna osobna finalna prestrelka v zavere, ktora sa ku postave Jamesa Bonda absolutne nehodila. Neviem. Je mozne, ze som nebol na film spravne naladeny a isto mu dam sancu este raz a mozno svoj postoj zmenim. Zatial je to vsak len lepsi priemer. Inak Javier Bardem ako zaporak bol skvely a Craig v tejto casti posobil dost unavene. ()

Benedygtus

Bohuzel nenachazim ten prevrat, ktery se pry udal. Casino Royale (2006) a slabsi Quantum of Solace (2008) mi prijdou jako rovnocenni "predchudci" a ikdyz Daniel Craig zrovna memu oku nelahodi, mozna se to na toho agenta prave hodi. ()

KoRner

Podľa ohlasov z MovieZone som čakal čosi revolučnejšie. Bondovská klasika - pamätám si skvelú akciu a krásne ženy, ale ako obvykle neviem ani štipku deja, či rozpamätať sa na záporákové pohnútky dostať všetkých na kolená. ()

velkyvezir

Jedna z nejlepších bondovek a jeden z nejslabších dabingů, protože ten, kdo obsadil dabéra Bardema, je diletant. Ale to jsem zjistil až dnes při náhodném přepnutí na primu, jinak jedu z orig. DVD;-) ()

HiddenDragon

"Zacneme s jednoduchymi asociacemi." "M." ---"Mrcha." :-D Presne 50 let od "Dr. No" (1962) se tato bondovka vraci ke korenum. Po prasnem a "bezovem" "Quantum of Solace" (2008) je pokracovani vice anglicke, vice chladne, vice "modrosede". Tvurci jakoby zapomneli na rozjetou sagu o tajemne organizaci Quantum a stvorili dalobyserict osudove requiem. A aby to vzali stylove, hned na zacatku "oddelaji" Bonda. No, ne tak uplne, ale smrt a vzkriseni maji v tomhle filmu sve misto. "Skyfall" by mohl mit privlastek "fallen agent" a dokonale by ho vystihnul. Nebo take "oldschool / oldfashioned", protoze krome jineho se opet objevuje postava Q, i kdyz ne tak uplne jako kdysi :) [spoilery] Tentokrat je pod utokem samotna MI6. Nekdo zverejnuje rozsifrovany seznam agentu britske tajne sluzby a Bond, "zniceny a stary pes" se vraci do sluzby "ze zahrobi". A brzy se ukaze, ze ma co do cineni se slizkym, naprosto uzasnym psychopatem Silvou, byvalym agentem, ktereho hodila M "pres palubu" a ktereho si strihnul nemene ulisny Bardem. Od chvile, kdy se objevi na scene, mi zapletka ale i padouch samotny strasne pripominali Nolanova "Dark Knighta" (2008), presneji Ledgerova Jokera (v dobrem slova smyslu). Zatimco v prvni pulce jde o vicemene klasickou bondovku s honbou za padouchy a exotickymi misty (Sanghaj svitici jako neskutecny vanocni stromecek), tak v druhe puli mame pribeh velmi osobni pomsty. Pozname Bondovo rodiste a dokonce skutecne jmeno M. Nemluve o zaveru, ktery je moderni i neskutecne nostalgicky (Moneypenny). Kdyz k tomu prictu male, ale uzasne vtipky a skvelou uvodni skladbu od Adele, nemam co vytknout. "Skyfall" je melancholicka zalezitost, ve ktere velmi lidsky a nijak dokonaly Bond dokazuje, ze jeste nepatri do stareho zeleza. [2x Oscar 2013: Nejlepsi pisen, Strih zvuku] ()

Loki_Six

"My grandmother had an island. Nothing to boast of. You could walk around it in an hour, but still it was, it was a paradise for us. One summer, we went for a visit and discovered the place had been infested with rats. They'd come on a fishing boat and gorged themselves on coconut. So how do you get rats off an island? Hmm? My grandmother showed me. We buried an oil drum and hinged the lid. Then we wired coconut to the lid as bait and the rats would come for the coconut and... they would fall into the drum. And after a month, you have trapped all the rats, but what do you do then? Throw the drum into the ocean? Burn it? No. You just leave it and they begin to get hungry. And one by one...they start eating each other until there are only two left. The two survivors. And then what? Do you kill them? No. You take them and release them into the trees, but now they don't eat coconut anymore. Now, they only eat rat. You have changed their nature. The two survivors. This is what she made us." ()

Milano33

Škótsko a scény v ňom boli to doposiaľ najlepšie, čo nám Bond predviedol. Celá tá záverečná akčná sekvencia mala neskutočné grády. Nechýbalo napätie, skvelo vybudovaná atmosféra, obdivuhodná choreografia a dychberúca prestrelka so všetkým všade. ()

iXtr3m3

Ako akčný triler super, ale dávam len štyri hviezdy namiesto piatich preto, že toto podľa mňa od pôvodnej idey Bonda ide už preč. Ale z Craigových filmov zatiaľ asi ten najlepší spolu s Casinom Royale. ()

Zagros

K fanouškům Jamese Bonda jsem nikdy nepatřil. Ne že bych proti němu něco měl, jen jsme se jednoduše míjeli. Přeci jen jde o hodně výrazný počin ve filmovém světě, proto jsem se nakonec odhodlal si několik filmů s ním pustit. Začal jsem se staršími díly, které mě extra neoslovily a tak jsem zkusil i novější Casino Royale s Danielem Craigem a to mě z celé série bavilo asi nejvíce. Proto jsem zkusil i další filmy s ním. Druhým byl Skyfall. Až zpětně jsem zjistil, že jej natočil Sam Mendes (Americká krása, Nouzový východ) a ač to bylo jeho první setkání s žánrem, povedlo se. Akce, efekty, výprava to byla klasika série 007, kdy jdou vidět investované peníze. K plusům bych přičetl i Daniele Craiga, který mě jako agent 007 dokázal přesvědčit i o jeho z mrtvých vstání. Když k tomu připočtu i charismaticky ujetého záporáka (Javier Bardem), vychází mi to na jednu z nejlepších Bondovek a nakonec přidám i tu čtvrtou hvězdu. ()

RichardLev

Skyfall je vskutku návrat ke kořenům – a to jak symbolicky, tak doslova. Ve filmu se objeví různé repliky z minulých Bondovek, včetně nespočetných slovních a jiných narážek. Jsem si jistý, že mi jich drtivá většina unikla. Ale o tom film není. Začátek je pořádná jízda a motocyklová honička po střechách Istanbulu nádherně navnadí. Bohužel je v první půlhodině ta nejlepší akce z celého filmu. Je to trochu škoda, ale je to tak. Příběh, abych moc neprozradil, se úzce týká M, jednoho bývalého agenta a Jamese Bonda. Javier Bardem hraje slušného záporáka, publikum si ho však pravděpodobně zapamatuje jako „toho přiteplenýho, co osahával Jamese Bonda.“ Možná ještě taky kvůli hezké historce o hlodavcích. Mimo již zmíněného Istanbulu se podíváme ještě do Londýna, Šanghaje, Macaa, mrtvého ostrovního města a na šedivý Skotský venkov, kde strávíme hodně času. Všechny lokace jsou absolutně nádherné. Jak již bylo avizováno, objeví se i nový Q. Pokud se těšíte na hračičky a udělátka, budete zklamaní. Slovy Q: „Snad byste nechtěl výbušné pero?“ Konec, pokud bych nevěděl jinak, by se dal klidně považovat za uzavření celé Bondovské série. Všechno se vrací pěkně na počátek, tak jak to kdysi začalo. Je tohle ta nejlepší Bondovka vůbec? Pro mě ne, Casino Royal zůstává nepřekonané. Skyfall však nepochybně patří mezi ty lepší. ()

Perry-

Jako akční film 80%, bohužel jako James Bond jen 60%... Tohle už nemá s Bondem nic moc společného (snad vyjma scén z Asie). A finále je dost pochybné...stejně jako záporák, který vypadá jak kopie Jokera. Chci zábavného a hravého Bonda, co balí ženské mrknutím oka, uskrává martini, řídí drahá auta a navštěvuje exotické lokace...ale zároveň si drží realitu ala Casino Royale. Pro mě z Craigových Bondovek zatím asi nejslabší. Uvidíme po druhé projekci až vyjde BD. ()

Scevola

No asi som mal privelke ocakavania. Mimo akcie sa snazili pridat Craigovi aj tu druhu tvar (ktorou vynikol u mna najma Pierce Brosnan), ale nejako to posobilo cele umelo. Ale musim uznat ze marketing maju skvely 7/10 ()

F.W.Colqhoun

Po vlažném dojmu z Quantum [ach, jak já snažil mít ten film rád!] před čtyřmi roky bylo na místě ordinovat pro změnu nižší očekávání. Dařilo se mi to přesně do okamžiku potvrzení vstupu Sama Mendese do projektu resp. zhlédnutí trailerů. V ten moment se mé obavy, abych v kině dvě-a-půl hodiny nečuměl na cosi jako odmocninu v podobě The Bond Legacy, přes varovné hlasy z ne-tak-čerstvých vzpomínek Forsterovo necitlivé a nefungující řádění, rozplynuly, stejně jako ty z následků pokukování po epigonech a archetypálních odmocninách [Bourne]. Obrovské překvapení pro mě nicméně představuje skutečnost, že je „Skyfall“ i SRANDA – momentů odlehčení, po nichž jsem z diváckého křesla od Moorovek občas volal. Švandy nenadělili tvůrci sice jako v Moonrakeru, ale víc než v čemkoliv od vzkříšení frančízy v polovině devadesátých let. Od Mendese se na druhou stranu dalo cosi takového čekat* včetně Bonda, jak si ho po ránu honí ve sprše a hořekuje, že se jedná o vrchol jeho dne. K Lester-Burnhamovské krizi středního věku 007 ve verzi č.23+ ostatně nemá daleko. Jeden by mohl remcat, zda už té psychologie nebylo od věk-a-koncept-reflektující-GoldenEye trochu moc, ovšem jak dokazuje aktuální novinka, archetyp 007 akcidentální modifikace hravě ustojí [byly tu taky časy krokodýlích převleků a i vousů až na prsaí, že, a taky se prdlajs stalo]. Bardem jako po úchvatném Craigovi druhý pilíř filmu a hřích čísi minulosti [nevyvrhla už MI6 víc ývlů než samotná SPECTRE?] a co do zapamatovatelnosti stojí hrdě po boku Aleca Trevelyana, možná výš, přestože jeho angažmá se při všem tom sebezpytu zdá skoro navíc. Jeho jemnými nabídkami kvalitního sexu, smrtelnějšími než cokoliv v Bondově pohnuté minulosti, si Craig snad plnil sen zahrát si nula-nula-sedmičku v čemsi na způsob homosexuální scény a pevně doufám, že dál to v tomto století nepůjde [svatokrádežnější by bylo už jen ohnout „M“ ...k čemuž asi nebude tolik příležitostí]. Nerad žvaním o něčem, čemu moc nerozumím, ale film se mi jevil úžasný i po vizuální stránce; respektující jak technologické možnosti současné kinematografie, tak tradicionalistické tendence v bondovské produkci po Craigově nástupu do série – PŘEHLEDNÝMI akčními scénami počínaje, brontëovskými pohledy do vřesovišť konče. Na to navazuje ostatně i mé „vivat!“ Thomasi Newmanovi, jeho méně dekonstruujícímu přístupu a doslovnějším ozvěnám bondovského playlistu. Zbývá doufat, že si v MGM dávají tentokrát peníze na vol.24 stranou a na pokračování tak budeme čekat méně než bolestné 4 roky. PS Zmínku nejvyššího uznání si zasluhuje hipsterský Q Bena Whishawa, jehož hrníček PROSTĚ MUSÍM MÍT! ()

Merkin

Lepší dárek k padesátinám si tenhle lamač ženských srdcí nemohl přát. Z Graigovského balíčku pro mě zatím nejpovedenější po stránce propojenosti akce, dramatu i komiky. Casino Royal v tomto směru hrálo spíše na vážnější popř. vášnivou strunu, Quantum of Solace zase dokázalo upoutat hrdinnými činy, nicméně na úkor zajímavějších hereckých výkonů. V tomto ohledu se mi zdá, že i tentokrát se dokázali scénáristé poučit a ukojit tak veškeré divákovy tužby. Javier Bardem laškuje s umístěním na první příčce žebříčku Bondovských záporáků, James pokračuje ve své nadpozemské kariéře, nicméně narozdíl od jeho předchůdců, už jeho kousky spíš než pohádkovsky působí zatraceně cool a osvěžující mix postav Q a M spolu se znovuobjevením Moneypenny by mohlo přinést chutné ovoce. Navíc opět půvabné interiéry(s folklórními zajímavostmi) a velmi originální exteriéry(opuštěná japonská vojenská základna jako sídlo počítačového záškodníka působila doslova hrozivě) se prostě nemohou minout účinkem. I proto Judi Dench odchází s velkolepým ,,Wow". Ale i přesto, že jsem se celých 144 minut nenudila ani na vteřinku, musím snímku přiznat i některé mouchy , kterým by se pro příště mohli tvůrci vyhnout. Tak například pokud vstoupíte úplně mokří do studené kaple, asi by se vám mělo kouřit z pusy(vívat Jack Dawsn). Velcí ještěři ve východním kasinu byli působiví, ale při souboji mi připomínali čtvrtý díl Starwars(souboj Luka v sídle Jaby). A úvodní střelba Moneypenny na Bonda se mi zdála podivná, respektive její auto stálo na opačné straně mostu než odkud původně jela, což by teoreticky vzato nemělo být možné. Každopádně klobouk dolů, rozhodně doporučuji a těším se na další díl:) ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce