Komentáře uživatelů k filmu (2 588)

Jako nekritického obdivovatele QoS mne docela zaráží, kolik se najde lidí, kteří jsou schopni štkát nad tím, jak Bond přestává být Bondem a vytrácí se ze série. Přitom Sam Mendes natočil nejklasičtější příspěvek ságy, který dokonale pasuje především do časů Seana Conneryho, a zároveň je schopný fungovat v mantinelech nového století. V úvodní akci bagr jakoby symbolicky zbořil trend předchozích dvou filmů, aby se pak hrdina skrze cestu domnělé smrti vydal vstříc novému dobrodružství. To servíruje všechny propriety staré školy, počínaje úchylným záporákem, kterého si Bardem vychutnává naprosto bezezbytku (dentální expozice mě bude dlouho budit ze sna), aby si z nich přitom stihlo dělat legraci (rozhovor s Q) a ještě se stihlo zabrousit do Bondovy hlavy hlouběji, než minule. Vše pak vrcholí ryze osobním závěrečným bojem, který se stylizuje do role personální apokalypsy (nejenom pro ten vrtulníkový nálet). Pokud něco zaslouží extrémní pochvalu, pak je to Deakinsova kamera a práce se světlem (Šanghajská epizoda vládne!), kterou korunuje Newmanova hudba, která jde neotřelou cestou ve stylu Johna Powella. Craig jako obvykle na jedničku. Jestli mám chuť něco tomu vytknout, tak snad až tu úpornou snahu připomínat, že se jede ‚old-school‘. Ale to zajisté spraví druhá projekce. [A spravila. Film dokonalý v každičkém detailu. Sledovat jej je čistá extáze.](27.10.2012)

Hudba úžasná :) Daniel Craig je můj favorit již od "Po krk v extázi" a bondovky jsem začala sledovat až díky němu :D :D Bohužel v tomto filmu mi přišel poněkud "uzavřenější" a ani jsme se moc nemohli pokochat jeho tělem :D :D Film má skvěle propracované úvodní titulky, kde si opravdu vyhráli s detaily, které obsahovali dost ukázek toho, co ve filmu uvidíme :) Ale co byla perlou celého filmu a na co vzpomínám opravdu nejvíc je Javier, jehož herecký výkon mě naprosto ohromil, jelikož zde prostě ukázal, že svou práci odvádí na maximum a do koho všeho se dokáže převtělit a já bych s ním prostě šla na kafe i s těmito bílými vlasy :D Co mě překvapilo bylo, že Bond nedal najevo skoro žádné city k dané "bondgirl", aby mohl na konci filmu se zlomeným srdcem pomstít její smrt či dát najevo více nějaké emoce :) Skvělý byl vjezd metra pod vymezenou trasu :D :D A když "M" přednášela poezii a Bond se za ní hrnul do soudní síně a snažil se ze všech sil, tak to jsem opravdu měla neskutečnou husinu :) - To byl pro mě nejlepší moment z celého filmu. Skotsko bylo ukázáno v dost "pošmurném" prostředí, i když toho jelena u vjezdu bych brala :D A Ralph Fiennes na mě už zrovna nepůsobí jako nějaký sympaťák a raději bych tam viděla jako bratra Josepha :D Získala jsem z filmu také úžasný tip na sázku aneb panák se škorpiónem :D Celkově hlavně závěr na mě působil dost neukončeným dojmem a prostě "něco" mi na celém filmu nesedělo. Ale Naomie Harris to rozhodně nebyla ;) Něco mi tam prostě chybělo...A rozhodně vím, co mi bude chybět příště... Judi Dench.(9.11.2012)

Nejsem pravou a kovanou fanynkou Bonda - Jamese Bonda, přesto musím uznat, že ani 143 minut ve mně neprobudilo pocit nudy či trapnosti. Jednak si myslím, že tah odkrýt "kořeny" Bondovy osobnosti vůbec nebyl špatný a jednak a to především!!! je Javier Bardem jeden z nejlepších padouchů poslední doby. Snad jen Joker ho v mých očích pořád o ten pověstný fous převyšuje. Přesto si myslím, že právě učast takto zahraného padoucha, vystřelila pro mě tuto bondovku na 4 hvězdy a Javierovi tleskám!!! Po druhém zhlédnutí měním z 4 na 5 hvězd!(11.11.2012)

Po Quantum of Solace opět skvělý Bond, dokonce James Bond! Daniel Craig se výborně osvědčil, dokonce předčil mé očekávání. Super příběh, naprosto nechutnej Javier Bardem a luxusně dramatické panství Skyfall...smekám, víc polidštit tohle téma snad už ani nejde!(11.11.2012)

Mendes se dokázal přizpůsobit a dodal Bonda podle šablony na kterou jsme my, co ho máme rádi, zvyklí. Jen ta technika při výrobě filmu je dokonale současná, naopak některá Bondova technická zařízení jsou příjemně klasická. 90%.(13.11.2012)

Bond je upocenej a sexy, Q je chytrej a sexy, Silva jokerovsky neodolatelnej, neonová scéna ze Šanghajskýho mrakodrapu uchvacující a míra zábavnosti a vtažení do děje je übervysoká. Takhle cool biják kina dlouho neviděly.(14.11.2012)

• grizly007

Velmi nudný akční film kterých chytá plusové body jen proto že je to Bondovka. Nudil jsem defacto nonstop. Časy se mění a hlavní záporák je megabuzna....Q má sestřih jak chlapci ze slavného seriálu Profesionálové. Prostě o ničem. Nadhodnocení mě zde nepřekvapuje. Je přece tak cooooooool dávat 5 hvězd jen protože je to Bond. Když to srovnám se Zlatým Okem které jsem si dal nedávno tak je tohle spíše sračka než film který by si zasloužil víc jak 1 hvězdu. Craiga by měli už vyhodit. Jako Bond působí unaveně a nezáživně. Myslim že je čas na změnu. Je to jeden z nejhorších představitelů Bonda vůbec.(18.11.2012)

• majo0007

Najhorší Bond s Craigom a zároveň jedna z najhorších bondoviek. Ak by nebol v hlavnej úlohe Craig, ale podobný vešiak na prádlo ako Lazenby, môže si Skyfall podať ruku s průserom On Her Majesty's Secret Service. Na Bonda idem do kina kvôli popcornovej akcii, a nie čumeť na psychologické drama. Túžba pozrieť si to znova = 0%. Finále bohapustá vykrádačka počnúc High Noon, cez Outlad až po Witness. Ak v ďaľšej časti začne Bond recitovať podobne prijebanú básničku ako teraz eM, boh ochraňuj divákov a kráľovnú.(19.11.2012)

Kvalit Casino Royal Skyfall zejména díky o dost slabší první polovině nedosahuje, ale to co se odehraje v druhé polovině pro mne byl, až šok. Sam Mendes opět dokázal, jakým je formátem a skvělou volbou se nakonec ukázal i Javier Bardem. Naopak, takřka zbytečnou postavu se tentokrát stala dost upozaděná a nevýrazná bond girl, kterou bych se nebál označit za jednu z nejslabších voleb celé serie (nojo, Eva Green je jen jedna). Ovšem hlavní devizou Skyffalu, krom naprosto (!) perfektní akce je naprosto uvěřitelný Bond. Daniel Craig je podle mne tou naprosto nejlepší volbou.(8.12.2012)

Pěkná bondovka, jen mi tam chybělo více vychytávek od Q. Taky to na můj v kus bylo dost akční, ale to v posledních dílech není o nic lepší. Dějově to bylo super a záporák taky dobrej. Zničení DB5, ale Bond jim to dobře vrátil.(9.12.2012)

málokterý film zkouknu v kině 2x....(19.12.2012)

"Čekal jste vybuchující pero? To už nepoužíváme." Dvě věty přesně vystihující vývoj, kterým se Bond ubírá - na úkor technických vychytávek přibývá akce a přímočařejšího jednání, nevyjímaje sentiment (slzička v závěru), motivující proslov (Judi a její báseň) a okatý patriotismus (za Craigem "nenápadně" plápolající britská vlajka). I přesto je Skyfall mnohem zábavnější a lépe technicky zvládnutý než předchozí Quantum of Solace (ze střihu mi bylo na zvracení) a z celkového pohledu na bondovky vyčnívá. Btw. člověk si prostě nemůže nevzpomenout na Straw Dogs a Home Alone!(22.12.2012)

Doprdele zistil som, že písať koment po 3 hodinach od skuknutia filmu je namahave a zatiaľ ma napadlo len toto čo ste doteraz prečitali. Dal som síce 5* ale ja chcu Bonda nevraskaveho main gatt! A Bardema neštrvavého a blond bol fajn len tak mimochodom! A Dench dlhovlasu (ano ironia)... A Fiennesa chcem hociakeho, ten bude furt božský! Ale konečne sa môžem cítiť ako Q, áno mám neviditelné akné. Konečne sa citim byť použitelny. Film totalna nakladačka s fefečilironkami. OST♫ 4/5 Príbeh 5/5 Výkony 4/5 Napätie 4/5 Humor 3/5 ... 90%(3.1.2013)

Nenudil jsem se, to bych rád řekl úvodem, ale že by to byla nějaká extra bomba. Asi jsem hloupý a malichernou motivaci hlavního záporáka prostě nechápu, stejně tak nechápu motivaci Bonda. Samotný záporák mi totiž nepřijde nijak uber cool bad ass, který by dokázal hýbat děním a naopak z Bonda se stal prakticky jenom bodyguard. Takže příběhově mi to moc nesedělo a dám ruku do ohně za to, že kdyby se to jmenovalo jinak než James Bond tak by to takové hodnocení nemělo. Jinak po filmařské stránce je to samozřejmě zvládnuto dokonale. Mimochodem vítám krásné odkazy na klasického Bonda, hlavně v závěru filmu.(6.1.2013)

Nepřišlo vám to místy úplně okopírované z Batman - Dark knight ?!!(22.1.2013)

• Marrdaa

Měl jsem za to, že bez Pierce pro mě bondovky skončili. Daniel Craig jako pokerface zahrál v Casino Royale za jedna a tak svitla ještě malá naděje, že by ? V QoS to už byl ten nabubřelý Craig jak ho všichni známe a film byl přeplácaný nesmysly . 007 bez vtipu, šarmu a všeho, co mu doposud nechybělo, stojí celkem za vyliž...del. Skyfall je podle mě asi tak o 5% lepší protože se dá brát jako průměrný akční film s nadprůměrným Quantem hovadin. Chtělo by to něco fresh a už panebože vyhodit ten přešlap. Tohle je pro mě rozhodně NE dalšímu dílu s Danem !(29.1.2013)

I přes nudný trailer nakonec překvapil poutavým dějem, který na začátku oslnil hrou světel a barev (v prostředí moderního Šanghaje pastva pro oči). Akce od začátku až do konce. Výborné pojetí hlavního záporáka, kterému člověk chvílemi i fandí. Skvělá hudba tu a tam připomínající soundrack z Body of Lies. A úvodní song s úžasným zpěvem Adele. K tomu konečně dramatický závěr = pro mě nejlepší ze série moderních bondovek.(9.2.2013)

Pro mě druhý nejlepší film o Bonodovi vůbec. Javier Barden je neskutečně výbornej.(15.2.2013)

"Čekal jste snad vybuchující pero? Tímhle se už nezabýváme." -Q-(22.2.2013)

Bondovky mám velmi rád, ale upřímně mi doposud D.Craig jako hlavní představitel neseděl... ani v jednom z předchozích dílů mě nijak nenadchl... to se ovšem změnilo s tímto dílem, kdy poprvé jeho výkon a celý film se přiblížil k mému očekávaní :) takže plný počet :)(27.2.2013)

Bondovky mám hodně rád a na Skyfall jsem se tudíž hodně těšil. Jenže tohle mě docela zklamalo. Úvodní scéna je fajn, potom se hodně dlouhou dobu vlastně jenom diskutuje a duch klasických bondovek je fuč. Nechápu proč. Za zmínku stojí už jenom akční část v podzemí Londýna a explozivní závěr filmu ve Skotsku. Podle mého názoru je to asi nejslabší bondovka s Craigem, ne-li vůbec nejslabší ze všech předchozích. Hodnocení vidím na tak dvě až tři hvězdičky a pokud mám zaokrouhlit, tak s přimhouřenýma očima nahoru. K tomu mě donutil hlavně Javier Bardem jako odpudivý typ záporáka. Jinak nic moc a trvám na tom, že víc jak 50% si Skyfall nezaslouží. Kdo by dal víc, nejspíš neviděl ani jednu z předchozích bondovek.(18.3.2013)