Komentáře uživatelů k filmu (2 584)

Jako nekritického obdivovatele QoS mne docela zaráží, kolik se najde lidí, kteří jsou schopni štkát nad tím, jak Bond přestává být Bondem a vytrácí se ze série. Přitom Sam Mendes natočil nejklasičtější příspěvek ságy, který dokonale pasuje především do časů Seana Conneryho, a zároveň je schopný fungovat v mantinelech nového století. V úvodní akci bagr jakoby symbolicky zbořil trend předchozích dvou filmů, aby se pak hrdina skrze cestu domnělé smrti vydal vstříc novému dobrodružství. To servíruje všechny propriety staré školy, počínaje úchylným záporákem, kterého si Bardem vychutnává naprosto bezezbytku (dentální expozice mě bude dlouho budit ze sna), aby si z nich přitom stihlo dělat legraci (rozhovor s Q) a ještě se stihlo zabrousit do Bondovy hlavy hlouběji, než minule. Vše pak vrcholí ryze osobním závěrečným bojem, který se stylizuje do role personální apokalypsy (nejenom pro ten vrtulníkový nálet). Pokud něco zaslouží extrémní pochvalu, pak je to Deakinsova kamera a práce se světlem (Šanghajská epizoda vládne!), kterou korunuje Newmanova hudba, která jde neotřelou cestou ve stylu Johna Powella. Craig jako obvykle na jedničku. Jestli mám chuť něco tomu vytknout, tak snad až tu úpornou snahu připomínat, že se jede ‚old-school‘. Ale to zajisté spraví druhá projekce. [A spravila. Film dokonalý v každičkém detailu. Sledovat jej je čistá extáze.](27.10.2012)

Pěkná bondovka, jen mi tam chybělo více vychytávek od Q. Taky to na můj v kus bylo dost akční, ale to v posledních dílech není o nic lepší. Dějově to bylo super a záporák taky dobrej. Zničení DB5, ale Bond jim to dobře vrátil.(9.12.2012)

málokterý film zkouknu v kině 2x....(19.12.2012)

"Čekal jste vybuchující pero? To už nepoužíváme." Dvě věty přesně vystihující vývoj, kterým se Bond ubírá - na úkor technických vychytávek přibývá akce a přímočařejšího jednání, nevyjímaje sentiment (slzička v závěru), motivující proslov (Judi a její báseň) a okatý patriotismus (za Craigem "nenápadně" plápolající britská vlajka). I přesto je Skyfall mnohem zábavnější a lépe technicky zvládnutý než předchozí Quantum of Solace (ze střihu mi bylo na zvracení) a z celkového pohledu na bondovky vyčnívá. Btw. člověk si prostě nemůže nevzpomenout na Straw Dogs a Home Alone!(22.12.2012)

Nenudil jsem se, to bych rád řekl úvodem, ale že by to byla nějaká extra bomba. Asi jsem hloupý a malichernou motivaci hlavního záporáka prostě nechápu, stejně tak nechápu motivaci Bonda. Samotný záporák mi totiž nepřijde nijak uber cool bad ass, který by dokázal hýbat děním a naopak z Bonda se stal prakticky jenom bodyguard. Takže příběhově mi to moc nesedělo a dám ruku do ohně za to, že kdyby se to jmenovalo jinak než James Bond tak by to takové hodnocení nemělo. Jinak po filmařské stránce je to samozřejmě zvládnuto dokonale. Mimochodem vítám krásné odkazy na klasického Bonda, hlavně v závěru filmu.(6.1.2013)

Moje prvé stretnutie s Jamesom Bondom (až sa tento fakt hanbím priznať) dopadlo na výbornú. Skyfall sa u mňa jednoznačne zaradil medzi najlepšie filmy minulého roka a to najmä vďaka vynikajúcemu scenáru, hustej atmosfére, tempu, ktoré sa síce zo začiatku rozbieha trochu pomalšie, no postupne naberá na otáčkach a skvele graduje, prepracovaným postavám na čele so záporným hrdinom (je preto škoda, že sa na scénu dostáva až pomerne neskoro) a samozrejme perfektnou zvukovou stránkou, ktorej kraľuje titulná, a pevne verím že onedlho už aj oscarová, pieseň v podaní Adele. Zatiaľ sú to veľmi silné 4*, no ako ma prednedávnom presvedčila Kráľova reč, na docenenie kvalít dobrého filmu človek potrebuje viac ako jednu projekciu. (85%)(21.1.2013)

Nepřišlo vám to místy úplně okopírované z Batman - Dark knight ?!!(22.1.2013)

• Marrdaa

Měl jsem za to, že bez Pierce pro mě bondovky skončili. Daniel Craig jako pokerface zahrál v Casino Royale za jedna a tak svitla ještě malá naděje, že by ? V QoS to už byl ten nabubřelý Craig jak ho všichni známe a film byl přeplácaný nesmysly . 007 bez vtipu, šarmu a všeho, co mu doposud nechybělo, stojí celkem za vyliž...del. Skyfall je podle mě asi tak o 5% lepší protože se dá brát jako průměrný akční film s nadprůměrným Quantem hovadin. Chtělo by to něco fresh a už panebože vyhodit ten přešlap. Tohle je pro mě rozhodně NE dalšímu dílu s Danem !(29.1.2013)

• Firebug

OK, nebudu chodit kolem horké kaše a nějakým způsobem se zamýšlet nad mírou bondovosti posledního Bonda. Nikdy jsem neměl bondovky v lásce a s knížní přelohou se můj pohled nikdy nesetkal. Skyfall je dost hloupý filmový akčňák s nezničitelným a dokonalým hlavním hrdinou, kterému jde štěstíčko naproti častěji, než je zdrávo. Někdo možná podotkne, že o tom přeci Bond napříč všemi díly vlastně je - na to ale kašlu. Jako moderní akčňák to zkrátka nefunguje. O stále naléhavější otázku kyberterorismu se to jenom lehce otře, v samotném příběhu to ale nehraje roli v podstatě žádnou. Finální akce je přinejmenším zapomnění hodná a plná logických chyb. Hlavní padouch (Bardem skvělý) se snaží ze všech sil zabít Bonda a další, ale když k tomu má skutečně příležitost, tak jenom míří pistolí a kecá a kecá a kecá... No existuje větší klišé? Sam Mendes (kvůli kterému jsem na tenhle kousek hlavně koukal) to u mě zkrákta projel na plné čáře a Skyfall považuji za jeho jednoznačně nejhorší film. Svým usilím, přiblížit nového Bonda klasice navíc zničil i to, pro čež jsem měl rád Casino a QoS, takže i v rámci Craigovi dosavadni trilogie vnímám Skyfall jako nejslabší a ty 2* mu zkrátka patří. p.s. Ona tam byla nějak Bond Girl? Jsem si asi nestačil všimnout...(29.1.2013)

I přes nudný trailer nakonec překvapil poutavým dějem, který na začátku oslnil hrou světel a barev (v prostředí moderního Šanghaje pastva pro oči). Akce od začátku až do konce. Výborné pojetí hlavního záporáka, kterému člověk chvílemi i fandí. Skvělá hudba tu a tam připomínající soundrack z Body of Lies. A úvodní song s úžasným zpěvem Adele. K tomu konečně dramatický závěr = pro mě nejlepší ze série moderních bondovek.(9.2.2013)

Pro mě druhý nejlepší film o Bonodovi vůbec. Javier Barden je neskutečně výbornej.(15.2.2013)

No. Po první scéně jsem byl trochu v rozpacích. Ale naštěstí se úroveň začala postupně zvyšovat. V nadšení jsem propukl když na scénu přišel hlavní záporák. Javier Bardem mě opravdu bavil. V podstatě za sebe můžu vytknout jen ten začátek, Šanghaj, pravda, byla taky chvílemi zdlouhavá, ale pak už to jelo. Až zase konec byl podle mě už zbytečně natahovanej, ale vem to čert, tady těch pár maličkostí mi výsledný dojem z filmu nemůže zkazit. Jediný co se mi nechce režisérovy odpustit je, že jsem se nedočkal žádný pořádný honičky v autech, snad příště.(18.2.2013)

"Čekal jste snad vybuchující pero? Tímhle se už nezabýváme." -Q-(22.2.2013)

Podľa mňa najlepšia bondovka všetkých čias.(23.2.2013)

Bondovky mám velmi rád, ale upřímně mi doposud D.Craig jako hlavní představitel neseděl... ani v jednom z předchozích dílů mě nijak nenadchl... to se ovšem změnilo s tímto dílem, kdy poprvé jeho výkon a celý film se přiblížil k mému očekávaní :) takže plný počet :)(27.2.2013)

V Skyfall ale aj cítiť obrovský nepomer medzi snahou nakrútiť dobrú bondovku a snahou priniesť dobrý príbeh.Finalé filmu sa napríklad odohráva v dome na škótskom vidieku. Je pochopiteľné že za týmto originálnym nápadom stála túžba, aby bol záver intímny a dojemný.Prečo zloduch Bardem prichádza do filmu až v polovici filmu? Prečo Mendes v závere nerozriešil špiónovu dilemu o tom, či je na svoje remeslo starý? Prečo tak hrozne prehnal úvodnú akčnú scénu (s nedokončenými digitálnymi trikmi) a titulkovú sekvenciu ktorá je skôr farebným cirkusom ako klipom k pesničke od Adele?Mna moc bondovky neberu a ani táto nebola výnimkou bolo to zbytočne dlhé a chýbali mi tam akčné prestrelky a aj Bondgirl ktorá vo filme hrala 10 minut mohla byť lepšia. 60%(15.3.2013)

Bondovky mám hodně rád a na Skyfall jsem se tudíž hodně těšil. Jenže tohle mě docela zklamalo. Úvodní scéna je fajn, potom se hodně dlouhou dobu vlastně jenom diskutuje a duch klasických bondovek je fuč. Nechápu proč. Za zmínku stojí už jenom akční část v podzemí Londýna a explozivní závěr filmu ve Skotsku. Podle mého názoru je to asi nejslabší bondovka s Craigem, ne-li vůbec nejslabší ze všech předchozích. Hodnocení vidím na tak dvě až tři hvězdičky a pokud mám zaokrouhlit, tak s přimhouřenýma očima nahoru. K tomu mě donutil hlavně Javier Bardem jako odpudivý typ záporáka. Jinak nic moc a trvám na tom, že víc jak 50% si Skyfall nezaslouží. Kdo by dal víc, nejspíš neviděl ani jednu z předchozích bondovek.(18.3.2013)

Pocta pre staršie Bondovky, ktorá však ide s dobou. 50. výročie agenta 007 bolo oslávené s vynikajúcom soundtrackom, vykradnutím Home Alone a skvelým scenárom, vďaka ktorému tie dve hodinky a štvrť zbehnú ako nič. Nedostatky by sa našli, ale kto ma chuť ich riešiť, keď sa jedna o jednu z najlepších bondoviek? 007 v podaní Craiga ma stúpajúcu tendenciu. Len tak ďalej a prosím zachovať aj M s Moneypenny :)(22.4.2013)

Vizuálně moc pěkné... tak klady již máme za sebou, teď z druhé strany. Bylo to zbytečně dlouhé, děj postrádal logiku, pil se Heineken, snaha o nostalgické vzpomínky na staré bodnovky u mě vyšla naprázdno a naopak vyznívala dost lacině. Upřímně nezávidím nikomu kdo se podílí na nových bondech, musí to být strašně nevděčná pozice, taky co pořád nového vymýšlet - překonávat akční scény a s každým dílem překvapovat. Určitě to ale nebyl nejhorší díl s Craigem, Quantum of Solace stále vede... Slabší 4*.(30.6.2013)

Mě osobně teda Daniel Craig do pozice Agenta 007 příliš nesedl. Možná že to byl i účel, ale na tajného agenta je už jeho věk příliš velký. Zajímavé taky je, že ikdyž u testů selhal, v akci je najednou čilý jako mladík. Ale dost už k věcem, které se mi nelíbily. Moc bondovek jsem neviděl, a ty, které jsem viděl už se mi téměř vytratily z paměti, takže o srovnání nemůže být řeč. Akce i napětí zde bylo dostatečně, promyšlené plány hlavního záporáka Javiera Bardema byly jak od Sherlocka. Nic zázračného, ale zklamaný rozhodně nejsem. EDIT: Po shlédnutí i prvních dvou dílů bondovek s Craigem musím uznat, že má něco do sebe :) 85%(2.8.2013)

Už od začátku má film velmi poutavý děj, já osobně jsem se u tohoto snímku ani minutu nenudil... Všechno klape jako přesně natažené hodinky. Všichni herci - do jednoho podali velmi přesvědčivý výkon.. Sam Mendes tohle opravdu zvládnul na výbornou. Poklona všem! Nevím čím to je, ale prostě Daniel Craig mi k Bondům sedí víc. To už je bohužel otázka vkusu a vlastního názoru. Klidně bych se na film podíval ještě jednou, opravdu super! Dávám 5 *****.(27.10.2012)