Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

sskrblik

Vizuálně působivé dobrodružství pana Honda (muž pijící Heineken). Jenom mě udivuje, že záporák je taková buzna a přitom je obávanější než černoch se staženými kalhoty ve sprše věznice. Sam Mendes pravděpodobně propůjčil Craigovi kůži z azbestu, jinak by už od začátku nebylo o čem povídat. Nová bondovka není špatná, ale zároveň jako celek mě nechává chladným. This is the end. Hold your breath and count to ten. Feel the earth move and then. Hear my heart burst again. ()

Tomatáš

Všichni filmoví fanoušci a zejména ti, kteří jsou pravověrci 007, se mohou radovat. Dnešní romantická tendence k hledání kořenů, starých symbolů a pachuť po naprosté originalitě, která vychází ze stavu dnešní společnosti, je v této bondovce více než patrná. Oceňuji zejména skvostné záběry z plachetnice, příchod záporáka a závěrečnou pasáž ve Skotsku. Resumé: Příjemné, svěží, nostalgické a zřejmě předěl. ()

IdentityS73

Super od začátku do konce, rozhodně tady neplatí, že čím více dílů, tím je to horší... a písnička od Adele jako nádherný soundtrack! ()

kubikzeme

Sám doma 7 s Danielem Craigem v hlavní roli? Skvělý nápad! Spolu s Casino Royal nejlepší bondovka! Skvělý konec, skvělý Javier Bardem, skvělé výbuchy, skvělá kamera, jen mi u toho něco chybělo. Škoda toho úplného konce, kdyby byla bývala milá M udělala, to co ji bylo nabízeno. Šel bych s hodnocením i na 5. ()

Fakipics

Mistr Mendes vytvořil z kýčovitého kultu opět kult. A já mu za tu 140 minutovou brilantní nostalgii moc děkuji. Rovněž hlavní naplnění zařídil můj očekávaný favorit Thomas Newman, který pokaždé do mě udeří s citem, rozkoší a třiceticentimetrovým orgasmem. ()

VanTom

Vynikající bondovka s napínavým příběhem, perfektní režií, nádhernou kamerou i hudbou, výbušnou akcí, bezskrupulózním záporákem, suchými hláškami, skvělou úvodní písní a vůbec se všemi 007 proprietami, trochu osobnější (pro Bonda i M), než bývá zvykem, ale moderní a s vědomím vlastního odkazu. Tohle bezezbytku platí vysoce zábavných 100 minut, pak se děj přesune na Skotskou vysočinu a ze Skyfall se stává úplně jiný film, podstatně béčkovější a tuctovější (při pohledu na M montující bomby ze žárovek mne dosti neuctivě napadl Kevin ze Sám doma :-)). Poslední scéna na MI6 ale dobrý dojem navrací: JAMES BOND RETURNS! :-) ()

Danny F.

Oproti dvou předchozích dílů je toto opravdu povedenější. Až na pár vyjímek je zde vše od honiček a to kvalitních až po solídní zápletku. Pozornost mou film celkem zaujal. 70% ()

mab

Minimalistická, taková nejvíce civilní Bondovka a proto asi i nejlepší. Vsázka na drastický úbytek bondgirl na metr čtverečný a odklon od přetechnizovaných pytlovin vhodných tak akorát do nepovedeného dílu Startreku filmu výrazně prospělo, líbí. ()

harryy

V Skyfall ale aj cítiť obrovský nepomer medzi snahou nakrútiť dobrú bondovku a snahou priniesť dobrý príbeh.Finalé filmu sa napríklad odohráva v dome na škótskom vidieku. Je pochopiteľné že za týmto originálnym nápadom stála túžba, aby bol záver intímny a dojemný.Prečo zloduch Bardem prichádza do filmu až v polovici filmu? Prečo Mendes v závere nerozriešil špiónovu dilemu o tom, či je na svoje remeslo starý? Prečo tak hrozne prehnal úvodnú akčnú scénu (s nedokončenými digitálnymi trikmi) a titulkovú sekvenciu ktorá je skôr farebným cirkusom ako klipom k pesničke od Adele?Mna moc bondovky neberu a ani táto nebola výnimkou bolo to zbytočne dlhé a chýbali mi tam akčné prestrelky a aj Bondgirl ktorá vo filme hrala 10 minut mohla byť lepšia. 60% ()

marie.en

Konečně pořádná Bondovka s Danielem Craigem. Casino Royal a Quantum of Solace za ně prostě nepovažuji. Ukamenujte mě. Ale tady? Bond je zase Bond. Střídá ženské, pije co vždycky, přežije zastřelení a pád z šílené výšky... Dokonce i úvodní píseň od Adele má správný Bondovský ráz. A ten titulkový klip co ji doprovází? Perfektní. V rádiích lehce ohraná píseň najednou dostane nový rozměr a člověk si hned vzpomene na legendární Golden Eye. Tenhle film má prostě náboj,který od Bonda očekávám. Ano je jiný něž ty předchozí, ale to mu myslím jen přidává. Pět hvězdiček bez debat. ()

Unnamed

Vizuálně moc pěkné... tak klady již máme za sebou, teď z druhé strany. Bylo to zbytečně dlouhé, děj postrádal logiku, pil se Heineken, snaha o nostalgické vzpomínky na staré bodnovky u mě vyšla naprázdno a naopak vyznívala dost lacině. Upřímně nezávidím nikomu kdo se podílí na nových bondech, musí to být strašně nevděčná pozice, taky co pořád nového vymýšlet - překonávat akční scény a s každým dílem překvapovat. Určitě to ale nebyl nejhorší díl s Craigem, Quantum of Solace stále vede... Slabší 4*. ()

Sany33

Z môjho pohľadu jedna z najlepších ak nie najlepšia Bondovka spomedzi všetkých. Konečne sme sa dočkali Filmu v ktorom nie je agent 007 vykreslený ako poloboh, ktorého nikto nevie zabiť alebo ako babesmasher, ktorý dostane do postele každú behom troch sekúnd. Poukazuje na Bondov vek, ktorý korešponduje aj s vekom Hlavného predstaviteľa, ktorý má iba mimochodom 46 rokov v čase natáčania filmu. Ako agent zostarol a predsa dokáže vyšľahať poriadne akčné scény. Celé to má dobrý príbeh a aj poriadnu zápletku, už sa teším na ďalšie pokračovanie. Obnovenie hercov na hereckom place hodnotím kladne. Záporné stránky filmu nedokážem nájsť teda nemôžem dať nič menšie, ako full stars. 93% ()

romajz15

Díky velkému akčnímu finále ve Skyfallu je to lepší než Quantum of Solace, ale na Casino to pořád nemá. První díl byl prostě takový poklidnější, kdy se v Casinu zastavil čas a sledovali jsme geniální karetní hru. Ale druhý i třetí díl jsou strašně uchvátané, postavy se pořád někam ženou a celé filmy příliš stojí na akci. ()

lykan9

Skyfall se zařadil mezi tři nejlepší bondovky, které jsem doposud viděl. Všechno je tu do detailu dokonalé. Mimo staré známé se zde ukázali staronoví členové jako Moneypenny a Q a hlavně padouch v podání Javiera Bardema je snad ten nejcharismatičtější záporák, který kdy v bondovkách byl. Škoda jen, že nemá status nesmrtelnosti jako Blofeld, protože bych byl rád, kdyby se ještě někdy v nějaké bondovce objevil. Tohle je prostě klasa. ()

fabecc1222

Jedna z těch Bondovek, která k naprosté dokonalosti nemá daleko, a já osobně jí v pořadí Bondovek řadím na druhé místo hned za Zlaté oko. Film je třeba si rozdělit na dvě poloviny. První polovina, sloužící k tomu, aby si Bond odškrtnul svoje tradiční Bondovské povinnosti, vrcholí výjmečně kvalitně technicky zvládnutou akcí v Šanghaji. Poté se přesuneme více do osobní roviny, nic nového v Bondovské sérii, ale zatím nejlépe zpracované. Vůbec poprvé se tak dostáváme pod kůži i samotné M, a velmi osobní je to tentokrát i pro ni. Velkou výhodou téhle Bondovky je to, že není jen dobrou Bondovkou, ale je prostě i sama o sobě výborným filmem. Od hereckých výkonů, přes scénář, až po akční prvky. ()

Lukyn007

Skvělý!!! Asi jedna z nejlepších Bondovek. Parádní příběh a herecké obsazení dělají z této Bondovky asi vážně jeden z hitů letošního roku. ()

svobik

Strašně se mi líbí hravost toho filmu, dodržuje tradice a přitom si se spoustou bondovských trademarků vytírá zadek. Hutný dějový oblouk, žádná uspěchanost, vynikající záporák i snová akce (náser na začátku a démonická Šanghaj) ... prakticky moc nevím, co tomu filmu vytknout. Asi jen to, že mě nějak extra nezasáhl, přitom v sázce bylo v mých očích víc než kdy předtím. Osobní přístup já rozhodně rád, Skyfall ze mě ale s odstupem strašně rychle vyprchává. Uvidíme, co s tím udělá druhá projekce, zatím 8/10 a Forsterův maglajz zapomenutý. Deakinsova hra se stíny nezapomenutelná. ()

JoseBenes

Bond je zpátky a potom, co se mi konečně rozležel v hlavě, přihazuji jednu hvězdičku. Od samotného začátku jde o velkou jízdu, která nenudí ani na moment, a ani teď mi nedochází, jak film může mít 144 minut. Přiznám se, že z Quantum of Solace si vzpomenu jen na pár momentů a vůbec si nevybavuji dějovou linii. To se u Skyfall do budoucna stát nemůže. Je tu spousta svěžích nápadů, vizuál je úžasně opojný (SKOTSKO!) a odkaz na Goldfingera i s vystřelovacím červeným knoflíkem - parádní. Jediné co mi vadilo je výběr Moneypenny a zvláštní finále filmu. Při mihotajícím se světle baterky udělal palmface snad imaginárně každý v sále. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce