Travička zelená

• USA Pineapple Express (více)

Líný budižkničemu Dale Denton (Seth Rogen) má jediný důvod navštívit svého stejně líného dealera Saula Silvera (James Franco) - koupit si marihuanu, konkrétně její novou odrůdu zvanou Pineapple Express. Ale když se Dale stane jediným svědkem, jejímiž pachateli jsou podlý drogový boss (Gary Cole) a zkorumpovaná policajtka (Rosie Perezová), zpanikaří a hodí na místo činu svůj balíček „Pineapple Express“. Dale má rázem další důvod navštívit Saula - chce vědět, jestli je tento druh trávy tak vzácný, že by ho bylo možné díky ní vypátrat. Ukáže se, že je. Zatímco se Dale a Saul pouštějí do boje o holý život, zjistí, že jejich paranoia není způsobena jen konzumací marihuany. (HBO Europe)

Bauer

Na dvd obalu stojí: „Film od chlápků, co spáchali Superbad“. Tak to jsem si myslel, že půjde o vydařenou komedii. A taky, že šlo o dobrou komedii. Ovšem stejně tak jako Superbad má Travička zelená (nevím, kde se vzal tento český název pro film, překlad by měl být trošku jiný) stejný problém. Délka filmu!!! Pustil jsem si extended version, která má 113 minut a to je na komedii přeci jen dost. Vtipné scény a vtipné dialogy si film drží po 75% z celého filmu. Pak ale přišel na řadu závěr, který je opravdu naprosto debilní. Tu přestřelku si mohli tvůrci odpustit. Nebýt toho konce, tak si myslím, že 4* by si to zasloužili. James Franco mě svým výkonem totálně rozkopal!!! Průměrná komedie, která neurazí!!! ()

Beastmaster4

Ač nejsem zastánce a uživatel "travičky zelené", tak jsem se nadmíru pobavil :-)......huličské filmy nemusím, huliče taky nijak zvlášť ne, ale tohle mě prostě překvapilo a pobavilo. Seth Rogen a James Franco byly super! ()

Morholt

Asi to nejzhulenější, co jsem kdy viděl a nikdo, kdo není (nebo aspoň nebyl) fanouškem veselý zelený rostlinky, tenhle film nemůže chytit. A Franco s Rogenem v tom zaručeně frčeli taky. 70% ()

Katullka

Pokazde jsem se zasekla pul hodinu pred koncem. Az jsem to dokoukala strizliva. Coz neni zamer tohoto filmu. Jinak absolutni klasika podminena partoskou v posteli s minimalne jednim gramem. Amen. P.S.: musite se na to podivat alespon jednou se svym dealerem! <3 ()

ScarPoul

Pre mňa sa jedná o celkom príjemnú brain off komédiu pod ktorej záštitou sa opäť podpísal komediálny král súčasnosti Judd Apattow. Vynikajúci Franco v úlohách pre neho tak nezvyčajných a pritom sa do nich úplne hodí. jeho komediálny prejva dorogového dealera nemal chybu. Rogen je na tom troška horšie ale skvelo francovy sekunduje a je to naozaj veľká zábava. Najviac som sa bavil pri nahánačke autom a neskutočne vtipnom finálnom súboji. Film sa nesie v strštenom tempe a každý so zúčastnených má nejaký podarený vtip, lenže scenár ani spoloviny nedosahuje kvaliti diela pretože Green to natočil svižne, akčne vtipne, ale scenár nedáva vyniknúť niektorým vedľajším postavám ako je Soulová babička alebo Daleova priateľka s rodinou. je tam načrtnutých kopec dejových zvratov - policista nájde tašku s marihuanov u Soulovej babičky - ale nie sú rozvite a pritom sa na nich režisér sústredí. a aj napriek tomu že to má určitú dávku originality väčšinou to len vykráda iné filmy. a tiež aj vzhľadom na to že je tam kopec nepredvídateľných miest, niektoré sú až okato predvídateľné. ale inak som spokojný. bolo by to síce na tri ale kvôli Francovi a jeho vtipným pasážam a bolo ich dosť sa odvážim dať síce nie pevné ale rozhodne zaslúžené 4*. ()

BoPo

Tak to je teda matroš na hovno. Nedostavilo sa uvoľnenie a ani nuda neprestala byť mojím spoločníkom. Zrejme som ho aplikoval zle. Ja blbec som si myslel, že stačí pustiť DVD a o zábavu mám postarené. Som len ďalšia obeť klamlivej reklamy. ()

bouncer

Zhulenecké dialogy fajn, párkrát jsem se i zasmál. Ale mezitím hrozná blbost. Něco jako slabý akčňák se zkouřenými hrdiny. To nemohlo dopadnout dobře...zvlášť když místo zábavy přichází pocit trapnosti. Kdyby aspoň děj držel pohromadě, protože pár nápadů tam bylo dobrých, ale to ne - film je stálý asi jako loďka v bouřce. Celkově dost šílená směsice...ale autoři mají odůvodnění. Hrdinové jsou přeci pořád zhulení, takže se jim takové zběsilosti můžou stát a můžou se tak chovat. Ha ha ha. ()

BigDeal

Dosť netradičná "apatowka", ktorá kombinuje akčný thriller s bláznivou komédiou, pričom do toho vkladá typické "apatowské" postavy. A táto kombinácia je neskutočne zvláštna, originálna a zábavná v jednom (citlivý zabijak, naháňačka v aute s nohou v skle,...). Dokonca som sa bavil aj na huličských dialógoch ( pričom s trávou skúsenosti nemám) a aj ten čas mi rýchlo ušiel. Odporúčam tým, ktorí si myslia, že z Apatowej produkcie vychádzajú rovnaké filmy, pretože aj keď znovu ide o priateľstvo dvoch "buranov", tentokrát je to zaobalené do (pre mňa) geniálnej absurdnosti. ()

Johny_fork

Řádně vyhulená jízda, Seth Rogen pravděpodobně psal scénář zahalený dýmem a stvořil film, který se řítí dopředu, neohlíží se zpět a místy trhá bránice. 1) Fantastické dialogy - Nedokážu posoudit, jak moc jsem zkouřený a jak moc jsem na prahu smrti. Mám haluze, protože jsem zhulený, nebo protože jsem skoro bez krve? - Střelili tě tak sedmkrát. Musíš se najíst, vážně. Začínáš se ztrácet. 2) Postavičky - Nejen ústřední duo (Rogen je fantastický, ale snad ještě víc mě dostával James Franco v roli natvrdlého dealera) k nim se přidá nesmrtelný Red, šesktrát postřelený vyleze ze stodoly, která před tím vybouchla:), i dvojice zabijáků (přecitlivělý urostlý černoch a běloh ve svetříku co zastřelí dva chlapíky a přemýšlí, aby přišel včas domů na večeři) 3) Precizní spojení kriminálky, komedie a parodie, akční scény balancují na hranici úcty k akčnímu žánru a již zmíněné parodie podobně dokonale jako v Jednotce příliš rychlého nasazení, několikrát se mi stalo, že jsem totálně vyprsknul smíchy, film má skvělý cit pro načasování gagu a jejich nápaditost je obdivuhodná, zkrátka další dokonalý kousek party kolem Juddy Apatowa, ten se mi svojí tvorbou opravdu trefuje do vkusu. ()

Dale

Je veľmi ťažké hodnotiť takto žánrovo nevyhranený film. Na komédiu je to miestami dosť drsné, na akčný-krimi-triller je to zase príliš uletené, takže moje dojmy z toho sú dosť rozporuplné. Ale keďže sa celý film točí okolo marišky, ktorú hlavní hrdinovia neustále šlukujú, tak z toho aj vzišiel výtvor primeraný tomu, ktorý ale nenudí a občas dokonca aj pobaví. Takže prižmúrim oči nad tým, že človek prežije aj keď je trikrát zastrelený a podobnými úletmi a dám za tri. Keď si však Pineapple Express pozriete v zhulenom stave, určite to bude na plný počet. ()

Terva

Krásný začátek: USA 1937, vojín Miller a kouření trávy...položka 9 kouřená 7 minut a 13 vteřin...cítil jsem se jak máslo na lívancích. Konec experimentu, zavalit laboratoře, prodat pozemek a jeho se zbavte!!...položka 9 je nelegálníííí!!!!...béčkový filmy jsou po ní lepší!!! A co je tohle? To je Křížový joint, to je budoucnost, musíš zapálit všechny tři konce najednou. Scéna v lese při rozbíjení telefonů byla úžasná....jedem, mám dost lesa!! Zfetovaný dialog to je vždy paráda...Eee je ano nebo ne?...Drtíš mi koule......vole.....Můj kocour má dnes narozeniny....gratuluji...Zabijeme ho nebo ho přesvědčíme aby spáchal sebevraždu?...To je můj dealer,...já jsem hodnej dealer!!!!....Strom,....strom,...strom,....veverka,....strom. A podařená závěrečná přestřelka mně přesvědčila,že ten film není zase tak špatnej, čekal jsem blbost, ale docela jsem se bavil. ()

Terez.S

zamilovala jsem se do Jamese Franca :-) .. jo, já vím, hraje tady pěknýho zhulence, ale tak skvělým způsobem, že prostě není možné si ho neoblíbit. Bohužel ještě nejsem tak dobrá v angličtině, abych si mohla pořádně vychutnat všechny vtipy (ale proto jsem v US, abych se to tady naučila :-)), ale i tak můžu říct, že to bylo vážně vtipné .. možná si na to zajdu ještě jednou .. ()

Torision

Rozhodně jeden z TOP "marijuana movies" a pro mě jednoznačně komedie roku. Zápletka je perfektní, Seth Rogen sympaťák a James "Holy cock" Franco hraje přímo GENIÁLNĚ (podle mě by si teda oskarovou nominaci zasloužil). Gagy a scénky, kde Saul s Dalem prodávaj trávu klukům ze základky nebo kde se mlátěj Redem jsou nadupaný. Smál jsem se ale už od retro-začátku s Billem Haderem. Nejvíc mě ale rozsekal rozhovor Setha Rogena po telefonu s jeho 18-ti letou přítelkyní. Tady je úryvek. - Angie : "Já že jsem nevyzrálá? Přišla jsem o panenství, když mi bylo čtrnáct. S kolika holkama jsi vůbec spal?" Dale : "Tak s dvěma a půl." Angie : "Dvěma a půl? Co je ta půlka? Tvoje ruka? To se nepočítá!" Dale : "Otřel jsem se jen jednou koulí....a už ani nevím proč. Jen vím, že se to nepočítá jako celý bod. Kdybych ti řekl tři, cítil bych se jako lhář." ()

F.man

No v první řadě je tady hulení postaveno na první místo. Pomocí něho se snaží Apatow dostat ke cool dialogům což mu ne vždy vychází... Příjde mi to jako znásilňování marihuany v určitých momentech. V druhé řadě se mu však povedlo nádherně parodizovat akční béčka. Ať už díky dialogům (ta druhá půlka, "neomarihuaněrádobyřeči") nebo naprosto skvělým akčním scénám. Určité okamžiky jsou tady taky velice vtipné (zejména policejní honička, absurdita u Reda, černošký slovník...). O to více zamrzí, že někdy Green ujede a tyhle silné okamžiky tak srazí zpět do průměru. Za mě tři hvězdy. Možná jsem jen prostě čekal nico jiného. You just got killed by a Daewoo Lanos, motherfucker! ()

ConanVJ

Tak tahleta komedie, či akční film, nebo co to vlastně bylo, mě vůbec nenadchla. Přišlo mi to celý takový ujetý, ale takovým stylem, kterej mě moc nebavil. Pár momentů vtipných bylo, ale celkově slabota. Za mě 40% :) ()

Kryton

Seth Roger se sjel a když seděl na gauči tak zrovna běžel maraton Tarantinovských filmů a hnedka si vše napsal. Výborný matroš tohle! ()

Džany

Valvy smíchu od začátku do konce. Jeden z hodně mála filmů, u kterých se směju upřímně a hodně, hodně nahlas. S Francem ani Rogen nevypadá tak trapně a spolupráce mezi nima opravdu funguje. Zhulenecká komedie roku ! ()

Dočká se Travička zelená pokračování?

Dočká se Travička zelená pokračování?

11.06.2020

Žijeme v éře, kdy se studia snaží vybudovat franšízu prakticky z každého druhého filmu, který vyprodukují. Občas se to podaří, většinou spíš ne. Nejsmutnější jsou ale případy, kdy dotyčný filmař… (více)

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)