Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

drankeryth

Zaujimave sklbenie roznych zivotov vypovedane jednym starym typkom v buducnosti, ako ich zazil. Cele je to popretkavane troma zenami, ktore mali osudy priamo spate s tym chlapikom. Obstojne dialogy drzia film pokope, aby sa nikde nerozchadzal do absurdnych dialav nelogicnosti. Troska mi aj vadila samotna dlzka filmu, ktora bola na moj vkus aj dlha. ()

Drink4Fun

Ohromný překvapení! Pustil jsem si to s tim, že je to nějakej další průměrnej snímek a nakonec čumim s otevřenou držkou na titulky naprosto užaslej! Dokonalá kombinace Benjamina Buttona, Donnieho Darka a Srdcový sedmy(Sliding Doors). Pokud se vám alespoň jeden z těchto filmů líbil, tak je tento snímek pro vás povinnost. Zbožňuju tenhle mish mash děj, kde nevíte většinu filmu, co se děje a potom vám v hlavě lusknou prsty a všechno jde krásně do sebe. ()

P.J.2

Zpočátku nelogická série příběhů nedávajících smysl se ve výsledku změní ve vizuální orgie se skvělým dějem a perfektní pointou. ()

agassi68

Kontroverzné dielo Pierra van Dormaela ťažko ohodnotiť. Buď vám to sekne alebo nie. Okrem toho vám sekne v utorok a v stredu by ste dali odpad. Priklonil som sa po dlhom váhaní smerom nahor lebo - hudba, herecké výkony, vizuál a odvážna myšlienka dať toto všetko dohromady. Mínusy - dĺžka, zamotanosť, mnohožánrovitosť. Je to skrátka nádherné a zároveň ma z toho bolí hlava. Vyberte si.. ()

merigieren

je to prosté, malý kluk se nemůže rozhodnout, ke kterému rodiči se přidat, když se rozcházejí a tak vznikají paralelní větvě, pak to rozštěpí u tří holek, z čehož asi dvě hrají větší roli. A se čtvrtou láskou se mazlí a ztrácí a nachází. No a ten film vlastně nesouvisle skáče z jedné fáze na druhou, občas tam prohodí něco nelogického, k čemu mohlo asi dojít, divný vzpomínání starce a probuzení. Jako celek by si to asi zasloužilo jednu hvězdu, je to jen bastl zajímavých událostí bez logiky. Ale i z toho chaosu se dají vybrat světlejší okamžiky.... ()

canucks333

Ťažký film, ktorý mi potrápil myseľ, nadchol ma v iskrivosti a vnemovosti, ktorá bola réžijne hnaná až do extrémov a prinášala intenzívny zážitok. Výborné herecké výkony hlavným protagonistov (mladých či starých) a skvelo napísaný scenár. Prečo teda ,,len" 4*? 1.) Dĺžka je trošku neúnosná, stačili tomu slabšie dve hodinky 2.) Expresívne prvky (detské nebo s jendorožcom, zobrazenie šialenej budúcnosti, písanie sci-fi románu) 3.) Pointa. Veľký krach a téma okolo neho...Nie... proste nie...toto nie ej neičo čo ma uspokojí po vyše dvoch hodinách pozerania (rozuzlenie ináč nadmieru v pohode - trviálnosť tomu sedí) - Režisér Jaco van Dormael si zobral celkom dosť inšpirácie aj z iných filmov, čo mi miestami celkom prekážalo. Čo sa týka vizuálu je uchvacujúci a hypnotický a vzdávam všetkým tvorcom obrovskú poklonu. Každopádne pre mňa osobne film veľa neznamená hoci ma množstvo prvkov z neho celkom výrazne zaujalo (chemicky fungujúci milostný vzťah medzi Nemom a Annou bol až neuveriteľne inskrivý)... Škoda pointy.... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami ----------- 75 % ()

lemonova

Pracovať s časom je vždy riskantné a mám pocit, že tu sa to až tak nepodarilo... ak neustále iba skáčete z jednej slučky do druhej a v žiadnej sa dlho neohrejete, stráca sa akákoľvek silnejšia väzba na ktorúkoľvek z línií aj postáv. Možno som mohla byť v hodnotení veľkorysejšia, ale mne tá pointa zas až tak za to nestála.. Možno raz v ďalekej budúcnosti na orbitále Marsu tomu dám šancu a prehodnotím. ;)) ()

Josit

Skvelý film s dejovými hrádkami a akoby alternatívnymi realitami ktoré nechávajú na sebe znaky filozofických podnetov... Tento film jednoznačne zaujme, sám som bol presvedčený že kombinácia romantickej drámy a sci-fi jednoducho nebude dobre fungovať, ale v tomto snímku je opak pravdou... ()

..Anya

Slátanina je to teda fakt dobrá. Tohle všechno už tady ALE přece bylo, a bylo to natočený víc než dobře a vždy u těchto filmů byla perfektní pointa. Jsem schopná si ve filmech čas od času hledat vlastní myšlenky, ale u tohoto snímku to prostě nejde. Film nám jen přes růžové brýle krásných záběrů a na diváka asi působícím pobíhání v meziprostorech, ukazuje to, že existuje snad nesčetně mnoho našich alternativních já. I přes líbivé míhající se obrázky to byla neuvěřitelná nuda, kdy kdy mi bylo naprosto ukradený, jak Chudáček Chlapík dopadne. Za soundtrack + 1 hvězdička:) Za délku -1 hvězdička. ()

Utero

Mám za sebou jeden z nejkrásnějších filmů co jsem viděl....Do sebemenších detailů propracované a promyšlené, naprosto vynikající herci, krásná kamera, střih....úplně všechno...Jeden z největších filmových zážitků poslední doby. ()

foundation

Uff..No tak toto ma nepresvedcilo ani nahodou a tentoraz moc nerozumiem tu velku chvalu z kazdej strany. Film sa tvari strasne mudro a dokonca mi to chvilami pripadalo ze to natocil neskuseny David Lynch ked mal 15 rokov Toto ale nie je Lynch ale iba bublinka plna hlbokych a premyslavych slov a scen z ktorych vacsina je samoucelna a nema ziadny hlbsi vyznam ako sa o tom snazi presvedcit reziser. Film som si schvalne pozrel aj druhy krat resp. zacal som ho pozerat ale dostal som sa len zhruba niekde za polovicu ked som sa presvedcil ze za tym naozaj nic nie je. Otazky volby, co je spravne, nespravne, resp. najlepsie, ako by sa zivot uberal keby som urobil toto, keby som nepovedal tamto, motyli efekt, plynutie casu, toto vsetko su velmi velmi zaujimave temy a vsetky milujem ale celkove spracovanie tu bolo na mna velmi zle. Navyse je film plny velkych hluposti co sa tyka tych filozofickych reciciek o motylom efekte a vesmirnych zakonitostiach. Niekomu kto o tom vie malo resp. nic to moze byt jedno ale mne ako cloveku ktory sa o to zaujima a nevynecha jediny dokument a nazor na tieto veci od dnesnych poprednych fyzikov to bilo do oci priam neuveritelne. Nicmenej to nie je az take podstatne. Podstatnejsie je to ze ma ten film velky casovy usek aj poriadne nudil. Slabucke sceny striedaju tie vynikajuce ktore sa bohuzial daju spocitat na prstoch jednej ruky. Nehovorim ze ked nepridu nestoji to za to ale koli nim pozerat dalsiu hodinu a pol do hlupa z hlavou plnou inych myslienok pretoze ten film nedokaze zaujat to sa mi rozhodne nechcelo. Jared Leto vyborny o tom niet pochyb len skoda toho vsetkeho dookola. Takisto absolutne zbytocny a samoucelny je ten Mars a vsetko okolo neho. Kto to videl urcite vie o com hovorim. Je mi velmi luto tej temy pretoze u mna to malo obrovsky potencial ktory ale uteka reziserovi pomedzi prsty. Sice sa snazi zo vsetkych sil uchopit ho opat pevne do ruk ale robi to tak krcovito ze to este viac pokazi. V porovnani s tymto je ovela jednoduchsi ale v momentoch a hlavne ako celok neporovnatelne lepsi Donnie Darko. Tam sa namiesto toho nestaleho zdoraznovania ako velmi ovplyvni zivot Vas a vsetkych okolo jedno Vase rozhodnutie Kelly sustredil iba na jeden, dva momenty ked nam to ukaze. Nepotreboval to tlacit divakovi do hlavy cely film a stale dookola ako Dormael tu. Za pozretie to ale stoji to ano. Mozem doporucit ale nic svetoborne sa u mna v tomto pripade nekona. 60-70 percent a este raz VELKAA PREVELKAA SKODAA. ()

wata

Tak tomuto sa hovorí pekne zabalená nuda. Celý film sa snaží pôsobiť krásnymi obrazmi (naozaj úžasná kamera!), ale žiadnej z tých "hlbokých" tém, ktoré prináša, neprenikne pod povrch. Áno, existuje neuveriteľné množstvo možností, ako prežiť svoj život. Využila som možnosť pozrieť si tento film. Možno to malo zostať iba mojou fantáziou. Reklamy na audiovizuálnu techniku sa väčšinou robia s kratšou stopážou. ()

Stíba

Normálně kometáře k filmům ve větším počtu nečtu ale tentokrát jsem musel udělat vyjímku. Zajímalo mě jak lidé na Pana Nikdo budou reagovat a v podstatě bych je mohl rozdělit do dvou zjednodušených skupin, na ty, kterým film velmi sedl a na ty, kteří ho mají za velkolepě se tvářící povrchnost. Dost jsem o tom přemýšlel a stále přemýšlím. Film je totiž po celou dobu dost propletený a člověk si v hlavě jen těžko stíhá poskládat všechny potřebné informace aby vše nakonec vyplynulo v podle mě tak zamýšlenou jednoduchou pointu. "Žijeme jen v představách devítiletého chlapce." říká v závěrečné scéně Pan Nikdo. Film se totiž celou dobu tváří jako zapeklitá hádanka, filozofický mýtus nebo snad fyzikálně-matematická záhada. Tohle vše ale v závěru úmyslně zbortí. Naprosto tak vše předešlé hned dává smysl. Také často přemýšlím nad mnoha způsoby jak by se můj život mohl dále vyvíjet stejně jako tenhle devítiletý chlapec a vidím různé možnosti a křižovatky. Vše ve filmu se tedy zkrátka odehrává jen v jeho hlavě a netřeba tak o jakýchkoliv jiných úmyslech filmu dále spekulovat a bádat, natož za to film hatit. Co se týče audiovizuálního zážitku a scén samotných, je to pro mě takřka óda na radost, nádherný projev čisté filmařiny, který mě chytnul za srdce také díky skvělé hudbě a sympatii k osobám které byly podle mě do filmu velmi vkusně vybrány. Tenhle film je velmi ojedinělý a rozhodně stojí za shlédnutí. ()

XR

Mám udeliť štyri alebo päť hviezd ? Dovoľujem si udeliť päť za pre mňa dokonale vyobrazený vzťah Nema s Annou a s Elizou. Pri týchto scénach mi mrzol dych. Hudba filmu ma taktiež ťahá k udeleniu päť. ()

muskcz

1 hvězdička dolů za profláklý scénář, ale musím se přiznat, že způsob, jakým to van Dormael natočil, mě naprosto dostal. Hltal jsem mu z kamery doslova každý záběr. :-) ()

posh.exe

Ne, nemám ráda Jareda Leta, protože hraje jak ponocnej. Líbila se mi ta vize budoucnosti, long-live afektovaná epocha kyberlidí, kteří jsou odkázáni na televizi. Každej vychvaluje Butterfly Effect a já říkám, k čertu s ním! Ashton je totiž možná ještě horší herec než Jared, kterej bere hlavně ukvílený fanynky nu-metalu či čeho. Každopádně, Mr. Nobody je parádní snímek. Někdy se prostě něco musí stát, i kdyby se dělo cokoli. ()