Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

oasismanik

Tak som sa k tomu dostal a na konci som bol sklamaný. Film Mr. Nobody sa hrá na niečo, na čo nemá, pritom ironicky bol najlepší v tých najnormálnejších a najjednoduchších pasážach a moje hodnotenie úmerne klesalo, čím som film dlhšie pozeral, škoda, výber skladieb a vizuál samozrejme majstrovský! ()

LdaVinci

Občas nechápu, jak někdo může napsat nějakej scénář a pak to ještě nějakým způsobem natočit. Velmi originální a zajímavý. Tohle ale určitě nesedne každému, protože je tu dlouhá stopáž, kde celou dobu sledujeme několik časových rovin a mozek tady docela musí pracovat na plný obrátky. Na konci naštěstí víceméně vysvětlení máme, ale než se k tomu někdo dostane, může ho to přestat bavit. Mně naštěstí snímek velmi sedl, jak můžete vidět. ()

Mamlas odpad!

Vzpomínky, iluze, představy, sny a jiné nesmysly, vše rozprsknuté v různých časech a různě se mísící a převalující. Výsledkem je chumel zmateného bordelu, na který jsem vydržel koukat i s přeskakováním jen velmi krátce (2%) ()

Anitta

Připomnělo mi to Milence ze severního pólu, Osudový dotek, Srdcovou sedmu, Amelii z Montmartru (svými humornými pasážemi a scénami typu: "Jeden Brazilec si uvařil vejce") a ve chvíli, kdy se setká s Annou v té hale přeplněné lidmi, i krátkometrážní True. Všechny tyhle filmy (dobře až na Srdcovou sedmu) se mi líbily víc a tohle považuju už jen za jakési kopírování toho, co jsem už viděla. ()

janulee_

asi si taky na petikorunu vyskrabu ANO/NE , rozhodovani by pak bylo snazsi :)) , brilantni film o lidskym zivote a o tom co by bylo, kdyby .. kez by to tak slo i ve skutecnym zivote, mit pak moznost volby znova zpetne .. Jared je PAN HEREC, v tomhle filmu to jen dokazuje. Navic ta atmosfera, to zpracovani, ta hudba ! , nejlepsi co jsem za minulej a letosni rok videla .. ()

Daves97

Zezačátku obrovské nadšení a pocit, že jsem zase po hodně dlouhé době narazil na něco, co by si zasloužilo 6* bez mrknutí oka. Oproti první polovině ale v druhé film začíná poněkud ztrácet, zamotávat se do sebe a ačkoliv jsem neměl filmu co vytknout, připadal mi místy poněkud moc dlouhý a zcela zbytečně rozvleklý...Přesto dávám bez pochyb nejvyšší hodnocení. ()

megajalec

Keby sa dalo, dám aj viac. Unikát! Perfektný príbeh, nápad za sto bodov (ano, bolo to tu už - Butterfly effect), ale nie takto rozpracované. Perfektné obrazy (koľajnice), hudba, ktorá do filmu pasovala a osviežila ho a tie filozofické vecičky! Moja šálka kávy! Odporúčam pozrieť na jeden hlt, lebo človek sa môže trošku stratiť, ale tak život je taký rozmanitý, že sa každú chvíľlku môže stať niečo iné a zmení to váš život o 180 stupňov. Genialita. Odporúčam komentár Radek99, stotožňujem sa. 100% ()

Lord_Helma

Jsem z totohle filmu poněkud zmatený. Nástup několika dějových linií jsem nečekal tak brzy, také jsem si přál jasnější konec,, přes pár světlých chvilek nemůžu dát tomuto filmu o lásce a fantazii víc jak 2 hvězdy a to je jedna za soundtrack, jehož následný poslech mi přinesl víc požitku než samotný film. ()

BradleyT

Bezesporu zajímavý a mysteriózní film, ale že by mě ten film dostal na kolena, to vubec. Asi bych čekal trochu víc zajímavý a přitažlivý děj namísto někdy zbytečných scén. Nutno dodat, že každý alespoň trochu nekonzumní člověk se nad tím filmem pozastaví a přemýšlí o něm. ()

Blondie83

„Každá cesta je ta pravá cesta. Vše může být něčím jiným a mělo by to přesně tento význam.“ Tennessee Williams. Film zabývající se otázkou rozhodování v životě. Co by, kdyby a jak bychom se rozhodli vidět všechny následky našich rozhodnutí, všechna kdyby? Mnoho zajímavých myšlenek ("Nemáme možnost návratu. Proto je tak těžké si vybrat."). Plus skvělý soundtrack. ()

Dejff_2004

Příběh nabízí love story (chcete-li romantický nádech), absurdní situace, drama, které nevymyslí ani sám život a něco málo komedie. Což z traileru nemusí být snad ani poznat. Tvůrci zároveň sází na oblibu takovýchto filmů u diváků, a jsou to právě tvůrci, kteří nedokázali ukočírovat své ambice. Je možné, že se z filmu stane s odstupem kult, na který bude každý rád vzpomínat a přemítat v myšlenkách, jenže tomu brání konec. Trošku jsem se při konci přistihl, že kvůli takovému závěru jsem se nemusel dívat na předchozí děj dvě hodiny, a i když jsem se nenudil, ale očekával jsem pointu trochu překvapivější. Technickému zpracování se nedá nic vytknout. Hudba je melodická (i když opakovaná), i kamera je taková jaká má být. Tvůrci se prostě víc věnovali věcem za kamerou než před kamerou. Z herců jednoznačně první ligu hraje Jared Leto. Dokáže pobavit i rozplakat. Je přesně ten typ herce, kterému divák „žere vše i s navijákem“. Herečka Juno Temple (hraje postavu mladé Anny, někomu může být známa z filmu Zápisky o skandálu) hraje na svůj věk víc než trefně. Hraje dokonale to, co sami můžeme cítit, když se dostaneme do podobných situací jako ona (jedná-li se o odloučení od své lásky, tak templem, teda tuplem ;-). 8/10 (za herecké výkony, a odvahu tvůrců, a za to, že jsem se nenudil)! ()

situs

Mr. Nobody je přesně druh filmu, který dokáže vzbudit buď přílišné nadšení nebo naopak až zbytečné zklamání. V obou případech lze pochopit, jakým způsobem toho docílil, což o něm samo o sobě hodně vypovídá. Z počátečního nadšení nad příslibem něčeho nevšedního se však záhy vyklube jakási nuda a "předvídatelnost originality", byť zabalená do pěkného hávu. Po shlédnutí se lze buď přesvědčovat, že jste byli svědkem něčeho vyjímečného, nebo ho - jako v mém případě - pustit po chvilce z hlavy, coby naprosto průměrný snímek. ()

Edeltruda

Tak mnohotvárný příběh, že si v něm najde své fanoušek scifi i romantická duše. Pro ty, kteří přijmou tuto surrealistickou hru, kde neplatí naše vnímání času, závratná podívaná. Pro ty ostatní kýč a ztráta času. --- Otevřeně přiznávám, že patřím k těm prvním a nechala jsem se unášet tvůrcovou fantazií. --- Zkrátka: sympatičtí herci (zejména ten hlavní ;-) ), kvantová fyzika v kostce, milostný příběh na třetí, realisticky zvárněné depresivní stavy, život jako nekonečné železniční rozcestí... --- Paradoxně mi film přišel nejslabší ve chvílích, kdy se ze sebe snažil vyždímat nějaké to moudro nebo dechberoucí osudovost (viz kapka vody). --- Z všemožných diskuzí vyplývá, jak různorodě se dá příběh vykládat. Nemyslím, že je to na závadu. Vždyť i život je o různých přístupech, názorech, vnímání a úhlech pohledu. (A nemůže být nakonec právě toto skutečné poslání tohoto filmu? ;-) ) ()

Trishka

Jsem fanda všech Osudových doteků a Lol, co běží o život a všeho, co se týče onoho pověstného mávnutí motýlích křídel, takže pro mě Pan Nikdo byl dalším přírustkem do sbírky. Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná. První dvě třetiny filmu jsou opravdu dechberoucí - jak už ztvárnění roku 2092, tak hlavně ona 70. léta a malý Nemo včetně opravdu nezvyklého Rhyse Ifanse. Zajímavá režie a příběh s nádechem tajemna mě doslova posadil do židle, a to přesto, že sledování Jareda Leta a toho LesuPána co hrál jeho mladé já, je pro mě osobní utrpení. Ale právě v té poslední třetině se mi na jazyk drala věta, kterou napsal na tabuli Bart Simpson o posledním dílu Lost: Byl to jen psí sen. 3,5* ()

Bratr

Možná po druhém shlédnutí změním názor, ale v tuto chvíli je to pro mě příliš čerstvé a nejasné. Naprosto bez diskuze je ale silně nadprůměrná vizuální stránka a hudební doprovod. ()