Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

Hell_ena odpad!

Proooč? Chápu, že někde v Kolumbii by nějaká ta ošklivka Betty být mohla, ale no tak! V ČR, že by někdo takhle chodil a nebylo mu trapně? :D Nepochopim! ()

bernajk odpad!

Dobře Primo, dobře! To je fakt hovadina, jak je tam prezentován rozdíl mezi "údajně" ošklivou Katkou a zbytkem "krásných" lidí....Podílet se nějakým způsobem na tvorbě toho skvostu je nový druh trestu? ()

ex.it odpad!

To už bych možná radši přetrpěla tu původní verzi s Betty, než tuhle Katku... Slovo špatné je slabé. A slovo odpad je dost nepřesné. ()

raelz odpad!

Naprosto neoprávněně je na šestnáctém místě nejhorších seriálů. Měl by být ještě níž! Velmi křehké vztahy byly příšerné, rodinné pouta byly příšerné, ale kdo by proboha chtěl koukat na tohle. Viděl jsem PĚT dílů! Ani v jediném nebylo něco, cokoliv, co by stálo za zmínku. Jasně že neustále nadávám na již zmíněné Velmi křehké vztahy, ale když mám opravdu velkou krizi, jsem schopný tyhle seriály překousnout. Ošklivka Katka je bohužel strašná přesně tím způsobem, který není ani s nadhledem vtipný. ()

Hightower odpad!

No to mě podržte. Co to má být? Ošklivka, která povede jednou oděvní podnik, nebo co? Vždyť je to až moc nerealistické. ()

Dimo odpad!

Joo, jsem fakt dobrej, viděl jsem jeden díl a to ten poslední! Tudíž vím, o co šlo ve stovce dílů před tím. Uzemňující je naprosto chybějící příběh bez špetky emocí, statická kamera, za kterou kameraman určitě spí, stísněné a ubohé prostředí, kolísající kvalita zvuku a nesmím zapomenout na dialogy, které jsou tak nezáživný a blbý, že jen nechápavě kroutím hlavou a říkám NE, NE, NE, to přece není možný, že by takovou hovadinu, takový splašky sledovalo 600.000 lidí! Postavy - tak nereálně se chovající a mluvící, to si můžou dovolit v pohádce a nebo sci-fi, ale jak vidno, tak i v Českém seriálu a hromada zoufalců to tvůrcům žere, protože hromada dívek, žen, dam a paní, kterým se ještě nechce spát (a nemají kabelovku) si při zapnutí televize může vybrat mezi touhle mýdlovou operou, nebo Kobrou 11, neboť dokument o historii Indie, který běží na ČT 2 je jistě neosloví. Bomba. Zrušit TV. A už nebudu rozebírat fakt, že po sedmi minutách od začátku tam Prima švihne reklamu. ()

Blacker94

Ze začátku to vypadalo na dobrý seriál, ale když Katka začala nabalovat svého šéfa, který jel po té blondýně (snad si to pamatuji dobře), věděl jsem, že je zle. Že se rozjede další kolotoč vztahů, nevěry, pomluv a všechno to určitě skončí tak, že se ti dva do sebe bláznivě zamilují. Do konce jsem to nedokoukal, ale myslím si, že to tak mohlo dopadnout. Hvězdičku dávám za nadějný začátek, dobrou úvodní písničku a Katčin úděsný vzhled, kterému dominoval její dementní úsměv. ()

maciii odpad!

Je to tak trapné, že to už ani není směšné, ale jen ponižující... a to jak pro herce, tak pro diváka. ()

papaguy

Zdejší hodnocení je zcela předpojaté.:-) Když to srovnám s nekonečnými mýdlovými operami, kterými bylo diváctvo zásobováno v porevolučních 90. letech, je toto učiněný gejzír umění a výkvět herectví. Je sice pravda, že námět je okopírovaný ze zahraniční předlohy a záměr dodat divačkám materiál pro upředení libého snu o tom, jak obyčejná, slušná a citlivá dívka nakonec získá svého prince i půl království k tomu... se kvůli amatérskému provedení nekoná. Ale možná, že kdyby to přišlo dříve - tak někde v dobách Takjdečasu nebo Dallasu, možná by se to dočkalo vřejlejšího diváckého přijetí:-D a četli bychom tu komentáře jako: "Je to sice úplná kravina, ale koukali jsme na to s babičkou a žádnou epizodu jsme si nenechali uniknout. Absolutní kult. Katka je skvělá..." ()

sarkareifova odpad!

Nepovedená napodobenina Ošlivky Betty. Pochybuji o tom, že bych se na to ještě někdy podívala. Jediné hezké co na tom bylo je úvodní písnička. ()

Wencek odpad!

Opravdu děs a hrůza. Jeden debilní seriál na primě střídá další debilní seriál. Děj a způsob natočení se nedá ani komentovat a proto ohodnotim hlavní představitelku. Na to že to má být ošklivka je i přez snahu maskérů pořád docela hezká. Maskéři a scénáristé asi nepochopili že dnes už brýle a rovnátka nejsou symbolem něčeho ošklivého ba naopak. Dal bych i 1* za "Katku" ale prostě nemůžu. ()

Sosak odpad!

Neříkejte, že jste to nečekali :D Kdyby ke mě přišel někdo z Primy a vysral se mi na televizi, účinek by byl stejný - nevěřil bych svým očím a znechuceně koukal na bednu plnou vy-víte-čeho. Je to ošklivý seriál, plný hnusných pokusů o vtipy, hrozného sestřihu, děsuplné režie a žádných hereckých výkonů. Puštěním tohoto zvěrstva do éteru si Prima koleduje o žalobu za pokusy na lidech. ()

sonoluca odpad!

Prima s "Bio" Katkou opět válý! A s tím mýdlovým čističem, kterej mi přeje příjemné sledování, už to lépe trefit nemohli. Dávám milosrdnej odpad, ikdyž někteří zůčastnění pochopili do čeho se upsali a tak si to hraní alespoň určitým způsobem užívají (vnitřní monology hlavní protagonistky jsou ovšem něco otřesnýho) ()