New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

miki68cz

NENENENENE nemůžu jinak než 100%, já jsem nadšenej, tohle je umělecké dílo, já tam byl, to je ono to je New York, to je ta nálada, to je ten pocit ta pohoda. Nechápu jak se podařilo sladit tolik režisérů do jedné lajny, museli kouřit stejnou trávu nebo pít stejnej mezcal. Nechápu, tohle jsem vážně nečekal, tohle ne, děkuju a VŘELE DOPORUČUJU všem co chtějí zlepšit náladu i když je dobrá ()

Alca

Mám ráda filmy sestavené jako koláže jednotlivých příběhů, kdy se hlavní postavy navzájem střetávají. Takže plusový bod. Mínusový bod si zase tenhle film zaslouží za to, jak je utahaný, takový prázdný, nikam nesměřující. Zdálo se mi, že se pořád a pořád objevují nové postavy a nakonec byl konec. ()

sniperjozef

Není špatné, ale... A těch "ale" by se tady dalo najít hodně. Chvíli nuda, chvíli jsem se od srdce zasmál a chvíli sem si říkal, že je to správná romantika... Jenže teď by mohlo opět následovat, to již zmiňované "ale". Shrnul bych to tak, že si tam každý najde to svoje, ale jako celek to nepůsobí jako skvělý film... ()

vitac.

Nový York a Liptákov, moje obce nejmilejší. Pravda, "Liptákov, I Love You" si na svoje zpracování teprve čeká, takže NYILY musím porovnat s povídkovým filmem z vísky jiné, nějaké Paříže. Asi pojmenované po salátu:) Hlavní baštu rudé Francie vystřídalo město jazzu a jeho taxíky, cigaretový kouř, pouliční zlodějíčci, herečky-coury, coury-herečky, Central Park... Některé povídky přirostly k srdci víc, některé míň, jedna zcela a naprosto... jejich jemné prolínání mi také vyhovovalo. Nebo je fakt, že se mi NYILY líbil mnohem víc než PYLY dán jen tím, jak mám rád samotná města? Kdo ví. ()

curil

Povídkové filmy mám rád od začátku šedesátých let, kdy s tímto žánrem začali Italové a pokračovali Francouzi. Většinou šlo   o jedno téma a z velké většiny byly filmy   zaměřeny komediálně. Tak i tento film byl pro   mě zajímavý. Zaujal mě nejvíce Chris Cooper a   Drea De Matteo. Na druhé straně bych si odpustil   milovaného Calveru štrachajícího se po   přechodu na červenou. Také se nedovedu oprostit   od srovnání s Paříží, miluji tě. Zatímco   Paříž je pro mě romantická, taková   zasněná, New York je melancholický a v mém   pohledu poněkud vykalkulovaný v nedořečených   otázkách. ()

MarekK

Srovnávat New York s Paříží se moc nedá, stejně jako tyto dva filmy. V Paříži jsem se bavil jednotlivými příběhy, které se mi zdáli srdečnější, ale na New Yorku jsem si užíval vzájemné propojenosti tohoto "Melting potu", vytvářelo to dojem města, kde se lidé navzájem potkávají a které žije, což mi u Paříže docela chybělo. Oceňuji, že i když se jednalo o druhý díl, snažili se to tvůrci pojmout jinak, víc vše propojit. Jeden z těh lepších filmů prvního čtvrtletí a možná i celýho roku, uvidíme. ()

Anitaa

Řeknu vám, něco na tom filmu je! Když pominu blankytně modré oči Bradleyho Coopera, kterým bych dala nejméně milion hvězd, tak filmu jako takovému dávám pouze tři. Děj je trochu zmatený a některé příběhy jsou nedotažené a fádní. Možná to chtělo vzít méně postav a víc si s nimi pohrát. ()

Blazis34

Velice nevšední a rozporuplný film od více režiséru. New York je zde popisován jako místo náhodných setkání všech druhů lidí mezi kterými dochází ke vzájemné sympatii až lásce. Několik příběhů je zde velice osobitých, v kterých najdete i spoustu interesantních věcí k zamyšlení. Příjemná hudba, všechno takové poklidné dává filmu zajímavou tvář. Líbilo se mi i herecké obsazení, které je dobře namixováno. Setkají se zde herecké špičky s neznámými, ale přesto dobrými herci. Na druhou stranu mi tam chyběla výraznější pointa, větší děj. A né všechny příběhy jsem úplně pochopil, co tím chtěl autor říci. A i přes některé slavné herce, mi přišlo, že moc nevyužili jejich potenciálu a hereckého nadání. Nápad sice byl zajímavý, ale tak napůl zrealizováný. Musím se přiznat, že Paříž jsem neviděl, ale pokud je to podobné, tak zas tak o to nestojím. Tento film se mi do hlavy na delší dobu nedostane. ()

Apoxyomenos

o nieco slabsi ako Pariz, aj kuzlo mensie ale napriek tomu sa mi to velmi pacilo. Mohli by natocit viacej poviedkovych filmov o dalsich mestach ()

diwoshka

Opět pokus o jakousi filmovou mozaiku, bohužel nestrovnatelné s Paris, I Love You. V tomto flmu na sebe příběhy částečně navazují, na rozdíl od Paris, I Love You, což ovšem nijak výrazně filmu nepomáhá. Opět o vztazích - v každém příběhu jde o nějakou formu vztahu mezi mužem a ženou, ať už klasicky milenecký vztah, nebo manželský, ale dokonce i vztah mezi holčičkou a jejím "au-pair". Pár příběhů je opravdu vydařaných - například zrovna ten zmiňovaný s au-pair, který perfektně režisérsky ztvárnila Natalie Portman, ale celkově film rozhodně nemá na to konkurovat Paris, I Love You. ()

migsee

Líbí se mně, že i když název evokuje jakousi podobnost k Paříži, miluji tě, nejedná se o kopii. NY I love U si naopak dokázalo vytvořit svou vlastní náladu a podle mýho názoru mnohem lepší poetičnost než jeho francouzský kolega. Navíc se mně moc líbilo, že některé povídky byly rozseknuté a tak se všelijak linuly celým filmem. Zafungovalo to jako lepidlo a film drží jako celek. Osobně mě nejvíc zaujal jeden z těch posledních příběhů o tom starém manželském páru a taky příběh skladatele Orlanda Blooma. Divný mně naopak přišel příběh, co režírovala Natalie Portman - o holčičce, co vidí svět až moc stylizovanýma dětskýma očima... ()

p.i.t.b.u.l

Film nabitý skvělými herci, ale to je tak vše. Filmů s podobným dějem jsme mohli několikrát mohli vidět. A tohle byl asi jeden z těch horších. Jde pořád o to samé. Několik příběhů lidí, které se občas prolínají. Ale tenhle film byl natočen dost chladně. Možná kdyby tam bylo méně slavných herců a příběhy by byly delší nebo propracovanější tak by to bylo mnohem lepší. Takhle je to rychlá podívaná, kdy u některých ani nevíte o co přesně šlo, nebo jak to vlastně dopadlo. Hercům nelze nic vytknout, příběhy jsou na první pohled vcelku zajímavé, nicméně během filmu si uvědomíte, že vám vlastně nic neříkají, neboť než příběh, který vás zaujme dostane vaše sympatie, zase brzy skončí a už se k němu tvůrci nevrátí. Což je podle mně největší chyba tohoto filmu. A pokud nejste vyloženě náročný divák, za shlédnutí to možná stojí. ()

lulu37

Niekto tu spomínal bonbonieru, tak ja sa k tomu pridružím - New York, I love you je ako bonboniera, kde si každý dokáže nájst to svoje, ale ostatné rád mať nemusí. Ja mám rada také, kde zjem všetky druhy bonbónov a nemusím nič vynechávat a tu by som bohužial vynechala... ()

Didisek

Nelíbilo se mi prolínání příběhů a to, že se ve filmu stále kouřilo. Velmi mě okouzlila poslední scénka se starými lidmi a herečka - vozíčkářka. Americká snaha podoby Paříži, Miluji tě mě očekávaně zklamala... .) ()

Demoiselle

Čekala jsem od toho víc. Mnohem víc. Po Paříži, miluji tě, to bylo zklamání. New York jim mohl dát takové možnosti, kterýh nevyužili. Bohužel. ()

megajalec

Zaujímavý filmový počin pre mňa, keďže som nevidel Paríž. Povedať, že by ma to extra zaujalo, to nie. Zo začiatku som pozeral ako puk, že čo to má byť, keď som sa však zorientoval, celkom to ušlo. Niektoré časti fajn (holka na vozíčku, starčekovia, pokec o sexe pred sexom), niektoré som nepochopil a nič mi nehovorili (Natalie Portman ako herečka bez vlasov a takisto aj jej režijný debut, maliar). Takže pre mňa slabší priemer ()

dadinka

Pět hvězdiček za závěřečné stařečky na procházce. A to ostatní tam nemuselo být. Je fajn se podívat na Natalii Portman, Orlanda Blooma, Shia LaBeoufa, Oliviu Thirlby nebo Antona Yelchina, ale to je tak všechno. Navíc pořád přemýšlím - tak skočil nebo neskočil? (Víte, koho myslím) ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)