Reklama

Reklama

Chéri

  • Česko Můj Chéri (více)
Trailer

Paříž dvacatých let. Mladý syn bohaté kurtizány se učí lásce díky postarší přítelkyni své matky. Když je po šesti letech nucen vztah ukončit a oženit se s někým jiným, nedokáže zapomenout a stahuje se do světa fantazie… Paříž dvacátých let, tzv. Belle Époque… Léa de Lonval (Michelle Pfeifferová), postarší svůdnice se sblíží s bývalou konkurentkou Madame Pelouxovou (Kathy Batesová) a rozhodne se jí pomoci - Léa jí slíbí, že stráví několik týdnů s jejím synem, devatenáctiletým Fredem (Rupert Friend), bonvivánem přezdívaným Chéri a naučí ho pár věcí o ženách. Neškodný flirt se však rozvine do vážného romantického vztahu, což překvapí každého včetně dvojice samotné. Šest let téměř manželské blaženosti uběhne a machiavelistická Madame Pelouxová ujedná pro Chériho sňatek s dcerou jiné své známé. Mladík se však s odtržením od Léy nemůže vyrovnat, což vede k vášnivé konfrontaci… (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Chéri je historická lahůdka o kurvách, nebo chcete-li, kurtizánách, a jednom rozmazleném frackovi, který si říká Chéri a výborně ho hraje právě Rupert Friend. Každopádně i o Michelle Pfeifferové nemůžu říct nic špatného. Ta tu předvádí nádherný výkon, i když ve filmu, který má hezké prostředí, ale typický příběh. Přesto právě závěr mě zaujal nejvíc, když jsem si uvědomil, že ta poslední scéna je jedna z těch bez emočních a syrových, kterých mnoho není, a po konci o nich vždycky musím přemýšlet. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Snímek je na první pohled velmi hravý, noblesní, plný veselých barev zalitých sluncem, s vtipnými dialogy, ale pod povrchem jde o drama stárnoucí kurtizány, která se poprvé zamilovala a mladého hochštaplera, kterému se stalo to samé. Zatímco ona je už vyzrálá žena, on je slaboch, téměř gigolo, a takovým už zůstane. Vlastně je to silné oidipovské téma, protože ona, jako bezdětná, si ho udržuje coby milovanou hračku a on, zanedbávaný matkou, našel ženu, která o něj pečuje, řídí ho a zajímá se o něj. Zároveň mu ale nedovolí dospět, což je jedním z důvodů předvídatelného konce. ___ Vyzdvihla bych herecké výkony. Michelle Pfeiffer je okouzlující, krásná, silná, ale zároveň si v závěru uvědomí, že její éra už nenávratně skončila. ______ Rupert Friend je jako rozmarné děcko, sobecký a krutý, ale i vášnivý a zoufalý. ____ Kathy Bates coby jeho manipulativní a jen ve svůj prospěch jednající matka, je nádherně napsaná postava. Tváří se mile, jako hodná tetička od vedle, ale její jednání prozrazuje nelítostnost. Neohlíží se na nic. Předhodí své kolegyni z branže syna, aby se o něj nemusela starat a pak si ho beze všeho zase vyzvedne, když se hodí do jejích plánů. Chová se krutě, nemilosrdně kolegyni předvede, jak směšně vypadá věkově nerovný pár, a to když si pozve na návštěvu groteskně působícího mladíčka a obstarožní, přízemní děvku. Au, ta žena umí bodnout do srdce a dělá to pro potěchu, aniž by to bylo nutné. Snad vrací rány z minulých dob, kdy obě ještě působily v profesi a přetahovaly se o movité milence. ____ MÓDNÍ OKÉNKO NA ZÁVĚR: Secesní róby, které nosí Michelle Pfeifer, působí nádherně, skvěle podtrhují její stále lepou postavu a barevně dokonale ladí s její mléčnou pletí a blond vlnitou kaskádou vlasů. Ta móda neslušela každému, ale ze štíhlých žen, dělala elegantní princezny. /27. 6. 16./ ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Absolutní GUILTY PLEASURE. Co záběr, to slast, co nápad a věta, to radost a uspokojení. Neuvěřím, že předchozí verze byly lepší. Michelle Pfeiffer udělala velice dobře, že neodešla před padesátkou do předčasného hereckého důchodu. Po příjemné komedii, muzikálu a blockbusteru, se její životní rolí na prahu nového věku stala Lea de Lonval, zamilovaná kurtizána a já jí fandím jako nikdy dřív. A na Ruperta Frienda si musím dát pozor, zdá se, že je to nový korunní princ historických velkofilmů. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Frears natočil v podstatě velmi zajímavý a sympatický film. Vtipné a nadýchané dialogy zakrývají dramatickou vsuvku o tom, jak byly děti pro své rodiče pouze zátěží a poté výhodným obchodním artiklem. Výborná ústřední dvojice Michelle Pfeiffer, Rupert Friend a taky Kathy Bates. Ještě musím zmínit skvělý, lehce ironický konec. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Tak prázdný film jsem už dlouho neviděl. Motají se tam tam dvě, tři postavy, předříkávají naučené fráze a hážou do kamery naučené fotogenické ksichtíky a pod tím vším není ani kousek něčeho smysluplného. A ten konec tomu dal korunu, byl spíš k smíchu než k pláči. Vůbec jsem nepobral, čím ten snímek chtěl být, působilo to na mě jako nějaký zoufalý výkřik do tmy. Nechápu, jak tohle historicko-romantické béčko mohlo soutěžit o Zlatého medvěda. Dvě hvězdy snad jenom za kostýmy a slušnou hudbu. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Romány Colette Chéri (1920) a La Fin de Chéri (1926) u nás vycházely jako Zlatíčko (1931) a Zlatíčkův konec (1932). Druhý román byl později znovu vydáván jako Život a smrt Drahouška Freda (1978). (NinadeL)
  • Lea (Michelle Pfeiffer) má v pokoji obraz od Alfonse Muchy. Je to pěkně vidět v závěru filmu, kdy se Chéri (Rupert Friend) vrací a je zde záběr při dialogu na Chériho a za ním je tento obraz. (Lukrecie)

Související novinky

Michelle loví mladší chlapy

Michelle loví mladší chlapy

13.02.2008

Po delší odmlce se loni vrátila na plátna kin, aby ukázala, že ještě dokáže hnout mužskými poklopci. Jo, a taky je pořád dobrá herečka ;-). V nadcházející romantické komedii I Could Never Be Your… (více)

Reklama

Reklama