• Francie

• Německo

Chéri - Eine Komödie der Eitelkeiten

Romantický / Drama

Velká Británie / Francie / Německo, 2009, 89 min

Chéri je historická lahůdka o kurvách, nebo chcete-li, kurtizánách, a jednom rozmazleném frackovi, který si říká Chéri a výborně ho hraje právě Rupert Friend. Každopádně i o Michelle Pfeifferové nemůžu říct nic špatného. Ta tu předvádí nádherný výkon, i když ve filmu, který má hezké prostředí, ale typický příběh. Přesto právě závěr mě zaujal nejvíc, když jsem si uvědomil, že ta poslední scéna je jedna z těch bez emočních a syrových, kterých mnoho není, a po konci o nich vždycky musím přemýšlet.(21.5.2012)

Třetí film od režiséra Frearse, který jsem zkouknul, a zase ten samý problém. Rychle vyšumí. Nádherná výprava, Desplatův soundtrack par excellence, výborné herecké výkony – Michelle Pfeiffer a Kathy Bates bez výhrad, režie slušně řemeslná, ale prostě to nejde moc do hloubky. Příběh kurtizány na odpočinku Léy a jejího výrazně mladšího milence Chériho, kteří jsou po šestiletém soužití odloučeni a nakonec zjišťují, že k sobě cítili mnohem více než si sami mysleli, nevypoví nic víc, než že je to všechno vlastně komplikované a konec. No need to cry. Čekal jsem trochu víc. 60%(28.2.2010)

Nádherný film, ktorý vo mne zanechal dojem. Intro pomocou rozprávača je zaujímavým začiatkom, až mi to prišlo ako rozprávka na dobrú noc, avšak pre mládež od 18+. Postupom deja ma dostávala jemná irónia života hlavných postáv /rozhovory, ich vlastné myšlienky a názory/, pretkaná nahou realitou o skutočnej láske, ktorá prekonávala veľa prekážok. Herci boli všetci úžasní a hlavne M. Pfeiffer svoju postavu zahrala dokonale. Koniec nebol žiaden "daniel-steelovský" happy end, a aj to bolo u mňa veľké plus. Jednoducho, nádherný film.(26.9.2009)

další romantický film ze starší doby velká láska mezi kurtizánkou a mladým mužem a jejich velké a nekonečné lásky která trvá až do jejich smrti, herec Rupert Friend, ačkoliv pro mě zcela neznámý herec, tak tato role mu moc slušela byl tak miloučký, režisér vybral moc dobře na tuto roli se hodí skvěle, Vřele doporučuji. pěkný film(20.12.2010)

• Flakotaso

Tak prázdný film jsem už dlouho neviděl. Motají se tam tam dvě, tři postavy, předříkávají naučené fráze a hážou do kamery naučené fotogenické ksichtíky a pod tím vším není ani kousek něčeho smysluplného. A ten konec tomu dal korunu, byl spíš k smíchu než k pláči. Vůbec jsem nepobral, čím ten snímek chtěl být, působilo to na mě jako nějaký zoufalý výkřik do tmy. Nechápu, jak tohle historicko-romantické béčko mohlo soutěžit o Zlatého medvěda. Dvě hvězdy snad jenom za kostýmy a slušnou hudbu.(6.11.2011)

• - Romány Colette Chéri (1920) a La Fin de Chéri (1926) u nás vycházely jako Zlatíčko (1931) a Zlatíčkův konec (1932). Druhý román byl později znovu vydáván jako Život a smrt Drahouška Freda (1978). (NinadeL)