• Francie

• Německo

Chéri - Eine Komödie der Eitelkeiten

Romantický / Drama

Velká Británie / Francie / Německo, 2009, 89 min

Absolutní GUILTY PLEASURE. Co záběr, to slast, co nápad a věta, to radost a uspokojení. Neuvěřím, že předchozí verze byly lepší. Michelle Pfeiffer udělala velice dobře, že neodešla před padesátkou do předčasného hereckého důchodu. Po příjemné komedii, muzikálu a blockbusteru, se její životní rolí na prahu nového věku stala Lea de Lonval, zamilovaná kurtizána a já jí fandím jako nikdy dřív. A na Ruperta Frienda si musím dát pozor, zdá se, že je to nový korunní princ historických velkofilmů.(20.1.2010)

Chéri je historická lahůdka o kurvách, nebo chcete-li, kurtizánách, a jednom rozmazleném frackovi, který si říká Chéri a výborně ho hraje právě Rupert Friend. Každopádně i o Michelle Pfeifferové nemůžu říct nic špatného. Ta tu předvádí nádherný výkon, i když ve filmu, který má hezké prostředí, ale typický příběh. Přesto právě závěr mě zaujal nejvíc, když jsem si uvědomil, že ta poslední scéna je jedna z těch bez emočních a syrových, kterých mnoho není, a po konci o nich vždycky musím přemýšlet.(21.5.2012)

Milenecké, bolestné, soužící, žárlící, pravá láska, šílené barvy a kostýmy. Zajímavý příběh dvou lidí, kteří se do sebe zamilovali, i když byli od sebe "vzdáleni" jednu generaci. Zpočátku se vztah založený pouze na vzájemném potěšení a štěstí nezdál být ohrožen, ale poté, co matka chlapce dohodla sňatek s mladší dívkou začíná správná psychologie. Nastupuje na scénu smutek, bolest, stesk, nechuť, vnitřní boj a šílená žárlivost. Film je natočený mile, nenásilně, se zajímavou hudbou, kostýmy a překypuje všemi barvami. Musím podotknout, že Michelle Pfeiffer mi snad poprvé nevadila a uznávám, že tato role jí sedla jako ušitá. Film, který se hodí pro ty, co momentálně srdečně netrpí. ..teda nevím co na něm viděla, byl to jenom rozmalenej mazánek zralý lidově na přes drž..!(9.10.2010)

Proč je tento film v modrých číslech je mi záhadou. Nicméně to mu žádným způsobem neubírá na kvalitě. Stephen Frears natočil krásný film, který drží po celou dobu pevně v rukou. Každá scéna je dokonale vypiplaná, postavy vysloužilých lehkých děv z lepší společnosti se prochází v dokonale vypulírovaných, nadýchaných kulisách, které jsou přesně na hranici kýče, vedouc své prázdné životy. Předlohu znám pouze letmo, jejího ducha se však podařilo vystihnout dokonale. Na životě lidí, kteří pro všechen luxus nemají co dělat a tak hledají rozptýlení v neřestech je něco neskonale přitažlivého. Miláček je film stojící na dialozích a ty jsou perfektní. Samozřejmě by nestály za nic, kdyby nebyly podávány s dokonalou hereckou přesností. Michelle Pfeiffer zde sice je za postarší dámu, stačí ale, aby svým protahovaným, hlubokým hlasem pronesla jedinou větu a bez problému ji uvěříte, že si obtočí devatenáctiletého šmudlíka kolem prstu. Onen "šmudlík" má ale také něco do sebe a je opravdovým ztělesněním přitažlivého, zadumaného mládí. Ačkoliv tak na první pohled možná vypadá, rozhodně se nejedná o snímek, ve kterém by se nic nedělo a byl plný prázdného tlachání. Pod pozlátkem se nachází mnoho emocí a ono "tlachání" je ve skutečnosti brilantně napsané. Ač možná místy připomíná spíše divadelní hru, je Chéri parádní biják. Důvod, proč mě tak moc chytil za srdíčko spočívá pravděpodobně v tom, že mi svou poetikou připomíná Obraz Doriana Graye, Fredovi hlášky pak ty nejlepší Wildovi cynické postavy. Sakra, Frearsi, jednou podle něj musíš něco natočit!(15.6.2014)

další romantický film ze starší doby velká láska mezi kurtizánkou a mladým mužem a jejich velké a nekonečné lásky která trvá až do jejich smrti, herec Rupert Friend, ačkoliv pro mě zcela neznámý herec, tak tato role mu moc slušela byl tak miloučký, režisér vybral moc dobře na tuto roli se hodí skvěle, Vřele doporučuji. pěkný film(20.12.2010)

• - Romány Colette Chéri (1920) a La Fin de Chéri (1926) u nás vycházely jako Zlatíčko (1931) a Zlatíčkův konec (1932). Druhý román byl později znovu vydáván jako Život a smrt Drahouška Freda (1978). (NinadeL)