poster

Chéri

 • Velká Británie

  Chéri

 • Francie

  Chéri

 • Německo

  Chéri - Eine Komödie der Eitelkeiten

Romantický / Drama

Velká Británie / Francie / Německo, 2009, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ****

  Snímek je na první pohled velmi hravý, noblesní, plný veselých barev zalitých sluncem, s vtipnými dialogy, ale pod povrchem jde o drama stárnoucí kurtizány, která se poprvé zamilovala a mladého hochštaplera, kterému se stalo to samé. Zatímco ona je už vyzrálá žena, on je slaboch, téměř gigolo, a takovým už zůstane. Vlastně je to silné oidipovské téma, protože ona, jako bezdětná, si ho udržuje coby milovanou hračku a on, zanedbávaný matkou, našel ženu, která o něj pečuje, řídí ho a zajímá se o něj. Zároveň mu ale nedovolí dospět, což je jedním z důvodů předvídatelného konce. ___ Vyzdvihla bych herecké výkony. Michelle Pfeiffer je okouzlující, krásná, silná, ale zároveň si v závěru uvědomí, že její éra už nenávratně skončila. ______ Rupert Friend je jako rozmarné děcko, sobecký a krutý, ale i vášnivý a zoufalý. ____ Kathy Bates coby jeho manipulativní a jen ve svůj prospěch jednající matka, je nádherně napsaná postava. Tváří se mile, jako hodná tetička od vedle, ale její jednání prozrazuje nelítostnost. Neohlíží se na nic. Předhodí své kolegyni z branže syna, aby se o něj nemusela starat a pak si ho beze všeho zase vyzvedne, když se hodí do jejích plánů. Chová se krutě, nemilosrdně kolegyni předvede, jak směšně vypadá věkově nerovný pár, a to když si pozve na návštěvu groteskně působícího mladíčka a obstarožní, přízemní děvku. Au, ta žena umí bodnout do srdce a dělá to pro potěchu, aniž by to bylo nutné. Snad vrací rány z minulých dob, kdy obě ještě působily v profesi a přetahovaly se o movité milence. ____ MÓDNÍ OKÉNKO NA ZÁVĚR: Secesní róby, které nosí Michelle Pfeifer, působí nádherně, skvěle podtrhují její stále lepou postavu a barevně dokonale ladí s její mléčnou pletí a blond vlnitou kaskádou vlasů. Ta móda neslušela každému, ale ze štíhlých žen, dělala elegantní princezny. /27. 6. 16./(27.6.2016)

 • Malarkey
  ****

  Chéri je historická lahůdka o kurvách, nebo chcete-li, kurtizánách, a jednom rozmazleném frackovi, který si říká Chéri a výborně ho hraje právě Rupert Friend. Každopádně i o Michelle Pfeifferové nemůžu říct nic špatného. Ta tu předvádí nádherný výkon, i když ve filmu, který má hezké prostředí, ale typický příběh. Přesto právě závěr mě zaujal nejvíc, když jsem si uvědomil, že ta poslední scéna je jedna z těch bez emočních a syrových, kterých mnoho není, a po konci o nich vždycky musím přemýšlet.(21.5.2012)

 • STina1
  *****

  Nádherný film, ktorý vo mne zanechal dojem. Intro pomocou rozprávača je zaujímavým začiatkom, až mi to prišlo ako rozprávka na dobrú noc, avšak pre mládež od 18+. Postupom deja ma dostávala jemná irónia života hlavných postáv /rozhovory, ich vlastné myšlienky a názory/, pretkaná nahou realitou o skutočnej láske, ktorá prekonávala veľa prekážok. Herci boli všetci úžasní a hlavne M. Pfeiffer svoju postavu zahrala dokonale. Koniec nebol žiaden "daniel-steelovský" happy end, a aj to bolo u mňa veľké plus. Jednoducho, nádherný film.(26.9.2009)

 • bouncer
  **

  Michelle Pfeiffer v roli stárnoucí kurtizány je opravdu skvělá, Ruperd Freind a Kathy Bates ji zdatně sekundují, ale to je asi tak vše. Film nic jiného, než dobré herecké výkony, nenabízí. Děj je prostý a celkově film působí prázdným dojmem. Nic neříkající hluchá místa střídají rádoby vyhrocené scény, které ale ve mě nevzbudily žádné emoce. Bohužel.(4.12.2009)

 • Ant
  ****

  Frears natočil v podstatě velmi zajímavý a sympatický film. Vtipné a nadýchané dialogy zakrývají dramatickou vsuvku o tom, jak byly děti pro své rodiče pouze zátěží a poté výhodným obchodním artiklem. Výborná ústřední dvojice Michelle Pfeiffer, Rupert Friend a taky Kathy Bates. Ještě musím zmínit skvělý, lehce ironický konec.(6.9.2009)

 • - Romány Colette Chéri (1920) a La Fin de Chéri (1926) u nás vycházely jako Zlatíčko (1931) a Zlatíčkův konec (1932). Druhý román byl později znovu vydáván jako Život a smrt Drahouška Freda (1978). (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace