• Francie

• Německo

Chéri - Eine Komödie der Eitelkeiten

Romantický / Drama

Velká Británie / Francie / Německo, 2009, 89 min

Dlouho sem se trápila nad otázkou kolik dát hvězdiček. Tento film má spoustu kladů. Například herecké výkony z Ruperta se stává skvělý herec! A Michelle opět dokázala, že i po padesátce dokáže okouzlit svou krásou, ale hlavně svým talentem. Skvělá hudba, kamera a dialogi. Tomuto filmu lichotí i to že není přehnaně dlouhý. A konec byl úžasný. Tak to mám ráda, nepárat se stím. Zdělit rozněžněnému divákovi toužícím vědět co bylo dál co nejironičtějším způsobem :) A proto všechno dávám 4. s klidným srdcem.(28.8.2011)

Třetí film od režiséra Frearse, který jsem zkouknul, a zase ten samý problém. Rychle vyšumí. Nádherná výprava, Desplatův soundtrack par excellence, výborné herecké výkony – Michelle Pfeiffer a Kathy Bates bez výhrad, režie slušně řemeslná, ale prostě to nejde moc do hloubky. Příběh kurtizány na odpočinku Léy a jejího výrazně mladšího milence Chériho, kteří jsou po šestiletém soužití odloučeni a nakonec zjišťují, že k sobě cítili mnohem více než si sami mysleli, nevypoví nic víc, než že je to všechno vlastně komplikované a konec. No need to cry. Čekal jsem trochu víc. 60%(28.2.2010)

• bouncer

Michelle Pfeiffer v roli stárnoucí kurtizány je opravdu skvělá, Ruperd Freind a Kathy Bates ji zdatně sekundují, ale to je asi tak vše. Film nic jiného, než dobré herecké výkony, nenabízí. Děj je prostý a celkově film působí prázdným dojmem. Nic neříkající hluchá místa střídají rádoby vyhrocené scény, které ale ve mě nevzbudily žádné emoce. Bohužel.(4.12.2009)

Nádherný film, ktorý vo mne zanechal dojem. Intro pomocou rozprávača je zaujímavým začiatkom, až mi to prišlo ako rozprávka na dobrú noc, avšak pre mládež od 18+. Postupom deja ma dostávala jemná irónia života hlavných postáv /rozhovory, ich vlastné myšlienky a názory/, pretkaná nahou realitou o skutočnej láske, ktorá prekonávala veľa prekážok. Herci boli všetci úžasní a hlavne M. Pfeiffer svoju postavu zahrala dokonale. Koniec nebol žiaden "daniel-steelovský" happy end, a aj to bolo u mňa veľké plus. Jednoducho, nádherný film.(26.9.2009)

Chéri je historická lahůdka o kurvách, nebo chcete-li, kurtizánách, a jednom rozmazleném frackovi, který si říká Chéri a výborně ho hraje právě Rupert Friend. Každopádně i o Michelle Pfeifferové nemůžu říct nic špatného. Ta tu předvádí nádherný výkon, i když ve filmu, který má hezké prostředí, ale typický příběh. Přesto právě závěr mě zaujal nejvíc, když jsem si uvědomil, že ta poslední scéna je jedna z těch bez emočních a syrových, kterých mnoho není, a po konci o nich vždycky musím přemýšlet.(21.5.2012)

• - Romány Colette Chéri (1920) a La Fin de Chéri (1926) u nás vycházely jako Zlatíčko (1931) a Zlatíčkův konec (1932). Druhý román byl později znovu vydáván jako Život a smrt Drahouška Freda (1978). (NinadeL)