Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

karmalat

Film je za slabší 3 hvězdy. docela příjemně napínavá záležitost a poměrně slušné herecké výkony. Podle mého názoru film sráží vyumělkovanost rozuzlení, tunel do vězení vybudovaný mozkem skoro génia si při vůli nedokáži představit. Ale jako odpočinková záležitost film ustojí. ()

Vindemiatrix

Něco mezi Saw, Final Destination a Přání smrti. Předehra má zřejmě psychologicky odůvodnit, ne-li ospravedlnit jednání Butlerem ztvárněné postavy. Nejenže je však tato část filmu režijně nezdařilá a plná klišé, on se na ni zbytek snímku ani příliš neváže, protože motivy a cíle Butlerovy vendety se vytrácejí v temných uličkách překombinovaného děje. Butler tak pro mě zůstal vyšinutým, nesympatickým vrahem a jeho protihráč Foxx na mě zase nepřestal působit jako oportunistický, nesympatický kariérista. Oba herci sice zahráli slušně, ale jejich postavy mi byly tak vzdálené, že mi bylo celkem putna, kdo na koho vyzraje. Přesto film za zhlédnutí stojí, už kvůli vynalézavé hře na kočku a na myš, které by ovšem slušel rafinovanější závěr. ()

razo01

Film perfektne zaujme, nenechá Vás myslieť na nič iné ako na dej a jeho hlavného predstaviteľa .Sa Vám zapáči ako sa právo dá obracať. Ale až pokým sa nezačne prejavovať USA ego ( v 2/3 filmu ). Efekty prekvapivo a až nadpriemerné, ale furt to ego. Scenár na jednotku , efekty na jednotku, taktiež myšlienka ako by mal vyzerať film je tiež dobrá. Ale až pokým tam nezačnú preferovať tvorcovia nadbytočnú hrdosť spojených štátov. Fakt ani som nečakal iný koniec ako ten že justícia a neporaziteľnosť (usa) vyhrá. Ale inak odporúčam si to pozrieť, dal by som aj štyri hviezdičky, (*). Inak vrelo odporúčam. Až na to že to . . . , treba to vidieť a sami si utvoríte že čo v takomto žánri ponúka hromada vynaložených peňazí. . ., (Nieje to pre milovníkov nezávislého filmu) !!! Ale inak vrele odporúčam, film Vás nenechá nudiť. ()

Johannez

---Obsahuje spoilery--- Ale né, to byla zase blbost. Začátek poměrně slušný, střed jakž takž, ale ke konci to začalo jít pomalu do hajzlu. Když už tedy tvůrci udělali ze zničeného otce něco mezi sadistou, tunelářem a macgyverem, měli to taky dotáhnout do konce, a ne z toho zase udělat takovou bramboračku... posledních deset minut jsem na to jen zíral, jak se ta v podstatě "šedá eminence zločinu" nechala doběhnout "pravou rukou Zákona", tj. státním návladním a policajtem na pokraji důchodu. Ne, že bych tomu magorovi nějak výrazně fandil, ale protistrana tvořená těmito dvěma borci může těžko vzbudit jakékoli sympatie. Z toho náhlého, ustřiženého happyendu "jó, vyvraždil mi všechny přátele a kolegy, ale hlavně, že dcerka slušně vrzá na cello", ze kterého tak čišela typická americká céčková vlna, jsem byl tak vytočen, že bych hned vypálil hodnocení odpad! Od naprostých absurdit typu Vzdušný úder či Air Marshal tenhle počin dělí jen výrazně lepší technické zpracování a v nejhorším případě "druholigoví" herci. Takže je to aspoň za dvě hvězdy, je to škoda, ale po tom laciném konci víc prostě nejde. ()

Bob_Marley

Velký překvapení ! Až jsem si řikal jak dlouho mě ten film míjel. Celá myšlenka je sice lehce klišovitá aka zabili mi rodinu a vy jste je pořádně nepotrestali takže já (mimochodem super chytrej a super bohatej) vám teď ukážu co je spravedlnost a jak je celej systém na hovno. Za sebe musim ale říct že jsem se velmi dobře bavil a až ke konci filmu trochu dochází dech. Butler s Foxxem slušnej nadprůměr. 8/10 Ps: Kdo mi vysvětlí scénu v níž se Butler při zatýkání svlíkne do naha , má můj obdiv. ()

dombas

Šílená blbost, dobro klasicky vítězí nad zlem a navíc to rozuzlení, tunel do basy..bože, větší slátaninu jsem už sice viděl ale tenhle film jí hodně šlape na paty.. ()

Alpha69

Zajímavá myšlenka... Přestože jsem pacifista a v zásadě nesouhlasím s tím, co hlavní hrdina dělá, dovedu se vcítit do pocitu beznaděje, který musí cítit někdo, komu zabijí rodinu a jeho právník místo, aby za něj bojoval až do konce, radši jde na dohodu a třese si rukou s obviněným... Ale na každého jednou dojde, ať tak či tak... ()

Duston_Movie

Veľmi pôsobivý film s Jamiem Foxxom v roli detektíva a Gerardom Butlerom v roli inteligentného brutálneho vraha, ktorý túži po pomste a spravodlivosti. V niektorých chvíľach som mal pocit , že vraha už nikto nezastaví, ale Jamie Foxx to napravil, takisto koniec ma potešil. Film ma bavil, niektoré scény boli trochu nechutné , ale to k tomuto žánru patrí. Film odporúčam pre všetkých čo nemajú slabšie povahy a majú náladu na krimi dramu. ()

Brkslav

Po dobrém rozjezdu zůstane jen příchuť napalmu. Film měl nakročenoi plně rozeznít strunu na téma systém versus spravedlnost, místo toho předvedl jen staccato, jež vyplní pauzu klišé a patosem. Poslední třetina filmu nuda, jen mi bylo strašně líto, že ctihodnému to s tou radnicí nevyšlo, už kvůli té protivné starostce... nevím proč jsem si vzpomněl na svou bývalou šéfovou. ()

Hektor.Troy

Skvele rezirovane,velmi dobre zahrate,dynamicky thriller....az na to,ze tie vsetky veci co spravil a co sa mu darili hranicili so sci fi filmom....keby na konci povedali ze bol z buducnosti,takze preto vsetko slo tak hladko,tak dam o 1 hviezdicku viac. ()

akiro

Opravdu výborný film. Celou dobu musíte tomu chlápkovi držet palce. Ten Americký konec se dal čekat, ale stejněto zamrzí ()

mirec2211

Nie je to zlé, a to hlavne prvá polovica filmu. Nevedel som čo môžem ešte očakávať, ale postupom času vyprchalo napätie z filmu a nebol som už ničím prekvapený. Skončilo to príliš nudne. Dalo sa to ďaleko lepšie rozviť. U mňa 3 hviezdy. ()

beedol

Od začátku do konce napínavé, hravé, dravé a v pár scénách trošku předvídatelné, ale na druhou stranu tito dva pánové v hlavních rolích vám to plně vynahradi. Foxx jako zástupce spravedlnosti (pro mě trošku jiný americký hrdina, než v jiných filmech), Butrel jako vzorny otec rodiny a později jako pomstichtivy "blázen" stojí za to, dávám 4 hvězdy. ()

Yhitte

Gerard Butler si zahrál pro mě nový typ psychopata u kterého si člověk není jist, jestli by mu měl fandit nebo ne. Příběh je docela generický s někdy až trapnými momenty, ale pokud máte rádi psyhouše, tak si to užijete. ()

Houston1

nebyt pridementeleho zaveru dam tam plnych 100%,co si kto chcel dokazat tym koncom.nebýt toho film by u mna suverenne patril medzi top 10 ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)