poster

Ctihodný občan

 • USA

  Law Abiding Citizen

 • Slovensko

  Ctihodný občan

 • Austrálie

  Law Abiding Citizen

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $73,357,727Tržby Celosvetovo $131,159,781Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,647,339 //počet predaných kusov 601,144Tržby za predaj DVD v USA $22,514,279 //počet predaných kusov 1,896,789Gerard Butler strieda lepšie úlohy z horšími, tento krát mal šťastie a úloha čistiteľa "zlého" zákona mu krásne sadla, prvé 3/4 filmu sú fakt delikatesné v poslednej štvrtine to trošku upadne ale aj tak celkovo ide o nezvykle vydarenú snímku, kde nie je núdza o napätie, akciu, dobré smrteľné nápady, dejové zvraty,... /95%/(16.9.2010)

 • lesumir
  ****

  Gerard Butler tento rok potřetí, potřetí jinak, ale potřetí vlastně úplně stejně. Zručně, hodně zručně a sofistikovaně vytvořený thriller, který stoupá i padá na hlavní postavě. Díky jeho úsměvu a přirozenému šarmu s ním divák sympatizuje celou dobu (ač by neměl), ale na vyšinutého magora fakt ještě nedozrál, díky tomu je film chladný, bez emocí.(6.12.2009)

 • Shit
  ****

  Na jednu stranu průměrnej thriller, kterej má k dokonalosti a napětí hodně daleko a moc jsem nepochopil, jak šlo přšhlídnout giga dělo na hřbitově mezi hrobama, ale na stranu druhou to, jakým způsobem to je vyprávěný a jaký netradičním a drsným směrem se to ubírá, to dokáže hodně potešít. Akorát škoda, že Butler se tak nějak musí furt tváří stejně, ať už hraje cokoli a sem ten jeho divnej škleb fakt nesedne, narozdíl třeba od 300.(5.12.2009)

 • charlosina
  ***

  F. Gary Gray zřejmě vyrůstal na akčních filmech a měl doma na stěně plakáty všech těch borců, kteří zmrazí publikum jen svým pohledem. Dneska je ale jiná doba a vedle nabouchaných pracek hrdina ohromí vymoženými hračkami, které zlikvidují město během několika minut. Postava Gerarda Butlera krom toho disponuje také nadměrnou inteligencí a fakt šikovnýma ručičkama (což vyplyne najevo až v půlce filmu). Ctihodný občan má silnou myšlenku - hlavní postava vidí, jak mu dva násilníci zabijou dceru a ženu, ale trest smrti dostane ten, který jen přihlížel, a vrah dostane pár let vězení. A to jen proto, že jeden vyčůraný právník si honí procenta úspěšnosti. A tak se hodně naštve a rozhodne se pomstít... deset let vymýšlí perfektní plán, ale z raněné oběti se stává chladnokrevná bestie. // Prostě akční podívaná, která má dynamický rytmus a graduje do nečekaných výšin, ovšem ona zmíněná myšlenka pod záplavou "drahých smrtících hračiček" upadá do pozadí. Což je škoda. Každopádně i tak má tahle novodobá pohádka o bolesti a pomstě nečekaný a dobrý závěr, takže z původně zamýšlených dvou hvězdiček dostane i jednu navíc.(29.1.2010)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.3/10] | me: Kvalitný rozbeh, zaujímavý dej, ktorý ponúka priestor na premýšlanie nad množstvom spôsobov konania a realizácie postupov hlavného hrdinu, ALE rozuzlenie je nereálne a záver zdrvujúci. Tak ako má celý film dobrý spád a všetko podstatné je zahalené rúškom tajomstva, napätia a správnej dávky brutality, tak sa celá nadobudnutá atmosféra stratí v čitateľnosti záveru (čo dosť znechutí.) Nereálnosť rozuzlenia by nebola prekážkou ak by to celé nezbehlo do proamerického ladenia a už spomínaného konca, "vďaka" ktorému dávam 3 a pol *.(18.1.2010)

 • - Gerard Butler byl původně připravený hrát Nicka Rice, ale Jamie Foxx zavolal producentům a zeptal se, zda by Gerard nemohl hrát Clyda Sheltona, a on Nicka. Když to producenti řekli Gerardu Butlerovi, nadšeně souhlasil. (Taninaca)

 • - Natáčanie odštartovalo v auguste 2008, v okolí Philadelphie. (Greenpeacak)

 • - Bojový robot je vybaven lehkou proti-tankovou zbraní M136 AT4 a těžkým kulometem Browning M2HB (450-600 ran/min), avšak zvukový záznam kadence je mnohem rychlejší a zní spíše jako M240 (550-950 ran/min). (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace