Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

oLí

Originalni a vtipna prastenost, kterou jsem zezacatku moc nepobiral, ale po deseti az patnacti minutach mi doslo, oc tu bezi a pak se uz jen vyborne bavil :) [7.5/10 prosinec 2009] ()

Lacike

Takto nejak som si predstavoval Tarantinov Death Proof. Film ktory by nielenze odkazoval na stare filmy, ale hlavne by fungoval aj samostatne. Neskutocne vtipny film, ktory bud vypnete po piatich minutach, alebo sa budete bavit od zaciatku do konca. ()

Caszidy

Já vím, je to strašná ptákovina. Ale ta naivita je tak záměrná až je Black Dynamite kouzelně zábavný. Michael Jai White si roli vyloženě užívá. Jako nejzábavnější bych asi označil scénu "ošetření" od nemocniční sestry. ()

Gary

"Dynamite! Dynamite!" Michael Jai White je Černej dynamit! Černej dynamit ví, že koblihy nenosí aligátoří boty! Černej dynamit nechce být rušen při svým kung-fu! Černej dynamit nejvíc nesnáší, když se drogy a jinej sajrajt prodávají dětem! Černej dynamit se nezastaví před ničím! "Dynamite! Dynamite!" ()

bouncer

Zpočátku celkem povedená taškařice plná nadsázky a vtipného odkazu na sedmdesátková akční béčka. Později to ale začne nudit. Pár super vtípků, ale celkově jen průměrná parodie. 70%. ()

Hwaelos

Dosti bylo Samotářů a Rocky Horror. Black Dynamite je pártyfilmem pro nové tisíciletí. Chápu, že si to asi neužijí úplně všichni, ale i pokud máte méně než půl promile v krvi, musíte ocenit, že Sandersovi se podařilo výjmečné: natočit parodii a upřímnou poctu v jednom. Nejlepší na Černým Dynamitovi bylo to, že zachovává z původních blaxplotation amatérské kouzlo nechtěného. Finální záběry jednotlivých akčních sekvencí jakoby náhodou končí asi dvě-tři vteřiny poté, co dosáhnou svého vrcholu a přehoupnou se tak z macho-ultra-khůl pózy do jemné trapnosti. Právě tyhle vychytávky způsobují, že jsem ze Sandersova filmu tak nadšenej. Tyhle a závěrečný souboj s Nixonem :) ()

Johny_fork

Nekompromisní béčko, s nekompromisním titulním hrdinou, sedmdesátkovým vizuálem, brutálním přehráváním a nulovými ambicemi na umělecký dojem, takhle má vypadat sranda! ()

Ouwen

No ty vole, to byl oldschool jak zmrd! Funky hudba hraje po celej film, všichni absolutně šíleně přehrávaj, Jai White tam klátí kozatý černošky, předvádí luxusní kopy, střílí z brutálního revolveru, machruje s nun-jakama a perlí nehorázný kecy. Roli si užívá, bavil mě každej jeho výstup a je to prostě badass nigga motherfucker. Při většině jeho výstupů hraje theme písnička "black dynamite" a má kolem sebe hustej tým parťáků. Vizuálně opravdu lahůdkové, nápadité, barevné a akce je spoustu. Rkové přestřelky, fighty se solidní choreografií - samozřejmě akční scény jsou podepřeny vtipným momentům, jak z 70's/80's/90's. Dojde i na bitku s prezidentem a nejvíc mě rozesmálo uvažování v restauraci nad tím, jakým způsobem jsou přepravovány drogy a v čem se ukrývaj. Pointa ohledně pér mě totálně odrovnala. Škoda, že Jai White od té doby nenatočil snad pořádně koukatelnej film, tady kurevsky válel. ()

Expendable

Je to výborná porce humoru, smíchaná s akcí a s jednoduchým, ale stále napínavějším dějem.Scott Sanders dokázal, že jednou bude slavným režisérem.Film byl dělám ve stylu 70tých let.Režije a styl mi přišel trochu jako by to režíroval Tarantino nebo Rodrigez, ale to vůbec nevadí já mám jejich filmy rád a Černej dinamit je fakt pecka na kterou se vyplatí jít do kina.A bacha nikdy nepijte Sladový likér Anakonda- nebo se vám scvrknou penisy a budete z něj úplně úúúúúúúúúúúúúúúúúúú. Černý dynamite jak jsi to poznal? " Koblížky nikdy nenosí boty z krokodýla " ()

joehot

První půlka boží, pak to začíná slábnout, vtípky se opakují, závěr je zase trochu lepší. Ve výsledku však snadno zapomenutelné, alespoň pro mě. ()

Revanx

Najlepšia nunchakova bitka všetkých čias, ale taktiež približne od polovice dosť veľká nuda. Škoda, potencionál pravého kultu to malo obrovský, takto to je jednohubka ku ktorej sa už asi nikdy nevrátim. ()

prsvl

Poctivej trash se všim všudy. Vinětace, rozdílná barevnost v rámci scény, mikrofon v záběru, "špatně" sestřihaný honičky, srdceryvný momenty, logický postupy při rozřešování případu, Vietnam a parádní atmosféra. A kdo by bejval tušil, že do toho bude zataženej i doktor Wu! ()

PauloZ

To byla komedoša :). Absurdnost v každém záběru, celkem poctivá černota, ketrá dává naprdel celému filmovému průmyslu a nedělá z filmařini pouhou rutinu. Ba naopak, zde se z filmařiny dělá prdel, jde to vcelku pěkně a na první polovinu se velice solidně dívá, bohužel v druhé půli už to není tak zábavné a stává se to sterilní. Akce solidní a žádné zbytečné keci. Ta stopáž tomu taky odpovídá. Pro mě pěkné 3,5*. ()

Marsik

Větší blbost jsem dlouho neviděl. Podle mě to byl stupidní film. Whiteovy filmy mám rád, ale tady přestřelil. Akce nic moc a humorná stránka tragická. No dobře, sem tam mini joke. Ještě, že to mělo jenom 70 minut. I tak jsem měl problém to dokoukat. Nikdy víc už film nechci vidět. Pouze kvůli Whiteovi dávám 35%. ()

Defaultovna

Nemám slov. Už dávno ma nič tak nepobavilo ako táto polo-paródia, polo-ukážka všetkých možných žánrových klišé, predvedených v tak nádhernom afekte až sa mi nechcelo veriť, že je len hraný. Veru, jedno z najväčších umení je zahrať zlého herca :-) plných 5 za šialenú scénu, zobrazujúcu chvíľku "osvietenia" a následné asociačné dedukcie ! ()

Rosana

Povedená replika hodnotná na zobrazení dobových kostýmů, stylu, kulis, rekvizit, prostě všeho. Absurdní primitivní děj a herecké výkony uvádí diváka nejen k úsměvům, ale i k výbuchům smíchu :) ()

Hannibal92

černej dynamit je prostě nejlepší, kam se na něj hrabe nějakej Chuck Norris. Ale teď vážně, Černej dynamit je docela zajímavej kousek. Prvních 15 minut jsem přemýšlel jestli to myslejí všechno vážně a má to být akční film nebo pouze komedie. Herci hrají tak špatně, až je to geniální. Příběh je poměrně dost předvídatelnej, ale to vůbec nevadí. Černej dynamit je od začátku do konce propletenej úžasnýma hláškama a nekončícíma akčníma scénama při kterých se člověk popadá za břicho smíchy, i se nestačí divit co se to vlastně děje. Scéna kdy parta černochů došla od toho že se lentilky rozpouštějí na jazyku až k tomu že sladový likér Anaconda zmenšuje pánská přirození byla geniální. Sice mi od začátku do konce připadalo že 90% světové populace tvoří černoši, 9% asiati a 1% běloši tak jsem se celkem dobře bavil. ()

SaNcHeZ_cz

Záležitost která rozhodně není pro masové publikum. Michael Jai White v roli badass nigga který nezůstává žánru nic dlužen. ()