Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

Webb

Stylový akční parodický snímek, nesoucí se v retro hávu s černým humorem a několika fungujicíma hláškama. Black Dynamite, na kterém je scénář postavený je mistr kung-fu, přesné střelby a s každým žločincem snadno a rychle vymete. Škoda že dnes už se takto moc netočí a tudíž jsme ochuzeni o tento druh zábavy. ()

francis

Humor trochu podobnej jako v Ali G in da House (jen ne tak častou za hranou... vkusu nebo čeho), akorát že je to celý mnohem dotaženější, fakt. Navíc dokonalá parodie a současně pocta praštěnej akčňákům a detektivním komediím 70. a 80. let, se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Možná né na stoprocent, ale rozhodně je to stoprocentní prdel. Loved it, mistrrr Dajnemájt. ()

Frajer42 odpad!

Totální, ale opravdu totální pičovina o hrozně nesympatickém negrovi Norrisovského stylu. Nudný je film po celou dobu trvání. Nic se v něm neděje. Debilita střídá trapnost a stále se to opakuje. Závěrečné titulky jsou vysvobozením. Větší pičovinu jsem neviděl měsíce. Scott Sanders je buzík a navždy jím zůstane. ODPAD!!!! ()

teutates

Už len ta znelka bola funny... Black Dynamite, Black Dynamite a ta scéna v posteli... "quiet bitches". Podarená paródia, samozrejme príbehovo (obsahovo) je o "hovne", avšak množstvo rôznych prvkov, scén je dostatočne výstižných a z radov parody jedno z naj... čo som videl. 8/10 výsmech spoločnosti, filmu, kung - fu... ()

swamp

"..donuts don't wear alligator shoes." Blaxploitation na entou.. Michael Jai White je naprosto dokonalý, příběh je neskutečně vykonstruovaný (místy připomíná The Da Vinci code), chyby ve filmu jsou parádně naaranžované, opakované záběry z jiných snímků jsou excelentní (padající auto z útesu) a hlášky a bezmezná vážnost Black Dynamitea jsou zkrátka dokonalé! "'That's not what I meant. Not that - I think you have good looks - I mean, you know these guys with their..' 'Winks and smiles?' 'Yeah.' [Black Dynamite mrkne na Glorii] 'What about the smile?' 'I am smiling.' [Black Dynamite má naprosto strnulý pohled]" ()

predators

Tento film si své příznivce určitě najde, a to hlavně díky svému osobytému stylu, zasazením do 80. let, humorem či parodií na mnoho jiných filmů, ale toto všechno šlo nějak mimo mě...možná by měl Dynamit méně mluvit, aby tak nenudil... :-) 30% ()

Willy Kufalt

Před zhlédnutím jsem dostal od kolegy zasvěcený výklad o subžánru blaxploitation, který má představovat specifickou nezávislou žánrovou tvorbou z dílny černochů i točenou v první řadě pro černochy, a že má jít tady o ultimátní parodii, což mi alespoň v rámci rozšíření obzorů o dalších mně neznámých zákoutích kinematografie připadalo zajímavé. Pak jsem si připomněl, že asi 3 snímky přibližně tohoto ražení jsem už viděl, z čehož se mi jamajské The Harder They Come dost líbilo, ale ty další (navíc filmařsky ne zrovna zdařilé) u mě právě dopadly katastrofálně a byť tahle parodie je na tom řemeselně ještě celkem slušně (mimo často trapné herecké výkony), pocitová katastrofa se stejně konala. Nikdy jsem neměl ve filmech rád zbytečnou tunu násilí, pokud nemá hlubší účel a neslouží nevyhnutně např. k zobrazení jistého charakteru, smysluplného děje nebo myšlenky. Tady se násilí využívá hodně a vesměs samoúčelně, včetně několika až nechutně naturalistických scén. Vesměs drzý a bláznivý humor, který film využívá, nebyl mým šálkem kávy. Několik málo krátkých momentů mě rozesmálo či alespoň upoutalo, jistá originalita zde nechybí a našlo se pár nápadů (nejvíc poetická scéna s malým černoškem, novinama a následně na louce), které se mi líbily – ale ty scény, které na mě zapůsobily pozitivně dohromady tvořily tak 5 minut a zbylých 70 minut mě s pocitem menšího utrpení totálně minulo. Takže, žel.. u mě ne. [30%] ()

iamek

Sanders je COOL ! Jai White je COOL! Hudba je COOL ! Celý námět je COOL ! Prostě COOL bomba ! [44. MFF KV 2009] ()

SeBig

Na rozmezí 3-4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že je to věnovaný blaxploitation filmům, na který se rád podívám, ale žádnej me nikdy tak nechytne..tak je to dost dobrá ujetost. Chyběl mi tu ale např. Fred Wiliamson, kterej by byl ve svém živlu. Každopádně sem tam nějaká vtipná scéna, akce jak namrdano, vizual chválím snad nejvíc a celkově to bylo přehnaný jak Macheta, takže za me palec nahoru. ()

Chrustyn

Pro mě nezábavná a nezajímavá pocta a zároveň parodie blaxploitation filmů, plná černochů a rádoby hlášek. Vizuálně nostalgické ale křečovitost většiny scén je občas vyloženě trapná. ()

Flakotaso

Zdaleka ne tak dobré, jak to mohlo být. Hudba mohla být mnohokrát lepší (vzpomente si na Jackie Brown), stejně tak vtipu nebylo zas tak mnoho. Nevyužitý potenciál. ()

Flego

Pri tomto filme je dôležité pochopiť zámer. Považovať ho za čisté blaxploitation z polovice 70-tych rokov je chybné. Hoci Čierny Dynamit má všetky znaky subžánru ( černošskí hlavní predstavitelia s guľatými afro-účesmi, ktorí si s obľubou nadávajú do negrov, bieli gauneri alebo policajti, všadeprítomné prostitútky, drogy, bitky, funky hudba, hlášky ), je to predovšetkým pocta týmto filmom. Trochu komédia, trochu paródia, určite je to akčný nárez ako sa patrí s množstvom hlášok, rôznych bitiek a úmyselne patetických prejavov. Slušná zábava. ()

anais

Podobně jako Tarantino a Ridriguez v Grindhouse se režisér Scott Sanders pokouší recyklovat ty (z dnešního pohledu) nejlepší momenty z už dávno mrtvého žánru. Ani on pro navození autenticity neváhá přistoupit k extrémnostem typu mikrofon v záběru, herci dívající se do kamery atp. Zajímavé je, že film působí celkem nákladně (vybuchující auta, helikoptéra...), ve skutečnosti se ale jedná o vystříhané scény ze starých filmů, které jsou do filmu umě zakomponovány! Narozdíl od Grindhouse se Black Dynamite neutápí v nekonečném mluvení a sází hlášku na hlášku a ztřeštěnou akci pebíjí ještě ztřeštěnejší akcí. A daří se mu to až do konce. Tahle zahuštěnost absurdními nápady, sled scének v němž děj nehraje žádnou významnou roli, může na někoho působit trochu monotóně. ()

honajz

Objektivně je to za silné 3*, protože to neudrží tempo po celou dobu, a vše od 49. minuty (po vyčištění ulic od drog) mi přijde jako přívažek, rychlé nastavení příběhu, protože už nebylo v tu chvíli o moc co hrát. Ale jinak je to skutečně dobrá parodie, včetně všech nelogičností, schválně okatých (jsem sirotek a matce jsem přísahal, že bratra ochráním), scén, kdy se osoby samy sobě představují, kdo jsou (můj bratře - můj bratře), z čehož u vážně míněných filmů taky často rostu, nebo klasického klišé, že postavy řeknou, co by chtěly v budoucnu v životě dělat, aby následně zemřely. Jo, a scéna, jak přes řecké bohy dojdou k tomu, oč jde, je naprosto skvělá, včetně té babičky. Hodně odkazů tady pobere spíše fanoušek americké černošské popkultury, takže jsem se nijak moc nechytal až na pár drobností. Líbil se mi i ten dokonalý feeling sedmdesátek (včetně animovaných titulků). A protože mne to celou dobu bavilo a nehrálo si to na umění, ale čistou parodii, trochu nadhodnotím. ()

špaček421

Neskutečná sranda. Dokonalá parodie, která skoro celá vypadá, jako by ji natočili opravdu v těch 70. letech. Smál jsem se od začátku do konce. Pár slabších míst tam je, ale víc těch dobrejch. A nejlepší je samozřejmě scéna, kdy drsní černoši zjistí, co se děje, přičemž od vaflí a lentilek plynule přejdou na řecký báje a odtud až k Little Richardovi. Michael Jai White je borec. ()

Karamanlis

Parádna pocta sedemdesiatkovými blaxploitationom či dokonca bruceploitationom, vtipne a s patričným nadhľadom parodujúca najväčšie nedostatky a dobové klišé, typické pre tieto, dnes už mŕtve subžánre. Kým napríklad v Undisputed 2 na mňa Michael Jai White v konfrontácii s mrštným Adkinsom pôsobil trochu ťažkopádne, tu mu to sekne a predvádza skvelú one man show. ()