Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

jigsaw44

Prvá polovička filmu sa sústreduje na etické a morálne otázky rozdielov medzi človekom a robotom. A tak príde nápad stvorit napoly človeka a napoly robota, a policajt Alex bude po zranení ideálnym jedincom pre túto premenu - bude mat len hlavu, plúca a ruku. V poslednej dobe sa takéto filmy hlavne točia s dorazom na pocity a vnútorné dojmy hlavného hrdinu (aby sa podobal viac divákovi a tiež aby sa mu dostal (ako sa hovorí) viac pod kožu), a ani Robocop nieje výnimkom. A aj ked mu znížia hladinu dopamínu, aby s z neho urobili viac robota, než človeka jeho človečenskost si proste dopamín zvýši a tým bude hlavou človek a telom stroj, ktorý sa pojde vysporiadat so svojom minulostou Ale toto je iba v prvej polovici filmu, tú druhú tvorí strielanie a ničenie Omni strojov. Dejom vás bude sprevádzat rozprávač S. L. Jackson, aby zvýrazňoval (i subjektivne) určité etapy filmu. Takže dojem: lepší priemer ()

halberdier

Éru remaků filmů ani ne 30 let starých moc nechápu. Jedná se o remaky filmů, které ve svých žánrech patří ke klasikám a dopadnou většinou průměrně (The Thing, Evil Dead, Clash of the Titans), podprůměrně (Total Recall) nebo až tragicky (Nightmare on Elm Street). U Robocopa jsem proto nečekal, že tomu bude jinak. Naštěstí je to snad první remake, který se povedl a dosahuje kvalit původního filmu. Především první polovina, kde sledujeme "zrození" Robocopa je zajímavá, má tempo a vyniká hereckými výkony. Druhá polovina je pak průměrný akční film. Je škoda, že režisér nejspíš neudržel zcela kontrolu nad filmem (dle pověstí), protože pokud by byla druhá polovina stejně kvalitní jako první část, nebyl by Robocop daleko od plného hodnocení. (7/10) ()

kura68

Byl jsem asi hodně na tento film namlsanej, ale nakonec je to pro mě solidně zpracovaný, nadprůměrný film. ()

collapse

Ta část filmu, která zobrazuje "druhou" šanci v podobě života jako policejní robot, dopad na rodinu, vztahy, to, jak tohle všechno Murphy prožívá, to je zpracováno moc hezky a originálně. Řešení sociální stránky věci a robotů je za začátku taky smysluplné, od poloviny filmu se to ale začíná všechno moc překombinovávat, rádoby rozjíždět a k tomu pouze pár akčních naprosto nenapínavých scén. Nejsou špatně zpracované, ale špatně vymyšlené. Od novýho Robocopa bych čekal trochu originálnější a rozmanitější likvidování nepřátel. Celkově to ale není špatný film, ve svým žánru a kategorii je to OK - pro srovnání ani starej Robocop pro mě nebyla žádná pecka, ale prostě film, kterej, jak se dnes říká, nena**** :) Poctivé tři hvězdy, možná tři a půl za jedinýho opravdu hrajícího Gary Oldmana :) ()

kyrysar

Já jsem se tohohle remake tak bál! A ono to nakonec dopadlo tak dobře. Nebylo tam toho moc, nebylo tam toho málo. Celkový dojem je velmi dobrý. Budu doufat, že udělají dvojku. Věřím, že tito tvůrci by možná nemuseli udělat odvar. ()

Merenre

Čekal jsem, že to bude otřesná sračka dle současného trendu, ale byl sem docela překvapen, že se tvůrci pokusili i něco jako je scénář, ne-li dokonce myšlenka. Dokonce i akce a efektů bylo přiměřeně a nepůsobily samoúčelně. Nemá to ty grády a atmosféru jak Verhoevenův robozabiják, ale je to propracovanější. Kupodivu tedy relativně důstojný remake na pěkné tři hvězdy. Z tohoto filmu by se nicméně nikdy nemohl stát fenomén jako z předlohy, je to příjemná podívaná, ale za hodinu člověk neví, že to vůbec kdy viděl. ()

wick

Dost velké překvapení...v pozitivním smyslu a zdařilý remake (?). On to remake vlastně zas tak nebyl, spíše nově natočený příběh s Alexem M., kde více baví psychologie přeměny v Robocopa než akční scény, i když i ty jsou povedené. Celkově zábavně strávených 120 minut. ()

Muso

Tak v určitých pasážach, prečo nie. Ja som sa celkom bavil, stou akciou to neni až také prehnané. Samozrejme je tam veľa skratovitého jednania postáv, nelogiky, a až príliš často dej posúva ďaľej zbytočné vysvetlovanie myšlienok jednotlivými postavami. Dokopy to ale neurazí, a ako jednohubka to je kľudne za tie 3 až 4 hvezdy.. ()

MiniRecenze

Musím uznat a se spokojeným pocitem říct,že jsem nebyl fanouškem starších dílů,kterým jsem nepřišel na chuť.Za to teď jsem byl překvapen a ohromen.Snímek mě zaujal už od prvních minut.Scénář je dobře vysvětlen a tím pádem i celý film,efekty Vás jednoznačně zaujmou a herci svoje role prožívají.Povedený remaké ,které napravuje reputaci svojim předešlým a předcházejícím dílům.I přes pocit,že by se z děje dalo "vymačkat" něco navíc budete s konečným výsledkem spokojeni. SPOKOJENOST!!! ()

polucio

Nebyť slávnej predlohy, bol by tento film len ďalší scifi akčňák do radu. Všetko bolo len akosi na povrchu a ja som sa vôbec (narozdiel od predlohy) nedokázal do tohto filmu vžiť. Scéna z Teheránu bola nedotiahnutá, potenciál iných robotov celkovo nevyužitý, zápletka nič moc, príliš veľa Robocopovej ženy... Prvá časť, ako premena bola v poriadku (aj keď v prvom filme to bolo jednoduchšie a stále tak nejak "drsnejšie", aj napriek záberom najprv obhoreného a neskôr len pozostatkov z Kinnamana). Len z nostalgie a vďaka hereckým výkonom dávam 3 hviezdičky. ()

david666

Nový Robocop tak nějak nezklame ale ani nenadchne. Spíš se tady řeší psychologické problémy hlavního hrdiny a akční scény jsou víceméně furt o tom samém. ()

Vostok

Ale jo dobrej film a líbí se mi že je tam Samuel L. Jackson kterej tam hláškuje zasmál sem se při tom když skákaly ti teroristi na ty robo slepice a líbí se mi ukazka toho co z něj zbylo:-D ale škoda že je tam malo odkazu na minulej film hudba taky na prd moc sem si ji ani nevšiml kromě naznaku te stare kter je dobra :-D a taky tu je uplně nejmín minimum krve na robocopa uplně 1%to oproti prvnímu dílu z 87 roku :-D to mi chybí :-D moc robotický stčilel víc roboty ne lidi :-D a taky se mi to dokonce zdálo nějak kratký:-D to bude asi tím že pul filmu se zžívá s oblekem ale policejná práce tam moc není:-( ale aspon že vyřešil svou vraždu :-D ikdyž ale nezemřel ale žil ikdyž jen jako mozek tak žil takže i příběh o tom že vyšetřuje svou vraždu je nejasný protože vlastně žil:-D jen s jiným tělem :-D takže je to zajimavě vyváženej film kokotina50% - dobrej film 50% :-D a hlášky taky docela fajn. ()

RomaS

Výborný remake, kterému není co vyčítat. Robo, který svým vzhledem a schopnostmi morfuje do kombinace GI Joea a Crysis. Super technologické vychytávky. Zajímavé problémy společnosti kombinované s otázkami morálky. A několik dalších pozitiv, které bych ještě našel. Proč potom zařazuji do průměru? Nevím, ale vůbec mě nechytnul a nedokázal vtáhnout do děje nebo sympatizovat s hlavním hrdinou Murphym. ()

Expozituror

Překvapení, teda né až takové pokud znáte Padilhu a viděli jste jeho předchozí snímky. Robocop se nese v duchu Elitní jednotky a pouze rozvíjí víceméně podobná témata jen s tím rozdílem, že se děj odehrává v budoucnosti a ne v Brazílii, ale v USA. Nicméně je to pořádné sci-fi, které se zamýšlí nad otázkami, které brzy budeme jako společnost muset řešit. Velmi znepokojivé, ale podnětné. Jo trochu akce tu je, na oddych, jinak by to bylo vážně hodně těžce stravitelné. PS. Padilha v několika rozhovorech popřel, že by mu byla nějak zásadně upírána tvůrčí svoboda. ()

Mr_Corny

Vsadiť človeka do robotického tela, potlačiť jeho emočnú stránku z dôvodu vyššej efektivity je dosť nehumánne. Na zjemnenie tejto tvrdosti poslúžia ľudské city a celková osobnosť, na ktorú sú vedecké poznatky krátke. Dosť scén pôsobilo klišéovito a niekedy som mal pocit, že na scénu vpochoduje Tony Stark. ()

moriero

Tak tohle byla libová záležitost a vymazlený "remake". Precizní řemeslná práce a nečekaně dobré herecké výkony. Strašně jsem se obával Kinnamana, kterého jsem moc nebral a ani mi nebyl sympatický. Ale po shlédnutí tohoto snímku otáčím názor o sto osmdesátku. Joel byl naprosto přesvědčivý a důstojný nástupce Petera Wellera. Starý Gary ve své nejsympatičtější roli, Samuelovo vypípané vystoupení na konci byla naprostá pecka a děkuji režisérovi Padihaovi za moji oblíbenou "Nicole Kidman 21. století" Abbie Cornish, na kterou si myslím už od Limitless. P.S. Chtělo to jen trochu více rozvinout onu tak na začátku slibovanou rodinnou linii. Když se Robocop poprvé nasral, vzbouřil se programu a otočil svou motorku - a jel by třeba synka obejmout před celou školní třídou (nasrat na nějaký hollywoodský patos) vypálil bych plný počet a dal pátou hvězdu. Vždyť jak to fungovalo v Terminátorovi 2. Tehdy každý puberťák toužil mít svého vlastního robota. ()

Kassandra

Strašně mě štval ten americkej nacionalismus, ale s tím jsem měla počítat. Jinak, co se týče efektů, je to super podívaná a příběh je taky docela slušný. Ale upřímně jsem čekala daleko víc :) ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015