Rozhodně sympatické ve snaze o prohlubování motivů od Verhoevena, sem tam vlastním nápadem a zachováním satirického podtónu (byť na konci už dost citelně na sílu). Ale k čemu to je, když Padilha nijak zvlášť nedává digitální akční vylomeniny (poměrně šok) a místy je vidět, že se stříhalo, stříhalo a stříhalo, až jsou některé skoky v čase vytrhávající, jindy se film pro změnu točí v kruhu a finále působí spíše přilepeně než jako adekvátní vývoj událostí. Za zjevnou úctu k originálu (byť nechápu naprosto stupidně nevyužitý remix od Basila) a snahu o něco víc ("já jsem jen z marketingu") si ten palec nahoru asi dám. Robo zažil výrazně horší časy. Byť asi nikdy neměl za ženu větší hysterku než zle obsazenou Abbie. 7/10(6.2.2014)

Tak nějak na půl cesty. Verhoevenovu klasiku nijak neglorifikuju, takže jsem k Padilhově předělávce přistupoval bez předsudků, ale nakonec si mě nějak výrazně na svou stranu získat nedokázala. Jako akčňáknový Robocop svými akčními scénami nestrhne a jako satira je příliš nedotažený, ačkoli nějaké nadějné náznaky v něm jsou. Ale celkově prostě takové nevýrazně mdlé.(4.5.2014)

V prvej polovici RoboCop pozoruje psychológiu premeny človeka v robota a naťukáva otázky etiky, aniž by mu chýbali prvé náznaky vizuálnej efektnosti. V druhej polovici sa film zrýchli a dôkladne budovaná dramaturgia sa rozpadne (zvrat, ktorý nechápu ani jeho stvoritelia (tzn. ani sám scenárista), kedy si RoboCop sám nastaví ako prioritnejšie riešenie svojej minulosti než prebiehajúcich zločinov, je začiatkom tohoto rozpadu) a zo zaujímavého sci-fi sa stáva akčný výplach. Akoby film Padilhovi prestrihali a skrátili producenti kvôli vyhoveniu konzumnejším divákom, ktorí viac než akčný výplach nepotrebujú. Škoda. Cynické pohľady na medzinárodnú politiku USA a zopár vydarených vtipov ("Ja som iba z marketingu!") svedčia o tom, že nový RoboCop mohol byť rovnocenným remakom, nastaveným zrkadlom spoločnosti chytro posunutým do nového tisícročia.(15.2.2014)

Robocop se povedl. Nasvědomí to má jak chytrý a domyšlený příběh, který zajímá osud postavy jako takové a smíření se situací že náš Robo již nikdy nebude člověkem, kterého by si jeho rodina přála mít. Příběh tedy zcela v pořádku a je opravdu velmi zajímavý. Režisér Padilha předvedl velmi kvalitní kus poctivé práce a lze se jen dohadovat o tom, kam by film vytáhl původně uvažovaný Darren Aronofsky. Obsazení herců je ukázkově luxusní a přestože mě chvilinku trvalo než jsem dokázal příjmout jakoukoliv postavu, herci skvěle padnou do svých rolí a zvláštní uznání zaslouží dvojice Oldman/Kinnaman. Pokud tady někdo vzpomíná na to jak dopadl remake Total Recall, tak mě by spíše u nového Robocopa pasovalo více přirovnání s novou Planetou opic. 80%(10.2.2014)

[imdb: 6.6/10] | me: Súhlasím s názorom, že zvrat filmu v polovici na mňa pôsobí tak akoby producenti donútili režiséra k výrazným časovým škrtom a teda z filmu zmizlo pár podstatných detailov potrebných pre plynulosť deja a logiky. Celkovo však na mňa tento Robocop nepôsobil zle, no však nemám z filmu pocit, že som videl Robocopa, ale skôr intro k filmu Robocop, ktorý príde ešte len teraz. Ani neviem ako a bol koniec.... a samozrejme otvorený koniec pre následne pokračovanie. Čakal som viac Robocopoviny v pravom slova zmysle. To znamená, že som zvedavý na dvojku, pretože s postavou Robocopa, vizuálom a jeho možnosťami som bol spokojný nad mieru... ako aj s hereckým obsadením filmu. Takže do videnia :) [3.5 *] The human element will always be present! Compassion, fear, instinct, they will always interfere with the system!(3.5.2014)

• - V kancelárií Omnicorpu je vidieť na stene obrazy od anglického maliara Francisa Bacona. Neskôr, v druhej polke filmu sa tam objavia úplne iné obrazy. (fefee)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na mnohých miestach po celej Kanade. (MikaelSVK)

• - I zde RoboCop (Joel Kinnaman) používá příznačnou větu pro originání snímek z roku 1987 "Dead or alive, you are coming with me". (dickens)