[imdb: 6.6/10] | me: Súhlasím s názorom, že zvrat filmu v polovici na mňa pôsobí tak akoby producenti donútili režiséra k výrazným časovým škrtom a teda z filmu zmizlo pár podstatných detailov potrebných pre plynulosť deja a logiky. Celkovo však na mňa tento Robocop nepôsobil zle, no však nemám z filmu pocit, že som videl Robocopa, ale skôr intro k filmu Robocop, ktorý príde ešte len teraz. Ani neviem ako a bol koniec.... a samozrejme otvorený koniec pre následne pokračovanie. Čakal som viac Robocopoviny v pravom slova zmysle. To znamená, že som zvedavý na dvojku, pretože s postavou Robocopa, vizuálom a jeho možnosťami som bol spokojný nad mieru... ako aj s hereckým obsadením filmu. Takže do videnia :) [3.5 *] The human element will always be present! Compassion, fear, instinct, they will always interfere with the system!(3.5.2014)

• Gilmour93

S Robocopem to má společného jen Detroit, Poledourise a nemotornou drůbež Eduarda dva sta devět. Spíš jsem v tom viděl uhlazenou blockbusterovou šablonu ala Iron Man. Bez nadhledu, charismatu Downeyho jr. (co si budeme nalhávat, kdyby na místě Kinnamana byl mroží bořič mýtů Hyneman, vyšlo by to nastejno) i PG ratingu, jenž není určen abonentům časopisu Sluníčko.. Jestli chtěl Padilha zase zvednout pravici, neměl šanci, protože Hollywood mu na ni hodil americkou vlajku - jen nedokážu posoudit, jestli se Josého paže vrátila sklesle k trupu, či posloužila jako stožár. Nejvíc mě však zaráží skutečnost, že film postavený na konfrontaci robotiky a lidského faktoru je absolutně bez duše i bez toho, co už nemá sám Robocop a čehož ztráta trvale ovlivní sexuální život manželů Murphyových. Navzdory stéblu komisaře Gordona v bílém plášti, tonu ve zklamání..(30.5.2014)

Člověk by čekal, že to bude obráceně - hodně intenzivní akce a malé zaměření na postavy. A ono ne. Je to celkem chytrý, nikam se nepospíchá a Robocop mě opravdu zajímal. Stahuje to právě ta rutinní akce a vyloženě odbytá a otravná postava manželky v podání Abbie Cornish. Anti-korporátní satirický podtón taky pobaví. Jsem pro dvojku s nadějí, že tam vyladí nedostatky a už by to mohla být jízda se vším všudy. 7/10.(6.2.2014)

Robocop se povedl. Nasvědomí to má jak chytrý a domyšlený příběh, který zajímá osud postavy jako takové a smíření se situací že náš Robo již nikdy nebude člověkem, kterého by si jeho rodina přála mít. Příběh tedy zcela v pořádku a je opravdu velmi zajímavý. Režisér Padilha předvedl velmi kvalitní kus poctivé práce a lze se jen dohadovat o tom, kam by film vytáhl původně uvažovaný Darren Aronofsky. Obsazení herců je ukázkově luxusní a přestože mě chvilinku trvalo než jsem dokázal příjmout jakoukoliv postavu, herci skvěle padnou do svých rolí a zvláštní uznání zaslouží dvojice Oldman/Kinnaman. Pokud tady někdo vzpomíná na to jak dopadl remake Total Recall, tak mě by spíše u nového Robocopa pasovalo více přirovnání s novou Planetou opic. 80%(10.2.2014)

Robocop, jak by ho natočil Sigmund Freud. Co zůstane z člověka, když mu necháte jen ksicht a pár orgánů? Když mu vezmete emoce? Kde sídlí duše? A kam až může zajít Světový policajt ve svých snahách učinit svět lepším, svobodnějším? Ruku na srdce (do rozkroku nebo kam je libo), není to špatný film, ale nostalgie je sviňa a tak dávám přednost starší, akčnější verzi Robopoldy, přestože dnes už se svým pojetím a zpracováním řadí spíše mezi komedie. Dávám 59%, mohlo to být víc, kdyby scénář umožnil odhalit tělo hlavního hrdiny před proměnou v Aibo - vysoký, štíhlý, ramenatý, hmmm... jdu si pustit porno.(8.10.2016)

• - Michael Keaton je posledným potvrdeným účinkujúcim v našom úžasnom obsadení. Je naozaj skvelé mať tento posledný kúsok puzzle," vyhlásil režisér José Padilha. (Sufferer)

• - Křestní jméno postavy Dr. Nortona (Gary Oldman) je Dennett, což je pravděpodobně odkaz na Daniela Dennetta, amerického filozofa a kognitivního vědce, který se věnoval problematice vědomí a svobodné vůle na fyzikální a chemické úrovni, což představuje ve filmu významný motiv. (Mr. Filuta)

• - Při prezentaci vizáže RoboCopa (Joel Kinnaman) Raymondovi Sellersovi (Michael Keaton) se jako jedna z verzí objeví i vizáž RoboCopa z původního filmu RoboCop (1987). (Dinsberg)