Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

hippopetr

Nové podání Robocopa je pro fanoušky původních sérii dozajista potěšení. Policista Alex, který se změní na Robocopa po výbuchu jeho vozidla a zásahu společnosti Omnicorp, začne být velmi rychle velkým přínosem městu a absencí zločinů. Po jedné události začne řešit svou vlastní vraždu a na povrch začínají vyplouvat fakta a zločinci, kteří mají na starost, právě jeho smrt.. Vše má velkou zápletku, ale skončí to tak jak má.. ()

aannemer odpad!

Kravina. Jen další důkaz toho, jaký je americký imperialismus - touha po ovládání celého světa vlastní silou, i když chápu, že tady to je jen filmařsky jako. Už mi to leze krkem. ()

Retrostalker

Hurá, na plátnach / obrazovkách ožil maskot albumu skupiny Music instructor 1996! Toto sa vôbec nechytá na originál Robocop ani dejom ani hudbou a celkovo mu nesiaha ani po päty... Toto je len nejaký čierny klon G.I.Joe & Batmana... Všetko čo robilo Robocopa Robocopom jednoducho orezali! ()

rytir1

Pane filmovýho nebe smiluj se a zabraň hollywoodským hříšníkům točit remaky. Už jim nestačí všichni Batmani, Supermani, už se museli pustit i do Robocopa. ()

paradoxman

Původní snímek mě bavil příběhem a překvapivě větší uvěřitelností akce. Přeci jen, průstřel sukně do koulí zločince, jsme trénovali se vším, co nám jako malým přišlo pod ruku. Samostříly na gumičky, na špejle... Nový film se vyhrál se zázemím laboratoře a technickým řešením samotného fungování RoboCopa. Bohužel už přes nutnou akci nedostal tolik prostoru příběh a rodina nebohého policisty. Existenční otázky tak dobře položené v původním filmu jsou zde nahrazeny až příliš účelovým vysmíváním se americké vnitřní i vnější politice současnosti. Asi je třeba diváka nasytit v kině, aby mu to přišlo v realitě normální. Nebo méně do očí bijící? ()

v.indruchova

Pan Keaton je skvělý herec, díky němu je film na vyšší laťce. Úžasně hraje všechyn podivíny a zlouny. Teď jak zestárl má na to prostě obličej. To mě rozesmálo, když se dva "politici" hádají, (v budoucnosti) prostě jednoho z nich vypnete :-D Sice to není komedie, ale pár vtípků vás potěší. Má to možná pár logických chyb(scénáristických na efekt), ale to většina. Já si to užila, ten starší Film Robocop byl mnohem násilnější, až mě to znechutilo. Tady je násilí o poznání méně. Nový RB je sympaťák a nevypadá tak nechutně bez krytu hlavy, protože si to asi tvůrci uvědomovali tak mu hold neodkrývali celou hlavu. Jsem ráda, že si tvůrci vzali poučení ze starší adaptace. Jako dítě se mi OldRC líbil, ale z nostaligie nemohu nevidět. Jen bych zde vynechala scény, kdy jdou vidět našemu hrdinovi, útroby. L. Jackson. a G. Oldman ráda bych vyzvihla jejich herecké výkony. Líbí se mi jak je zde pracováno s myšlenkou lidskosti a hnusáren co se normálně dějí tam "na hoře."A že pořád je televize na ovládání lidí. Výplachy mozků diváků. Novac pořad je toho důkazem. Nejen pro milovníky Scifi doporučuji také pro milovníky akce. Pár dojemných scének tomu přidají na lidskosti a když na to není chuť tak na co máme to urychlovací tlačítko:) Jen poznámku stříbrné brnění RC sluší více než to černé, a co vy na to? ()

Sethiel

Těžko hodnotit. Film ukazuje některé opravdu zajímavé myšlenky a určitě je tu vidět snaha o něco hlubšího než tupou akční podívanou. Bohužel obsahuje několik zcela zásadních scénáristických chyb, které velké části celého filmu úplně znehodnocují - chyb na úrovni základní logiky a motivace k některým věcem. Pokud nechcete spoiler, tak tady přestaňte číst. Příkladů je vlastně celkem dost. 1) Nahrávání databáze do mozku Alexe těsně před tiskovou konferencí je blbost na entou, kterou vypotil nějaký dramaturg, aby se "něco dělo". Bez téhle hlouposti se většina filmu nestala. 2) Ve chvíli, kdy OmniCorp zjistí, že Alex není tak výkonný, jako skutečný robot, má přesně to, co chtěl - má překlenovací můstek od lidí k robotům, který funguje jako PR, a zároveň - právě kvůli tomu, že je míň efektivní, než robot - mají jistotu, že se dříve nebo později na ty roboty přejde a Alex tu bude fungovat opravdu jen pro zmírnění toho skoku pro pohled veřejnosti. Nic lepšího si nemohli ani přát, je to prostě zosobnění toho, co chtěli a potřebují. Ale rozhodnou se to z jakéhosi důvodu zabít překrytím Alexova chování strojem v bojových situacích (ok, dejme tomu) a posléze kompletním zabitím jeho emocí. A najednou už nefunguje jako PR (ty davy nadšenců jásajících, kdykoliv okolo Alex projede, jim nikdo nesežere - veřejnost viděla Alexe jednou a choval se jako robot, s tím by žádnej ohlas netrhl) a nefunguje ani jako robot (scéna, kdy vybije celou místnost robotů, jim opět nikdo nežere - není žádnej důvod, proč by měl být efektivnější než roboti, když ho v boji řídí to stejné). Tohle je logická díra jako blázen, bez ní by se neodehrálo skoro nic z celého filmu. Mohl bych jich vyjmenovat ještě víc (drobnějších), ale asi stačí. Oceňuju snahu udělat něco trošku chytřejšího, ale úplně se nevydařilo. ()

Ace.A.T.L.

Pro obdivovatele klasickýho RoboCopa je tohle hodně velký sousto k překousnutí. Zcela jinej důvod přeměny v RoboCopa, zcela jinej styl smrti, zcela jinej vzhled. Samozřejmě, doba jde dál a něco takovýho muselo přijít. Z pohledu porovnání se starým Robem tak 40%, z pohledu zcela novýho a vlastního filmu, tak 80%. Takže výsledných 60%. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Jirkav77

Nebýt to remake, dal bych o hvězdu více. Ale originál je kultovní film mého mladí, a pro mne je i přes technickou nedokonalost originál proste lepší. Nový Robocop ale není špatný film. ()

bonovox

Prekvapivo funkčný a kvalitný remake klasiky žánru. Atmosféra je veľmi dobre budovaná počas celej stopáže, len škoda zbytočne zrýchleného finále. Herci sú taktiež dostatočne kvalitní. Oproti prerábky Total Recallu je Robocop o triedu lepší. ()

PatrikP4

Remake toho film byl rozhodně zajímavý a díky moderní technice hodně dobrý... Výhodou je délka která je tak akorát a ne jako u jiných filmů, kdy je to natahovaný... Příběh je v podstatě stejný jako jako u Robocopa z roku 1987, jsou tam jen malé změny, chtělo to něco originálního a možná by šlo hodnocení hodně vysoko... ()

brasek

Kde sa tento snímok hrabe na starú klasiku! Povrchne spracované, bez hlbšej zápletky. Polovica filmu je psychologická dráma, postava Samuela L. Jacksona totálne zbytočná, druhá časť iba nezmyselná akcia s hlúpym vrcholom. ()

Tomas_PO

Čakal som o hodne horšiu strelačku, kde kračajúci robocop zabije na jedno posedenie celý regiment megamesta. Z tohto pohľadu teda príjemné prekvapenie. Žiadne prehnané scény, tanky, armáda, len jedna slušná motorka. Inak samozrejme nič prekvapujúce a senzačne uchvacujúce. ()

daleba

Mám tyhle filmy prostě rád... A možná kdyby se studio nesralo do práce režiséra (což je evidentní), tak se to mohlo líbit všem... ()

PTuranyi

Moderný reštart príbehu Robocopa je kvalitne vyprodukovanou akčnou béčkovou strieľačkou s videohernými prvkami, ktorá svoju béčkovosť skrýva za moderné vizuálne efekty. Robocop je tu však iba hračkou OCP a logických skratiek až hlúpostí je tu neúrekom. OCP zjavne nevie čo chce. Keďže majú problém predať svoje roboty v USA kvôli chýbajúcim citom, rozhodnú sa pridať ľudskú zložku a keď ju tam dostanú, tak im zrazu prekáža. Takže vzápätí pre zábavu diváka predhodia svoj dvojmiliardový projekt svorke robotických zabijakov na čele s ich konštruktérom a Robocop ich s prehľadom kosí bez ohľadu na množstevnú prevahu. S Robocopom prichádza bleskové odhaľovanie zločinov, ktoré akoby bez Robocopa nebolo možné, pritom všetky prostriedky zjavne na to existovali už dávno predtým. Herecké obsadenie je pomerne kvalitné a postavy sú v rámci hraníc daných scenárom stvárnené veľmi dobre. Michael Keaton a Gary Oldman majú však potenciál ďaleko väčší, ale žiaľ zostal nevyužitý. ()

Epco

V ramci nekonkurovania povodnej verzii sa nový Robocop ani nesnaži byt akcnym filmom. Akcie je veľmi malo a natočena je veľmi zle. Neprehľadne, v tme a nezaujímavo. Snaha o politickú dramu zliháva na až smiešne čiernobielom pohlade ano-nie, roboti - bez robotov. Do napriemeru sa však z celej sili snažia ťahať Kinnaman, Oldman a Keaton, naopak nohy mu podráža afektovaný Jackson. Film sa prežiť dal, ale mohol byť o veľa lepší, potencial tam určite bol. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015