Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

Eywa11

Nemôžem inak než plný počet....jeden z podarených filmov, ktorý si pamätám z detstva a Jodie Foster je tu strašne podarená! Ženská jedna prešibaná :D Veľmi vydarená westernová zábava! :) ()

blazma

Menší film o podvodu v pokerovém stylu. Zkrátka zajímavá komedie v oblasti lehkého westernu. Herci byli skvělí, menší zvrat ke konci nijak neurazí ani nepřekvapí. Ta perfektní postupka na konci je prostě super klišé :D no a komedie hlavní postavy, je příjemné na sledování. ()

cici24

Skvělá svižná komedie, která nepostrádá vtip a nápad. Škoda, že se takových komedií nepodaří natočit víc...Jodie Foster tu přímo exceluje:-)) ()

JohnTheOne

Hodnocení 83% je tady podle mě trošku nadnesené. Film je jednoznačně zábavný a chytrý. Času stráveného s ním rozhodně nemusím litovat. Ale ve skutečnosti je to jen další celkem normální parodie, která se mi těžko něčím výrazným vryje do paměti. Slabší 4 hvězdy. ()

rigby

Skvělá komedie z Divokého západu. Jedna humorná scéna střídá druhou, ale vždy se jedná o humer velmi inteligentní, i když občas balancující na hranici. Mel Gibson je naprosto úžasný. A závěrečná scéna pokerového turnaje prostě nezapomenutelná... ()

RealHonza

Šířící se Maverickův nadhled od začátku do konce je vynikající - tím pádem vynikající herecký výkon Gibsona a také sympatické J. Foster. Maverickovi "ochcávky" jsou dokonalé. Film vřele doporučuji, je to zábava a skvělá podívaná, kterou můžu vždy vidět. ()

SteveV

Je tomuto filmu vůbec možné něco vytknout? Mohl bych tu popsat celou stránku klady tohoto filmu. Dovolím si tři: 1) Naprosto okouzlující Mel Gibson, co si ví rady v každé situaci (obzvlášť část s indiány je famózní). 2) Velmi pěkně provedené pokerové turnaje a studie chování jeho hráčů. 3) Pro znalce naprosto nepřehlédnutelná narážka na jednu z nejlepších filmových sérií (ne nadarmo od stejného režiséra jako Maverick). Toto je sice poněkud (dost) idealistický pohled na Divoký Západ, v porovnání s tím co nám poskytl oscarový Clint ve svém poněkud méně idealistickém westernu, podle mě jde o jedny z nejlepších filmů odehrávajících se v tomto období amerických dějin. ()

Nerdvana

Western, který si s nadhledem tropí žerty z westernových klišé a způsobuje záchvaty smíchu. Skvělé herecké výkony a moc pěkný příběh. ()

fafejt001

NO nečekal jsem od toho moc a překvapení . Dost solidní a vtipné . Jaký otec , takový syn . TOŽ VELMI DOBRÉÉ . Mrknu častěji . A ta Fosterka , to byla mrcha , tedy v té roli . Famo'zní mrška . ()

v.indruchova

Nemám ráda ty, kteří podvádějí a ještě jsou sami podváděni. Dobře jim tak, ale když je to hlavně jen o tom, tak mi to přijde moc. Mel G. se na tuto roli opravdu hodí, kvůli němu bych nejradši dala hodnocení nejvyšší, ale když zapomeneme na hormony a budeme hodnotit kvalitu filmu, tak je to za tři. ()

Tuty

Spousta hlášek a "smrtonosné" spojení Richarda Donnera s Melem Gibsonem. Film je nejméně 2x nadabován ( 1x Vladimír Dlouhý, 1x Jan Šťastný). Oba celkem ujdou, nicméně doporučuji ten s Dlouhým, to je pro mě vrchní dabér Mela Gibsona, a to platí i pro všechny díly Smrtonosné zbraně! ()

jojto

Vtipné, dejovo zaujímavé, oddychové. Naviac to medzi Melom a Ďzody iskrí. Film, ktorý si pozriem vždy rád a smejem sa na podarených scénkach. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)