Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

maeb

Velice odlehčená komedie, která si na nic nehraje, která prostě "jen" skvěle pobaví. A setkání Mela s Dannym Gloverem je prostě úžasné! ()

Fanak

Úsměvný western vystavěný na výborných hercích.Výborná (snad až příliš) oddechová záležitost. ()

FrankieCZ

Krásná komedie, po jejímž shlédnutí jsem se rozhodl, že budu profesionálním hráčem pokeru. (Nějak to nevyšlo, ale nevadí, jsem rád tam, kde jsem) ()

Kubi21

Tohle je můj lék v období depresí a smutku. Spojení Donner a Gibson fungovalo už ve Smrtonosných zbraních a tady tomu nasadili královskou korunu. Naprosto skvělá a svižná komedie ctící pravidla westernu, ale taky si z nich nádherně utahující. Herecké obsazení do sebe zapadlo jak pr... na hrnec. Miluji tenhle film a i po takové době co jsem ho viděl poprvé, jsem narvaný zážitky a pocity, že to nejsem schopen popsat. Jasných 100% a ještě kousek navíc. ()

mikhail

Svieža westernová komédia so skvelým Gibsonom a ešte lepšou Jodie Foster. U mňa klasika, ktorú si v TV nikdy nenechám ujsť. ()

kirmakX6on

je to přepísklé - Gibson je příliš nesmrtelný, příliš všeznalý...příliš snaho ze všeho vybruslí. Já vím, je to westernová dobrodružá komedie...ale komedie neznamená parodie, takže si to mohlo odpustit těch pár absurdit, stejně tak jeho povýšenecký způsob humoru při tom pokru. Ale špatný to není..na vymytí mozku v pohodě. Celkově 51%. ()

Wooke

Westerny sú pre mňa asi najnudnejším žánrom, no tento film nebol až taký zlý. Práve naopak. Výborné dobrodružstvo s Melom Gibsom hrajúcim poker. Nemám k tomu čo dodať, je to vážne pozerateľné..a viac krát. ()

Vocoun

Výborná westernová komedie se skvělým Gibsonem a krásnou Foster. Molina jako Hombre záporák taky skvěle funguje. Celkově jde o velmi vtipnou sérii několika skvělých příhod, které vedou k velkému pokerovému turnaji. Chemie mezi herci funguje skvěle, prošpikováno slušnými vtípky a třeba scénka s lovením "indiánů" je fantastická. Zajímavé zvraty, tempo, dobová hudba. Občas je to až příliš parodické, ale jinak to funguje. Můj táta vždycky říkával, na pět hvězd to úplně není, ale je to film, který můžu vidět v televizi pokaždé. silné 4* a 80% ()

Jehan

Zábavný film, který je jaksi mimochodem westernem. Dobrá záminka, aby si v tom s chutí zahráli i James Garner a James Coburn - a ostudu si rozhodně neudělali. Graham Greene velmi potěšil v parodii své nejslavnější role. No a pak jsou tu Jodie a Mel, což by vlastně bohatě stačilo. Jo, a ještě Alfred Molina, no tak to už je moc. Součet částí dává celek, který obsahuje více než součet částí. Dobrá zábava a díky za ni. ()

borohub

Tak tohle mě dost bavilo. Sice ten konec je tak nehorázně zamotanej ale to tomu filmu dodává ten správný šmrnc. Pomaleji se to rozjíždí, ale když se to rozjede tak je to fakt skvělé.. 90% ()

helrohir

Tento "western" som si pozrel po veľmi dlhom čase (zhruba 12 rokov) a musím podotknúť, že nestratil nič zo svojej zábavnosti ani charizmy. Filmu dominuje najmä lahôdkové obsadenie s dokonale napísanými a zahranými postavami, ktoré si viditeľne užívajú účasť v tejto westernovej skoro-paródii. Nie je tu núdza o scénky, ktoré vyvolávajú záchvaty smiechu, ale nechýbajú ani dramatické scény, najmä napínavý poker turnaj. Plusom je aj zamotaný záver, ktorý je takou čerešničkou na torte. Keby to bolo o niečo kratšie, napálil by som plný kotol, takto "len" za štyri. ()

adamix

Hneď som vedel, že keď tam hrá skvelé herecké duo Mel Gibson a Jodie Foster, nebude to žiadna nudná prázdnota. Veľmi som sa nasmial a ostal som fakt prekvapený. Gibson a Foster sa krásne dopĺňajú ( a okrádajú :)) a James Garner skvelo prehlbuje dej filmu. Scénky s dlžníkmi a indiánmi boli fakt zábavné. Posledná štvrtina filmu je napínavá, keď hrajú poker no a potom záver je fakt nečakaný a famózny. Každým nečakaným faktom sa záver prehlbuje do lepšieho pocitu s filmu. Najlepší bol ten záver a to poukazuje na to, že to nie je len obyčajná westernová komédia, ale žo to je veľká bžunda :). Dávam 5* a 90%. ()

PlayEasy

Richard Donner opět v akci. A vyšlo to, narozdíl od Die Hard. (Smrtonosná past opět v akci:) 1 - 0 Donner. S Gibsonem si doopravdy rozumí a neodolatelná kapsářka Jodie? To abychom si všechny peníze z peněženky uložili na konto! Nejlepší scény - určítě přepadení banky Dannym Gloverem (dva herci ze "zbraně") a nafilmované přepadení indiány - lépe než nafilmované penalty Neymara Jr. na šampionátu 2018 :-) Hudba je libová. Co se dalo od Randyho čekat? A nyní doporučení pro tento film - My jsme poker nikdy nehráli a pravidla sotva známe (jenom ty základní) a přesto dáváme max. hvězd. Jak je to možné? Kdo neviděl, zjistit a kdo viděl, podívej se znovu :) 95% ()

Tominni

Vydařená komedie o tom, jak se dostat na proslulý pokerový turnaj na lodi. Cesta není jednoduchá, ale v podání Mel Gibsona a Jodie Foster to při příjemném jiskření uteče jako velká voda. Řada podvodů a podvůdků, tak trochu parodie na western. ()

cinema_cz

Maverick je i přes několikrát nastavený konec řemeslně dokonalá, inteligentní komedie s vtipnými dialogy a v dostačující míře i dynamickou akcí. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 11/1994, str. 16) ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)