Lovecká sezóna právě začíná... V létě 1974 vyráží čtyři přátelé na víkendový výlet tábořit v lese. Během cesty jsou ale přepadeni a omráčeni. Když se proberou z bezvědomí, slyší zvuk lovecké trubky. O tom, že se kořistí stali právě oni, není pochyb. A lov? ... Začíná. (oficiální text distributora)

panjosef

Místy je to docela slušně brutal. Na pomezí lesního slasheru a syrovýho hixploitaion. Z Norska chodí samý kvalitky a tohle není výjimka. Banda mladejch, lesy, buran magoři s nožema a flintama, dobrá atmosféra, všechno klape správně jak má. Level násilí je tady celkej slušně povolenej, záběry typu ustřelenej nárt nebo vyvrhování střev vypovídají za vše. Bandička našich hrdinů tentokrát nejsou takoví pohodáři jako v dalším aktuálním norským masakru Fritt Vilt, hádají se, nemají se zas tolik rádi, jsou uhádaní, arogantní atd., ale jakmile začnou být pronásledovaní tak se hned sympatie obracejí na jejich stranu. Slušnej standard z krásné země. 8/10 ()

iamek

Ničím vyjmečná teen vyvražďovačka, co zaujme maximálně názvem a krásnou krajinou. Tyhle buránské slashery, kde parta vidláků nesnáší měšťáky, mám rád a Rovdyr neurazil, ale taky nenadchnul. ()

SeBig odpad!

Jako by to tu nebylo už tak dvacet tisíckrát, máme tu další naháněčku v lese chlapci. Tentokrát jsou obětí (jak jinak) teenageři na cestách (dva tupci a dvě uřvaný nány, ty tam nesmí chybět), nahání je myslivci, jsou v lese, teče krev..to byla kurva taková nuda, jo a z tý kvality mi bylo taky zle, to zas točil nějakej bělorus. Tohle není film..to je špína..bahno..sračky prostě. ()

heyda

Tolik zbytečných chybiček. Chjo. Potenciál je vysoký, 5 hvězdiček mohlo být z mé strany jasných, jenže scénárista nám každých 5 minutek naservíruje nějakou tu blbost. Buď se jedná o chování postav a nebo prostě nelogický moment, který postupně kazil celý dojem z filmu až na obyčejných 60%. ()

Pítrs85

Hrozná onanie, když celej film čekáte, jestli tý blondce to ňadro z tílka vykoukne anebo nevykoukne. Už už to vypadá... a zase nic :) To je asi tak všechno, co mi zůstane v hlavě ještě pár dní po dokoukání tohoto mrtě neoriginálního hororu se (slušně řečeno) ale jako velmi podivnými dialogy... No way Norway, takhle teda ne :) Maximálně ještě potěšily retro titulky a vůbec zasazení filmu do sedmdesátých let. A to je fakt sakra málo... ()

SOLOM.

Filmů s podobnou tématikou, kdy bandička mladých chlapců a dívek jede někam do hor či lesů, existuje již několik desítek, přesto Rovdyr své kvality určitě má a v mnohém se i dost liší. Tentokrát zde nemáme žádné zmutované horníky nebo deformované bratříčky, ale obyčejné buranské vidláky, kteří si prostě rádi zaloví. Akorát místo nudného nahánění divoké zvěře si raději pohrají s lidmi, kteří se přece jenom můžou bránit. Nečekejte ovšem, že by na přilepšenou dostali nějakou tu zbraň. Tu si musí vybojovat, jinak by to pře byla nuda. Brutální scény sice nejsou moc originální, ale Norové rozhodně překvapili svou syrovou náturou a natočili nadprůměrné laskominy, které musejí nejednoho diváka zahřát u srdce. Brokovnicí rozstřelené břicho, vykuchané vnitřnosti, bodání nožem, prostřelená achilovka či důmyslná past ala kanibalské překvapení v džungli jsou jen zlomkem krvavé podívané, která se zde vyskytuje. DVD edice se po dlouhé době opět trefila přesně do mého gusta a tento snímeček jí musím rozhodně pochválit. Kdyby se soustředila pouze na skandinávské filmy, tak bych o ní už nikdy neřekl jediného křivého slova. Survivor film se vším všudy co má tento žánr mít, určitě dokáže diváka zaujmout po více stránkách než jen svou brutalitou a rozhodně bych vám ho doporučil. Pokud máte podobný styl rádi, tak vám Rovdyr nesmí ve vaší sbírce chybět. ()

Karamanlis

Rovdyr neprináša nič, čo by sme už nespočetnekrát nemali možnosť v rôznych podobách vidieť a je z neho zjavne cítiť silná inšpirácia známejšími žánrovkami, či isté kopírovanie. Napriek tomu však ide o hodnotného zástupcu modernej európskej hororovej vlny a to, že je to pozoruhodný filmový počin, len podčiarkuje skutočnosť, že pochádza z dielní kinematograficky napredujúcich Nórov. ()

eraserhead666

Severská kombinace The Texas Chainsaw Massacre (sedmdesátá léta, banda mladých v dodávce, podivná stopařka), Wrong Turn (naháněčka v lesích) a taky trochu Avenging Force (boj o žiovt hnané oběti proti lovcům). Pozitivní je krátká stopáž, málo mluvení, panoramatická krása norských lesů (detailní záběry už nějsou tak úchvatné, je to jako by to točili v lese u nás za barákem), neokoukané tváře, dobrá kamera, stehna Henriette Bruusgaard a parádní scéna s ustřeleným kotníkem. Negativní to, že to není nic originálního, všechno jste již mnohokrát viděli, strašně předívdatelný konec (který je sice natočen a pojat neotřele, přesto to ale nic nezmění na tom, že jsem přesně tohle čekal a strašně mě zklamalo, že k tomu došlo. Čistý průměr. 2,5* ()

matestlust

Pro mě celkem milé překvapení.Jednotvárná rychlá vyvražďovačka,opírající se ( jak už to bývá zvykem ) o plno svých předchůdců.Za tu hodinku a kousíček padne celkem solidní počet lidí,ve velké míře díky ostnatému drátu:).Na to,že jsem na tento film narazil dá se říci náhodou jsem se bavil hodně nadprůměrně. ()

MáŠa

Nic originálního, ale mezi tou kupou podobných hororů mně tenhle připadal takový aspoň průměrně lepší. ()

JASON_X

Tenhle norský lovecký příběh přináší nezvratný důkaz toho, že zdegenerovaní a krvežízniví burani nejsou jen doménou amerického jihu, ale i evropského severu. Děj je však stejný - několik nesympatických a drzých městských floutků a nán se vydá tábořit do temných a neprostupných lesů, ve kterých se jim od místních bodrých sedlačisek dostane takového přivítání, jakého si zaslouží. Moc rád bych se někdy dočkal podobného filmu z českého prostředí - komando pupkatých a zpocených taťků v nátělnících by po lese nahánělo partu namyšlených a rozjívených Pražáků, aby je pak v hrůzném finále umlátilo šiškami lovečáku nebo ukamenovalo švestkovými knedlíky. ()

oLí

Myslivci darebny. Min durazu na smesne nechutny sceny, pridat na atmosfere. Nebo alespon nejakej napad, ze treba ze stromu skoci medved a da si duel s pytlakem. Nezajimaveeee... [4.5/10 duben 2009] ()

Morholt

Nelítostná řežba z norských lesů, ve kterých vesničtí nimrodi nahánějí skupinku hipíků. Záběry jsou dostatečně krvavé, stopáž řádně krátká, do toho jedna echtovní blonďatá Norka.........já jsem spokojen. A když se koukám na podobné nízkorozpočtové záležitosti ze Skandinávie, tak se ptám, proč ne my? 75% ()

Mordenroth

Za hlavné negatívum považujem prostý a neoriginálny príbeh. Budete mať pocit, že ste niečo podobné už stokrát videli. Nórski filmári, ktorí sú pod snímkou podpísaní však našťastie nešetrili brutalitou. Holt, severní vítr je krutý... 50%. ()

Khalesi

Herci vážne dosť biedni, ale myšlienka, že niekto pre zmenu loví ľudí sa mi samozrejme pozdáva. Tri hviezdy sú až až a hlavne vďaka záveru. ()

Litsarch

Norská pohodička. Již úvodní skvělá scéna divákovy ukazuje, co může od filmu čekat. Dost jsem ocenil příjemnou písničku při úvodních titulkách, při nichž je nám partička hezky představena. Celkově začátek je parádní a cítil jsem se jakoby rok 1974 opravdu byl. Zajímavý je scénář tohoto hixploitationu. Jedná se sice pak o klasickou náháněčku, ale udělat to tak, že místní vidláci místo zvěře loví lidi beru jako jeden z těch lepších. Díky postavám, kde vidláci vypadají jako vidláci a postavám člověk tu situaci věří děj plyne vcelku svižně. Atmosféra lesa, celková syrovou filmu a samotných mordů působí dobře. I když Rovdyr vzdává hold starším filmům moc dobře, tak má pro mě jeden velký problém. Děj je někdy až do očí bijíce natahovaný a díky tomu postavy jednají někdy na poklepání si na čelo. Hrdinka po jaké době konečně utočníka napadne a bodne ho. Místo ale toho, aby ho už dodělala, tak uteče a on jí začne honit znovu další minuty. Dal by se z toho udělat moc dobrý hodinový snímek, bez všech těhle blbostí. Škoda. Naštěstí to trochu vynahrazuje skvělá past ke konci. :) Rovdyr ve svém žánru určitě není špatný film, na to má své kvality. Na druhou stranu ale také není ničím, co by člověku nějak utkvělo v paměti nebo se na to chtěl kouknout znovu. ()

Terva

Film je Norsky a Česky ale původní znění neobsahuje české titulky, škoda. 17. Července 1974, zde máme jakýsi začátek, pak se děj přesune do současnosti. Čtyři mladí lidé, tentokrát Norové, si udělají výlet někam do norských lesů. Jsou nevychovaní ( v obchodě nepozdraví ) a hádají se mezi sebou. Proč se nám v podobných filmech nesnaží ty postavy ukázat spíše v tom dobrém světle, abychom pak mohli mít komu fandit, až je banda úchylů začne honit po lese ? Pokud mi je ukážou z té negativní stránky, přestanu jim fandit a jen tak ze srandy začnu tipovat v jakém pořadí zemřou. Smrt jednoho z nich mě rozesmála SPOILER - ten co byl přivázán ostnatým drátem ke stromu - KONEC SPOILERU - chudáček. Naprosto běžný děj, který jsme už viděli snad stokrát. Na dvd je nějaký bonus, ale ani mě nelákal a nepodíval jsem se. Originál dvd stálo dvacet korun, ještě že tak. ()

corpsy

Čo by nám tak tento drsný hixploitation poradil. Nebrať stopárov, nevyskakovať na miestnych vidlákov, jazdiť lesnými cestami len v núdzi, no a v prípadnom už extrémnom prípade, že si vás niekto chtiac zmýli s vysokou zverou, zaryť sa do prvej diery a vyčkať čo bude ( možno ich to prestane baviť ). Lenže človek sa v krajných situáciách chová celkom ináč, podobne ako nešťastná kôpka mladistvých z tohto snímku. Predvídateľný, ale v rámci žánru viac ako obstojný kúsok. ()