Jezero smrti

TedGeorge

Jezero smrti je totalní psycho masakr, ve kterém je dvojka sympatických protagonistů konfrontovaná s kreaturami, které si libují v násilí nejhrubšího zrna. Pokud máte slabší žaludek, rychle se naštvete a jste zvyklí na kameru, která ve filmech v onu exponovanou chvíli pokaždé uhne – jděte o dům dál. Jezero je ve svém naturalismu, trochu připomínajícím slavné Vysvobození z roku 1972, síla, Pokud jste ho dodnes neviděli, jen tak ho z hlavy nedostanete. ()

Fiftis

Dosť drsný thriller s hororovými prvkami ma celkom príjemne prekvapil. Tento film však nejde nazvať hororom len preto, že si partia smradov trúfne na mladý pár. Drsná realita a surovosť príbehu diváka určite zamrazí. Trochu prepracovanejší scenár by však neškodil. Správanie mileneckého páru v úlohe obetí vo vypätých situáciách bolo ale niekedy k zasmiatiu. Kelly Reilly sa mi tu však veľmi páčila, ako žena tak aj ako herečka. Michael Fassbender ale pôsobil ako slaboško a ja som mal počas filmu skutočne zlosť na tých smradov a vedel som si predstaviť mnoho scenárov, čo by som s nimi urobil. Len je škoda toho konca, bez pomsty. Takto to dopozeráte a ostanú vám nervy. ()

Hunt

Jestli je žánr, který nemám rád, tak jsou to horory. Jezero smrti je triller, který se postupně mění v horor a je silný v jeho reálnosti, která člověkem prostupuje a zůstane v něm ještě dlouho dobu po skončení filmu. Film se mi nelíbil, bylo to hnusné, odporné,....reálné a velice dobře provedené! ()

lamps

Takový těžko zařaditelný snímek. Nejlépe se dá přirovnat ke klasickým survival thrillerům, jen s tím rozdílem, že odporné horaly vystřídala parta násilnických puberťáků. Jako u hororu jsem si fakt moc nepřipadal, protože Watkins vůbec nedokázal vybudovat atmosféru strachu, z níž by snímek v klidnějších pasážích těžil, a skupina výrostků ve mně takhle v televizi nedokázala vzbudit takovou hrůzu, jak by se bývalo na tento typ filmu slušelo. Jedinou a obrovskou doménou snímku je tak kromě klasického lesního prostředí to detailní znázornění fyzického utrpení, jemuž jsou hlavní hrdinové neustále vystaveni, s nímž si naopak dokázal Watkins zkušeně pohrát a vygradoval ho do jednoho z nejsilnějších zakončení, jaké jsem u hororu už dlouho nezažil, v němž se úroveň zoufalství vyšplhá na nejvyšší možnou míru. Je to snímek nepříjemný, ale ne svou brutalitou, která beztak není nijak přehnaná, ale jednoduše díky vědomí, v jaké hrozivé a bezvýchodné situaci se naši hrdinové ocitli, a jak se do ní stále více propadají. A už jen za to nemohu hodnotit méně než konečných 80%.. ()

Pepinec

Žena je ztělesněním nelogičnosti a na dnešní mládež se nadává v jednom kuse, v tomhle je Jezero smrti stoprocentní, i když se vlastně všechno podstatné odehrává v lese. Co se Fásbendra týče, už chápu, co to znamená, když se řekne něco jako "vybudovat si kariéru stojí hodně bolesti a krve." No a až zase dojde na debatu o dětech, tak už vím, po čem sáhnout, aby konečně pochopila můj strach. ()

Big Bear

Tohle mně moc bavilo a i když to tam občas skříplo nelogičností, dávám4 hvězdy. Tohle je totiž lehce uvěřitelná a i reálná zápletka a v dnešní době, kdy děti klidně vysypou učiteli na hlavu koš s odpadky a ještě si to točí na mobil bych dával velkýcho bacha koho z místních ruším u rybníka. Fakt super, doporučuji shlédnout. * * * * ()

Paldini

Už mě v poslední době unavuje sledovat nejapně pitomé počínání hrdinů hororových filmů. A tento snímek je stupidními prvky přeplněn. To nikdo nedokáže v současné době napsat scénář, kde by se oběti násilností nechovali jako trotli? Kdysi to šlo (Straw Dogs), tak proč to nejde dnes? Nicméně vysoký stupeň nekoreknosti, nepříjemná atmosféra a v neposlední řadě postavy násilníků zvedají úroveň snímku nad běžný hororový standard. 70%. ()

Boogeyman

Po Eden lake jsem zažil poměrně bezesnou noc a druhý den v práci jsem był prakticky nepoužitelnej, tak moc mě tento snímek odrovnal. A vlastně ani nevím proč se mi scény z filmu neustále vracely a ještě po dvou dnech jsem měl po těle husí kůži. Snad je to tím, kdo proti hlavním hrdinům stojí, ono pokud jsou deti agresory, o to větší strach budí, jednak je to svým způsobem nepřirozené, ale reálné (v dnešní době už ale stále přirozenější) a hlavně je proti nim člověk téměř bezmocný, protože děti jsou přece nedotknutelné. Teda zde zas tak nedotknutelné nejsou. ()

playboxguest

A přesně tam ten svět spěje, jak tak pozoruji na dnešní omladině, takže věřím, že někde se takovéhle příběhy mohou úplně s klidem stát, přesto mě film nijak zvlášť nenadchnul a tři ode mě dostává jen za stabilně udržené tempo, v dobrém smyslu zpackaný konec (nemám ráda happy endings v depresivních filmech) a Cooka (kterej se prostě pro role malejch hajzlíků narodil)! PS: ta značka na přebalu dvd je stylová. ()

Madsbender

Tak toto bol skutočne silný zážitok. Surový, realistický, špinavý drsný horor s duom Reilly-Fassbender v roli páru na výlete, ktorý si znepriatelí bandu mladých pod vedením psychopatického O´Conella. Po mierne uťahanom začiatku sa začne stupňovať napätie, a film zakrátko prejde do zbesilého krvavého tempa. Strach a zúfalstvo v očiach Fassbendera, upálenie malého miešanca a útek Kelly Reillyovej cez lesy okolo jazera Eden vám nedajú vydýchnuť až do záverečných titulkov. Po dopozeraní som mal chuť pár ľudí zmlátiť baseballovou pálkou, niekoho ukrižovať a vydať sa do najbližšieho lesa s motorovou pílou a brokovnicou s upilovanou hlavňou. A potom, že filmy z ľudí nerobia psychopatov... ()

hippyman

tradiční začátek, naprosto čitelný průběh, no už to vypadalo na pořádnej průser, naštěstí pro mě trochu nečekaný konec to vytahuje aspoň do toho průměru... o nějakém hlubším stotožněním s ústřední dvojicí nějak nemohla být řeč, prostě mi bylo úplně jedno, jak dopadnou, což by asi nemělo, že... atmosféra se prostě nedala krájet, ale jako celek pořád o dost lepší než podobný Svědkem zločinu. 60% ()

Cappuccino

Hneď na začiatku vám poviem, prečo tomuto (z môjho pohľadu) klenotu, nedám rovno 5 hviezd. Jednoducho tak skazená banda detí snáď ani nemôže jestvovať. Alebo áno? Ak sa zameriame na jedincov - konkrétne vodcu skupinky, fajn. Ale všetci naraz? Len taký chabý protest proti brutálnostiam na ľudskej bytosti? Dobre, nelogičnosti má Eden Lake dostatok a radšej sa sústreďme na klady. Veľmi, veľmi tiesnivá atmosféra už od prvého stretu s bandou deciek. Hlavná dvojka bola nadmieru sympatická, predovšetkým Kelly Reilly, ktorá mimo svojej krásy aj pomerne slušne hrala dievča v beznádejnej situácii. Pri zrazení podlého dievčiska som cítil nádherné zadosti učinenie a naopak pri zapichnutí mladého Rickyho len číri smútok. Depresívny zážitok number one. ()

Ruut

Hodně zlý film, který zaleze člověku pěkně pod kůži. Z otravujících teanegerů se stanou bestie a z jejich obětí pod vlivem okolností neméně zlí netvorové. Skvělí herci ve všech rolích ještě umocňují obludnou realističnost celého snímku. Ve filmu jsou opravdu brutalní scény šikany a vraždění, včetně upalování, chladnokrevného přejíždění dětí autem a vyřezávání lidského jazyka zaživa a nic z toho není nemístné. Všechno tam do sebe zapadá do velice depresivního a mrazivého zážitku. Ještě musím pochválit scénář co do zpracování psychologie postav. Trpící milenecký páreček jedná většinu filmu velmi adekvátně k situaci a též se povedlo perfektně vykreslit jejich postavy v úvodní představovačce. ()

-OverLord-

!! Komentář může obsahovat spoilery !! Občas jsou mi filmy bez hepáče proti gustu, obzvlášť když si oblíbená postava, se kterou soucítím tak nějak od začátku projde fyzickou i psychickou torturou a nakonec to už nerozchodí. A ještě k tomu to skončí tak, jak to skončilo. Ale na druhou stranu film ve mně zanechal takovej divnej pocit, kterej mě snad nakonec i donutil dát o hvězdičku lepší hodnocení. Depresivní, krutý, drsný... tak by se dal popsat tenhle film. Čekal jsem, že se z Michaela stane Rambo a vyrobí si na ně z větví luk, nebo oštěp, ale to už by pak byla klasická vyvražďovačka a ztratilo by to význam. Takhle je to vážně thriller na jedničku a neměl jsem z toho dobrej pocit. ()

S.Quentin QUALE

James Watkins rocks it! Thrillerová genialita v praxi. Nejznepokojivější a nejvíce šokující film, který jsem viděl. Ne, nebudete se u toho bát, ani tam nepotečou střeva po zemi. Ale zaručuju vám, že slabší povahy si po tomto zajdou na pár panáků, a potom možná poliskat nějaký smrady, kteří budou dělat někde po venku bordel. Tohle je opravdu síla! Skvěle natočený, skvěle zahraný, extrémně nepěkný. Tohle u mě vévodí antikoncepčním filmům jako The children, Ils, Baby blues, horší pocity ve mně vyvolala už jen tato sada. ()

Allien.9

Tři a půl. "Jezero smrti" je krásně naturalistická a SILNĚ znepokojivá "two men show", s blížícím se závěrem jsem však měla problém... já nevím... uvěřit? I když kdo ví, co za psychopaty se skrývá na britském venkově.:-) ()

HAL

No, zas tak velký zázrak to není. Ústřední téma beroucí malé děcka jako hlavní záporáky slasheru není špatný, ale zpracování je dost průměrné a hloupý děj mě v druhé polovině už docela štval. Začátek je fajn a hodně pomalá gradace s velmi realistickým vyhrocením mě dokázala slušně nadchnout... intenzitou psychologického teroru mi to dost připomnělo Funny Games (bez "chytrého" přesahu samozřejmě), ale čím dál v ději, tím míň mě to pohlcovalo. A závěr je vyloženě slabý, žádná velká pointa, ani žádná zábavná bitka a pocit katarze z hororového happyendu (= všichni jsou mrtví) Obešel bych se i bez něj, pokud by ten konec byl nějak rozumněji pojatý, ale já se těšil na těžky obrat v přístupu hlavní hrdinky a brutální masakrování dětí a místo toho jsem se dostal jen pitomého "poselství" o tom že jak vidláčtí rodiče, tak vidlácké děti... opravdu originální a nečekané. Některé scény jsou i přes totální plochost postav vážně dobré, třeba setkání s malým Indem a oheň, ale celkově je to prostě spíš průměr, i ten Sirotčinec byl řekl bych o dost zajímavější... i když to taky nebyl nijak závratně skvělý horor. 6/10 ()