Reklama

Reklama

VOD (1)

Eli putuje postapokalyptickým světem a neustále bojuje s nejrůznějšími gangy, některé z nich jsou i kanibalové. Celou dobu mu dělá společnost jedna kniha, ale on ji nikomu neukazuje. Eli jednoho dne dorazí do města, kde si chce nechat nabít jeden přístroj, ale to bude trvat hodiny. Jde tedy do baru, kde chce vodu, ale než mu ji krásná Solara donese, začnou se tam s ním prát místní. Eli všechny zabije, což udělá dojem na místního „starostu“. Carnegie mu nabízí práci, ale Eli ji odmítá s tím, že musí jít dál na západ. Carnegie ho přesvědčí, aby zůstal alespoň jednu noc. Eli dostane najíst a napít a Carnegie mu dokonce pošle Solaru, aby se s ním vyspala. Eli ale Solaru odmítne, jenže ona zase odmítne odejít, protože její matka žije s Carnegiem a on by jí ublížil, pokud by úkol nesplnila. Solara bude klidně spát na zemi, jak sama nabízí. Eli se s ní podělí o jídlo, ale před jídlem se společně pomodlí. Solara si všimne i toho, že má Eli u sebe knihu. Následujícího dne se Solara vrací k matce a před snídaní se s ní pomodlí. V tu chvíli Carnegiemu dojde, že Eli má u sebe Bibli, což je kniha, po které už velmi dlouho pátrá a za kterou mnoho lidí zaplatilo svým životem. Carnegie okamžitě běží k Elimu, ale ten je už pryč. Carnegieho muži zastihnou Eliho ještě ve městě, ale on je skoro všechny zabije a Carnegie je navíc postřelen. Eli míří z města a přidá se k němu Solara, ale on ji odstrčí. Solara ale pokračuje sama a málem ji zabijí kanibalové. Eli ji zachrání a přibere ji k sobě. Dvojice se na noc utáboří v bývalé chladicí věži jedné elektrárny a Solara konečně vidí Bibli. Chce ji vzít do ruky, ale Eli jí to nedovolí. Dalšího dne pokračují v cestě, ale Carnegie a jeho lidé jsou jim v patách... (TV Prima)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (1 114)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je zajímavej asi jako zpráva, že v jihovýchodním Vietnamu zlevnili jabka. Na začátku je chlap v lese, ve kterým velmi teatrálním způsobem zabije jakéhosi křížence kočky a velké konzervy. Pak je střih a chlap - turista si to štráduje silnicí, cestou potká nějakou bandu imbecilů, tak je sejme a jde dál. Pak je střih a turista je ve městě, kde si dojednává nabití mobilu. Pak je střih a turista je u baru kde si dojednává láhev vody, je mu řečeno že láhev vody je drahá záležitost, tak hodí na na bar upocenej šátek ze svý hlavy, barman koukne a drsně zasyčí, ještě přitlač a turista skutečně přitlačí a přihazuje prošoupané špinavé rukavice, pak následujou významný pohledy, který mají zřejmě nazančit, že turista za vodu opravdu velmi draze zaplatil. Pak se ukazuje, že jsou v hospodě samý imbecilové a tak je turista všechny sejme. Pak se na scéně objevuje druhý hovado, který pro změnu sbírá knížky, zřejmě vášnivej čtenář. Vášnivej čtenář zjistí, že turista má taky nějakou knížku, tak jí chce. Turista jí odmítne vášnivýmu čtenáři dát a radši zmasakruje větší část čtenářovi bandy. Turistu to už nebaví a chce jít na další procházku. To se ale nelíbí vášnivýmu čtenáři a zaúkoluje svýho pohunka ať turistu zastřelí. Pohunek vystřelí a turistu trefuje do zátylku. Čekalo by se, že se turista skácí k zemi, ale kdepak, turista se v klidu otočí, kulka nekulka, zamíří přímo na pohunka, který je od něj tak na 50cm a vystřelí. Čekalo by se, že pohunek tu kulku musí jasně slíznout ,ale kdepak pohunek stojí jak kdyby se nechumelilo dál, za to vášnivý čtenář se zničeho nic začne svíjet v bolestech. On je sice několik desítek metrů od pohunka, ale koho to sere, prostě kulku slíznul vášnivej čtenář a hotovo, kdyby se v tu chvíli ve filmu objevil Vlasta Burian, nedivil bych se. Po téhle střelecké vychytávce se turista otáčí a definitivně odchází na další procházku. Zbytek filmu nemá ani cenu popisovat, protože se nese ve stejným duchu, jak ze strany turisty, tak ze strany vášnivýho čtenáře. Ovšem pozor !!!! Jako zlatý hřeb večera přijde finální rozuzlení a to je v kontextu s přechozím dějem tak blbý, že kdyby žirafa porodila jahodovou zmrzlinu bude to mít větší logiku. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tohle mi málem úplně uniklo ! Nějak jsem na to "zapomněl", přitom tak zásadní, známej film. Sice je to vykrádačka Mad Maxe 2, 3 trochu ... a ještě mne zklamal Gary Oldman, u kterýho jsem zvyklej na grandiozní herecký výstupy. Role záporáka pro něj byla jak ušitá, ale buď špatnej scénář postavy, nebo sám Gary na to prostě sraly ... Tak nějak filmem prošel, aby zaplnil roli hlavního záporáka bez většího "nasazení". Denzel však tradičně excelentní, jeho postava výborná. Vizual, atmosféra a hlavně fighty, jejichž choreografie mi připadla dost obkoukaná z tradiční japonské "katana éry" 60. a 70. let (což je to nejlepší co může existovat). Dlouhá stopáž vůbec nevadila, bavilo mě to max celou dobu. Fakt dobrý a díky uživateli Evilphoenyx za připomenutí - výtku :-D , protože díky němu bych to možná ani nikdy neviděl ... ;-) ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný akčný postapokalyptický film s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o tulákovi, ktorý tridsať rokov po nukleárnej vojne, ktorá mala za následok smrť väčšiny populácie a úplný úpadok civilizácie prechádza Amerikou z jednej strany na druhú, pričom nachádza len zničený svet a zločincov, ktorí sa nezastavia pred ničím, až narazí na v rámci možností normálne mestečko, ktorého šéf netúži po ničom inom len po Biblii, aby mohol ovládať ľudí. A keď sa dozvie, že ju má tulák, urobí všetko preto, aby ju od neho získal, ale on mu to len tak nedovolí. Spracovanie nie je najhoršie, ale je rozhodne sklamaním. Ešte spočiatku nemám žiadny problém, všetko je pre potreby filmu úplne ideálne, má to tú správnu atmosféru apokalypsy, nesklamú ani nejaké tie strety so zločincami, aspoň po obsahovej stránke, ale po prvej akčnej scéne v meste už začne kvalita filmu upadať, výhodou je, že stále je to podané dostatočne na to, aby to nenudilo, takže sa to dá bez väčších problémov dopozerať až do konca, ale za celú túto väčšinu filmu je už skutočne dobrých len pár scén, už to stratí atmosféru, pocit zničeného sveta prestane fungovať, na to je tu až príliš ľudí, ktorí si žijú pomerne dobre, ale hlavne všetko, čo sa týka Biblie je až neuveriteľne hlúpo podané, síce jeden menší zvrat je celkom zaujímavý, ale inak to celé len pokazilo pôvodné vyznenie filmu a miesto realistického drsného filmu sa z toho stala len taká rozprávka. Akcie je tu priemerné množstvo, ale mám z nej úplne rozporuplné pocity. Tvoria ju hlavne dva súboje a dve prestrelky a k tomu ešte viacero menších akcií, súboje majú zaujímavú choreografiu a potešia slušnou drsnosťou, ale sklamal ma vizuál, ktorý mal pôsobiť čo najviac moderne, hlavne tá otáčajúca sa kamera, ale miesto toho to pôsobí až moc čisto, chýba tomu ten pravý špinavý štýl postapokalyptického sveta a navyše to aj kazí prehľadnosť. Prestrelka v meste je po obsahovej stránke úplne mimo, ale zase tá druhá je celkom vydarená. A tých pár zvyšných maličkostí je už bez problémov, hlavne scény s dopravnými prostriedkami. Takže v rámci akcie sa mi plno vecí páči, ale zároveň ju aj plno iných kazí. Herecké obsadenie je na tom dobre, Denzel Washington v hlavnej úlohe, k tomu Gary Oldman a Ray Stevenson ako záporáci a ani Mila Kunis nesklame. Réžia je celkom obstojná, hlavne v ten prvej fázi, ale potom jej už scenár nedovoľoval viac vyniknúť a technická stránka je vydarená, páčia sa mi kulisy, aj celkový vizuál. A chválim aj dobrú hudbu. Škoda, tá Biblia len pokazila všetko, čo sa dalo a z filmu s veľkým potenciálom, aspoň v rámci žánru je to nakoniec len lepší priemer. 62% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $94,835,059Tržby Celosvetovo $158,750,817Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,207,921 //počet predaných kusov 550,466Tržby za predaj DVD v USA $42,702,508 //počet predaných kusov 1,871,484║ Vo svojej podstate to je neskutočná samoúčelná záležitosť, kde hľadať nejaký hlbší zmysel príbehu je asi zbytočné, hlavne že to je dobre sfilmované na čele s tajomným pútnikom v podobe skvelého Denzela Washingtona, ktorý celý film drží nad vodou, akcia zaujme, hudba fajn, tmavý/ šedý filter zo začiatku strašne otravuje ale postupne som si naň zvykol. Gary Oldman je tu na nespoznanie, stále som váhal či to je vlastne on. Film tipovo ako Cesta ale určite je omnoho pútavejší. /70%/ ()

petero 

všechny recenze uživatele

Postapokalyptická záležitosť s krásnymi akčnými scénami inklinuje k westernu viac ako by sa na prvý pohľad zdalo. Podobne ako vo War of the Worlds (útek po diaľnici) či Terminator Salvation (John Connor riadi vrtuľník) nám tvorcovia ponúkajú scénu natočenú na jeden záber a to prepadnutia domu kde kamera lieta cez steny domu, rozpadávajúceho sa pod návalom guliek z rotačného guľometu. Najviac sa mi páčilo ako sa tvorcovia vybodli na nočné scény a tak sa všetko akčné odohráva za dňa a tým pádom je to prehľadné a za noci sa rieši akurát tak kniha. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (19)

  • Rozpočet filmu byl 80 milionů dolarů. (Chatterer)
  • Za první víkend film v USA utržil 32 789 494 dolarů. Celkem ve své domovině nastřádal 94 835 059 dolarů. (Chatterer)

Související novinky

Oldman opět zlý až do morku kostí

Oldman opět zlý až do morku kostí

06.02.2012

Za hlavní roli v špionážním dramatu Jeden musí z kola ven si právem vysloužil nominaci na Oscara. Teď se ale vrací k poloze, která je mu nejbližší. Pamatujete na časy, kdy byl králem hollywoodských… (více)

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

12.11.2011

Znělo to zpočátku hodně nepravděpodobně, ale zdá se, že k tomu opravdu dojde: Will Smith a jeho potomek č. 1 si spolu zahrají v postapokalyptické sci-fi M. Night Shyamalana One Thousand A. E. Stopne… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (více)

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)

Reklama

Reklama