Reklama

Reklama

VOD (1)

Eli putuje postapokalyptickým světem a neustále bojuje s nejrůznějšími gangy, některé z nich jsou i kanibalové. Celou dobu mu dělá společnost jedna kniha, ale on ji nikomu neukazuje. Eli jednoho dne dorazí do města, kde si chce nechat nabít jeden přístroj, ale to bude trvat hodiny. Jde tedy do baru, kde chce vodu, ale než mu ji krásná Solara donese, začnou se tam s ním prát místní. Eli všechny zabije, což udělá dojem na místního „starostu“. Carnegie mu nabízí práci, ale Eli ji odmítá s tím, že musí jít dál na západ. Carnegie ho přesvědčí, aby zůstal alespoň jednu noc. Eli dostane najíst a napít a Carnegie mu dokonce pošle Solaru, aby se s ním vyspala. Eli ale Solaru odmítne, jenže ona zase odmítne odejít, protože její matka žije s Carnegiem a on by jí ublížil, pokud by úkol nesplnila. Solara bude klidně spát na zemi, jak sama nabízí. Eli se s ní podělí o jídlo, ale před jídlem se společně pomodlí. Solara si všimne i toho, že má Eli u sebe knihu. Následujícího dne se Solara vrací k matce a před snídaní se s ní pomodlí. V tu chvíli Carnegiemu dojde, že Eli má u sebe Bibli, což je kniha, po které už velmi dlouho pátrá a za kterou mnoho lidí zaplatilo svým životem. Carnegie okamžitě běží k Elimu, ale ten je už pryč. Carnegieho muži zastihnou Eliho ještě ve městě, ale on je skoro všechny zabije a Carnegie je navíc postřelen. Eli míří z města a přidá se k němu Solara, ale on ji odstrčí. Solara ale pokračuje sama a málem ji zabijí kanibalové. Eli ji zachrání a přibere ji k sobě. Dvojice se na noc utáboří v bývalé chladicí věži jedné elektrárny a Solara konečně vidí Bibli. Chce ji vzít do ruky, ale Eli jí to nedovolí. Dalšího dne pokračují v cestě, ale Carnegie a jeho lidé jsou jim v patách... (TV Prima)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (1 124)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

PostApokaliptická perfekcionistická krajina, která je jak vystřižená ze hry Fallout 3 a náboženská výprava za lepším zítřkem. To co si film první polovinu u diváka pěstoval, to tu druhou záhy rychle zbořil, téměř až k základům. Začátek Book of Eli je výborný a drsnost s jakou se představil připomínal Mad Maxe 3 a Resident Evil 3, a jako divák jsem se těšil na každou další minutu, ošem do doby než se objevila sexy Mila Kunis, která perfektně nalíčená mezi ostatní špinavce prostě nezapadla, moc tomu ani nepřidal konec ve stylu, který připomínal návrat Lary Croft z Tomb Raidera, Denzel Washington má hodně dobrou paměť a vše skončí vlastně Happy - endem. Film má opravdu dobrou myšlenku, která ovšem není dovedena až do zdárného konce, takže divák si z filmu neodnese to co chtěl film ve skutečnosti zdělit, ale to už je problém špatné interpretace ze strany režiséra a ne diváka. 60 % ()

tron 

všechny recenze uživatele

Nestrhlo ma to predovšetkým kvôli na môj vkus obrovskému tlačeniu na náboženstvo a smršť wtf nápadov  tomu pravdupovediac tiež nepomohla, skôr naopak (prečo by mal akokoľvek šialený zloduch mať záujem o vlastnenie knihy, hoc aj Biblie?). Kniha prežitia sa síce môže pochváliť pôsobivou vizuálnou stránkou a výbornými akčnými scénami (o akčný film ale nejde), no to je asi tak všetko. Gary Oldman zahral v minulosti už oveľa lepšie, dĺžka je zbytočne nafúknutá a záverečné šokujúce zvraty sú blbé sú šokujúce len prvých pár sekúnd; hneď nato si uvedomíte, že sú proste len blbé (SPOILER hrdina bol celý čas slepý a Bibliu čítal slepeckým písmom, akým bola písaná a hoci sa táto jeho Biblia nakoniec predsa len dostane do rúk záporákovi, ten slepecké písmo samozrejme neovláda, ale hrdina nájde supermníchov, ktorým spamäti NADIKTUJE tisíce strán Biblie a spokojne zomrie, toto vymyslieť ozaj chcelo poriadnu dávku fantázie). ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Book of Eli má asi takovou myšlenkovou hloubku, jako o 15 let starší Vodní svět. Oba filmy obsahují mnoho parametrů, které lze úspěšně srovnávat. Ostatně kniha přežití by se rovnou mohla jmenovat třeba Pouštní svět. Takovou vtipnou perličkou je třeba hlavní záporák. V obou filmech je to zasloužilý a prvotřídní herec, ve Vodním světě Dennis Hopper, zde Gary Oldman. Oba si bohužel vybrali hrozně brakový scénář, ale účty se musí platit, takže jim není co vytýkat. Oba naprosto dokonalým způsobem - tedy přehráváním ztvárnili šílené megalomany. Jeden z nich touží po ropě, druhý po bibli. Co je dnes cennější? A co bude hodnotnější za 20 30 či 50 let? Srovnávat se dá třeba hlavní postava, Kevin Kostner, respektive zde Denzel Washington. Pokaždé hrdina proti své vůli, v jednom případě s žábrami, v druhém případě vybaven pouze tmavými brýlemi a 6. smyslem. Tak jako tak, na Vodní svět se rád znovu podívám, protože je to zábavné akční béčko, téměř esence termínu guilty pleasure, zatímco Book of Eli je prostě jen velmi špatný film. A vůbec nesejde na tom, jestli to je nebo není "náboženská agitka". Je to špatně napsaný film tečka. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Kniha přežití je velkým zklamáním. Za kamerou totiž stáli bratři Hughesovi, kteří mají na svědomí nejen vizuálně skvělý film Z pekla. Jenže při veškerém jejich talentu a schopnosti vybudovat ponurou atmosféru a stvořit vizuálně zajímavé dílo chybí jejich snímku pořádný příběh a bez něj se film tohoto ražení zkrátka neobejde. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Sotva se Jean-Paul Dvojka odebral k Řediteli, narazil si Torquemada tiáru frajersky do čela, svolal meeting Vatikánského knižního klubu a sprcal je na tři doby za nedostatečnou propagaci Firemního almanachu. A voilá, katolické "Bojiště země" je na světě.... Dvouhodinová reklama na Bibli přínosná, jako zákaz použivání kondomů v Africe a zábavná jako celibát. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (20)

  • Skoro všetky scény boli digitálne upravované, aby sa odstránili zvyšky trávy, buriny a podobných vecí, z dôvodu autentickosti postapokalyptického prostredia. (drake31)

Související novinky

Oldman opět zlý až do morku kostí

Oldman opět zlý až do morku kostí

06.02.2012

Za hlavní roli v špionážním dramatu Jeden musí z kola ven si právem vysloužil nominaci na Oscara. Teď se ale vrací k poloze, která je mu nejbližší. Pamatujete na časy, kdy byl králem hollywoodských… (více)

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

Jaden Smith zachraňuje taťku... a Shyamalana

12.11.2011

Znělo to zpočátku hodně nepravděpodobně, ale zdá se, že k tomu opravdu dojde: Will Smith a jeho potomek č. 1 si spolu zahrají v postapokalyptické sci-fi M. Night Shyamalana One Thousand A. E. Stopne… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (více)

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)

Reklama

Reklama