Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

longercz

Na to kolik to má minut, to vůbec nepůsobilo zdlouhavě. Na druhou stranu jsem celý film čekal na něco, co nakonec vůbec nepřišlo a do série se slovem "Bourne" v názvu my to nějak nesedí. ()

fogs

Odkaz byl pro mě velkým zklamáním. Celý příběh byl o... Vážně byl o "agentovi" další tajné služby (jako by nestačil Treadstone, Blackbriar, ale teď ještě Outcome a LARX 3), který se, na pozadí všech událostí o rušících se projektech a zabíjeních všech lidí okolo nich, snaží získat prášky, aby se nestal zase normálním člověkem? To mu nestačilo, že to přežil a mohl být rád? Pff.. Jak jsem myslel, Bourne bez Bourna se nemohl nikam posunout, ale od Gilroye jsem čekal trochu víc. Režie nezajímavá a nudná. A příběh? Posunulo se něco někam, nebo jen jeden závislák dostal svoji dávku a tím to všechno hasne? Na dvě hodiny, film přiživující se na slavné trilogii a sám o sobě bez smyslu. ()

Ondr@932

Solidní, napínavý, dobrozružný akční film. Byl jsem přijemně překvapen když prvních 40 minut se odehrávalo v horách a lesích a tak tomu dávám velké plus! Dávám 7,5/10 ()

Gabretta

Usedala jsem před obrazovku s nedůvěrou - přeci jen trávit více než 120 min času sledováním Bournea bez Bournea je divné. Ale paradoxně to nakonec bez toho Jasona i šlo. Nejasný začátek se přelil v dobrou akční podívanou, která se opět neobešla bez půvabné zástupkyně něžného pohlaví. Už jsem si vzala modrou pilulku, aby mi to myslelo a tak mě napadá: Dostal Matt Damon nějaký honorář za to, že se ve filmu objevil asi na 3 fotkách? :-) ()

Joppo88

S utrpením dopozerané. Bojoval som s dlhou a zbytočnou minutážou. Nechápem prečo nesie tento film meno Bourneov odkaz?! Veď s legendárnou a famóznou sériou M. Damona to nemá absolútne, ale absolútne nič spoločné.... Dej je síce zvládnutý čo do akcie, ale tá bezduchosť je ubíjajúca... Akcia pre akciu sa stala kameňom úrazu, na ktorom si T. Gilroy zlomil väz... teda aspoň pre mňa. ()

Torgal

Cross je iný ako Bourne a rovnako aj tento film sa odlišuje od trilógie s Mattom Damonom. A to bohužiaľ hlavne tým, že tento film je podstatne horší. Gilroy síce nového agenta rozháňa po celom svete, ale je to len samoúčelné machrovanie bez opodstatnenia. Renner je vo svojej roli presvedčivý a s Rachel Weisz mu to dobre klape, príbeh je ale tragicky nezaujímavý. Dvojhodinová honba za pilulami v ktorej sa nerieši nič iné ma jednoducho neupúta. To málo akcie je ešte k tomu natočené veľmi fádne a bez šťavy. Vyzdvihnúť môžem len vystrieľanie labáku a prestrelku v dome, finále bola slabota. Koniec naserie, lebo v závere sa nič nevyrieši, len jasne naznačí pokračovanie. 5+/10 ()

Jakubik

Aj tak tohle mě hodně mrzí. Velké zklamaní. Slabý scénář nezachrání stejně slabá režie. Film nepůsobí vůbec špatně, jenže ze začátku máte ve věcech trochu zmatek díky flashbackům které prakticky nedávají příběhu skoro nic. Další zbytečností jsou až velmi vědecké dialogy, které jsou zbytečně složité, takže filmu přidávají akorát na stopáži a film tak ztrácí drive. Akcí je tu dost a je krásně přehledná oproti předešlým dílům. Rennera mám rád a na roli agenta se hodí úplně v pohodě. Já osobně bych film ostříhal tak o minimálně 20 minut a dal bych mu nějaký silnější cíl a bylo by to možná i za čtyři… ()

Bird_house

Tak toťto má s Bourneem pramálo společného..!! Divně sestříhaný "mláticí" akce.. Už to trochu přehánějí, ne..? Odkdy jezdí motorky tak dobře do schodů a ze schodů..? A dokonce "slejdují" po kamenném zábradlí..? Docela pomalý start, akce a divný konec.. Vzhledem k procentům jsem neočekával převratný film, čili současné hodnocení odpovídá.. Nemůžu říct, že bych se nudil, to určitě ne.. Rozhodně se na tento film nebudu dívat znovu.. ()

PEZ

U mňa ok. Bál som sa, že to bude blbosť a pračka na peniaze, ale Tony Gilroy na režisérskej a scenáristickej stoličke + tá herecká zostava dávali tušiť, že to odpad nebude. A veru nie je. Pre mňa dôstojný nástupca Damonovej éry a vskutku Bournov odkaz môže pokračovať. Napriek dlhšej stopáži som sa nudiť nestihol a niektoré scény boli šmakové (najviac asi tá v dome). Jeremy Renner presvedčivý, Edward Norton správne drsný a nekompromisný, Rachel Weisz ako vždy skvelá. Hej, Bourne neskončil, ide sa ďalej. :) UPDATE Október 2016: Aj na druhýkrát prudko pozerateľné, platí pôvodný komentár, iba dodám, že pri opätovnom pozretí predchádzajúcich dielov dotváraju príbeh štvorky malé narážky na ne. I preto film funguje aj bez Bourna. ()

Petyas

Snaha o prodloužení série nedopadla sice úpně špatně, ale bohužel ani se také zdaleka nepřiblížila předchozím dílům. A to nejen z pohledu hlavní postavy, ale hlavně z pohledu scénáře. Přeci jen, divák se mnohem lépe vžije do postavy agenta, který se snaží zjistit, kdo skutečně je, než do agenta, který jen prostě nechce být hloupý. Navíc charizma, které má Matt Damon, je zcela jiného kalibru než u Jeremy Rennera. Mattovi ten jeho možná až dětinský nevinný vzhled v kontrastu s nápaditými myšlenkami, ledově chladným zabijením a lámáním kostí, prostě dodal punc jedinečnosti. A navíc je zcela v konstrastu s jinými postavami sebestředných agentů, jako např. Bond. On sice Renner není špatný herec a určitě má také svoje charizma, ale je to spíše klasický rváč a nemyslím si, že do této série zapadl. Také z pohledu režie to nedopadlo tak, jak by fanoušek Bourna očekával. Chyběla mi gradace akce. A některé scény, jako ta finální s motorkama, mi přišly velmi dlouhé a docela nudné. 55% ()

Kubjak

Aj keď som videl Bourneovu trilógiu, tak sa mi tento film velmi páčil. Príbeh je dosť samostatný a nebije sa s originálmi. Ponúka nový pohľad na to ako vlastne agenty fungujú, čo vtrilógii takto znázornené nie je.. Aj keď tu je pár príliš dlhých momentov v celku je to veľmi napínavé s dobrými akciami. Aj keď záverečná scéna teda koniec filmu mohol byť lepší, stále sa mi tento film veľmi páčil a ešte veľa krát si ho pozrem :). Samozrejme, ako bolo spomenuté v iných komentároch, tiež dúfam, že toto je už koniec Bourna. 79% ()

Stíba

Zajímavý rozjezd z kterého ale tak nějak nic nevyplyne a film po jeho shlédnutí v podstatě ihned vypustíte z hlavy. ...což se mi potvrdilo dnes (28. 5.) když sem si z počátku neuvědomil, že jsem film před necelými dvěma měsíci viděl... ()

FanKalEl

Tak toto bolo niečo strašné. Najhoršie pokračovanie aké som si mohol predstaviť. Nuda, takmer žiadne napätie, sem tam nejaká akcia a dej zaujme ale z väčšieho pohľadu je to len o ničom nudný, komerčný film. (40%) ()

rukay

Bourne Legacy není ten samý Bourne, kterého si pamatuji z Agenta bez minulosti, Mýtu či Ultimáta. Rozhodně však není horší i když na tématiku navazuje v jistých směrech volněji, než jsem čekal. To samo o sobě nevadí, a já raději beru tohle, než vykrádačku. Co určitě zůstalo je velice přehledná akce, elegantní souboje tělo na tělo i svět ve kterém nejsou všichni jen černí nebo bílí. Na všech předchozích Bournovkách je mi sympatické žánrové vyhranění, skoro jako by byly žánrem sami pro sebe, a daleko větší odstup od běžných akčních filmů než se zdá. Jsem rád, že to všechno se do Legacy přeneslo a, že Jeremy Renner je minimálně stějne dobrý (herec) jako Matt Diamon, či že Aaron Cross není, stejně jako Jason Bourne, nějaký nadpřirozeně silný superagent, nýbrž člověk z masa a kostí. Jednoduše zranitelný a narozdíl od všech těch světových zachránců poslední doby jedná sympaticky uvěřitelně. Zde hojně kritizovaný pomalý rozjezd filmu mi nevadil, zvlášť když byl šmrncnutý survival motivy, a tak střílím 5***** a těším se třeba na další díl. ()

AxelWers

Priemerný akčný film, nie zlý, pozerateľný, miestami napínavý, ale akosi mu chýbala šťava. Útok bezpilotného lietadla na chatu potešil, asi najlepšia akcia. ()

Gixian

Jeremy Renner by Damona v pohodě nahradil, jen kdyby mu dali scénář, kterej za něco stojí. Takhle je to pár vážně povedených scén a přitažlivé charaktery uvezněné v divném, dlouhém a prázdném vývaru z předchozích Bournů. ()

KafuR

Cestiček, narážek a oslích můstků směrem k původní trilogii je zde více než dost, a proto je s podivem, že si Gilroy scénář více nepohlídal a nedokázal se zbavit nálepky příživníka na původní trilogii. Film ve své střední části šlape pěkně, jenomže k ní vede pomalý rozjezd, ve které je člověk nucen ke sledování více či méně uvěřitelných pohnutek vedoucích ke zkáze Outcomu, a k tomu navíc nehorázně useknutý konec, který neřeší vůbec nic a do původně ucelené trilogie vnáší jenom další otazníky. Zřejmě připravovaná půda pro další sequely. ()

tranquill

"Víte, co my jsme? Pojídači hříchů..." Ani ne tak špionážní jako především akční snímek. Nic víc, nic míň. ()

kilobyte

Jeremy Renner už je asi smířený, že vždy bude hrát druhé housle, i když tady je hrál velmi dobře. PS: Až bude slečna Bondová potřebovat Bond boye, tak Jeremy bude samozřejmě druhá volba. :D ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)