Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Germanotta

Séria Jigsaw mala skončiť už dávno. Saw je len komerčný, nudný, bezvýznamný, nanútený gíč, ktorý môže pobaviť len psychopata. Ale čo iné by sme očakávali od americkej sračky? ()

NICOX

Některý ty filmy (teď myslim 2. až 6.) jsou přece jen docela dobrý, ale možná to je jen mým momentálním rozpoložením nebo náladou... Šestý díl není nejhorší, ale mezi ty lepší pokračování nepatří. Ale když už jsem to vydržela šestkrát, tak na Sedmičku se podívám samozřejmě taky... měl by se v ní objevit Cary Elwes (blonďák z Jedničky), tak sem zvědavá, co z toho vzejde... 50 % ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...šestka je o trochu lepší a koukatelnější než příšerná pětka, ale stejně bohužel zase jen na jedno zkouknutí, nic víc. Co ve filmu bylo jsem zapoměl skoro ihned jak skončil - není to špatné, ale chybí zkrátka něco co by bylo zapamatováníhodné. Všechno je to takové nevýrazné a už jsme to prostě všechno jednou viděli v některém z předchozích dílů... Pro mě osobně začala být série jakási nezajímavá od bodu, kdy Jigsaw zemřel - to byla podle mě zásadní scénaristická chyba. Od té chvíle musí vymýšlet čím dál krkolomější a krkolomější možnosti, jak v příběhu pokračovat dál i s mrtvým hlavním "hrdinou"...jenže ono to prostě moc nefunguje. Novým dílům prostě chybí ten pocit, že by se mohlo ještě přihodit něco překvapivého, protože Jigsaw udělá spontáně to, nebo ono, že zkrátka nějak může zareagovat na aktuální vývoj. Jenže nemůže protože je mrtvej. A tak se nás už několikátý díl snaží tvůrci přesvědčit o Jigsawově naprosté genialitě, kdy byl schopen naplánovat dění zřejmě na několik let dopředu i po své smrti. Jenže to není zkrátka možné, protože události v tomto světě vždycky probíhají velmi překvapivě a většinou zcela mimo náš plán. A proto je nadstavování tohoto "mrtvého" příběhu čím dál kosrbatější a bude už pořád. Dokud někoho nenapadne, že flashbacky nejsou tak napínavé jako aktuální dění a nenatočí regulérní díl z minulosti - Saw - Beginning... (;o) ()

Ragdoll

Kde ostatní uživatelé zaznamenali poměrně velký vzestup, já nevidím nic nového či lepšího od třetího dílu. Nápady docházejí, návrhy pastí se stávají čím dál tím absurdnější a počet lidí rozsekaných, rozřezaných, popřípadě rozstřílených svým obrovským číslem neohromil. Příběh s pojišťovnou je celkem debilní a představitel hlavní postavy, kolem které se děj odehrává, na tom není o moc lépe, rozhodně ne svým herectvím. Kritizovat jen jeho je ovšem není čestné, takže nemohu ostatním upřít vinu na vypracování se k další úrovni mého znechucení vůči celé sérii. Nejhorší v té době však byla nevědomost, kolik nás takových dílů ještě čeká. Díkybohu, že už je konec. ()

The_Second

Do 4 dílu jsem tuhle sérii obdivoval, ale už 5 je dost zbytečný patlání se v minulosti. Ta překážková dráha toho pojištováka byla rozhodně zajímavá a dobře udělaná, takže se na to dá dívat bez toho aniž byste nějak výrazně trpěli, ale jak jsem napsal je to zbytečný. ()

Tydlidáš

4/10 - Koukání na tenhle film bych přirovnal ke koukání na poslední díly seriálu, kterej už měl zkončit a předvádí takzvanej dojezd. Z nějákýho důvodu to ale pořád nutí sledovat, ikdyž je každýmu jasný, že originalitu zde jen těžko najde... Kamera, střih, zvuk... To vše je v cajku, ale to přece na dobrej film nestačí. Navíc mě mrzí, že z jednoho z mejch nejoblíbenějších filmovejch magorů se postupně stává vůdce bandy přisluhovačů... V příštim díle se asi dozvíme, že Kramerový starý se to dítě nakonec narodilo a vraždí někde za kopcem pomocí chrastítek a dudlíků přidělanejch k propracovaný soustavě kladek, ozubenejch kol a dalších hejblat......... Když to shrnu tak je to jen hromada flashbacků, překombinovaček s pár promyšlenejma vraždama. Další díl by bejt nemusel, touhle dobou je však už hotovej a já z jistých osobních perfekcionistických hledisek musim jít dál...=) ()

iampatrik

50% PLUS i MÍNUS Oproti pátému dílu je šestka mírným zlepšením. Opět zapracovali alespoň na vražedných scénách, to už se však nedá říct o výkonech herců. V příběhu jsem se posunuli o něco dál (nějaký náznak a překvapení fanouška zlomem v příběhu proběhl) a teď už zbývá snad doopravdy poslední díl (Saw 3D), kde Jigsaw všechny své posmrtné plány ukončí. (PS. a pokud bych mohl polemizovat a tipovat, nedivil bych se ukončení série otevřeným koncem - "zlo" nad dobrem stejně zvítězí.) POZN.: Možná, kdyby Saw vyšel jako např. televizní minisérie, dalo by se hovořit o docela povedeném kousku. Tak bohužel studio jen a jen využívá skvěle provedeného prvního dílu. ()

Haymar

A recyklujeme a recyklujeme a recyklujeme... Jakožto velký fanda původního filmu (potažmo i vcelku solidní dvojky) a zřejmě ve chvilkovém pominutí smyslů sem si dal tuhle (v pořadí již šestou) notně vysušenou jednohubku. Překvapivě to bylo lepší než Saw 3 a 4 (S5 sem vynechal), což ale není velká výhra... Hlavní problém tady ale vidím především v obsazení - Mandylor je vážně tragéd (a to nejen jako záporák) a ani ostatní (ne)herci to moc nevylepšili... Pasti v pořádku! Chaotický scénář do sebe ve finále jakžtakž zapadá, nechybí již standardní (ucházející) 180° finální obrat ale ta překombinovanost děje i celková nereálnost všeho od A až do Z je do očí bijící! ()

TERRORDROME

Moment, len si musím spomenúť o čom to presne bolo. Posledné diely sú už spletené ako rohož, takže dá zabrať ich odlíšiť. Éééé, asi to mám. Saw teda pokračuje, pokračuje a pokračuje... a okrem odhaľovania nových Jigsawových komplicov neprináša nič nové, len stále prešľapuje na mieste ako tiger v klietke. Na prvý pohľad sa oproti minulému dielu pritvrdilo v oblasti brutality. Hneď v úvodnej scéne musia obete venovať na svoju záchranu čo najviac vlastného mäsa. Pupkáč si začne odrezávať sadlo a černoška ho musí tromfnúť tým že si odsekne ruku. Taký nezáväzný hnus na začiatok, po ktorom už pokračujeme v tradičnom komplikovaní tejto sadistickej telenovely. "Skúšaným" sa tentoraz stal niekto komu človek skutočne praje krutú smrť - riaditeľ poisťovne! Ten kravaťácky zmrd premýšľa len nad tým ako nevyplatiť klientom ani fuka a preto musí zákonite skončiť ako žrádlo pre toho dreveného maňasa na trojkolke. Zasa raz musí jeden chumaj blúdiť nejakou zhnitou barabizňou a "zachraňovať" iné obete, čo samozrejme drví pôvodnú Jigsawovu myšlienku na prach, pretože tí chudáci vôbec nemajú možnosť urobiť čokoľvek pre svoju záchranu, len tam stáť či sedieť a čakať na smrt. Do najväčšej absurdnosti to dotiahne ten kolotoč s brokovnicou, čo je naozaj ukážka vymletej scenáristickej túžby po krvi. To by som teda neveril že akurát ja, starý milovník krvákov a trashu budem šomrať na nezmyselné filmové násilie, ale svet je plný prekvapení. A ano, aby nebol divák o nič ukrátený aj tentoraz do hry vstúpi ďalší "komplic", aj keď len taký provizórny. Pred pozeraním sa doporúča vyvŕtať si prstom dieru do hlavy ako prevenciu pred nechceným premýšľaním nad zápletkou ktorá vôbec nedáva zmysel, či aspoň minimálnou uveriteľnosťou vražedných hier. Uniesť celé osadenstvo poisťovne bez toho aby si to ktokoľvek všimol je maximálne jednoduché ( stačí si len nasadiť prasaciu masku a omámiť obeť kusom plesnivého syra ) a vybudovanie strašideľného zámku s množstvom komplikovaného mučiaceho hardwéru už ani nestojí za reč, to je pre Hoffmana ako skladať si Lego! No, viac si už nie som schopný z toho vybaviť, ale koniec je stále otvorený a tak môžem len dúfať že nabudúce už to bude konečne definitívne finále, lebo inak si scenáristi tejto série vážne koledujú o tubu horčice narvanú do konečníka, to by ich určite prekvapilo viac než najvychytanejšia Jigsawova mechanická hračička. ()

Oňďo

Čím viac pokračovaní, tým horšie. Sérii SAW ublížila hlavne tá zmena režirérov. A to šieste pokračovanie bolo asi to najslabšie ... a najhlúpejšie. ()

Shogin

Kéž by Saw končil jako trilogie... pak bych mohl prohlásit, že to byla, aspoň pro mě, dobrá séria... musím uznat, že oproti čtyřce a pětce se mi tenhle díl líbil poměrně více, každopádně neustále větší pitvání předchozích příběhů mi příjde zbytečné. Saw jdoucí za sebou, jak se mi líbí: 1, 2, 3, 6, 4, 5. ()

1945

Děj je stále mizerný. Oproti tomu originalita pastí a krátké uvítací nahrávky s Jigsawem opět nezklamaly ;-D ()

Kopin

V předchozím díle byla past pro šest lidí, v tomto už dohromady pro čtrnáct. Takže v příštím jich bude tak dvaadvacet. No už se těším :-))) ()

Oyer

Ačkoliv mám pro sérii SAW velkou slabost, i tady to se to jednou muselo přelít za hranice únosnosti. Bohužel, ještě 5. díl nabídl výtečnou napínavou a nechutnou podívanou. Tento díl (sic má pořád svou logiku) je již podstatně slabší a nevýrazný. Také je vidět, že režisér se nechce zbavit svých hlavních postav, které jsou již dávno na onom světě a tak se je snaží někdy až trapně zahrnout do probíhajícího děje šestého dílu. Toto je první díl, který mě opravdu zklamal. Leč jsem rád, že jsem ho mohl skouknout a doplnit si tak svou SKLÁDAČKOVOU sérii. ()

Luukec

Tvůrci saw neustále přicházejí na nové způsoby jak rozsekat lidi na kousky a myslím že jim nápady ještě nedošly. A konec taky nasvědčuje tomu že minimálně Saw 7 přijde.. Každopádně si myslím že tenhle film je zbytečný. Jeho schlédnutí vám nic nedá (pokud se nevyžíváte v tom jak ze sebe někdo řeže maso) a je to stejné jako všechny ostatní díly této série i když je tu jiná zápletka. ()

sNeDy

Zpět na hodnocení druhého dílu. Příjemné překvapení. Sice to není ani omylem kvalitní podívaná, ale aspoň něco. ()

jorgus

je to cim dal zamotanejsi..uz se v tom nevyznam a myslim, ze nejsem sam..:)pasti uz jsou takove nijake..prece jenom uz jsme jich videli skoro 30 a uz to nema to grady..:( ()

chelsea17

Na sérii Saw se dokážu neustále dívat, ale jen do 5. dílu. Dle mě to má do tohoto dílu ještě hlavu a patu. Šestý díl je jednoznačně nejslabší, hraje si převážně jen na brutalitu. Myšlenka tam sice je, ale je to postavený spíše na akci. Viz sekretářka s "něčím" na hlavě, která má 60 vteřin a trvá ji to několik minut než někam proleze. Tohle mě dokáže u filmu nejvíce naštvat. Když je daný čas, tak by to tak mělo vypadat,a ne, že se minuta natahuje desetkrát. Navíc samozřejmě "neočekávaná" smrt v době, kdy se snaží zasadit smrtelnou ránu svému nadřízenému. Plus hloupý a zcela viditelný pád. Tímhle to u mě zapadlo mezi minimálně průměrné filmy a vím, že se na to už nepodívám. ()