BlackTom

Pekný a efektný "superojeb", ktorý mi na tú hodinku a pol poriadne podrásal nervy. Milla je fajn ako vždy a príbeh, hoci sa takmer nič prevratné nedeje a zo začiatku v tom mám riadny miš-maš, je proste napriek stokrát prevarenému námetu celkom dobrý a objavný, nemal som ďaleko od toho, aby som uveril. Už to však nikdy nechcem vidieť, príliš veľký útok na moju unavenú myseľ a pravdpovediac, bol som po dlhej dobe v rozpakoch, aké hodnotenie vlastne dať. Výborné, ale nikdy viac. ()

-Dawe-

Pravda nebo fikce. I kdyby to pravda nebyla, tak to můj názor nezmění. Každopádně to je hodně zajímavě natočený snímek v čele s Millou Jovovich, která zde podala asi nejlepší herecký výkon po dobu její kariéry. 85% ()

Kratas558

Připadalo mi to trochu jako propaganda. V podstatě se ani neví, jestli nějaká Abigail vůbec existovala, všechny záběry jsou neprokázatelné, protože ejhle, zrušil se signál a v podstatě můžeme říct jenom to, že nějaká psycholožka z Aljašky tvrdí, že její dceru unesli mimozemšťani, což je trošku na hlavu. Ale dost kritizování, film měl docela velkou atmosféru strachu a jako fikce je to určitě obstojné, to netvrdím že ne. Jenom poslední stopičky strachu zmizeli s obrovským pavoukem nad postelí. Až se budu víc bát filmu, než pavouka, pak si zaslouží lepší hodnocení :) ()

klukluka odpad!

Kokoti. Všechno fejk. Smyšlená, vylhaná story vydávaná za skutečnost. Miluju, když mi někdo takhle nestydatě lže. ()

iXtr3m3

Slušne obsadený, slušne zahraný aj slušne technicky spracovaný sci-fáčik. Videné v dobe vydania a viem, že niektoré ľakačky boli fajn, ale na druhú stranu to nebolo nič prelomové, čo by ma už v tej dobe prinútilo si film ponechať na HDD. ()

Hanys_

Jednou jsem se lekl a dobrou hodinu nudil. To není moc dobré skóre. Vložené "dobové" záběry mi nějak nevadily, spíš mi tam vůbec neseděla Milla a když mi z obrazovky řekla, že je jen na mě jestli uvěřím nebo ne, měl jsem jasno. Další látka pro Muldera a Scully, která by v 50 minutách možná řekla víc než tenhle dost bídný celovečerák....4/10 ()

MareT.

Co jsem si stihl všimnout je, že film už stačil rozděli diváky na dva tábory. Jeden tábor film zavrhnul a nic mu film neříká a druhý je jakžtakž spokojen. Já se nebudu tajit tím, že filmy jako Blair Witch, mám rád, těším se na ně a líbí se mi, že už prošel různýmá hororvýma subžánrama (slasher ještě chybí). Čtvrtý druh považuji za takovou upgradovanou verzi tohoto žánru, takový experiment, který si vzal hlavní myšlenku a šel svou cestou, přinesl i něco nového. To, že vám párkrát pořádně přeběhne mráz po zádech vám garantuju, ale jinak je pořád co vylepšovat a film tak dopadl zcela průměrně, s fajn mysterioznem kolem, fajn hrající Millou a dobrým nápadem. ()

fantasmic

Čo mi asi najviac vadilo, bolo to ako sa tvorcovia silou mocou snažia vtlačiť do diváka, že tento film je natočený podľa skutočnej udalosti. V podstate asi 50% filmu tvoria "skutočné“, ale hlavne rozmazané zábery. Zimomriavkových momentov tu bolo veľmi málo, poväčšinou som sa nudil.... ()

Scytale

Bezchybně vybudovaná znepokojující atmosféra filmu těží ze zajímavého námětu (udájně je film natočen podle skutečných událostí), psychiatrických sezení rozkrývajících vytěsněná traumata prostřednictvím hypnózy, trošku té poctivé davové psychózy a uhrančivé izolovanosti Aljašky. Režisér filmu se snažil docílit autenticity zakomponovaním videozáznamů skutečných sezení, ale musím přiznat, že na mě tato snaha působila rušivě a vypočítavě. ()

Ilhan

Tak tohle byl fakt zážitek. Mnozí tu tvrdí, jak nevěřili ani slovu, já jim to zase baštil i s navijákem Ano, také jsem četl, že to vlastně není pravda a že "dokumentární" záběry jsou fake, ale kdo si může být jistý. Opravdu se mi u toho zatajoval dech, mrazilo v zádech a jednou jsem tak lekl, že jsem to málem nerozdýchal. V určitých pasážích bylo to napětí opravdu k nevydržení a už jen při představě, že by to mohlo být opravdu založeno na skutečných událostech tomu dává ohromnou údernost. Myslím, že se mi dnes nebude dobře spát. Protože co víme, ty záběry možná byly nafakeované, nikdo však nemůže vědět, zda nebyly natočeny na základě skutečnosti. Nikdo neví, co všechno se ve světě skutečně zatlouká. Věřil bych i tomu, že i jména, které nebyly označeny jako alias, ve skutečnosti byly aliasy, aby se všichni vyhli problémům, ale zároveň film získal na autentičnosti. Pro mne úžasný zážitek. ()

AngiS

Jo.. co k tomu říct... Když už konečně přijde nějaká akce, nevidite nic než rozmazaný obraz, a neslyšíte nic jinýho, než řev. Na to, jak je to dobrej námět..To dopadlo celkem tragicky.. ()

Ripley

Před filmem:Ufo?Nesmysl!Po filmu:dávám 100%,večer budu sledovat noční oblohu a koukat za okno,obalím se alobalem a ráno se půjdu objednat k psychologovi. Po zjištění,že "autentické" záběry nejsou pravé atd.:trvám na tom,že i tak jde o kvalitně natočený film,ale snižuji na 90%. ()

Holina

Film mě dostal natolik, že jsem chvílemi sral magi v kostkách (sice ne tolik jako třeba ve Znamení, Paranormal Activity, či Blair Witch - to jsou kousky, které mi vyvstaly na mysli v souvislosti s Fourth Kind). Může za to i fakt, že jsem ještě před shlédnutím nepátral po autentičnosti promítaných nahrávek a rovnou je považoval za pravé. Mno teď jsem zjistil, že i postavy z videopásek jsou herci, takže dávám dolů jednu hvězdu... ()

1860

Zpočátku velmi zajímavé a napínavé.. Postupně se však váš břit zájmu začne otupovat a neuvěřitelné situace seberou zbylou špetku tajemna.. Prostřihy s "reálnou" zpovědí hlavní postavy chválím, konec však už nestojí ani za slovo.. ()

Krabak

Tento film má opravdu vynikající téma. Jen je škoda, že není zpracováno trochu děsivěji a že do hlavní role obsadili Millu. Ať se mi líbí sebevíc, tak dle mého názoru bůh ví jak osilnivý výkon zahrát prostě neumí. film se mi líbil do té doby, než Tylerové unesli její dceru. Do té doby byl film zpracován vcelku dobře (i když na můj vkus trochu roztáhle) a dalo by se mu i věřit, že se něco takového mohlo i stát. Ovšem po těchto několika minutách se mi film před očima a vlastně i v mysli zboural jako domeček z karet. Aby film působil opravdu věrohodně, tak se musí vynechat scény typu : natočení létajícího talíře na kameru, kterou bohužel "ruší" mimozemská přítomnost a výsledný záběr je samozřejmě nekoukatelný nebo pohádky o únosech světelným válcem. Nebýt odfláklého konce, tak bych tomuto filmu ten průměr dal.--->40% ()

Junglista

Tak tady bych tu "autenticitu" filmu nesežral ani kdybych byl slepej. Milla Jovovich u mě herečka nikdy nebude a to co předváděla pro mě nemělo (opět) s herectvím mnoho společnýho. Rádoby autentický záběry v kombinaci s hranym dějem mi dost lezly krkem, působily dost rušivě. Jediná scéna, která pro mě fakt stála za to, byla přílet ufo nad dům (stejně nebylo vidět, ale tady sem poprvé a naposledy pociťoval atmosféru). Dost sem se těšil a o to větší bylo moje zklamání, protože filmy o ufo já moc rád. Bohužel... ()

kery-

Nic nudnějšího jsem dlouho neviděl. Na film jsem se těšil, ale je to tak strašná komerční sračka, že bych blil..Nechutně přehraný. ()

Paity

Mě se to líbilo. To říkám otevřeně. Ano mělo to svá "divná a hluchá" místa, ale prostě podle mne celkem slušně natočeno. Někdy může působit zmateně měnící se kamery (profi/amatér), ale celkově je to velice zajímavý počin, který neskouzl k naprostému Hollywood škváru. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje