Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

BigDeal

Čas: 00:10, notebook nalepený na očiach, kvalitné slúchadlá nasadené na ušiach. A účinok sa dostavil. Film sa síce rozbieha len veľmi pomaly, no pôsobí oveľa reálnejšie než ostatné ručnou kamerou natáčané horory (za čo môžu takisto aj sympatickí a prirodzení hlavní predstavitelia) a teda aj v tej prvej, prázdnejšej časti, sa človek nenudí. Postupne však ide viac a viac do tuhého, noci sú dlhé a keď sa rýchle počítadlo času náhle zastaví okolo druhej hodiny, bude sa vám zdať, že niečo počujete, cez dvere uvidíte prebehnúť tieň a už len s rozbúšeným srdcom a zatajeným dychom sledujete, či sa niekde niečo nepohne- vtedy vás Paranormal Activity dostal. Ja normálne horory nemám rád- nepríde mi úžasné, že vie niekto z rohu vytiahnuť strašidlo, urobiť "BU" a chváliť sa, že ma nastrašil. Preto vďaka bohu za ďalší ručne nakrútený horor- pracujúci s málo peniazmi a takmer bez špeciálnych efektov, no realistickejší, spoliehajúci sa na atmosféru a vyvolávajúci dlhodobé napätie zmiešané so strachom. Len netreba čakať priveľa, skákať od strachu ako ľudia v traileri určite nebudete. ()

bouncer

Dobrý nápad a průměrné zpracování. Kdyby se něco podobného objevilo před 10 lety (resp. před Záhadou Blair Witch), možná bych o tom básnil více, ale takhle se mi vybavuje jen jediné - "Mnoho povyku pro nic". ()

McClane

Při krátkém projetí místních komentářů jsem čekal, že půjdu na nudnej a místy nechtěně zábavnej film. Jak jsem se mýlil! Ačkoli film zpočátku trochu nudí a postavy nejsou úplně z nejsympatičtějších, tak jakmile nastane noc, ani jsem nedutal a čekal, co se stane. Noční epizody postupně gradují, tajemné cosi přitvrzuje, Katie je vystrašenější a nakonec i Micah pochopí, že s tou kamerou neudělal dobře. Poslední čtvrtina je skvělá, bál jsem se hodně a poslední dvě noční epizody...ještě teď mě mrazí, když si na ně vzpomenu. Film naštěstí nestaví na lekačkách (ty jsou všehovšudy asi čtyři, ale zase opravdu výživný), ale poctivě buduje napětí a daří se mu to. 75%. ()

brutale odpad!

Keď v 2007 strčíte ho(v)no do šuplíka a v 2009 vytiahnete, čuduj sa svete, je to stále ho(v)no. Akurát že ani nesmrdí, ba dokonca, to už nie je ani hnilička! Zo šuplíka na vás kuká chudák vysušené, smutné hovienko. Obliate však dobrou reklamou a proteínmi marketingu, ho(v)no vyskočí na policu a tvári sa, že je to torta. Tak si kúsok dáte, ale po prehltnutí zistíte, že je to...! Dnes je ho(v)no veľmi často ponúkaný produkt, ale vidím, že ostatným celkom chutí! Tak prajem príjemné mlsanie... ()

Terva

CITÁT : Jak ti to jde, kamerko ? Spokojená ? Máš nový baterky.... Sranda ? Přejde ! Chcete to spustit, chcete to provokovat ? Řeknu vám, ještě se v tom filmu nic nedělo, jenom zhasnul světlo a já se začal bát, zajímavé. CITÁT : Duchu, máš mi co říci ? Podařený stupňující se strach a agresivní duch ve mně vyvolával mrazení. Dnes večer budu špatně spát. Dokument má pěkný nedokumentární konec, ale vše mi kazí ta rozklepaná kamera. ()

tibenskym

Pre mňa mnohonásobne kvalitnejšie než klasické hollywoodske horory!!! Navyše na duchársku tému je takýto spôsob natočenia filmu pravdepodobnejšie najlepší. ()

moviesfan

Nedostatky to mělo značné, ale přesto se podle mě nejedná o nezajímavou duchařinu. Asi dost záleží v jakém prostředí se člověk dívá. O samotě to mělo své výsledky. ()

JohnCZ

Tak tohle bylo hodně děsivý. Brr, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Posledních 10 minut bylo skvělých, takže za 4*. ()

corpsy

Pre diváka, ktorý sa rád bojí, určite zážitok. Škoda len toho pomalého deja s niekoľkými nelogičnosťami. Ale v hororoch to väčšinou nelogické býva. Natiahnuť tak nervydrásajúci záver na aspoň trojnásobnú dĺžku, rozdýchavalo by sa to ťažšie. ()

zablaga

hrozné, trápne...ale bolo tam pár kvalitných momentov a myšlienok(preto tá hviezdička)..samozrejme nedomyslených, čiže to všetko vyznelo ako veľká hŕba podivností vyvrcholená niečim, čomu som ani nepochopila...celý čas sa nič nedeje a potom sa dejú absolútne trápnosti, ktoré môžete vidieť v akomkoľvek béčkovom kúsku. Prečo si v tom hlúpom dome nezasvietia, ani keď tam straší a idú všetko v polke noci skontrolovať? Prečo sa už dávno neodsťahovali, alebo aspoň nezavreli tie dvere na ich izbe? Prečo sú tí herci, tak veľmi preafektovaní a všetko je tak veľmi podobné známejším hororom? A na koniec.. Prečo to niektorý ľudia považujú za podarené?? To im stačí vskutku tak málo? ()

Tatatranka

Uskřípaný paranormal. Parakotouly uvězněných duší. Para ořech pro oběti. Parasmrt, tajemství. - Stopy hrůzy podpořené bájemocnou skutečností. ()

Ajinka126

Tak už chápu, proč první díl Paranormalů spolkl pouze pár tisíc dolarů... Ten výběr herců se podle toho asi řídil:). Nemyslím, že jsem nijak zvlášť náročný divák, ale tahle "herecká" dvojice mě skutečně pila krev. Ne jen tím, že oba byli před kamerou asi poprvé v životě, ale i jejich filmové charaktery jsou dost otravné.. Ona je uječená podivínka a on je hlupák, kterej nikoho neposlechne. A abych pravdu řekla, tak jsem doteď nepochopila tolik alternativních konců.. :D v kině to skončí jinak, než původní konec. No potěš koště.. to je zas jednou hitovka. ()

Marsik

Multikino Ládví (ČSFD projekce) - Je to pár vteřin, co jsem se vrátil z předpremiéry tohoto ojedinělého hororu, a tak se s vámi chci podělit o bezprostřední dojmy :) (možná to zní trochu hloupě, ale za chvilku pochopíte, proč mám potřebu to sem napsat). Začal bych asi takhle: Jsem chlap, takže při sledování hororů to se mnou moc neudělá, občas se trochu leknu, podivim, ale to je tak asi vše. Není to proto, že bych byl člověk bez fantazie nebo že bych se nedokázal bát, ale zkrátka mě a nejspíš většinu mužů málo co při hororu vyděsí. JENOMŽE... tenhle horor mě naprosto dostal !! a to zdůrazňuji NAPROSTO !! Jak se do filmu více a více dostáváte, tak tím roste a roste napětí ve vás. Občas vás nějaká poklidná scéna malinko uklidní, ale jakmile přijdou scény z noci, už jste "zase v tom" !! Poté přibývá hrůzných scén, kdy se opravdu byď nechcete, leknete (zavření dvěří, tlukot na zdi nebo kroky blížící se k vám). Vše vygraduje v závěru filmu, který je opravdu vynikající. (myslím ten závěr, jak je Micahovo tělo vymrštěno na kameru. Ostatní alternativní konce jsou tragické.) Jste naprosto soustředěni jak to dopadne a poslední vteřiny filmu ani nedutáte, když v tom BUM. To, co se stane v posledních 30 vteřinách filmu nelze ani popsat, to se prostě musí vidět. (Takže rozhodně doporučuji neodcházet před koncem :))) Stručně řečeno..měl jsem mrazení v nohách a pekelně jsem se lekal. Zkrátka horor, který beze zbytku splnil svůj účel - tzn. vyděsil a vylekal mě a byl jsem celou dobu v napětí. Takže když k tomu všemu přičtu, že jsem film měl možnost díky čsfd (které strašně děkuju) vidět v předpremiéře v zaplněném sále multikina Ládví, není naprosto žádných pochyb neudělit 100%. Takže už chápete, proč jsem se s vámi chtěl podělit o bezprostřední pocity ? Jsem prostě plnej dojmů, a tak to muselo ven. Vřele film všem doporučuji (i když mám za to, že doma při vínku vám film vyzní úplně jinak než v kině). Mějte se a přeji vám příjemné a klidné noci :))) Hned po prvním shlédnutí se PA stává mojí FSZ. 100% // (14.12.2009) Village Cinemas Anděl - Nedalo mi to a po měsíci jsem šel na to znovu. Stejně jsem celý měsíc nemyslel na nic jiného :) Tentokrát se v kině setkalo více náctiletých blbečků, kteří se smáli a dělali, jak se vůbec nebojí. To mi dojem trochu zkazilo. Ale nic to nezměnilo na mém plném hodnocení. Stále 100%. ()

Tryskomyš

Celkem napínavé, I když je to film jen o dvouch hercích, není kupodivu nudný. Zajímavý konec, i když ne moc překvapivý. 18. září -8. říjen 2006 ()

Andersis

Vystrašilo mě to. Víte proč? Protože já sem se na rozdíl od některých uživatelů na to koukal sám, večer, volume sem měl 50 z 61. Mráz po zádech sem cítěl a lekal sem se jak cip. Další plus je, že na takové věci věřím. ()

draggo

Blair Witch Project je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, takže jsem se na tohle dílo opravdu těšil. Asi ve 22:00 jsem usedl k obrazovce a pustil to. Čekal jsem že se dostaví podobný pocit strachu a bezmoci jako v již zmíněném Blair witch. Ale bohužel, nestalo se tak. Většina filmu byla dost o ničem. Až k závěru se začaly objevovat podařenější lekačky a místy jsem se i trošku bál. A finále taky nic extra, vůbec mi tam nesedlo. Celkově veliké zklamání. /viděno na PC (DVDscr): 30% a 2*/ ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech