Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Rocky88

Blair Witch, Cloverfield - teď se k nim přidal i Paranormal Activity. Všechny tři u mě absolutní propadáky. Nevím, jestli to je tou kamerou, ale určitě to je nulovou atmosférou. Nejsem schopný pochopit, jak se u tohodle může někdo bát či být vtažen do děje. Paranormal Activity je navíc ve své podstatě naprosto nudný, oživení vždycky přinese až zatmění a ulehnutí do postele, kdy už se dá očekávat nějaká "akce". Bohužel. Ani zde není atmosféra, jen tma a nic z toho. Konec je pak napodobenina Blair Witch - nutno podotknout, že Blair Witchi sahá tak po pás. . . Lituji, ale opravdu se jedná pouze o hype. ()

Jino

Paranormal activity asi škodí jeho nenadálá popularita, díky níž dívák čeká něco víc než jen zábavu na jeden večer. Naneštěstí tomu tak bohužel je. Snímek nejlépe funguje při noční projekci - ostatní v domě spí a vy jen sledujete co se zase stane až ten chlápek v noci nechá zapnutou kameru. Jindy to tak atmosferické není, ačkoliv se nedá říct, že by film nudil tak, aby mě nedokázal připravit na nadcházející noci, s nimiž přichází stupňující se dávka paranormální aktivity. Takže jsem vcelku spokojen, podruhé se ale na to nepodívám. Celkový dojem na mě Paranormal activity zanechalo kladný, i herecké výkony byly víc než dobré. Proto 70% ()

WoWoW

Víte, dlouho jsem čekal na horor ze kterého budu mít tak upřímnou radost. Za málo peněz hodně muziky, to je podle mě věta, která tenhle film vystihuje. Ta každonoční atmosféra strachu je takřka brilantní a krásně se stupňuje a vyvrcholení, za které můžeme vděčit Speilbergovi, je určitě děsivější než originál. Možná to chtělo trochu zajímavější zaběry ve dne, ale opravdu jsem se v určitých momentech bál a z toho mám a budu mít ještě dlouho radost. ()

Petoss1

Zo začiatku naozaj zaujímavé. Výkony hercov presvedčujúce, ale všetko zabíja NUDA. Je to tak. Noci sú zaujímavé a dni, snáď okrem rozhovoru s odborníkom, sú vlastne oničom. Kamera bola postavená na správnom mieste, vytvárala atmosféru, ale očakával som niečo viac. 65% ()

Nautila

"Autentické" věci mě vetšinou nudí a ani tohle není výjimkou. Postava Katie je příšerně naivní, celé chování páru je nelogické a nedůvěryhodné. Tvůrci ještě k tomu všemu nemají o démonech a duchách a o tom, jak se chovají, moc ponětí, spíš okoukali jen pár profláklých motivů z jiných filmů. A konec, ten je tak směšný (!), už jsem jen kroutila hlavou. ()

bourec

Tak co se týče filmu bez patnácti posledních minut,je to nuda,a jedna hvězda by to spravila.Ale ten konec,i s tou posledni scénou,u ktery sem si málem ukáknul,byla fakt hustá,a musim se přiznat,že sem měl dost stísněnej pocit při přesunu do postele.50%. ()

LTeez

Snímek natočený za nějakých 15 tisíc dolarů na ruční kameře byl alespoň pro mě, opravdu nepochopitelně na předních příčkách sledovanosti, a nedokázal jsem pochopit, že oznámení – NALEZNÁ PÁSKA – může doopravdy někdo věřit! ()

O´Neill

Neustále se ke mě dostávájí zprávy typu, jak je Paranormal Activity hrůzostrašný, jak perfektní strašidelnou atmosféru má, jak skvělý je to horor, v Americe dokonce zakázali trailery na druhý díl. Ale je tomu opravdu tak? V žádném případě! Film jsem sledoval ve 12té hodině večerní, v domě jsem byl sám, na sobě sluchátka, všude absolutní tma, a ticho, a já si to chtěl opravdu vychutnat. Bohužel, opak se stal pravdou, a film není ani z poloviny tak skvělý jak všichni říkají. Atmosféra byla VCELKU dobrá, nic extrémního se ale nekonalo, ale aspoň mě nenechala klidným. Těšil jsem se na pořádnou dávku lekaček, a hrůzy, to se ale taky nekonalo. Ve filmu jsem se vždy těšil jen na noční záběry, jelikož zápletka přes den nebyla nic extra. Herecké výkony byly přijatelné, tedy až na K. Featherston, ta kromě toho, že by měla zhodit alespoň 20 kilo, hrála docela hrozně, a její výkon nebyl vůbec uvěřitelný. Celkově jediným opravdu dobrým momentem celého filmu byla závěrečná, zhruba dvou minutová scéna. A to je sakra málo! ()

cariada odpad!

Na to jaký humbuk se okolo toho dělal, jsem byl nehorázně zklamán. Další home horor a ještě k tomu je to jen show pro jeden pár. Ano Katie je hezká ženská, ale to je asi tak jediný zajímavý na celým filmu. Dívat se na to jak se pohnou dveře či někdo šlape po schodech, opravdu vyleká jen málokoho. Mluvit tu o atmosféře se nedá. Mě ten film nehorázně nudil a neustále jsem pokukoval po časomíře. Chlápek byl v pohodě, ale dívčina byla neustále vystrašená až hrůza. Tohle už si znova nepustím, ztráta času. ()

Langy10

Klasický americký horor založen na paranormálních jevech. Až komicky mi přišel konec, jakoby každý díl měl končit takto trapně. Oceňuji ty vypjaté a až nepřijemné chvilky. 49% ()

Flaxik odpad!

Konečně...našel jsem film, který je ještě dementnější a nudnější než Blair Witch. Protivná pizda a ještě protivnější kokot si koupí kameru a točí prázdné pokoje. Pokud budu chtít povzbudit představivost, přečtu si knížku a můžu si představovat co chci a jak chci a třeba se u toho strachy poseru. U filmu čekám něco jiného. Tady u toho jsem se málem posral vzteky, když jsem zjistil, co to je za broskvovinu. Celý film je naprosto, ale naprosto o ničem (a když už jde ten párek na věc, tak kameru vypnou) a to, co se trošku začne dít v posledních 3 minutách, už nic nezachrání. Ultrakravská hovadská übernuda. ()

joker.george

Tenhle film, který je nazýván horrorem, byl neuvěřitelně nudný a nezáživný, celou dobu si říkám, kdy se stane něco zajímavého nebo neotřelého a ono se to přijde až minutu před koncem... O budování napětí nemůže být ani řeč a bát se u toho vážně nedalo. Ústřední postavy byly neuvěřitelně otravné a chovali se jako blbci. Jediné pozitivum plyne z kamery a stylu found footage, nebýt něho, tak nevím jak by hodnocení dopadlo... ()

TomikZlesa

Madrf fak, hustárna, vyborny, skvelý......téměř to překonalo můj zážitek z Blair Witch , jediný díky čemu je Paranormal až druhý je...když sem koukal na Blair, naprosto sem věřil tomu že koukám na skutečné, nalezené pásky, ale na druhou stranu to překonalo Noroi. Sice mezi hororama žádný převrat ale na tenhle druh filmů trpím a zvlášt když sou točený stylem dokument. Šalená Katie byla jasná hned ze začátku a každýho mohlo hned ťuknout jakou má pravě ona roli. Micah, byl naprosto cool, drnej a nebojácnej typan :-). Ale nevim, nevim kde se vzalo tolik odvahy..po domě mi běhá Bubák a já si ješte nechám otevřené dveře u hlavy :) ()

snob

V tomto případě jde vidět, kam až je schopná člověka dotlačit reklama. I kdyby celý film prděli brčky do mýdlové vody a měli infantilní radost jako prasátka z Púa z každé dobře vytvarované bubliny, lidi se budou bát, protože reklama je zmasila do podoby bojících se poloopic. Toho neuvěřitelného očekávání, že se něco stane. Že se konečně člověk v tom svém nudném, konvenčním a pokojném životě bude aspoň maličkou chviličku bát. A že protagonisti filmu celý děj jen prděli do vody je bez výhrad pravda. Srovnání se Záhadou Blair Witch je směšné. Pokud si vezmu kameru a budu s ní v temné a děsivé tmě třást jako při epileptickém záchvatu ze mě bohatého a nápaditého člověka neudělá. Záhada Blair Witch byla nápaditá, inovativní a opravdu v některých částech víc než děsivá. Paranormal activity je při svém šejkování kamerou akorát trapná. Dvě * dávám za dvě příjemná mrazení. Jinak ani suchý z nosu. Teď, po shlédnutí této do nebe volající ..., jsem si znovu pustil onen šokující trailer a minimálně pětkrát jsem si velmi pěkně hýknul smíchy. ()

cubajz

místy děsivé, dost autentické s pár povedenými momenty navrch (napadá mě třeba vytažení z postele nebo druhý příchod média do domu), ale po většinu času zbytečně zdlouhavé, což spolu s několika tuctovými scénami (jako video o posednutí Diane nebo vlastně celý konec) a rádoby složitým okulním vysvětlením, které vlastně nedává smysl, sráží film do průměru. ()

-Bomba-

Tenhle film mne moc nezaujal a to kvůli jednomu: nudě. Prakticky celý film se děje pořád to samé - noc a den, kdy se řeší to, co bylo v noci. První tedy vidíme samotnou "zápletku" a potom její vysvětlení, kterému stejně všichni rozumí. Hlavní postava, slečna kolem které se všechno točí, podle mně nezahrála svojí roli dobře. Z toho výrazu obličeje a očí jsem jí to prostě nežral, chlápek byl v pohodě. Na Paranormal Activity jsem se docela dost těšil ale o to víc mě zklamal. ()

JohnRambo

Možno trochu vybočím od priemerného hodnotenia ale mne sa to tak páčilo, že to budem mať v hlave ešte dosť dlho. Pozeral som to v noci na notebooku pod dekou. Ani som nedýchal. Jednoducho som sa v úvodzovkách dosral. ()

Trainspotter

Ze začátku docela nuda s náznaky totální fraškovitosti, až to nakonec vygradovalo k docela příjemně nepříjemnému konci. Ale je tu jedno velké ale, toto nebylo ničím originální, všechny ty pokusy kopírovat myšlenku Blair Witch Project jsou do jisté míry efektní, ale docela dost vyčpělé a opravdu dost neoriginální. Stupeň strachu: 7/10 - následné špatné usínání ()

ash99

Strach a chlad. To som cítil pri PARANORMAL ACTIVITY. Ja som sa dosť bál, pretože najlepšie horory sú tie, kde neviete kto straší. Akurát necháte pustenú kameru a počujete klopanie, búchanie, chodenie po podlahe. Kúzlo je v tom, že je to nahraté iba ručnou kamerou, kde je kvalita minimálna a pôsobí to celé hodnoverne skutočne. A zabudnite na hudbu a začiatočné titulky a obsadenie. To je návod na dobrý horor, ale otázkou je, že či to vyjde. Ja si myslím, že u PA to rozhodne vyšlo. Atmosféra je tu "blahodarná": plač, smútok, strach, neistota... hlavných osôb. Každá noc je horšia. Od 1. noci až po 21. (poslednú), som bol natlačený na sedačku a čakal som, čo ďalej príde. Niektoré veci sa mi zdali až moc zjednodušené ako napr. keď Katie volala démonológovi a on bol preč. Nezdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Avšak osobne som si zvolil za obľúbený iný alternatívny koniec, ktorý avšak komerčnej posadnutosti tvorcov zrejme nepripadal v úvahu a k tomu ešte aj náš patrón komercie Steven Spielberg a otvoril vráta mnoho a mnoho sequelom....Ale keď si toto odmyslím stále to u mňa ostane nezabudnuteľný film, ktorý si vždy rád pustím po boku Blérwičoviek a Recov. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech