Peep Show

• Velká Británie Peep Show
Velká Británie, (2003–2015), 22 h 7 min (Minutáž: 23–27 min)

David Mitchell, Robert Webb, Matt King, Olivia Colman, Paterson Joseph, Rachel Blanchard, Sophie Winkleman, Alex MacQueen, Katy Brand, Kevin Bishop (více)

Série(9) / Epizody(54)

Začátek milénia byl v Británii neobyčejně příznivý pro vznik komediálních seriálů, které brzy získaly přídomek kultovní. Stačí připomenout tituly jako Ajťáci, Mighty Boosh či Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa. K této hvězdné sestavě nepochybně patří i Peep Show autorské dvojice Jesse Armstrong a Sam Bain. Seriál, původně odvysílaný v letech 2003–2015 na stanici Channel 4, čítá celkem čtyřiapadesát epizod v devíti řadách a sleduje život Marka Corrigana a Jeremyho Usbornea, dvou sebestředných dvacátníků, kteří sdílejí byt v londýnské čtvrti Croydon. Povědomé aranžmá povyšuje na originální počin tehdy revoluční forma zpracování, kdy svět pozorujeme jakoby očima samotných protagonistů, nasloucháme jejich myšlenkám a dostáváme se jim, coby vědomí voyeuři, tak říkajíc až na tělo – odtud také název seriálu. Ústřední dvojici hrdinů ztvárnili David Mitchell a Robert Webb, kteří se rovněž podíleli na scénáři, ve velké roli se objevuje britská herecká stálice Olivia Colmanová. Herci i celý seriál byli pravidelně nominovaní na prestižní ceny BAFTA, které často i získali, stejně jako řadu dalších ocenění. (Česká televize)

Recenze uživatele honajz2 k tomuto seriálu (60)

Season 4 (2007) (S04)

Tak tady už Peep Show konečně dospělo k tomu, abych dal plný počet. Sice slabší, ale plný. Tři z šesti epizod tu jsou naprosto dokonalé a z těch zbylých ani jedna není slabá. Podrobnější hodnocení v komentářích k jednotlivým epizodám. Slabých 5* ()

Sophiini rodiče (2007) (S04E01)

Škoda jen slabšího finále, jinak by to bylo jasně na 5*. Takhle to vidím spíš na silné 4* ()

Konference (2007) (S04E02)

Geniální a perfektně vypointovaná epizoda, opět s kupou šílených situací, do kterých se Mark s Jezem zase zamotají. Přesně kvůli takovým mám Peep Show rád. Sice takových epizod není tolik, ale málo jich taky není. 5* ()

Fitko (2007) (S04E03)

Není to čistých 5*, ale kvůli všem těm skvěle vymyšleným situacím alespoň slabých 5* dám. Obzvlášť za tu závěrečnou lež, abych nespoileroval. ()

Hodinový manžel (2007) (S04E04)

Ze 4.série zatím nejslabší epizoda. Pár skvělých situací se tu samozřejmě našlo, ale stejně, těm třem předcházejícím se to nevyrovná. 4* ()

Výlet (2007) (S04E05)

Zatím ta nejdrsnější a nejčernější epizoda. Nechci moc spoilerovat, ale pro milovníky jistého druhu zvířete se na tuhle epizodu nebude koukat moc dobře... A i když v závěru to skutečně bylo drsné, nemůžu si pomoct - celá ta epizoda naprosto dokonale fungovala a po celou dobu jsem se u ní skvěle bavil, takže těch 5* si prostě zaslouží. ()

Svatba (2007) (S04E06)

Trochu dramatičtější epizoda, což se ale dalo čekat. Bylo zde dost fekálního humoru - což jde naprosto mimo mě - jenže i tak se zde našly světlé momenty, dobře se na to dívalo a mělo to i povedený konec, takže proč ne. Akorát jsem asi čekal něco lepšího. 4* ()

Vloupačka (2008) (S05E01)

První polovina je jednoznačně na 5*, ten zbytek už tak dobrý není a ve finále se z toho dalo vyždímat mnohem víc. 4* ()

Zákulisní válka (2008) (S05E02)

Nápad přímo geniální a příchod Dobby (+ návrat Barneyho) to dost oživil, ale stejně jsem měl nakonec pocit, že se to dalo víc domyslet, aby to došlo k dokonalosti. Silné 4* ()

Jeremy je švorc (2008) (S05E03)

Zatím nejlepší epizoda 5. série, perfektně se to vyvíjelo, nápad byl taky dobrý, sice své chyby to má, ale na slabých 5* to podle mě je. ()

Jeremyho maminka (2008) (S05E04)

To je snad první epizoda, kde mi Jeremy vyloženě lezl na nervy. Bohužel se to na té epizodě dost podepsalo a i když jsem se bavil poměrně dobře, pořád to oproti jiným dílům byla celkem slabota. Škoda. Slabé 4* ()

Jeremyho manažerka (2008) (S05E05)

K té dokonalosti mi něco chybělo, ale jinak jsem spokojený a bavil jsem se opět skvěle. Silné 4* ()

Markovy ženy (2008) (S05E06)

SPOILERY Jeremy a Super Hans vstoupí do sekty? To je tak dokonalý nápad, že to ani nemohlo dopadnout špatně. A taky že to špatně nedopadlo, bylo to přímo dokonalé. Už jenom vidět Jeremyho chovat se jinak než za celých pět sérií je samo o sobě šílené... 5* ()

Jeremy v JLB (2009) (S06E01)

Škoda jen toho hodně nijakého konce. Pak bych šel s hodnocením i výš, ale takhle to bylo poněkud nedotažené... 4* ()

Test (2009) (S06E02)

Po nějaké době zase geniální epizoda, u které jsem se skvěle bavil co vteřinu a hodně si ji užil. Navíc jsem snad ještě nikde nevychválil, jak perfektně napříč sériemi navazuje scénář, včetně spousty drobností. 5* ()

Jeremy se zamiloval (2009) (S06E03)

Postupem času je pro mě čím dál tím snazší odhadnout, jak epizoda vypointuje, tudíž jsem ten závěr čekal a kvůli tomu to na 5* prostě nevidím. Ale i tak, fajn epizoda. Silné 4* ()

Zálety (2009) (S06E04)

Když já nevím, asi jsem čekal, že to líp vypointuje, protože jinak tu nic špatně nebylo. Navíc to, že Alanovi hrábne a Mark začne makat jako číšník v restauraci, to slibovalo hodně. Jen se to nepovedlo úplně naplnit. 4* ()

Mejdan (2009) (S06E05)

Já nějak nechápu, čím to je, ale proč některé britcomy mají jednu svou epizodu založenou pouze na tom, že hlavní postavy uspořádají párty? Bylo to v Mighty Boosh, tady a jestli se nepletu, taky i v Black Books. Nicméně tahle epizoda se hodně povedla a spolu s Testem bych ji označil za nejlepší z 6.série. 5* ()

Das Boot (2009) (S06E06)

Nemůžu si pomoct, ale to finále mi přišlo hodně slabé a pokazilo mi to dosavadní skvělý dojem, protože tolikrát nahlas jsem se u žádné epizody už dlouho nesmál. A kdo by čekal, že Super Hans má někde v Německu děti... :D Je mi líto, ale na víc jak silné 4* to prostě nevidím. ()

Season 7 (2010) (S07)

Kromě jednoho vyloženě slabého dílu jsem byl ze všech dílů nadšený a tuhle sérii bych zatím označil za nejlepší. Je až s podivem, že jsem u 7. série a i přes nějaké slabší epizody má tenhle seriál stále stoupající kvalitu. A za to jsem rád. 5* ()