Peep Show (TV seriál)

Peep Show

Komedie

Velká Británie, 2003–2015, 22 h 7 min (Minutáž: 23–27 min)

David Mitchell, Robert Webb, Matt King, Olivia Colman, Paterson Joseph, Rachel Blanchard, Sophie Winkleman, Alex MacQueen, Katy Brand, Kevin Bishop, Cara Horgan, Daisy Haggard, Michele Austin, Stuart McQuarrie, Jack Doolan, Francis Magee, Sarah Hadland, Robert Cambrinus, Ellie Chidzey, Jonathan Aris, Tom Basden, Rosie Cavaliero, James Pusztay, Josef Altin, David Fynn, Tom Chadbon, James Holmes, Leanne Wilson, Stephen Beresford, Ingrid Oliver, Neil Edmond, Niky Wardley, Neil Fitzmaurice, Simon Lowe, Jenny Howe, Morgan Watkins, Mark Kempner, Gareth Tunley, Sarah Niles, Lasco Atkins, Jack Bence, Lynn Farleigh, Paul Warren, Yasmine Akram, Isy Suttie, Robert Harley, Agnieszka Liggett, Dylan Edwards, Liz May Brice, Daniel Ings, Catherine Shepherd, Tim Preece, Trevor Laird, Zac Fox, Huw Higginson, Geoffrey McGivern, Tessa Wyatt, Charlie Covell, Jim Howick, Robert Popper, Cariad Llyod, Michael Dempsey, Harmage Singh Kalirai, Franc Ashman, Susannah Wise, Jamie Deeks, Patrick Driver, Frog Stone, Nigel Boyle, Nadia Cameron-Blakey, Tim Downie, Alan Westaway, Flora Newbigin, Bradley Hall, Chris Wilson, Scarlett Sabet, Dorothy Atkinson, Colin Mace, Camilla Beeput, Rakhee Thakrar, Meredith MacNeill, Bart Edwards, Rufus Jones, Dolly Wells, Jesse Armstrong, Alice Arnold, Peter Capaldi, Mark Wakeling, Cheryl Campbell, Paul Clayton, Margaret Cabourn-Smith, Emily Bruni, Clive Merrison, Mathew Baynton, Patrick Kennedy, Tim Key, Angus Wright

Viděl jsem první epizodu a ještě několikrát jsem se k seriálu příležitostně vrátil, nikdy jsem ale nenašel odvahu věnovat se mu systematicky. Ne kvůli formě - v tom, čím chce být, je velmi dobrý, skvěle vypointovaný. Umí tnout do živého - a dokážete-li se situacím, do kterých se Mark s Jeremym pravidelně dostávají, zasmát - pak i neobyčejně zábavný. Problém je v přístupu k postavám. Oba hrdinové jsou outsideři, kteří na svém nezáviděníhodném postavení usilovně pracují. Nepotřebují nepřítele ani smolnou náhodu. Za své ukázkovské lúzrovství vděčí výjimečné sebestřednosti, nízké sociální inteligenci, bezohlednosti, sobectví a nedostatku taktu. Díky vnitřním monologům se před vámi odhalí prostí vší přetvářky a nevěřím, že byste s těmi zmetky chtěli sdílet domácnost. Peep Show se podobá formátům televizních soutěží, které zábavu spatřují v odhalování nedostatků soutěžících a jejich ponižování. Seriál je podobně nemilosrdný, cynický a v důsledku toho nakonec i víc smutný než rozjuchaný. Nedokážu se na něj správně naladit a najít empatii k jeho (anti)hrdinům. Celkový dojem: 60 %.(30.9.2019)

Výborné postavy, ale čistý britcom to není. Spíše jen decentně odlehčené, ale v zásadě pravdivé. Ovšem nápad snímat to striktně z pohledu "vlastních očích" je rozhodně zajímavý a nakonec docela i zdařilý (takové líbání vypadá hodně zajímavě). Akorát na frenetické střídání záběrování z "očí do očí" během dialogů si ne a ne zvyknout.(26.6.2009)

Ten seriál je tak pravdivej až to pěkný není :D Je to jeden z mála seriálů, kterej mě fakt dokáže rozesmát a já jsem mu za to vděčný. Spousta situací je tu vážně ze života (do jisté míry) a vsadím se, že podobné myšlenky jako Mark a Jeremy jste měli i vy, ale to neznamená, že jste se zachovali stejně hovadsky jako oni :D Teď mě nenapadá jiný podobný seriál, v kterým by se hlavní postavy chovali jak č*ráci a nakonci nepřišlo moralizování jako například v HIMYM (ano myslím tebe Barney, který ses vždy nakonec zachoval správně). Tady opravdu nikdo nemoralizuje(/neobrátí se na dobrou stranu) a postavy jsou totální hovada a vy je budete buď milovat, anebo nenávidět. Schopnost mít rád černý humor je tu vyžadována.(11.7.2019)

Ať dělám, co dělám, první série Peep Show na mě udělala v podstatě tentýž dojem jako na uživatele Hurleyho - akorát že v obou dvou vidim jak kus toho grandiózního čuráka, tak kus řádnýho sociopata. Mark s Jezem mi holt v tuhle chvíli přijdou absolutně nezamilováníhodný. EDIT po 2. řadě: Jen sotva znatelnej krok k lepšímu; bezvýznamný plusy představuje akorát sladká Rachel Blanchard a o něco snesitelnější Jez. Mark je furt ta samá, nepochopitelná a nesympatická postava. Celý mi to přijde tak nějak daleko spíš smutný než vtipný (in a bad way); i proto, že se tu slušně vykrádá Bruiser, paradoxně zčásti taky projekt Webba s Mitchellem. Za sebe teda radim: dejte přednost Bruiseru. --- Peep Show momentálně odkládám k ledu s tim, že zůstávám na citově zabarvených třech hvězdičkách. Objektivně by to bylo spíš za dvě.(8.10.2013)

Viděl jsem ze zvědavosti první díl a po něm jsem to dobrovolně rovnou zabalil, protože je mi jasné, že kdybych to neudělal, stejně bych se dostal jen k pár dalším dílům a pak bych to zabalil tak jako tak. Protože přesně tenhle typ sitcomů mně vyloženě nebaví a Peep Show není jiná. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak nic moc. Snad jen ta kamera je zajímavá, hlavní postavy se chovaj jako čuráci a jen David Mitchell mně u toho neudrží, Tohle prostě není pro každého a rozhodně ne pro mně.(23.1.2019)