Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

lusa

Keby som vedela kde, kúpim si plyšového Predátora! :) Predátor je pre mňa od malička obdivuhodný "týpek" a stretnúť ho uprostred lesa, spravím si s ním selfie!!! Príbeh ok, Brodymu to nepasuje, ale ako hovorím.. Je to Predátor ;) ()

subic

Proboha co tam dělá ten Topher Grace? Čekal bych akci prakticky od začátku do konce a méně plytkých dialogů. Vizuálně dost slušné, ale příběh nic moc. ()

XXXXXXXX

Cikánská férovka high tech end predátoři vs low end lidstvo. Nutno ovšem dodat, že závěrečná bitka byla celkem šmakózní. A co měl jako znamenat ten závěr? To snad měli řešit nejdřív ne? ()

offlineman

Když spárovali Predatora s Vetřelcem, byl to přece jenom krok vedle! Tohle, byť to nedosahuje až tak kvality filmu s Arnoldem a následného druhého dílu, ale má to něco do sebe! Už jen třeba 2 druhy Predatorů, to byl výborný nápad! ()

Pitryx

No, pár scén vykradených z prvního filmu zde zcela jistě je, což je sice na škodu, ale že by to snímek řadilo do nejnižší kategorie, to snad ne. Je to prostě SF jak má být, i když inklinuje spíše k akčnímu filmu. Občas se zde objeví i hudební motiv z Vetřelce, který mne potěšil. Bohužel hlavní hrdina mi už svým ksichtem lezl na nervy. Ani postavou nebyl nic moc. Je dost škoda hodně dlouhého hluchého místa v Nolandově úkrytu. Ale jinak, všechna čest. Snímek stojí za to vidět, jsou zde i nové nápady, i když na stopáž poměrně málo. V každém případě snímek doporučuji a hodnotím jako hodně nadprůměrný. ()

JajinkaBec

V prvé řadě potěší návrat do džungle. Ta mi ve dvojce zkrátka a dobře trochu chyběla. "Peckoidní" je rovněž úvod, kdy do všeho vletíte po hlavě. A to doslova! Tak trochu si říkám, jestli není na tenhle žánr špatně, že jsem si partu světových vyvrhelů celkem oblíbila, což se třeba v jedničce nedá ani omylem. Tvůrci také do třetice sáhli po typově diametrálně odlišném hlavním hrdinovi, což beru. Za mě palec hore i za zvrat a překvapení v podání lidského faktoru. Bavilo mě to, byť když si tak zpětně pročítám všechno, co jsem doposud napsala, srovnatelné to se staršími "verzemi" vlastně moc není. Ale ono se není co divit, mezi tímhle kouskem a jedničkou je 13 let. Za mě pecka! ()

RafaKrakal

Má to skvělou akci, dobré herecké obsazení, ale přesto nelze hodnotit jen jako ve skrze průměrný film. Postavy jsou většinou značně ploché a nerozvinuté, děj takřka absentuje a v konečném důsledku se jedná o čirý průměr, který je sice lepší než Predátor 2, ale jedničce se ani vzdáleně nepřibližuje. ()

horor2

Po dlouhé odmlce nám Nimród Antal přináší další konfrontaci. Tentokrát jinde a s více predátory. Potěší R-ko i samotný příběh, což jsem převelice ocenil. Adrian Brody coby elitní žoldák? Zpočátku nezvyk - po skončení filmu skvělá volba. ()

hackstolle

Vzhledem k tomu, ze jak Predator tak Vetrelec patri neodmyslitelne k memu zitovu, nemuzu tento neuspech "pokracovani" prehlednout. Nestoji ani za tri hvezdy. 50% ()

mrclTV

Predátori - niečo takmer ako remake originálu (džungľa, komando, predátori) a pochudnutý Adrien Brody má byť drsný vodca nesúrodej jednotky ostrých chlapíkov (a ženy)? Nie som si istý, či to bola najsprávnejšia voľba. Veľmi som mu to neveril. A čo film ako taký? Nieveľmi špeciálny priemer, aj keď herecká zostava sa tu zišla celkom zaujímavá, akcie je dostatok a film svižne graduje do finále. Nebolelo to veľmi, tak sa prikláňam (i keď veľmi neochotne) k vyššiemu hodnoteniu. ()

Nathaniell

Brody údajně nabral svalovou hmotu. By mě zajímalo kam. :-D :-D Ne ale jinak je to o stupeň lepší než první Predátor: Námět vylepšili, akci zesílili a rusák drží minigun seshora. Hurrrá!!! Bylo na čase, aby dostala slovo i realita před "americkými svaly." 5* ()

Olafsson odpad!

Pianista a Anna Franková (oba se celou dobu tváří jakoby v prdeli měli hovno plný osin a do toho měsíc zácpu) s partičkou podivných individuí pobíhají po planetě jako lovná zvěř pro predátory. Kdyby to aspon bylo myšleno jako parodie a nebralo se to tak smrtelně trapně vážně, tak bych hvězdu dal. Ale takhle? Ubohost a trapnost nejhoršího kalibru. Kdo tohle dal dohromady musí mít zcela vypitej mozek. ()

Hyperbolic

This planet is a game preserve. And we are the game. Naprostá pecka, od hereckých výkonů přes vizuál až po atmosféru. Tohle pokračování původních dvou predátořích filmů se opravdu povedlo. Nový "super" predátoři jsou ještě vynalézavější v lovení než jejich filmový předchůdci. Veškeré akční scény super, za mě nejlepší souboj Falconera s Hanzem vzdávající poctu starým samurajským filmům a potom finální fight s Berserkerem (zabojoval si i s klasickým predátorem z Jungle Hunter klanu). ()

adamix

Na prvú hororovú časť po stret s táborom predátorov nikdy nezabudnem, pretože práve tá ma do diania vtiahla ako po prebratí počas pádu z neba. Až teraz som si však všimol, ako je ten úvod rýchlo odbitý. Brody padá z oblohy, do tridsať sekúnd je na zemi a do ďalších siedmych minút (!) nachádza zvyšných pozostalých - nasratého Treja, Rusa s rotačníkom, neistú Brazílčanku, nabúchaného černocha, úchylného Gogginsa, chlapíka z tretieho Spider-Mana a tichého prívrženca yakuzy. Znie to skoro ako z vtipu, ale na moje prekvapenie je táto partia individuí druhým najlepším prvkom po atmosfére, čo sa týka castingu. Byť to ale pomalšieho rozjazdu, nič zlého by sa neudialo. Aspoň teda divákovi. Nápad s planétou predátorov a pravidelných ,,loveckých sezón" nie je zlý, ale v druhej polovici nástupom Fishburna to akosi začne škrípať na dojme, pretože nespraviť z jeho postavy hlúpeho sabotéra, dalo by sa vyťažiť z druhej polovice viac, nie neo-kópia finálneho fightu z jednotky a útek nikam (nerátam však boj na smrť Japonca s predátorom, ten je takou čerešničkou na tortičke pre fanúšikov). Výsledok nadmieru spokojný, i keď stále to nie je ono. PREDATORS zúžitkováva nápady a hudbu z jednotky a pridáva do diela niečo svoje, vydarené (prvá polovica) a nevydarené (dejový prevrat). Za mňa 80%. ()

Midar

Akce je skvělá, herci se snaží, co jen můžou, hudba nenápadně odkazuje na jedničku, prostředí džungle je stále dost neokoukané a ani ten scénář rozhodně není úplně k zahození. Samotní Predátoři pak vypadají opravdu hodně stylově. V určitých chvílích se navíc brutalitou rozhodně nešetří a i to finále vlastně funguje naprosto dokonale. I když to tak samozřejmě mohlo dopadnout ještě o něco lépe, vlastně si moc není na co stěžovat. Dostali jsme totiž opravdu dobrý film, který se nebojí odkazovat na jedničku, ale zároveň jít svou vlastní cestou. A i když rozhodně není bezchybný, funguje přesně tak, jak má. Po tom AVP a AVPR je to docela příjemná a koukatelná změna nevykradájící a zároveň plně vzdávající holt svému legendárnímu předchůdci. ()

Tominni

Takový mírně nadprůměrný návrat k osmdesátým létům a akčnímu Predátoru. Dívat se na to dá, ale trochu už divákovi chybí kouzlo původního filmu a ani volba Adriena Brodyho asi nebyla trefou do černého. Nic, co by nakonec překvapilo, ale ani nic, co by urazilo. ()

PeterJon

Najprv to bolo tak groteskné, že snáď pozerám paródiu. Vykradnutá pôvodná hudba od Silvestriho. Nikdy by ma nenapadlo postaviť do hlavnej role proti Predátorovi Brodyho, ale je drsný a celé to drží. Svižné a pútavé, i keď neoriginálne. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel