Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

bourec

Liam Neeson je takovej nenápadnej, ale v poslední době přichází s filmama, který ho kvalitativně v žebříčku hvězd posouvaj až někam hodně nahoru. Film Neznámý začíná tajemně, a vy už po dvaceti minutách začínáte přemýšlet o tom,proč, co,kdo a jak se to bude dál vyvíjet, Pak přijde první akční scéna, a od tý doby má film perfektní atmošku, neskutečně se to rozjede a já jenom doufal, aby to hlavně zas nebyla nějaká schíza, rozdvojená osobnost a podobný ptákoviny. Toho mám dost. Nakonec byla zápletka i důvody, proč se to děje celkem jasný ,i když moje hodnocení to o jednu (pátou) hvězdu posunulo dolů. Ale nevadí. Režisér J.Collet-Serra se opravdu činí a i jeho třetí film je opravdu pecka. Jasná spokojenost. 80%. ()

apacka

Slušná seminárka, ale mohlo to jít rovnou na VHS. Škoda, že nejdou dávat hvězdičky za to, jak Bruno Ganz kouří chesterfieldky. ()

Streeper

Liam Neeson nikdy nezklame, co se týká akčních thrillerů, vždycky jsem úplně spokojená. A možná proto jsem nebyla tak spokojená s tímto snímkem, asi jsem od toho čekala daleko více. Podívala jsem se nejdříve na trailer a ten mně hodně navnadil, hodně jsem se těšila, ale film samotný mně malinko zklamal. S akcí jsem plně spokojená, bylo to krásně vyvážené příběhem, nebylo to přeplácané, ale dějová linka nebyla tak zajímavá a propracovaná, jak jsem u ostatních thrillerů s Liamem zvyklá. ()

Crawler-D

Pokud v kině utrácet peníze za film, který si neklade vyšší nároky, ale je řemeslně hodně povedený a koneckonců i překvapivý, tak zvolte Neznámého. ()

Joges

Liam Neeson neustále překvapuje. Film "Neznámý" není taková bomba jako "96 hodin", Neeson zde však hraje s plným nasazením a profesionálně. Dle mého soudu vydařený thriller. ()

bukowski83

Tak trochu něco jako Bourn bez akce, ale opět beze jména, čekal jsem od Neesona trochu víc, ale asi je to tím, že ho mám stále živě před očima v 96 hodinách a tam bylo akce požehnaně. Snímek je to v celku dobrý, ale nemám rád Berlín a všudypřítomná zima mně dojem taky moc nevylepšila a proto se z Neznámého stává poměrně průměrný známý. ()

starbrejkr

Předně - s 96 hodinama to NEMÁ (kromě pár chvatů na konci filmu a toho, že se to odehrává v Evropě) vůbec nic společného....to tak jen pro ty, kteří by do filmu šli jen s tím, že chtěji druhé Taken a pak byli zklamaní. Neznámý je především poměrně temným thrillerem, který se všeho nejvíc nakonec připomíná Bourneovky. Nicméně musím říct, že právě tento zlom v druhé polovině filmu mě trochu zamrzel a přestože při zpětném pohledu dal lecčemus smysl, víc jsem si snímek užíval, kdy byl Liam opravdu zmaten a ztracen v Berlíně a všechno bylo takové krásně paranoidní. I tak jsem si ale film užil v celé jeho délce a přestože tu nic převratného neuvidíte (ideu se zázračnou světzachraňující kukuřicí radši pozapomenu), nudit se nebudete a nakoneci toho drsného Liama si užijete. Přesto, nejzajímavější postavou je tady bývalý špion Jürgen v podání fenomenálního Bruna Ganze. Už to tady zmínilo víc z vás, přesto se budu opakovat - scéna s Frankem Langellou, který se na stará kolena naučil pouštět hrůzu, je úchvatná a do mysli pronikající. ()

laik_60

Ach Liam, Liam, v akej polohe a pozícii ťa ešte uvidím ? Už si bol nacista, agent, teraz chvíľu vedec chvíľu vrah (mne to bolo hneď divné, keď profesor biológie unikal na neznámom aute ako schumacher). Film akčný, neviem prečo mal v prívlastku aj "mysteriozny" nabitý všetkým možným od genetiky rastlín cez arabskeho šejka až po profesionálnych zabijakov. ()

Lanark

Já jsem rád, že jsem na tyhle filmový twisty tak blbej, že zbaštim úplně všechno! :) A taky si po tom všem říkám, že by si konečně Liam zasloužil nějakou pořádně zápornou roli, tentokrát naplno a s chutí! :) ()

C0r0ner

Minimálně do poloviny filmu jsem byl napnutý k prasknutí, jak to dopadne a kdo on vlastně je. Když se to pak vysvětlilo tak nějak obyčejně, tak se okamžitě ztratilo veškeré hypnotické kouzlo a zbyla pouze dobře odvedená řemeslná práce bez nějaké velké nadstavby. Škoda, s lepším scénářem to mohla být vážně paráda. 70% ()

Sammya

Výborně natočený špoinážní thriller, u kterého se pořád budete ptát "A jak to vlastně teda je?". Myslím, že během filmu jsem si vymyslela asi deset různých teorií, jak by to mohlo být, podle různých dějových zvratů, ale než jsem se dopracovala k tomu správnému, trvalo mi to, a pak jsem tomu skoro až nemohla uvěřit, protože to by mě fakt nenapadlo. Bylo to hrozně zajímavé a napínavé, to se musí nechat. Docela psycho taky, když si člověk představí, že by byl v jeho kůži. Liam Neeson dovedl skvělý výkon jako vždy. A Němci mají snad patent na automobilové honičky, chvílemi jsem si připadala, jak když koukám na Kobru 11. Každopádně je to film, který určitě stojí za to vidět, protože patří mezi ty nadprůměrné ve svém žánru. ()

Flynn

Po delší době skutečně zajímavý a dá se říci i originální thriller. Liam Neeson je v této roli přesvědčivý (alespoň z mého pohledu) a právem patří k mým oblíbeným hercům. Film mi lehce připomněl legendárního Uprchlíka (s Fordem) a má příjemné tempo. V tom nechybí napínavé chvíle a krátké akční sekvence s auty a podobnými akcehodnými vynálezy. Závěr dobrý, všechno dobré, pár mrtvých sem a pár mrtvých tam a je z toho skutečně solidní pokoukaná pro diváky několika různých věkových kategorií bez rozlišení pohlaví. ()

Pajky3

Liam Neeson tentokrát ne v Paříži, ale v Berlíně. Zase něco hledá, nejde o dceru, ale o identitu. Takže nás pro změnu čeká spousta honiček, nějaké to střílení a pomoc z míst, kde jí nečekáš. Přesto a možná právě proto je Neznámý lehce nadprůměrným filmem, který nenudí a dobře se na něj kouká. Když vezmu v potaz, že je tady sympatická Diane Kruger je to ještě lepší. Ko konci nás čeká pár nečekaných a pár čekaných zvratů, abychom se samozřejmě dozvědeli co a jak. Bohužel i mě přijde jedna věc opravdu neskutečně nelogická, ale tu si nechám pro sebe, abych nenapovídal. 75% ()

Martrix

Film o hledání vlastní identity po ztrátě paměti? Hmmm...že by další Agent bez minulosti? Dá se vůbec toto téma zvládnout lépe, než to udělal Paul Greengrass s Bournem? Trailer slibuje psychologické drama v zajímavém prostředí, Liam Neeson je schopný zahrát cokoliv a Jaume Collet-Serra si s atmosférou určitě poradí. Takže to musí být pecka, ne? Jenže ani oni nemohli vyhrát marný boj s přiblblým scénářem. Pokud nemáte potíže s logickým uvažováním, tak budete nejpozději v polovině filmu vědět odkud vítr vane a kdo je náš neznámý. Navíc se Neznámý po cca 35 min. zvrhne v rádobyšpionážní akčňárnu ve stylu RED, nebo Salt. A přesně od té doby přestane být film zajímavý. Nudné honičky a rvačky, spousta klišé, výbuchy, agenti... . Konec mě pak jen utvrdil v tom, že Neznámý je pro mě největší rozčarování posledního půl roku. ()

Dannysek4U

Konvencni zapletka zpracovana velmi konvencnim zpusobem, kterej z hlubokyho prumeru nevyvadi ani jedna docela povedena autohonicka, ani pritomnost Stasi a sychravej Berlin, ani krasa Diane Kruger a stejne tak ani vysoky setkani agentu z obou stran barikady. Proste jeden film z mnoha. ()

Wormboy

Klobuk dole nad tempom, ktore sa pocas takmer dvoch hodin neustale dari v tomto filme drzat. Liam Neeson je skvelym tahunom a vidiet, ze tento zaner mu sedi, tak ako tomu bolo aj vo vynikajucich 96.hodinach. Prevelika skoda zbytocnych logickych lapsusov, ktore robia z Neznameho "len" lahucko nadstadartny thriller zasadeny do prostredia krasneho zasnezeneho Berlina, ponukajuc vsak primeranu davku zabavy a oddychu, no a to sa tiez pocita :) 3,5/5* ()

zette

S podobnymi namety se v poslednich letech doslova roztrhnul pytel. U sledovani Neznameho jsem byl od zacatku napnuty, jak to cele dopadne. Bohuzel, postupem casu narazime na mnoho nahod a doslova neuveritelnych situaci, ktere kredit filmu snizuji. Jeste bych vytknul automobilove honicky, kameru a treba tu doslova papirovou stenu v prezidentskem apartma luxusniho hotelu. I tak se jedna ve svem zanru o povedeny film, ktery nenudi. Potesilo me take misto nataceni, tedy Berlin a slusne herecke vykony. V kratke dobe jsem videl druhy film v hlavni roli s Liamem Neesonem a musim uznat, ze se jedna o vyborneho herce. ()

sulimo

Proč točit takovouhle koninu, když už existuje něco/někdo, jako je Bourne....zbytečné, škoda peněz a času. ()

necisty

Docela zajímavý film s kvalitním zvratem na začátku a na konci. Herecká elita tomu přidává. Možná bych dal 5, protože je vše na správném místě, ale byl jsem donucen to sledovat na 3x v SA a to mě dost pokazilo požitek:( ()

pakobylka

Celou dobu jsem se bála, že se v závěru NĚCO zvrtne. Něco, co "Neznámého" v mých očích odepíše. Ne jako člověka ... jako STORY. A jsem ráda (za sebe - i za něj), že se nic takového nepřihodilo. Že neztratil glanc ani punc opravdovosti - že mě s chlapským šarmem provedl všemi zvraty svého příběhu a nedal mi příležitost, abych o něm začala pochybovat. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)