Grotesque

Loki81

Ze jsou japka zhyralym a perverznim narodem je vseobecne znamo, tudiz pro toho, kdo si tohle uvedomuje nemuze byt snimek prekvapenim.V ramci zanru co se tyce napadite brutality s pomerne citelnym japonskym rukopisem lze snimek hodnotit jako nadprumerny. Ovsem misty az prilis okate ameterske zpracovani rating opet srazi... I presto jsem se tohoto utrpneho gore s obcasnymi zablesky komedialnich prvku pomerne dobre bavil. ()

Nivenx

Luxusní gore a zpracování, nejvíc tomu uškodilo, že jsem to viděl po Srbským filmu, takže to na mě nemělo takový dojem, jako by mělo vidět to předtím. Jinak kromě řezničiny nic víc nenabízí. // 55% ()

Khumbac

Nevím zda Tom Six se inspiroval panem Shiraishi nebo naopak, ale tihle dva režiséři nám ukážou asi pěkných pár kousků. Prvně sem si myslel že to bude jen film o dobré kameře a střihu(hudby také), ale ne, bylo to promyšlené a precizní stejně jako sami Japonci. Japonci jsou vytrvalí a pochodové myšlenky pana Shiraishi bych chtěl vidět v komiksové bublině vznášející se nad ním, když například vymýšlí scénu. Tento film, navzdory už drsnému popisku obsahu, není vůbec tak drsný. Je v něm kus romantiky i komedie(hlavně v závěrečné scéně), ale také např. kus bondage porna. A právě díky té závěrečné scéně nemohu pod 4* spíš 4,5. Tortury se dají překousnout a jsou nápadité až-až. ()

Sfinkter

Ne hardcore, ale hardgore marmeládová opera s rádoby myšlenkou od sentimentálních Japonců, kterou na úplné dno stahuje retardovaný scénář. Ale gore efekty hodně slušné. ()

gjjm

Působivý thriller, založený na vivisekci spoutaných lidí a jeho zdůvodnění. Úchylný, nažloutle zabarvený visuál, jakoby voskové tváře (popř. ňadra) postav, neobvyklé úhly pohledu, na které si divák asi nikdy nezvykne. Zvrácené nápady trochu připomínající ústřední motiv Saw, ale bolest i krev je zde mnohem emočně vypjatější, ale i grotesknější, i díky neuvěřitelně působivé hudbě. Na nic si to nehraje a přitom to vyjadřuje spoustu emocí, které by si americký ani evropský film asi vůbec nedovolil. Vrahovy nápady a jeho smysl pro timing jsou obdivuhodné, vše krom vražd má minimální úlohu a slouží jen k vytvoření postav, které jsou i přesto velice zajímavé a výrazový i obsahový minimalismus bezvražedné části je jen ku prospěchu věci. Rozhodně mnohem zajímavější než Saw a lépe natočené než Morče 2, které je tomu dost podobné typem zvrácenosti. Líbí se mi taky pojetí sexuality, která tady neslouží ani tak k uspokojení sexuálně normálních lidí, kteří se na film náhodou podívají, ale čistě jako forma mučícího prostředku. Závěr to s groteskností trochu přehání, ale jinak je to výborný film. P. S. K oficiálnímu textu distributora: odkdy je Kostka japonská? ()

Yoshimitsu

Wtf?! Sadistická prasárna, která není určená pro slabé povahy a žaludky. U něčeho jsem odvracel oči u něčeho zase zíral, jak byl sadista pohotový a nic to s ním nedělalo. Úplně se v tom mučení mladých lidí vyžíval a hrál si hru podle svých pravidel když odmlouvali byli krvavě potrestání. Dávám 70% ()

demented

Konečne sa k nám z ázijských luhov a hájov dovalilo aj niečo iné, než len ďalšia stupídna ducharina. Tentokrát tu máme light verziu Pokusného morčaťa. Viac než explicitné násilie a brutalita ma však zaujala strojená humornosť (naozaj sa neodvažujem povedať, či bola aj zámerná :) ) Humorné dialógy v kombinácií s "kvalitným" českým dabingom do bodky naplňujú význam slova "cheesy". Neviem, či to bolo spôsobené mojim aktuálnym rozpoložením, ale aj napriek tomu, že dianie na plátne neprekypovalo ani optimizmom, ani veselosťou (dočkali sme sa aj takých chuťoviek ako priklincovanie a rezanie genitálií, bradaviek, amputácia končatín, vypichnutie oka, odrezanie prstov motorovou pílou (MAKITA rulezzzz!) a ich následné kreatívne využitie na výrobu veľmi vkusne vyzerajúceho náhrdelníka, vhodného na každú spoločenskú príležitosť, atď.), ja som sa neskutočne bavil a úškrn na tvári mi nezmizol až do kulervoucího záveru, kedy ho vystriedal užasnutý pohľad, sprevádzaný spadnutou sánkou a uznanlivým pokyvovaním hlavou. ()

PetrPan2

Pokud bych někdy požil nějaký prudký jed a potřeboval se vyzvracet dřív než začne působit... je k tomu tento film přímo ideální a pravděpodobně by mi jeho sledování zachránilo život... Ale protože sem před sledováním tohoto snímku žádny jed nepožil, tak jediné co jsem si odnesl je poučení, že nikdy... opravdu nikdy neřeknu žádné dívce, že bych pro ni umřel... Ani kdyby vypadala jako miss world, měla sebou dvě sexy kamarádky a slibovala hory doly... páč bych taky mohl skončit s varlaty přibytýma k... no prostě neřeknu, a basta! ()

zdenny

Toto je horror, který ve svém torture subžánru má vše, co od něj očekávám. Brutální mučení, která člověka napadají v těch opravdu jen nejzvrhlejších fantaziích a zvrácenou reálnost mučitele s motivací. Film si okrajově pohrává s myšlenkou naděje na přežití, což člověka dostává do ještě většího zoufalství. Divák si stokrát může říkat, že toto je jen film, že toto se stát prostě ve skutečnosti nemůže. A může mít (a má) i stokrát pravdu. Na druhou stranu je ale tenká hranice mezi pravděpodobností a skutečností. V tomto filmu byla jasně ukázána motivace mučitele, za což jsem tvůrcům velice vděčný, protože vyvražďovačky, kde lítá parta buranů (jen tak nahodile) po lese, mě již "uspokojit" nemohou. Jsou diváci, kterým stačí, když vidí ve filmu pouze hrubé násilí a je jim jedno, jakými pohnutkami jsou mučitelé a vrahové ke svým činům vedeni. Myslím si, že tito lidé by se nad sebou měli zamyslet a možná by jim jejich přátelé měli pomoci vyhledat odbornou pomoc. Byl-li by tento film pouze o mučení, nestál by ani za dvě hvězdy. Jestliže nám byl ale naservírován psychopat se sadistickými sklony a hlavně s motivací, dostal film stokrát jiný náboj. PS: Dávám čtyři hvězdy z výše uvedených důvodů. Dívat se ale na tento film zřejmě už nikdy nebudu, neboť mi z některých scén nebylo dvakrát nejlépe (myslím spíš morálně než fyzicky) a chci se i v klidu vyspat. Poslední dobou totiž zjišťuji, že po zhlédnutí takovýchto typů filmů mám velice zlé sny, které mne někdy nutí k hlasitým projevům ze spaní. ()

Danny F.

Nevím jak mám hodnotit. Pokud bych měl ohodnotit perverznost tak bych musel jít hluboko do mínusu, pokud odvahu, jak tento film natočili, tak hodnotím kladně. Nejvíc mě znervózňoval chladný klid ''řezníka'' a jeho odvaha. Skutečně drsné záběry. Japonci se určitě inspirovaly Hostelem, jinak to nevidím. Samozřejmě nelze s tímto v žádném případě srovnávat. 80% ()

Wade

JAPONSKO!!!!!!!! Gurotesuku můžu popsat jen pár slovy a bude to stačit. Zneužívání,Týrání,Mučení,Naděje------ nebudu prozrazovat konec. Je to až neuvěřitelné, ale na Gurotesuku se vždy znovu rád podívám,protože film je opravdu kvalitně natočen. Tak tedy závěrem čekal jsem šílenost, ale tohle WOOW! ... 94% ()

Tomatáš

Tento naprostý úlet je dalším důkazem, že dnešní společnost není zdravá!Několikrát se mi v hlavě honila otázka: koho toto mohlo napadnout?Dávám jednu hvězdu pouze za to, že to vlastně není ryzí horor, ale směsice hororu a komedie s bizarně - humorným nádechem! To je přeci jen velmi zajímavé!Stop extrémům. ()

J.Lajner

Režisér Kódži Širaiši je u japonského publika známou postavou. Na kontě má řadu hororů různorodé kvality, ale Grotesque patří bezpochyby mezi jeho nejznámější díla. Nikoliv kvůli promyšlenému příběhu a hereckým výkonům, ale přítomností bezbřehého násilí a šokujícím gore efektům.  Film zakázaný v několika zemích, vkládá do dění jednoho muže a ženu, které přímo z ulice unese vyšinutý, sadistický psychopat. Po zbytek stopáže musí uvězněný pár snášet torturu toho nejtemnějšího středověku. To je v zásadě vše.  Novinářská nálepka „nejkrutějšího japonského splatteru všech dob“ vynesla filmu kontroverzní slávu, a veškeré recenze se vlastně dodnes zabývají otázkou, zda-li je takový cejch oprávněný. Za sebe říkám - ano. Film je opravdu ošklivý, krutý a nekompromisní, ale pokud máte japonské „schock movies“ v malíčku, pak vás Groteska z míry asi nevyvede.  Po vzoru tradičních japonských gore hororů, je děj minimalistický až mělký. Veškerá pozornost je kladena na hlavního magora (Osako Shigeo) a zvrácené praktiky, jaké svým obětem způsobuje. Kódži Širaiši umí mistrně pracovat s malým rozpočtem. Záměrně si napsal scénář, ve kterém je obsažen pouze jeden sklep a trojice herců, čímž mohly veškeré finance padnout na výrobu kvalitních krvavých efektů. Hrátky se starou dobrou Husqvarnou, vypichování očí, řezání, mrzačení, ponižování, sexuální násilí, krev i jiné tělní tekutiny. Přestože jsou oběti po většinu času nahé, nedá se říci, že by byl film vyloženě misogynní. Hlavní úchylák rozdává rány palicí spravedlivě, mezi obě uvězněné hračky, čímž získává celek spíše nihilistické tónování. Rostoucí napětí nevychází z očekávané pointy, ale z teroru samotného. Po každé porci prasáren, přepadne diváka jediná otázka: „S čím ten sadistický magor přijde teď?“ Skromná stopáž vrcholí krajně bizarní, veskrze zábavnou koncovkou, u které budete řvát smíchy, nebo jen nevěřícně zírat. Japonská facka okovanou rukavicí. ()

manonfire odpad!

Naprostá nuda a jasný důkaz, že s pouhým překonáváním hranice popisnosti si kvalitní film nevystačí. Zlatej Hostel, neboť tam byla zápletka, nadsázka a pan Vlasák. Tohle je čistě řezničina, které jsem se naštěstí včas ušetřil, protože jsem to po půlhodině vypnul. 0% ()

navorski

Cukrovinka z podobné mísy jako třeba Martyrs. Nepříjemné koukání, ale pointa tomu fakt dodává koule. Uříznuté, ovšem... :-) ()

lulka5

Bože. Čekala jsem brutální erotický film. Ale tohle bylo příšerné. Film nic nesděluje, jen se snaží ukázat co nejvíce brutální a krvavé scény, takže působí spíše až komicky, ale rozhodně ne hrůzostrašně. Chlápek s motorovkkou ani nevypadal moc vzrušeně, vypadal spíš, že ho to jen baví, bez jakéhokoli sexuálního podtextu. No katastrofa. Dávám jednu hvězdu jen za opravdu zvláštní nápady a hezké sklepení. ()