Odsouzené

• Slovensko Odsúdené
Slovensko / Česko, (2009–2010), 73 h 57 min (Minutáž: 46–66 min)

Hudba:

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Marek Ťapák, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Hana Gregorová, Judita Hansman, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Anna Javorková (více)

Série(3) / Epizody(86)

Zuzana Mauréry se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba si tvrdě vydobýt...

Do ženské věznice přichází nová odsouzená, Eva. Jejíma očima prožíváme děj celého seriálu, poznáváme postavy, vztahy mezi vězenkyněmi, vedením věznice, bachařkami a dalšími zaměstnanci věznice. Eva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Málem při ní zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces. Roman nedovolí, aby Eva měla jakékoliv informace o zdravotním stavu syna. Jejich společnou firmu chce převést zcela na sebe. Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila. Zde platí jiná pravidla, každý tu žije na vlastní pěst. Přátelství se tu nenosí. Respekt je třeba si tvrdě vydobýt. Šance, že člověka tohle peklo nezlomí, je mizivá. Každý chybný krok může být tím posledním. Eva se musí přizpůsobit, ale zároveň si chce zachovat svoji důstojnost. Dokáže to? A za jakou cenu? Dokáže srdcem poznat, která strana je ta správná, co je přátelství a co je past? Vězení je místem, kde má trest mnoho podob. (oficiální text distributora)

mafianis

Jednoznačne najlepší Slovenský dramatický seriál aký som kedy videl. Ako sa hovorí v najlepšom treba prestat a Odsúdené skončili naozaj na vrchole svojej slávy...skvelý seriál s prostredia ženskej vaznice...oskara za rolu Magorky a Brendy ()

bettyragy

Tento seriál mám opravdu ráda, výborné herecké obsazení, zajímavý děj. V součastné době jeden z nejlepších československých seriálů. Druhá série má sice už trošku nižší kvalitu - i Magorka nám trošku změkla - ale i tak má spád a poutavý děj. Oceňuji především herecký výkon Javorkové, Dzurikové. Některé herečky jsem před shlédnutím seriálu neznala a upoutaly mě natolik, že mě inspirovaly ke shlédnutí dalších filmů. ()

Crash master

Na slovenskú produkciu mimoriadne nadštandartne kvalitný seriál. Áno, ku koncu sa jeho dej už priveľa zamotával a dosť sa v ňom preháňalo, ale čo, bolo to aspoň zaujímavé. Pochvalu si zaslúži najmä obsadenie. Skvelo sa podarilo obsadiť aj hlavné, tak vedľajšie postavy, aj keď sa tu vyskytuje hneď niekoľko nezaujímavých až zbytočných postáv. Tvorcovia dokázali zmiešať vážnosť a drámu s dajakou tou komédiou. K téme seriálu sa to síce nehodilo, ale opäť, bolo to fakt zaujímavé. Zábavu obstarával hlavne večne ožratý lekár Andrej Kováč, prezývaný Katar. Skvelo ho zahral Štefan Kožka. Ďalej potom napr. Magorka (Gabriela Dzuríková) či riaditeľ Bílek (Pavel Kříž). Vyskytovali sa tu aj vyložene záporné postavy, z niektorých išiel až strach (Grófka - Elena Podzámska). Chválim aj nejaký ten vývoj postáv, väčšinou sa aj tí najväčší záporáci časom tak dajako presunuli na stranu dobra. Lepší seriál už TV JOJ s najväčšou pravdepodobnosťou zo seba nevypustí. ()

Scott67

Celé točeno ve studiu. V krátkých prostřízích na exteriér věznice můžeme vidět brněnskou vazební věznici zvanou "Na kopci" ()