Odsouzené

• Slovensko Odsúdené
Slovensko / Česko, (2009–2010), 73 h 57 min (Minutáž: 46–66 min)

Hudba:

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Marek Ťapák, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Hana Gregorová, Judita Hansman, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Anna Javorková (více)

Série(3) / Epizody(86)

Zuzana Mauréry se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba si tvrdě vydobýt...

Do ženské věznice přichází nová odsouzená, Eva. Jejíma očima prožíváme děj celého seriálu, poznáváme postavy, vztahy mezi vězenkyněmi, vedením věznice, bachařkami a dalšími zaměstnanci věznice. Eva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Málem při ní zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces. Roman nedovolí, aby Eva měla jakékoliv informace o zdravotním stavu syna. Jejich společnou firmu chce převést zcela na sebe. Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila. Zde platí jiná pravidla, každý tu žije na vlastní pěst. Přátelství se tu nenosí. Respekt je třeba si tvrdě vydobýt. Šance, že člověka tohle peklo nezlomí, je mizivá. Každý chybný krok může být tím posledním. Eva se musí přizpůsobit, ale zároveň si chce zachovat svoji důstojnost. Dokáže to? A za jakou cenu? Dokáže srdcem poznat, která strana je ta správná, co je přátelství a co je past? Vězení je místem, kde má trest mnoho podob. (oficiální text distributora)

mikhail

Pozrieť sa 72 - krát na život väzňov spracovaný v tejto telenovele dokáže snáď len masochista. Už nikdy nebudem kritizovať španielsko-argentínske telenovely, pretože časť z nich je aspoň zo začiatku vtipná a zábavná vid. Pacovo mužstvo. Avšak v tomto prípade sa jedná sa len o ďalší (i keď oveľa nepodarenejší) klon paneláku. ()

kslaww

Skvělý seriál...na to že jde o produkci Tv Barrandov a Jojky tak kloubouk dolů...nejlepší slovenský seriál co jsem viděl. ()

DjsVorel

Na tomhle seriálečku som si naozaj ulítla! Musím říct, že mně to z té česko-slovenské produkce přijde ještě zlaté oproti některým jiným seriálům průjmům a šmakuládám. Docela příjemné obsazení, občas trochu přehnané, ale jinak vcelku realistické. Člověk musí vzít v potaz, že je to stále seriál, takže je tomu uzpůsoben i scénář. Já se ale vážně bavím, někdy se tu neskutečně směju. Oblíbená postava: MAGORKA!!! ()

Hrabovo

Až na příšerné finále to nebyl špatný seriál, i když první a druhá série tak netlačily na romantickou pilu. Bavilo mě to, vztahy mezi postavami byly uvěřitelné, herecké výkony dobré či přijatelné. Katarův humor byl skvělý, Pavel Kříž s těma modrýma očima, miloučký slizounek...No a oranžové vlasy Kamily Magálové! Hotový Trump v sukních... ()

niska98

Vím, že jsem to kdysi zaregistrovala v TV, a rozhodla jsem se, že tomu dám šanci a začala jsem v rámci soukromé seriálové tour sledovat i tento seriál. Myslela jsem, že je to realističtější, ale tak....dobře. Prostě tvůrci se rozhodli udělat vězeňské drama, samozřejmě že 3/4 z věcí by normálně neprošla. Na to jsem si zvykla.....ale je to hrozně utahané. - jinak musím říct, že mi sedělo obsazení herců a postavy. Mauréry v hlavní roli super, ale absolutně nejlepší je za mě samozřejmě Magorka. Ta byla výborná. Dále Katar, protože jeho....ALEBO ČO mě bavilo všechny řady Takže jako odpočinkovka, když to člověk tolik nežere, se to dá. ()

Simo16

Ja osobne mám z tohto seriálu po 1.časti veľmi dobrý pocit.Herci su vynikajúci, prostredie ujde a čo sa týka atmosféry je drsná, temná a napátá a to sa mi páči.Po zhliadnutí ďalších 5.častí sa moje hodnotenie nemení.Stále ma to baví, najma Magorka či Grófka.Konečne po dlhšom čase slovenská produkcia vyprodukovala nadštandardný a na slovenské pomery veľmi kvalitný seriál.Po 11.časti musím podotknúť, že sa seriál začína vymykať spod kontroly, pretoźe dejová línia zaćína byť až príliš bizarná a čo je horšie, nudí ma to!!!Ale aj tak solídna prácička, veď koniec koncov, sme ešte len v polovici, takže uvidíme. ()

EVIM

Vzhledem k tomu, co poslední dobou vzniká v televizní tvorbě za seriály, je tento velmi zajímavou změnou a není to tak špatnou změnou. Opravdu velmi poctivé 3*. ()

Eire

No dost prvoplanove, ale na druhej strane je Ruzova Zahrada a ine sracky ako Panelak a pod.................... takze 1. cast fajn, potom dost rychlo dolu kopcom. 40% serial. Zuza Maurery to taha Hore Elena PodZamkova zasa pod uroven. Uvidim co ukaze 2. seria.? ()

Innos

Prison Break po slovensky :-D . Hodnotit zatial netreba, kedze som videl len prvu cast. Herci dobrý, Dzuríková skvela. Scenár na slovenske pomeri obstojnny, kamera slovenska. Pre slovenskych fanusikov co zeru slovenske serialy ako panelak, alebo ordinaciu v tej zahrade a nevedia ze existuju zahranicne serialy to bude orgasmicke.Slovenske komedialne serialy ako mafstory a profesionali mam rad (vlastne len tie dva), ale tieto "vázne"serialy mi pridu umele a hlupe, ale vyzera to tak, ze tento bude najmenej umely a hlupy. ()

pierre9

Už to, ktorá televízia za týmto projektom stojí mnohé naznačuje, je to o ničom. Jednu hviezdičku dávam len za Višňovského a neprehliadnuteľnú Dzuríkovú. ()

brasek

Myslím si, že seriál má istú úroveň... nie je to samozrejme z môjho pohľadu nič super, ale vie miestami zaujať. ()

klapqua

keby sa trochen viac posnažili s produkciou, kamerou, kostýmami... keby do scénára zahrnuli reálne nadávky a slovník našich osadníčiek babských väzení, keby cely nevyzerali lepšie ako moja izba na intráku a keby trochu pridali na zápletke a celkovom švihu seriálu, nemuselo to byť také zlé... potenciál tam bol, aj pár shopných hercov by sa našlo... z toho čo sa u nás natočilo za posledných 20 rokov je to ale furt z toho lepšieho ()

ludovit14

Vskutku veľmi milé prekvapenie od SLOV. tvorcov.Keďže ma bavia filmy z väzenského prostredia,tak som si prišiel na svoje. Užíval som si postavy EVA( Zuzana Mauréry) a Editu Beňovú(Gabriela Dzuríková)...HOD:61,7%..PS: len tak ďalej!!! ()

Trilobajt

Když vezmu v potaz kolik je ü nás a SK natočených rádoby seriálů (Ordinace v růžové zahradě, ulice, velmi křehké vztahy apod. kraviny), tak musí být člověk asi rád za každý seriál na který se dá podívat... ()

Igy007

Už to jedu třetí den v kuse, jsem v půlce druhé řady a nemůžu se odtrhnout ... Chápu, že tomu asi každý neplácne hned 5 hvězd, ale Odpad! ? Není to kapku snobismus a pozérství - jak je ostatně na tomto serveru tak velmi častým zvykem ? Nekerý lidi sou fak ďjuvný :-))))))) ()

De Large odpad!

Preboha? Prečo nás kŕmia týmito hlúposťami? Áno, hercov máme na Slovensku skvelých, ale prečo sa u nás píšu tak stupídne scenáre??? ()