• ZkuKol

Klasika, 50 minut tance a deset minut děje by bohatě stačilo. Jenže, producenti chtějí celovečerák, tak se cucá z prstu děj i dialogy a vy nevíte, zda se máte smát nebo držet za hlavu. Navíc Chu neumí vůbec pracovat s emocema, takže jediná fungující scéna je "reunion," naopak závěr je horší než potřetí zalitý lógr. Je jedno kolik tanečníků, kamer, efektů a beatů na scéně máte, když to nemá srdce - a tom by měl ten tanec být, ne? Takže nejzásadnější poselství filmu je; nekaž vodu, když lemtáš víno. 70 minut koukat na to, jak ti co by měli tančit, se snaží hrát, je celkem vyčerpávající a těch 40 "akčních" minut není natolik dobrých, aby se na to dalo zapomenout. Prostě, musí se dát dohromady, stát za svými sny a vyhrát spoustu soubojů, aby byli ti nejlepší - i takhle to zní líp, než jaké to ve skutečnosti je... 30%(3.2.2011)

Další z tanečních filmů, který (speciálně tady na čsfd) budou lidi buď milovat a nebo nenávidět. A já patřím spíš k té první skupině. Vždycky mě mile překvapí, že vymyslí další úžasné choreografie, že se neopakují .. Herci/tanečnící byli sympatičtí, talentovaní a (samozřejmě) krásní, potěšilo mě propojení s prvním (Camille je sestra Tylora Gage) i druhým dílem (MSA crew) a celkově se na to příjemně koukalo. Jedničku to v mých očích "nepřekonalo", ale líbilo se mi to víc než dvojka. Plus mě velmi potěšilo původní znění!!!(5.9.2010)

Nie je to film o dokonalosti ani sa k nej veľmi nepribližuje, nemá dobrých hercov, ktorý by film statočne viedli, ani bohvie aký dej, ktorý by zaujal, ale má hudbu, ktorá i u hluchého rozprúdi krv. Adrenalínovú krv, krv výzvy, ktorá udrží na nohách hocikoho. Bavil som, nie po filmovej stránke, dokázal ma tento film akosi odreagovať a cítil som sa po pravde pri ňom dobre. Určite jeden z tých lepších hudobných filmov. Tri hviezdičky sú pre tento film absolútne stvorené. Odporúčam. 65%(22.12.2012)

Na mňa to trochu kolísalo v tempe. Tým myslím aj finálne súboje, kde som mal pocit, že to najlepšie nebolo na konci ... Nevidel som v 3D, takže to môže byť aj tým. Scenár je klasické klišé, ale samotný záver sériu ako keby uzatváral, čo mi prišlo sympatické, aj keď je jasné, že prídu ďalšie filmy...(30.6.2014)

Ano vážení přítelé, Step up 3D je velmi naivní a prostoduchý film, kde to chvílemi vypadá, že tanec je jediným pohonem amerického národa a každý správný američan tančí. Ale na druhou stranu, ty tanečmí sekvence jsou prostě skvělé, takže proč ne. Jako přiznivec tanečních soutěží a filmů ráda nadhodnotím.(2.9.2010)

• - Během prvního víkendu film vydělal 15,8 milionu amerických dolarů, což byl nejmenší výdělek filmu z trilogie. Ale celosvětově vydělal více než 159 milonů, což jej v trilogii naopak nejvíce. (Cheeker)

• - Ve finále, když Julian dává kolem krků tanečníků řetězy, má na sobě střídavě bundu a tílko. (Aknah)

• - Jedná se o první film série, který nezmiňuje Maryland School of Arts ani město Baltimore. (Cheeker)