Nejdříve mi to nedá se nevyjádřit k těm, co sem hodili *odpad* ještě před uvedením filmu v ČR - bud ten film vubec nevideli a jen z principu, předsudků a jejich vlastní pózy, dle posouzeni traileru, jsem dali toto hodnocení, neb mi rozum nedává, proč by si někdo stahoval film, o kterém už mu dopředu musí být jasné, že to není jeho cup of tee :))) a nebo je to ten typ lidi, co nikdy nezažili radost z tance, neznají touhu jít si zatančit, nikdy si nepustili žádné taneční video na youtube ... I muj kamarad, který je tancem a touhou po tancovaní netknut, nechápe toto hodnocení, neb film se mu líbil, i když do nadšení mého typu to mělo daleko. Ale k samotnému filmu. Z mé strany maximální spokojenost (po katastrofickem Streetdance a nudném Fame, už jsem se bála cokoliv očekávat). Ale v tomhle kousku střídá jedno úžasný taneční číslo druhý a já se jen vrtěla v sedačce, obdivovala tanečníky, záviděla jim, co všechno se svými těly dokážou.... Strašně mě to nabíjelo! A konečně se i ukázalo, jak se 3D dá krásně využít pro taneční filmy. Krásné odkazy na Step Up 2 - tanec na vodě, využití světélek při tanci... a jako překvapení Moosovo stepování na ulici (hádejte, na co je to odkaz ;) a to tango!!! - vrněla jsem u toho jak ta nejrozmazlovanější kočka. A *dokumentární* vložky, proč tancují, co jim tanec dává... podepsala bych se pod to. Hrozně se mi líbily ty jejich vystajlovaný modýlky a to mi už dávno předávno není -náct, ale líbí se mi, když je vidět, jak moc si jde pohrát s barvami a vzory.... :), jak móda může být krásně hravá, pro mě dost inspirativní až zas budu vrstvit kousky ze sve skrine ;). Proč to nebrat tak, že si pouštíte úžasný taneční videa na youtube, který jsou jen prokládány reklamami (rozumějte mluvené slovo ve filmu :) Ano, děj filmu je standard, tak jak u každého jiného romantického filmu, ale již tady zmiňovaný Avatar má ten děj ještě hloupější, jen to většina velkoryse přehlídla z jiného důvodu a ze stejného důvodu to já přehlídnu u tohohle hodnocení. Užila jsem si to a vím, že si ty taneční scény pustím ještě mnohokrát v budoucnu. Ano, jsem ten typ, co si se sluchátky v uších tancuje klidně na zastávce tramvaje, protože mu to nedá, protože prostě musí :) A na závěr: "Tanec miluju pro ten pocit svobody, volnosti a štěstí, který mi dává" Alementina(31.8.2010)

Oproti prvním dvěma dílům je ten ústup kvality znatelný. Rick Malambri je jen slabým odvarem Hoffmana a Tatuma. Nicméně stálo to má svoje kouzlo a stále mi zůstává rozum stát nad tím, co tam ti lidé bez kostí a úponů provádějí. Závěr jsem doufal, že bude v poněkud větším stylu, ale tvůrci dali přednost hře barev. Škoda, alespoň, že tam potom nastoupily malý děti. Soundtrack je taky slabší než u předchozích dílů, ale přesto všechno nevidím důvod, proč by čtyřka neměla být kvalitní.(16.3.2012)

Nie je to film o dokonalosti ani sa k nej veľmi nepribližuje, nemá dobrých hercov, ktorý by film statočne viedli, ani bohvie aký dej, ktorý by zaujal, ale má hudbu, ktorá i u hluchého rozprúdi krv. Adrenalínovú krv, krv výzvy, ktorá udrží na nohách hocikoho. Bavil som, nie po filmovej stránke, dokázal ma tento film akosi odreagovať a cítil som sa po pravde pri ňom dobre. Určite jeden z tých lepších hudobných filmov. Tri hviezdičky sú pre tento film absolútne stvorené. Odporúčam. 65%(22.12.2012)

Matrix tanečních filmů mladé generace a absolutní splnění žánru. Film pro plátno či obrovskou TV a desítky reprosoustav s bass volume doprava. Smekám před designéry, tanečníky, kamerou a střihem. Neřeším dialogy a nechávám se unést parádními tanečními souboji stříhanými na zvuk hudby a zvukových efektů.(15.2.2011)

Dejom a dialógmi sa Step Up chváliť nemôže, ale kvôli tomu sa predsa na takéto filmy nechodí. Tanec a hudba boli úžasné, herci veľmi sympatickí, obzvlášt Moose a Camile. Choreografia neokukaná, nemám moc čo filmu vytnúť. Born from a Boom Box. Tých 5* dávam kvôli tým odpadom, ktorými sa to tu hemží. Doplnenie: už sa nestalo dlho, že by som sa na druhý deň zobudil a fakt si chcel pozreť daný film znova. Dokonca ani Inception.(5.9.2010)

• - Při taneční scéně Moose (Adam G. Sevani) a Camille (Alyson Stoner) jsou na obrazech, se kterými dvojice tančí, Jindřich VIII. Tudor a jeho čtvrtá manželka Anna Klevská. (Sekyra)

• - Ve finále, když Julian dává kolem krků tanečníků řetězy, má na sobě střídavě bundu a tílko. (Aknah)

• - Jedná se o první film série, který nezmiňuje Maryland School of Arts ani město Baltimore. (Cheeker)