Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

lennyd

Calův (Steve Carell) život se ze dne na den zhroutí, když zjistí, že ho manželka (velká láska od střední školy) podvádí. Rozhodne se své problémy utopit v alkoholu, ale v baru potkává mladého Jacoba (Ryan Gosling), jehož volný život jej fascinuje. A rozhodne se od něj jeho styl naučit - přece jen, naposledy randil se svojí ženou před mnoha lety, a dnes už neví jak na to. I když v novém stylu života slaví jakési úspěchy, svoji rodinu ale opustit nedokáže... Ač žánr romantických komedií nepatří k mým úplně nejoblíbenějším (přece jen, takovej krvavej horor..hmm), tak se občas i této škatulce vyskytne film, který dokáže zaujmout. A tak se také zčistajasna zjevila i tato nenápadně se tvářící komedie. Z počátku trochu uzívaná, jenže hlavně v druhé polovině se začne ďábelsky rozjíždět, a nebýt trochu "naivní" závěrečné scény, možná bych uvažoval i hvězdičce navíc. Výbornému hereckému obsazení vévodí Ryan Gosling (tímto filmem se už natrvalo zapsal do mé top10), ale i Steve Carell (ač ho moc nemusím) či Emma Stone hrají jako o život... ()

neoBlast

Pro mě jednoznačný žánrový král roku, protože se chvílemi velmi úspěšně vyhýbá klišé (případně si z nich utahuje), ale hlavně jsou všichni herci skvěle padnoucí do svých, celkem neoriginálních, úloh. Zároveň pro mě také překvapení a radost, že má Steve Carell už mé dva pětihvězdičkové celovečerní zářezy. [Druhé zhlédnutí] I napodruhé Láska skvěle baví a je to vedle výborných herců zásluhou hlavně svižného scénáře, který šlape tak jak má. Nejedná se o druhé zjevení Krista či novou Annie Hall, ale rozhodně o jednu z nejzábavnějších romantických komedií poslední pětiletky. 85 % ()

venison

Asi by se mi "Bláznivá, zatracená láska" měla líbit kvůli odlehčenému tématu ze života, ale myslím, že režijně to stálo celé za houby.. Steve Carell mi herecky přišel jako postava sitcomu v nudném podání.. Julianne Moore, ač jí mám ráda, mě poslední dobou štve, jak je v každém nově natočeném filmu a všeho moc škodí (přestává hrát své role, ale hraje sama sebe).. Emma Stone je zrůdička, ne femme fatale.. Analeigh Tipton je pohledná pouze v poslední scéně, kdy se objeví na plátně.. Moje oblíbenkyně Marisa Tomei nedostala ve filmu moc velký prostor.. Syn Jonah Bobo byl po celou dobu filmu na pěst a vyhrál by zajisté cenu dětského nesympaťáka roku 2011.. Jediný kdo z toho všeho může herecky vyjít se vztyčenou hlavou je Ryan Gosling, protože jediný dokázal uhrát svou roli a dokonce i jako věšák na luxusní šaty zabodoval.. Scénář byl nesmysl.. Nějak se v tom celém rejža plácal.. Děj plyne, plyne, plyne, už jsem si zvykla na tempo a pak najednou ťaf a nastane nelogický převrat.. Dalo se to udělat líp :-( ()

Maki89

romantická komédia... žáner ktorý u mňa v obľúbených filmoch má zastúpenie až 3x, inak je to vždy trápna nereálna blbosť na ktorú sa nedá pozerať a ani počúvať.... po Crazy Stupid Love to je ale zasa o niečo lepšie... pekný príbeh, ktorý sa dobre zamotáva a pekne plynie, hoci od začiatku je každému jasné kto je kto a ako to dopadne, aj tak sa na tom dá vynikajúco pobaviť... to, čo sa mi páčilo na celom Hitchovi je tu ale iba začiatok a Ryan Gosling ide narozdiel od Willa Smitha o niečo ďalej a celý dospelý vzťah ktorý je na popredí dáva filmu ešte iný rozmer... k tomu prekrásna Emma Stone, tentokrát nie až taký trápny Steve Carell a Julianne Moore... občas letmý smiech cez slzy, občas výbuchy huronského rehotu... zaradzujem medzi obľúbené filmy.... a P.S. : po Goslingovi by som skočil v tomto filme aj ja.... 9/10 ()

tnp101

Elegantní romantická komedie silná v odlehčených i vážných sekvencích, neboli takových „(500) dní se Summer“ pro rok 2011 se zvratem, jenž mě napoprvé příjemně šokoval. Nepatrnou výtku bych měl na závěr, který prakticky úplně ignoruje nadhled tvůrců z předcházejících fází snímku. Na velmi pozitivní pocity z celku má ovšem pramalý vliv a vzhledem k uvěřitelnosti vztahů mezi postavami jsem za něj jako divák nakonec i docela rád. 80% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: I čistě konverzační film dokáže po audiovizuální stránce příjemně překvapit, tak se společně pojďme podívat, zda to platí i v případě „Bláznivé, zatracené lásky“ (resp. „Bláznivé, ztracené lásky“, jak si překlad chybně interpretoval autor českých titulků). OBRAZ: Obrazový přepis je prezentován v originálním anamorfickém 2,40:1 poměru stran (tj. horizontální černé pruhy), a přestože o něm nelze hovořit v superlativech, pro potřeby snímku i formátu je naprosto dostačující. Vyznačuje se příjemnou filmovostí a na první pohled může kvůli většímu množství zrna a mírné stylizaci působit možná až příliš jemně, ale jde pouze o počáteční dojem - ostrost je naprosto v pořádku, stejně tak drobnokresba. Teplá barevná paleta působí realisticky, černá a stínokresba jsou až na výjimky také slušné a stejně tak i hloubka, takže ve výsledku nemohu jinak, než dát palec nahoru. ZVUK: Původní anglické znění je zastoupeno klasicky DTS-HD 5.1 MASTER stopou, jejíž limity způsobují pouze a jen vlastnosti žánru. Od konverzačky zkrátka nelze čekat výbušný poslech plný efektů. O to víc ovšem potěší značná dynamika, která se projevuje především v přednesu hudby, která stopě kromě jiného dodává i na mírné prostorovosti. Zadní kanály nezůstávají mimo tyto sekvence zcela bez práce, ale jejich práce spočívá především v nenápadném dokreslení atmosféry, a to se jim daří na výbornou, takže přestože je nejspíš ani nezaregistrujete, na výsledný zážitek vliv mají. Dialogy jsou pak samozřejmě také zcela v pořádku, takže opět nelze jinak než chválit. A s tím překvapivě nepřestaneme ani v sekci o dabingu, protože se vcelku povedl. Na disku je sice zaznamenám „pouze“ v DD 5.1, ale neztrácí ani zvukově, takže pokud preferujete české znění, mohu bez problémů doporučit. BONUSY: Bonusy odstartujeme docela příjemným 7 minutovým pokecem se Stevenem Carellem a Ryanem Goslingem, který je však ve své podstatě zcela o ničem, což musím chtě nechtě napsat také o druhém v řadě, tedy 6 minutovce o Goslingově postavě z úst herců. Následuje poslední, ale s přehledem nejlepší bonus, a tím je čtrnáct smazaných scén o celkové stopáži 12 minut. Nic nového nepřinášejí, ale odpovídají kvalitám těch, které skončili ve finálním střihu. Všechny bonusy jsou v HD a vybaveny českými titulky, ale je jich zkrátka příliš málo a o filmu jako takovém se nedozvíte zhola nic - mimochodem, stejně jsou na tom i zahraniční vydání. FINÁLNÍ VERDIKT: Slušný obrazový i zvukový přepis, chabá bonusová nabídka, lepších 50%. ()

drake31

Na prstoch jednej ruky môžem spočítať koľkokrát som bol na nejakom romantickom filme v kine, a myslím že by som nenapočítal ani jeden. Crazy, Stupid, Love tento status zmenilo - a hneď vo veľkom štýle. Skvelo obsadený film, s vynikajúcim scenárom, sršiaci neuveriteľnou charizmou v každom zábere a počas celého sledovania sa vo mne miešal rôzny mix pocitov. CSL je vynikajúcou romantickou komédiou u ktorej klasický happyend absolútne nevadí a neirituje a človek odchádza z kina s príjemným pocitom ktorý ho napĺňa optimizmom. Ešte spomeniem to "záhradné zúčtovanie" ktoré patrí medzi najlepšie tohtoročné scény. ()

hroubek

Nebudu přehánet, když řeknu Bláznivá,zatracená láska je komedie roku.Opravdu mě překvapilo jak ve filmu všechno do sebe perfektně zapadá a funguje.Obrovský podíl na tom mají herci, kteří byli vybráni na výbornou.Stačí jediný záběr do očí Carrell a budete mu fandit aby dosáhl svého happyendu.Jeho herecký projev je střašně realistický totéž platí jak Julianne Moore tak i mladou Analeigh Tipton o které jsem nikdy v životě neslyšel ale její výkon mě dostal.A pak je tu ještě syn hlavní hrdiny v podání Jonah Boboa jenž dokonale dokázal ztvarnit zamilovanýho kluka.Samozřejmě nesmí opomenout skvělého Ryana Goslinga, který byl již od první chvíle na plátně boží a to hlavně, žeš mě děsně připomínal Barneyho z HIMYM.Bohužel nic není dokonalé tak i tady se najde nějaká chyba třeba nevyužitý potenciál Marisy Tomei a Bacona ale asi nejvíc, že film fungoval mnohem líp bez postavy Emmy Stone.Problém není v Emmě Stone ta totiž hraje velmi dobře ale v její postavě, která je v celém filmu z jediného prostého důvodu aby se všichni hlavní hrdinové mohly sejít v závěru.I přes každou drobnou chybu je to nejúpřímější a nejopravdovější romatický film tohodle roku. ()

venalce

Přiznám se, že na tenhle film bych šla, i kdyby to mělo být nejbéčkovatější béčko. Totiž, kolikrát vidíte ve filmu hrát svého oblíbeného zpěváka? Tedy pokud to není Justin Timberlake...Nicméně Josh Groban v roli sebestředného právníka potěšil i pobavil. Ale zpět k samotnému filmu. Nebyla to nejlepší romantická komedie, co jsem kdy viděla, ale rozhodně to byla nejlepší romantická komedie za poslední tři čtyři roky. Bylo to milé, nápadité a vtipné. U pověstné rvačky jsem málem brečela smíchy. A to jsem dopředu věděla, že tam něco podobného bude. Ok, nebylo to úplně originální, ale všechna romantická klišé to slepilo dohromady takovým způsobem, že to člověku ani nevadilo. Čtyři hvězdy zasloužené, uvidím, jestli po opakovaném shlédnutí přeci jen nepůjdu na plný počet. ()

Moviemaker

Pecka a jedna pořadná jízda v jednom. Jednou nahoře a jednou dole. Film který zahřeje u srdce i rozesměje a hlavně snímek o myšlenkách které se bojíme vyslovit natož, uskutečnit. Nakonec to krasně splyne do barevného zavoje který mi nějak přiroste a nepustí. Jej asi se kouknu znova =) because THIS IS LOVE!!!! ()

Narya89

Romantikou protkaný humor, stojící převážně na hereckých výkonech. Osobně bych nejvíc ocenila Julianne Moore, Ryana Goslinga a Emmu Stone. Kupodivu se ve filmu nachází i několik nečekaných zvratů, situací a hlášek. Romantickým komediím už sice ze zkušenosti nevěřím, nicméně zde mě hodnocení přesvědčilo a jsem za to ráda, protože není dobré všechno házet do jednoho pytle. Závěr ale byl trochu klišoidnější, jinak bych klidně dala plné hodnocení. ()

Blue.Poison

Perfektní tragikomický příběh, který zamotá hned několika lidskými životy. Je to přesně ten typ filmu, kdy se musíte nahlas smát, ale víte, že to k smíchu vůbec není. Ty situace jsou však natolik reálné a možná jste si jimi i prošli, že to jinak nejde. A právě to je velké plus filmu - zdá se být skutečným. (Mimo klasicky amerického finále, kde nesmí chybět oduševnělá promluva před početným publikem.) Jinak skvělé herecké obsazení, nosné téma a hlavně luxusní týpek v podání Ryana Goslinga! ()

Brain-D

Velmi příjemná romantická komedie s nápadem podobným jako u Hitch. Zaujalo mě hodně, že vše bylo stvárněno moderním způsobem jak to chodí. Chvílemi jsem se fakt trhal smíchy. !!! ()

Mishqo

veľmi dobrá romantická komédia...aj keď miestami vyznieva ako klišé a dej je aj celkom predvídateľný ale určite nájdete viacej tých pozitívnych vecí..herci sú na jedničku, hudba takisto a celá tá atmosféra filmu, často sa aj úprimne zasmejete 8/10 ()

Master19

Zdá se mi, že jsem se díval na jiný film... Naprosto předvídatelný scénář, tupé dialogy a navíc scéna při zakončení Robbieho školní docházky aspiruje na nejtrapnější scénu století. Když už pominu to, že se tvůrci chtěli oprostit od klišé tím, že na klasický příběh rozvod -> smíření navěsili dva další klišé příběhy, tak mě vadila zejména naprostá neschponost zaujmout a ubohá doslovnost ve všech směrech. Zklamání veliké. ()

Aven

Po dlouhé době konečně povedená romantická komedie. Gosling je pro mě jeden z nejnadanějších mladých herců Hollywoodu, který je schopen zahrát absolutně všechno a o komediálním talentu Carolla také není třeba pochybovat, takže scény, které mají být "vtipné" jsou skutečně vtipné. Nebýt patetického konce a projevů o lásce od Carella a jeho syna, tak dám plnou. ()

Danny F.

No snad ten průměr je zasloužený. Dost přízemní komedie. Pár okamžiků, kdy jsem se pousmál zde bylo. Přeměna na ''baliče'' pobaví. 50% ()

VasaX

Komediálně dramatická romance na několik variací. V podstatě klasický Hollywood, nic nového, nic extra fascinujícího. Ale v podstatě je vše perfektně provedeno, i když určité dějové zkratky a scenáristické můstky místy docela kazí dojem jinak celkem fungujícího příběhu, obzvlášť finální gradace a klasický happyend jsou až příliš umělé a plně očekávané (já jako divák, a pravděpodobně nejsem sám, si přeji, aby to samozřejmě dopadlo co nejlépe a nejidyličtěji, pokud jsem si dané postavy a herce oblíbil a není mi jejich fiktivní osud lhostejný, ale přesto mě potěší, když mi to scénáristé dají, i když ne úplně tak, jak jsem si to představoval, ale s trochou překvapení, zvratu či jiného zpestření.), což mi bohužel srazilo tedy zejména finále jinak velmi nadprůměrného zážitku s excelujícím Goslingem a nadprůměrným Carellem, plus mnoho dalších potěšujících hereckých výkonů. Dvě hodinky, kde jsem se nenudil a byl jsem za ně rád, nadprůměrný snímek, co mě potěšil, bohužel s několika přešlapy, herecky více jak uspokojivé (obzvlášť Gosling si u mě udělal další zářez). Jasné čtyři hvězdičky. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011