Hopper

Fincherovský 3 diel ságy je jednoznačne lepší v novej S.E. ako ho môžeme vidieť na DVD. Niektoré pasáže sú kompletne zmenené, takmer by sa dalo povedať, že ide o úplne iný film. V originálnej ("theatrical") verzii išlo o naozaj najslabší článok série, ale takto hravo predstihol Resurrection. ()

cold

Nevím proč, ale u této části se nudím až to bolí. Ostatní jste na tom lépe, tak Vám mohu jen gratulovat. ()

wosho

Na starší bratříčky tento díl nemá, ale je rozhodně lepší než cokoliv co s vetřelčí tématikou vziklo po něm. Největším kladem Vetřelce3 je jeho depresivní atmosféra, bohužel v té době byl Fincher zelenáč a nad filmem neměl maximální kontrolu.Škoda. ()

eagle-eye

Série o vetřelcích je opravdu mimořádná. Tento díl řadím nad dvojku i čtyřku, komorní, depresivní, víc mi připomíná atmosférou jedničku. Prostě co byste chtěli od Finchera, je to borec... ()

dopita

Film vznikl v době, kdy byly sci-fi horory celkem v kurzu. Vetřelec 3 však nijak nevyčníval, je to sotva průměrnej žánrovej film, kterej je málo napínavej i málo akční. A v porovnání s prvními dvěma díly absolutně neobstojí. Navíc se celej třetí díl ubírá směrem, kterej je absolutně špatně. Proč proboha ňáká zavšivená planeta s pobožnejma trestancema, na kterej ani nejsou žádný zbraně!!?? Děj třetího dílu se mohl ubírat komkoliv jinam a vždycky by to bylo lepší, než tohle! A kterej blbec proboha vymyslel, že Ripleyovou nadabuje Jana Paulová!!!? Takhle zmršenej dabing sem snad nikdy neslyšel! Fuj tajbl!!! ______________ Teď jsem to konečně zkouknul na blu-ray a tak jsem se vyhnul hnusnýmu dabingu. Hned je dojem z filmu lepší! Zkouknul jsem prodlouženou verzi a je určitě lepší než kinoverze. Pořád jen průměr, ale tentokrát aspoň celkem slušnej průměr. ()

Perry-

Pro mě osobně nejhorší díl série, Neuvěřitelně digitálně zmrvený Alien, obsahově to je dost nudné (napětí se nějak nedostavilo) a destrukce vetřelce je taky dost WTF.. PS: Viděl jsem SE edici. ()

I.AM.NOT

David Fincher dle mě dokázal přivést k Vetřelci opět atmosféru podobnou jedničce (i když tu Ridleyho Scotta už nikdo v žádném filmu nejspíše nepokoří) jedná se o jiný film než předchozí dva (něco jako mix akce dvojky, kterou jsem nemohl překousnout a hororové atmosféře jedničky, kterou obdivuji) ale i tak je to stále Vetřelec se vším všudy. Dobré výkony herců a ten závěr... mám po dvojce radost, že nebyl zase alien vyhozen do vesmíru. A industriální prostředí je pro mě vždycky plus. Na pět to není... výborné čtyři ()

Sancty

Vďaka Fincherovi, že sa do toho pustil. Návrat k pôvodnému nápadu - hŕstka prežívajúcich indivíduí bojujúcich v uzavretom priestore bez zbraní proti nemilosrdnému monštru - vítam s otvorenou náručou. Fiuri 161 je to posledné miesto kam by som sa vybral na dovolenku, ale to len preto, lebo nemám kozy, neodpálil som vesmírnu loď a nenakopal som prdel kráľovnej. Rovno spomeniem odfláknutého digitálneho votrelca a prejdem ku kameňu úrazu, ktorým je scenár. Toľko dier nenarobili ani alieni do hláv svojich obetí za všetky tri diely dokopy. Kde sa vzalo vajce na Sulacu, keď kráľovná nemala k dispozícii "vak", nieto ešte čas ho naklásť? To je jedna z viacerých do očí bijúcich nezrovnalostí. Treba sa však cez to preniesť a to čo zostane, je film z prostredia trestaneckej kolónie, ktorý atmosférou nezaostáva za svojimi predchodcami. ()

divak84

Nejvíc syrové, nejvíc napínavé, nejvíc smutné :( . trojka uzavřela krásnou, legendární, ultrakolosální a kultovní trilogii. píšu trilogii protože vyblitek vzkříšení beru spíše jako "bonus" , něco jako nepřímé pokráčování na ždímání peněz. ()

Eraserhead

Před lety jsem tento díl neměl moc v lásce. Dnes, po 18 letech od vzniku filmu, jsem si pustil o půl hodiny delší SE a bylo to vynikající! David Fincher měl nejlepší kousky teprve před sebou, ale za svůj debut se stydět rozhodně nemusí. ()

bloodline

Začínať režisérsku kariéru tretím pokračovaním Alien-ov a prebrať taktovku po takých esách ako Scott a Cameron, ktorý spravili zo svojich adaptácií kult, je úloha taká náročná ako čistenie Augeiových chlievov a ja osobne by som sa bál takejto úlohy viac, ako samotnej konfrontácie s votrelcom zoči-voči. Lenže to bol debut, ako sa neskôr ukázalo, ďalšieho, o nemálo horšieho talentu. Fincher sa zhostil svojej úlohy "héraklovsky" poctivo a natočil pokračovanie hodné lesku predchádzajúcich Alien-ov. Fincher sa vydal vlastnou, svojskou víziou a zanechal na diele svoj typický znak, ako to neskôr vyniklo v ďalších jeho skvelých (aj kultových) snímkoch. Samotný votrelec ustúpil do úzadia a počas drvivej väčšiny filmu pôsobil dojmom viac fantóma ako reálnej hrozby. Namiesto toho sme mali možnosť spoznať charaktery a pohnutú minulosť zúčastnených protagonistov na svojej (často poslednej) ceste do pekla. Fincher je macher na prácu s hercami, kamerou a atmosférou, ale, našťastie, si uvedomil, že predsa len má pod palcom ďalší kúsok legendy menom Alien a v poslednej tretine filmu dostanem/e brilantnú akciu, po ktorej prahlo oko diváka prakticky od začiatku. Ripley-ová a spol. sa nám ukázali z iného uhla, ale (prevažne) to ťahá hodnotenie smerom dolu. Každopádne a bez debát je to skvelé pokračovanie, aj keď kombinácia sci-fi/horor nie je práve Fincherovou "šálkou kávy", napriek tomu všetka česť jeho majstrovstvu a hanbiť sa rozhodne nemusí. ()

kedl

Po jedničce která ve mě nezanechala žádnou výraznější stopu a akčně mariňácky nabyté dvojce, přišel Fincher se svojí deprimující atmosférou, která se liší od obou předchozích dílů a to mě dostalo, nemám nic proti prvního Scottovu Vetřelci, ale Fincher umí navodit "špinavou, deprimující" atmosféru podle mého gusta. ()

VIPerson

Atmosféra by se dala krájet,kamera by se dala považovat za geniální,oranžový filtr za charakteristický,oholená "sestra" Ripleyová za ikoničtější než normálně,Fincherova režie na jeho první celovečerák ohromující,návaznost na dvojku potěšující a vězeňské prostředí jako originální,děsivé a krvavé scény...to vše jsou nesporné klady filmu a ačkoli Finchera považuju za jednoho z nejlepších režisérů,jeho vetřelec mě chvílemi dost nudil.PS:Jak měl původně vypadat psí vetřeleček :D.1.,2.,3. ()

Paity

Můj nejméně oblíbený Vetřelec, možná mi vadí, že je to takové předvídatelné nevím. Ale rozhodně se mi nelíbí zvolená lokalita, Navíc film nepřináší z "vetřelčího" hlediska nic jiného. Takže skutečně jde "jen" o pokračování série. ()

Corpsegrinder

Nejhorší Vetřelec, vše co bylo budováno Scottem a Cameronem zde šlo do sraček. První díl super napětí prostě začátky a něco neviděnýho, druhej díl vojenská akce a přechod z plíživýho na warzone. Tohle? Nějaký pseudo sociální problémy o nezapadání do kolektivu atd. Přál jsem si aby tam těch vetřelců bylo aspoň 2x tolik jako v druhým díle, aspoň by tohle trvalo tak 15 minut a bylo to krátkometrážní. Už to jak debilně se zbavil Fincher života několika DŮLEŽITÝCH postav na začátku se neodpouští. ()

HArna

Stále to má atmosféru lepší, než 99% hororů za posledních 10let. Navíc mi tam hraje Charles Dance, takže není o čem. Fincher by mohl natočit ještě jeden horor. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?