PALINO

Po dvoch talentovaných režiséroch nastupuje nemenej talentovaný David Fincher, ktorý svoj réžisérsky debut (aj napriek nemalým problémom) oslávil dobrým filmom, ktorým Votrelec 3 určite je a ktorý v mnohých scénach ukazuje, že Fincher je režiśerom naozaj zaujímavým. No aj napriek tomu tretí Votrelec v mojich očiach zaostáva aspoň o tú jednu hviezdičku za svojimi dvoma staršími príbuznými. Vrchol filmu tvorí podľa mňa úvod a záver. V úvode Fincher najskôr výborne nadviaže na druhého Votrelca a predstaví nám miestnu komunitu a prostredie a záver zase šokuje svojim vyvrcholením. Zato akčné scény, ktoré sa na nás vrhnú hlavne v 3/4 filmu, nie sú až tak dobré ako tie Cameronove a "vďaka" slabým trikom sa dokonca tvorcom podarilo v niektorých záberoch zosmiešniť samotného Votrelca, takže miestami v nás vyvoláva skôr smiech ako strach a úžas. Aj napriek svojej nedokonalosti je ale tretí Votrelec neoddeliteľnou a veľmi cennou súčasťou votrelčej ságy. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...nemohu si pomoci, ale podle mě je právě tenhle Vetřelec ze všech nejlepší. Právě tím, že je úplně jiný než první dva, které jsou hrozně zdlouhavé a upřímně - docela jsem se místy i nudil. Trojka je podle mě zajímavější vizuálně, dějově napínavější, no a hlavně holá hlava Sigourney sluší nepochybně daleko víc, než ty stupidní kudrliny... (:o)) ()

Han22

Přiznám se, že kdysi jsem tenhle díl neměl rád. Zdál se mi nudný, zdlouhavý po strhující dvojce a napínavé jedničce mi přišlo že se nic neděje. Teď se mi s odstupem líbí ne stejně, ale jinak než oba předchozí díly. Fincher se přímo rochní v beznaději, depresi, hnusu, úzkosti a bezmoci. Tam kde dvojka končí totálním happyendem, Fincher hned na začátku zabije všechny vedlejší postavy a těžký osud připraví i Ripleyové. S partou nejtěžších vrahů a zločinců se pouští bez zbraní do boje proti vetřelci i proti všemocné Společnosti. Pro mě sci-fi roku 1992. ()

killjezor

Dlouhou dobu jsem si myslel,že tohle je nejhorší díl ze všech Alienů. Po asi třetím shlédnutíjsem objevil jeho kouzlo.Zápletka je jednoduchá,spíše je tam vidět první pokus o ukázání mutace alienů podle toho,do koho je nakladen chestbuster.Tohle je mohutněji použito až v komixech.Lovení Aliena v tunelech je nádherné. Opět doporučuju původní znění,protože dabing tady je děs-běs a možná ještě horší! ()

keoma26

tady fincher překročil svůj stín ještě dřív, než ho vrhnul, stísněné podmínky vytvářejí stísněnou a inertní atmosféru strachu ... o výsledek filmu i o konec filmu. ()

bruceman7

Za doporučenou denní(noční) dávku strachu 70%. Sice už to není to pravé ořechové. ale účel to splňuje dostatečně. ()

bari68

Pre mňa trochu rozpačité pokračovanie ,ktoré ale naštartovalo megalomanskú režisérsku dráhu Davida Finchera.Hororová temná atmosféra, ktorá bola primárnym znakom jednotky, alebo producentsky plnšia, akčnejšia dvojka boli charakteristickými opismi predošlých dielov.V treťom pokračovaní bohužiaľ je z toho len slabší odvar , nepočítajúc novej myšlienky a nápadu, ktorý sa nepatrne vytrácal už v Cameronovom pokračovaní. ()

Testament

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli nedat 4 hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodl jen pro 3. Nápady slušné, provedení také, jen už to nemá tu kvalitu předchozích snímků. Hlavně co se týká atmosféry... I tak rozhodně tento Vetřelec stojí za skouknutí oproti třeba AVP. ()

Spike23

Narozdíl od předchozích dvou dílů mě trojka po jakékoliv stránce nijak nezasáhla. Věznice přitom vůbec neni špatné místo, kde by se mohl děj odehrávat, ale prostě mě to ani zdaleka tak nebavilo jako přechůdci. Bohužel narozdíl od nich nemám nejmenší zájem to vidět vícekrát. ()

see_sawandrew

Fincher vnesl do ságy jiný pohled na vetřelcovu anatomii, čímž o něco změnil jeho charakter. Kdyby to byla jediná změna, hodnotil bych výše. Už to není tolik atmosférické (jako jednička), ani tolik akční (jako dvojka). Finchera mám raději jako režiséra krimi thrillerů. 70% ()

Ragdoll

Protentokrát nebyla změna režiséra žádným velkým přínosem pro ságu, tohle je jeden z těch opravdu slabších Fincherových kousků. Chybělo mi zde to původní napětí, ta strašidelná atmosféra, která byla pro dřívější Vetřelce charakteristická a pokud ji někdo vymaže, zničí tím celou podstatu hororového sci-fi. Opět se počet monster snížil na jednoho, ale pokusit se soupeřit s kvalitou jedničky je o hubu, není možné vícekrát natočit něco tak brilantního a jelikož má David daleko jiný režijní styl než Ridley, tak prostě nemohl dosáhnout stejného úspěchu. Ovšem Ripleyová s možností vypěstovat si vlastního vetřelce byl dobrý nápad a celkově to nebyla taková katastrofa, jen s porovnáním s předchozími díly to tak může vyznít. 65%. ()

Mistickzz

Slušný debut Davida Finchera. Popasovať sa s tretím pokračovaním Aliena určite nebolo pre mladého režiséra jednoduché, keď bereme do úvahy, že prvé dva diely sa stali kultami a Alien3 mal určite vysoké nároky u divákov, kritikov a aj v samotnom štúdiu. Ale myslím, že David to zvládol výborne. Filmu nechýba jeho depresívny rukopis, či typické nájazdy kamery. Sigourney Weaver ako Ripleyová bola opäť skvelá a prostredie väznice malo svoju atmosféru. A musím uznať, že niekedy(hlavne v prvej scéne) som mal väčší strach ako v predošlých dieloch. 79% ()

Indy

Votrelec 3 pokračuje v deji presne tam, kde skončili Cameronovi Votrelci a s ďalšou kapitolou ságy prichádza nový režisér a iný prístup. Pre Davida Finchera to bol debut a aj napriek nezhodám so štúdiom zabodoval, aj keď jeho Votrelec ostal právom v tieni prvých dvoch filmov. Film má však skvelú atmosféru, výborné akčné finále (Alien "optika" bol dobrý nápad) a emociálne silný záver. Každý fanúšik Alien ságy by mal určite siahnuť po špeciálnej verzii, ktorá ponúka viac ako 30 minút nových alebo alternatívnych scén, ktoré vylepšujú pôvodnú kino verziu. Uvidíme napr. pôsobivú úvodnú scénu s haváriou Ripleyovej modulu a Votrelec sa nenarodí zo psa, ale z byvola. Kontroverzná je úprava záverečného Ripleyovej zoskoku (trikovo nezvládnutého), kde sa mi viac pozdávala pôvodná verzia. 8/10 ()

Chipsonator

Náš oblíbeny vetřelec se tentokrát vydal do temných zákoutí skladiště odpadu, kde žijí pouze vězňové, doktor a dva dozorci. A jak už to tak chodí vetřelec nikdy nechodí sám, a opět ho tu doprovází jeho věrná přítelkyně Ripleyová. Jejich vztah je tu opět na ostří nože. Ellen totiž počala s vetřelcem dítě. Problém je že ona ho nechce, zatím co on ho chce. No a tak se Ellen rozhodne že se nejdřív zbaví otce jejího dítěte, a pak i s dítětem spáchá sebevraždu, otec si to však nenechá líbit, a začíná vraždit. Třetí vetřelec je temný, skladiště má hustou atmosféru, vězni jsou vrazi a šílenci a k tomu náboženští fanatici. David Fincher stejně jako Ridley Scott a James Cameron pojal vetřelce po svém, a musím říct že od něj, se mi to snad zamlouvalo nejvíc. Miluji depresivní atmosféru a beznaděj. Celý film je těmito dvěma faktory zcela nasáklý. Navíc se mi strašně líbilo vyobrazení vězňů a jejich životů, a jsem si jist že by film fungoval i bez vetřelčí zápletky. Ale on tu vetřelec přeci jen je, a je v parádní formě, i když jeho animace někdy nebyly úplně ťip-ťop, tak s ním byla kurevská zábava. Já to monstrum prostě miluji. 90% Rozšířená verze. ()

KoRner

Najslabší alien, ktorý je zaujímavý hlavne kvôli režisérskemu umu Davida Finchera. Zápletka o hrdinných mukloch priam trpí heroickými predhovormi a zlou hudbou. (Tú hlasnú rockovú zvučku pri skoro znásilnení som si myslel, že niekto pustil z rádia). A celý dej je iba o prázdnych kecoch a následnom chytaní do pasce. Aj napätie po chvíli zmizne, keď sa zistí, že hlavnú hrdinku monštrum nezožerie a ostatní sú mi ukradnutý a plnia iba žalúdok potvory. A na záver otazka prečo je názov Alien*Alien*Alien, keď tam ich toľko ani nie je?! ()

iXtr3m3

Nie zlý odklon, ale predsa len odklon. Všetko, čo Cameron vybudoval, Fincher zadupal k zemi už v úvodnej scéne. Nech sa nečuduje, ako jeho dielo skončilo pri nadväzovaní novou časťou v príprave a to ako sen, možno nočná mora, ale našťastie len ako sen. ()

HiddenDragon

Fincherove prvotine asi nikdy neprijdu uplne na chut. Da se rict, ze jedinym plusem je, ze je dost jina. Ripleyova ztroskota na opustene planete, kterou obyva jen par deviantnich veznu, dozorce a lekar. Zadne zbrane, zadny poradny ukryt. Vsude hniloba, rez a nefunkcni pristroje. Prvotni premisa je hodne vycucana z prstu. V lodi zustalo vajicko vetrelce?? Kde by se tam vzalo, kdyz ve dvojce vsichni prileteli transportni lodi do hangaru, kde kralovnu hned eliminovali? :) To jako z te lodi lezl facehugger az do koji s hyperspankem? Divny. No zkratka je to hotovka a divak to tak musi brat. Kazdopadne Fincher je zvlastni uchylak, bez debat :) Sami hnusni brouci, jehly, krev, spina...ale aspon se da rict, ze to od prvnich dvou snimku opravdu odlisil. Horsi je, ze i kdyz je nekde alien fyzicky, v mnoha scenach je tvoren nechutne zastaralou CGI a je to jak pest na voko. // Special Edition je pak kapitola sama pro sebe. Je to uplne jiny film. Spousta stezejnich veci je udelana jinak, ma to silenou stopaz a dokonce jiny konec. Asi dve repliky se tam neprijemne opakuji a zaverecena honicka je strasne prekombinovana. Za me jeden z tech horsich "specialu" a doporucuju sviznejsi kinoverzi. ()

Zagros

Třetí vetřelec je opět trochu jiným filmem než předchozí díly. Pořád jde o povedený atmosférický snímek, který ale dokonalosti svých předchůdců nedosahuje. Atmosféra odloučené vězeňské planety je vystižena výborně a obsazení se také povedlo. Přesto ve mně vyvstal pocit nastavované kaše a to i z důvodu viděné verze (SE: 145 min). Ta je bohužel zbytečně delší a horší než původní film. ()

Finskej

Vetřelci měli zůstat na kosmické lodi anebo v komplexu kolonistů. Parta retardovaných nevyzbrojených pošuků vedená samozvaným katazelem, kterýžto má asi představovat element silného charakteru, je dosti slabým a výrazně umělým protivníkem. Trojka není jenom jiná, ona je o dost slabší než předchozí díly. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?