KASUGI

1) Trojka nastoupila po nabušené dvojce. 2) Přes veškerou atmosféru na mě film stále působil jako béčko. 3) Finální honička v tunelech mi zpracováním připoměla takové ty kanadsko-české sci-fi. 4) A takhle lacině zabít Newt a Hickse....... To je jako natočit Den nezávislosti 2, který by začal tím, že na Jeffa Goldbluma spadne troska z létajíciho talíře. ()

Roseinka

Oproti jedničce a dvojce trochu slabší, ale i tak mě to bavilo a byla jsem napjatá. Vizuálně se mi tady vetřelec líbil asi nejvíc v tomto díle. ()

Autogram

Na planéte vo vyhnanstve sa vracia stiesňujúca atmosféra prvého dielu, ale už nie v takej dobrej forme a prevedení. Prvá polovica je založená výlučne na tej atmosfére a ešte nemiestnom náboženskom rozjímaní a človek až čaká, KEDY sa už konečne NIEČO stane. Našťastie v druhej polovici sa to stane a naháňačkam nie je konca, neustále zatváranie a otváranie dverí zvyšuje nervozitu. Záver je výborný a jediný správny, no štvrté pokračovanie ho bohužiaľ neguje. ()

vyfuk

Zakončení trilogie ze světa Vetřelce dopadlo lépe než jsem čekal. Neříkám, že příběh byl nějaká husťárna a že jsem každých pět minut ejakuloval jako u jedničky. Dvojka bylo příjemné pokračování a i když trojka byla lehce slabší, i tak to bylo hezké zakončení. Pointa ohledně nového vývojového stádia a celkově evoluce Aliena bylo vskutku zajímavá. Ale chyběl tomu nějakej ten šmrnc, to že Ripleyová dopadne na planetu odpadků a víc se neřeší je trochu zvláštní. Ale dejme tomu. Závěr jako takový, lehce drastický, ale tragický, že by ho ani Řek nenapsal líp. A ano, dnes jsou to přesně dva roky co jsem viděl prvního Vetřelce a rok co jsem viděl druhého. Je to jako taková tradice. Jestli za rok uvidím čtyřku, nevím. Spíše se jí obloukem vyhnu a dám přednost prvnímu dílu a taky okoštuju Promethea, abych věděl jak Ridley chce své univerzum rozšiřovat. ()

Tft

Z původní trojice nejslabší díl, to ale neznamená, že se jedná o špatný film. Fincher svoji premieru natočil víc než dobře a bůh ví co to mohlo být za pecku, kdyby dostal od studia volnou ruku a mohl si dělat co chtěl. Geniální atmosféru filmu a skvělou filmařskou práci však nezkazí ani to, že Fincher nebyl u stříhání filmu, protože práce jeho i herců odvedená na place to drží celý nad vodou. Určitě se jedná o důstojné pokračování Xenomorfní serie. (78%) ()

Dagoussek

Musím dát tři *,nebylo to tak hororové, temné a akční jako předešlé dva díly. Líbil se mi nápad s vězením a na konci u honičky s drakem točení s kamerou, dával pocit napětí. ()

s.e.p.p

Speciální edice dělá ze třetího Vetřelce mnohem lepší film. Propracovanější, smysluplnější a mnohem výživnější. Dává i více vyniknout Fincherově talentu, jeho oku pro geniální záběry a až cynickému smyslu pro detail. U původní kino verze jsem se dost nudil, o více než půl hodiny delší speciální sestřih mě bavil každou svou vteřinou. Až na otřesné CGI je třetí Vetřelec výborný film, podle mě lepší než Cameronova dvojka, a člověk si musí říkat, jak super to mohlo být, kdyby nenechavé producenty tehdy někdo klepl přes prsty. ()

headcrab

Nejvetsi problem trojky jsou postavy, s kteryma ja proste vubec nesoucitim, pak je ti uplne jedno co se tam deje a napeti zadny. Ani jedna postava, kterou bych si oblibil. Kdyz si to das pak po absolutne vygradovane dvojce, je to skoro utrpeni. Smrt Hickse a Newt je absolutni prasarna, uz jenom za tohle tenhle dil nikdy nebudu mit rad. Digitalni Alien taky strasnej. Takze jediny, co na tomhle dile je super, jsou mordy a krasnej Xenomorph pokud neni zrovna v digitalu, a jeste hudba Goldenthala, ale na Jerryho a Jamese to stejne nema. ()

stitch7

/// Třetí Alien je zase jiný. Začíná mimořádně slibně, Fincher si buduje naléhavou a velmi nepříjemnou atmosféru, do které přihazuje krvavé a dost nechutné záběry. V půlce filmu tomu ale poněkud spadne řetěz, to když si někdo mimořádně chytrej vezme s kyblíkem hořlavé tekutiny do huby doutník a začne zvláštní akce s nepříliš dobrým soundtrackem. Trochu pozměněný vetřelec vypadá většinu času strašidelně a rozhodnutí pro pouze jednoho kvituji, především scéna kdy funí na Ripley je fakt ikonická. Když ke konci ale tvůrci vymění loutku za zelenoplátnové CGI, je zle. Tak zle, že jsem přemýšlel o třech hvězdách. Naštěstí definitivně se tvářící konec přeci jen snímek vytáhl na čtyři hvězdy. Bylo taky moc fajn vidět mladšího Charlese Dance, kterého znám z GoT. ()

ghatos

Má to takovou zvláštní, postupnou ponurou atmosféru. Vetřelec je větší predátor a taky jde vidět na filmu, že se masivně stříhalo. Apokalyptický sevřený ráz trestanecké kolonie se dal také více rozvést. 72%. ()

pfa

Vetřelec je zdánlivě zničen. Vesmírná loď nouzově přistane na planetě sloužící jako "poslední" věznice. Zdá se, že přistání přežila jen Ripleyová... Vetřelec 3 už nemá toho ducha co legendární Vetřelec, ale je to slušné, kvalitní pokračování sci-fi série. [8/1O] (Alien 3, USA, sci-fi horror) ()

silent cut

David Fincher se nikdá s ničím nemazal... ne, že by jeho díla nebyla vypiplaná, to ne, ale co se politické, ani jiné korektnosti týče... proto na začátku umře kdo umře a celý zbytek filmu se odehraje v prostorách jdené hodně velké kotelny... Jenže to je ono... Tenhle film není nic pro klaustrofobiky... Výjimkou jsou samosebou klaustrofobici masochisté... ()

Pecival

Jistě po úžasných prvních dvou dílech poněkud slabší, ale Fincher tomu dodal svou standarně ponurou atmosféru což je na filmu vidět a rozhodně mu to sluší. Řekl bych, že největším problémem je, že je výchozí situace až příliš podobná jedničce. Se méně výrazným režisérem by to bylo asi o dost horší. ()

Richard_Ba

Hmmm...tak ďaľší Alien. Mali sme tu jedného, mali sme ich tu desiatky, čo teraz ? Dokáže režisér priniesť niečo nové do série vražedných (skoro) nesmrteľných mimozemštanov ? Dokáže.____Vcelku pozitívne prekvapenie , keďže som očakával „braindead“ naháňačku úzkymi chodbami a konštantné hlášky typu: „...bojím, bojím...všetci umrieme!“. Režisér (i scenárista) sa pravda nevykolajil z už známej žánrovej trate a nespôsobil verejnú udalosť roka, ale podarilo sa vytvoriť veľmi dobrý film, ktorý má tak hustú atmosféru ako krupicová kaša v lokálnej nemocnici.____Androidi sú naplnený nezmyselnou bielou tekutinou, slečna Ripleyová má na sebe to úžasne úzke spodné prádlo a Alieni sú hladní a škaredí, všetko je na svojom mieste...alebo ? ()

manonfire

Byla li jednička nejoriginálnější a svou kvalitou skrze své průkopnictví opravdovým úkazem.......dvojka klasicky nadsazená ve všech kvantitách při zachování základního odkazu......pak trojku vidím jako představení definitivního vyústění bezmoci. Přestože se Fincher musel vyrovnat se silným handicapem filmu, jenž je víc než čímkoliv jiným, hlavně pokračováním, byl si vědom, že gró filmu zpočívá ve scénách lovu a unikání, tedy v aspektech, kde se dá vymýšlet něco nové velice obtížně, snad se jen dá mlžit specifiky nového prostředí a navýšením hrdinčina stigmatu z boje s věčným nepřítelem........ přesto jako tvůrce filmu nezklamal a právě díky jeho smyslu pro atmosféričnost se film stal důstojným pokračovatelem série. 80% ()

Beer Ceps

Jediné pokračování, které šlape na paty prvnímu dílu. Samozřejmě mluvím o speciální prodloužené verzi, neboť ve zkrácené je tolik nelogičností, až jdou z toho mdloby. Mohl bych je zde vyjmenovat, jako například zmizení určitých postav bez jakéhokoliv vysvětlení, nebo i scéna kdy, byl netvor lapen atd. Ale právě tyto (maličkosti) podtrhují mysticko-náboženskou myšlenku, která je ve filmu brilantně načrtnutá. Spojit vetřelce s poslem boží, nebo samotným bohem je originální a mě se velice líbila. Též bych rád zmínil prostory trestanecké kolonie, které byly opravdu podmanivé a jednobarevnost filmu vzbuzovala depresivní atmosféru. Nicméně, proč né pět hvězd? Velmi prostá odpověď, efekty. Nevím co přimělo Finchera, aby převedl Vetřelce do digitalizované podoby, která nebudí strach a nevypadá přesvědčivě. Osoba v kostýmu by byla mnohem lepší stejně tak, jako v předešlých dvou dílech. Ovšem ale jako první počin Finchera je to plnohodnotné dílo. ()

jefff

O něco slabší a méně napínavější než jednička a dvojka. Chybí zde více zapamatovatelných akčních scén i charismatičtější postavy. Ke všemu digitální vetřelec taky není žádná echt hitparáda. Vetřelec 3 je pořád slušný nadprůměrný scifi horor, ale kvalit dokonalé dvojky nebo výborné jedničky nedosahuje. Ale Weaver je pořád fantastická drsňačka. ()

Aqualung

Zrovna na to koukám a myslím, že už potřetí. Paní Weaverová včas usoudila, že je vhodné skončit. Vývoj děje je logický, stejně jako snaha bestie o přežití a zachování rodu. Ripleyová dochází k zjištění, že je sama nositelkou pekelného potomka a naloží s tím tak, jak káže logika, aby už neexistovalo pokračování zla. Třetí režisér tomu vtiskl třetí tvář, jinou než pánové Scott a Cameron. Sledujeme různé a ve finále úspěšné pokusy o likvidaci.V trestanecké kolonii nejsou zbraně, tedy palné. Nicméně vše v přírodě se bojí ohně a ten v kombinaci se studenou vodou nakonec určí osud bestie. Ale nakonec se objeví opět strýček Sam s jinými plány na využití.....,ale to už je jiný, nebo stejný příběh... ()

venca163

Po deseti letech jsem si řek, že to zkouknu znova, že jsem byl tehdy ještě mládě. Jenže jsem to už předtim trefil dobře. Nevim přesně, jaký podíl na tom nese Fincher, když tady všude píšou, jak mu do toho pořád kafrali až se nakonec úplně rozhádali a on se od filmu distancoval. Tenhle vetřelec na mě bohužel nezapůsobil (nekompaktní scénář), místo deprese jsem cítil lhostejnost, vězni ve mně nevzbudili ani strach ani lítost, náboženský podtext mi přišel uměle našroubovaný a né moc uvěřitelný, všudepřítomný klišoidní žvanění mě nebavilo a narážky na "zlou a zkaženou korporaci" mě přímo dosíraly! Musím uznat, že to má svoje momenty! Jen jsem jich čekal o dost víc. Nový vzhled vetřelce (hlavně jeho běžecký styl ala čokl) je přinejmenším diskutabilní =). Za nekorunovaného krále celé série tedy prohlašuju Jamese Camerona, výhru v podobě láhve šampaňského Bohemia Sekt Brut (a štangli lovečáku k tomu) nechť si vyzvedne na vrátnici do 14 dnů, jinak mu propadne. (65%) ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?