mazadlo

Kdo to vlastně nakonec točil ? Kolik se tady střídalo režisérů ? :) Kvůli tomu má film v jistých místech neskutečně nudné pasáže které ale naštěstí zachranuje fakt že je tu nová verze vetřelce a vězeňská kolonie na mě působí prostě dobře. Mám rád tyhle cyberpunkové věznice uprostřed černé nicoty. ()

mosnak

Vetřelec a Vetřelci ANO! Ale tato část se jednoznačně nepovedla. Efekty jsou oproti jedničce a dvojce úplně trapné! Člověk by řekl,že by to mělo být lepší a lepší :-( Pro mě to obrovské zklamání :-( a ten závěr? :-( no já nevím - 25% ()

Movie Gourmet

Pokračovat v natáčení jakéhokoliv filmu PO Jamesi Cameronovi není vůbec lehký úkol, protože tento režisér činí tento úkol prakticky nemožný, přesto zkušený David Fincher dokázal uspět tam, kde by většina režisérů pohořela. Tento snímek není ani oním PRVNÍM a ani ještě lepším pokračováním, přesto ho hodnotím jako velmi úspěšný. Atmosféra by se opět dala krájet, scénář je opět originální a dobře napsaný, stejně tak i režie. Do hola ostříhaná Ripley, také nemá chybu. Verdikt: 4 a 1/2* a 85 %. ()

Mikino00

Bída, jen omáčka okolo prvních dvou dílů, zbytečné pokračování, které vyšumí do ztracena, ve velmi nezajímavém a neoriginálním prostředí, s koncem u kterého jsem se smál. Chyběla mi tam imaginárnost sci-fi světa, či jakýkoliv náznak napětí a příběhu. ()

Rufete

Každý režisér vložil do svého filmu o vetřelci něco jiného. Velice dobrými režisérskými výkony si předávali štafetu, která nyní došla až k Davidu Fincherovi. Režie se držel ve stejném duchu jako jeho předchůdci a byl v tom úspěšný. Pokračování se vyvedlo vcelku slušně, ale nějaké nedostatky tu samozřejmě byly. Například jednotlivé smrti vězňů byly ohrané a nudné, jenom jsem si ukazoval prstem "ty umřeš, ty ne, ty jo, ty taky...". Jednomu chlápkovi tady říkají "85", prý je to podle jeho IQ, které viděli v nějakém formuláři. Celkem dobrý okamžik na uvolnění atmosféry. V tomto filmu jich bylo méně, bylo vidět, že Ripleyovou už neustálé boje s vetřelcem unavují. Akční scény nebyly nic moc, ale celkový příběh byl zajímavý a rozvinutý do nejmenších detailů. Celková motivace k zabití vetřelce byla obrovská, když Ripleyová pronesla svou řeč. To se mi líbilo, že celou bitvu nechtěl nikdo jen tak vzdát. Oproti dvojce tady nebyl žádný slušně hrající herec, možná kromě Charlese Dance, který ale zas tak dlouho nehrál. Honička ve sklepních prostorách byla velice zábavná a chytře vymyšlená. Postupy ke zničení vetřelce byly vždy důvtipné, ať už film točil kdokoliv. Film skončil rozhodně strhujícím a naprosto dokonalým závěrem, toto se režisérovi povedlo. Po zhlédnutí tří dílů mohu konstatovat, že se mi nejvíce líbila práce Jamese Camerona ve druhém dílu a tento díl byl hned v závěsu za ním. Fincher si nevedl špatně a tímto filmem si zajistil slušnou kariéru na celý život. ()

Nethar

Koukám, že trojka má tady výrazně horší hodnocení než jednička s dvojkou, ale u mě to tak nedopadlo. Bavila mě, podobně jako jednička, spíše dvojka v mých očích pokulhávala. Ripleyová se tady spolu s trestanci prohání v železných uličkách a v patách, nebo spíš vzhůru nohama v týlu jim je... BAF! Vetřelec! Triky v dnešní době nic extra, ale dá se to bez problémů koukat. Sci-fi elementy jsou spíše jako by se člověk díval na historický film (tlačítka, počítače, apod.), ale co bychom chtěli, dnešním sci-fi se budeme za dvacet let taky smát. ()

Ollie235

Málokterý režisér se může pochlubit takovou prvotinou, ale to jen dokazuje nakolik je Fincher výjimečný. Sice je jeho Vetřelec oproti předchůdcům o něco nudnější, za to ale nabízí temnější a depresivnější atmosféru, která se do vesmírného prostředí opravdu hodí. Akorát se nemohu zbavit pocitu, že samotného Vetřelce šlo udělat o mnoho lépe, navíc mi přišel naprosto zbytečný veškerý náboženský kontext. Jinak to ale Fincher zvládl, byť mě osobně o své mimořádnosti přesvědčil až pozdějšími filmy. ()

NaughtyKoopa

David Fincher odstartoval svojí kariéru tímto sci-fi hororem a naštěstí si uvědomil, že tento žánr nebude jeho nejlepší pole působnosti a vrhl se na to, o čem už dnes víme, že mu jde nejlépe - drama / thriller. Scottův Vetřelec, to je výchozí bod téhle série - výborné triky, hudba a atmosféra z něho dělají dechberoucí podívanou a nejlepší díl série... Cameron přidal Vetřelce a víc akce, ale už to nebylo ono... No a Fincher udělal kombinaci obou dvou předchůdců, bohužel mi tenhle díl sedl nejméně... 6,5/10 ()

mira007

To lepší z předchozích vetřelců kopíruje méně zdatně a nového přináší opravdu málo. Ale solidní biják to byl. ()

ArthasKarfa

Mám rád tyhle postapokaliptická prostředí, kde již neprobíhá funkce, která areálům byla svěřena dříve ale nachází se zde jen banda zbědovaných individuí, kteří dávno ztratili spojení se světem. Do tohoto místa se svým záchranným modulem spadne poručík Ripleyová a začne boj o život všech, kteří se na planetě určené pro vězně, nachází. Klidně bych efekty zařadil po rok 2000 a ne do počátku 90. let. Doporučuji všem fanouškům sci-fi i těm kdo mají rádi série jako Fallout atp. ()

filipvrbik

Čeho se Fincher chopí z toho vznikne úchylná prasárna- naštěstí vetřelec se musel držet v určitých mezích a když to není nejlepší díl série, docela to ujde...70% ()

Marius_ss

Po opätovnom zhliadnutí (tentokrát som si dal predĺženú verziu) musím hodnotenie znížiť zo 4/5 na 3/5. Sú tam záchvevy Fincherovej geniality, má to výbornú atmosféru, casting a sľubný rozjazd, ALE... zráža to debilný scenár v druhej polovici filmu (hlavne to miš-maš finále v labyrinte chodieb) a slabé vizuálne efekty Votrelca. Neviem, či v tej dobe ešte Fincher nemal také slovo, a tak nemohol natočiť film, ktorý chcel (a z ktorého by sme zaručene padli na zadok), alebo skrátka ešte nebol tak dobrý, ako o pár rokov na to, keď natočil jeden z najmrazivejších filmov histórie. No faktom je, že Votrelec 3 je žiaľbohu Fincherov najslabší film. Čo ma ako fanúšika tohto vesmírneho univerza, mrzí dvojnásobne. ()

Oralfabet

Vím, že Fincher by se mnou nesouhlasil, ale jako někdo, kdo nemusel tenhle film natočit, můžu říct, že je podle mě celkem dobrej. Plešatá Sigourney je hard as fuck. 7/10 ()

kecinzer

Tenhle díl mi vyloženě nesedl. Divná atmosféra a nevalný děj k tomu přispěly. Také za to asi může méně akce oproti předchozímu dílu. ()

thunnus

Tenhle film má prakticky jediný problém: Necitlivý zásah studia Warner Brothers, které z něj nechalo vystříhat přes 30 scén. Kdo by o ně měl zájem, nějaké jsou na youtube a mám silné podezření, že jich bude ještě mnohem víc. Docela rád bych tenhle film viděl v té verzi, jakou Fincher zamýšlel, protože by to asi byla docela bomba. Bohužel se k ni asi nedostanu.. ()

Illy

Ať si kdo chce co chce říká, panu Fincherovi se to povedlo. Každý díl Vetřelců je trochu jiný, dohromady ovšem skvěle fungující. Tento má prostě"atmosféru". A hláška: "máme nějaké zbraně" - "Jen kuchyňské nože" - "Tak to jsme v PRDELI", mi navždy zůstane. ()

Kroupa

Já tenhle film miluju a nenechal jsem si ho zkazit ani těmi šemi lidmi, kteří ho označují za propadák a podobně. Zcela mi vyhovuje komornější atosféra větší pozornost, věnovaná postavám. Měl jsem pocit, že předchozí (hlavně Cameron) se jimi nezabývali prostě proto, že stejně brzo umřou. Taky nevyhnutelná vybíjená ke konci má trochu víc smyslu, protože vězni udělají ze sebe dobrovolně návnadu. Trochu mě zarazilo jenom to, jak se linie odstřihla od minulého dílu smrtí všech ze dvojky. Zajímavý je postoj filmu, který říká, že i ti největší vyvrhelové a náboženští fanatici jsou lidé. Ale záverečná smrt, která je spíš vykoupením a symbolický "porod" za letu, to je vážně síla, která mě mrazí pokaždé. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?