SpaceOdyseus

Premisa s jednim vetrelcem a zadnymi zbranemi umozni rozehrat hru na kocku a na mys, jak ze stare skoly. Atmosfera zapadle trestanecke kolonie je vykreslena skvele, depka a beznadej z filmu primo cpi. Trojka by rozhodne nemela byt prehlizena, kdyz se zminuji prvni dva dily. ()

FiliPP

Musím říci, že první film Davida Finchera dopadl skvěle. Samozřejmě se to nemůže rovnat s jeho pozdějšími filmy, ovšem i tímto snímkem se může pyšnit. ()

Hanys_

Nejslabší Fincher. Ve srovnání s prvními dvěmi díly je tohle jen taková obyčejná naháněná ve špinavé věznici. To prostředí sice působí hodně depresivně (hodně mi to připomínalo 12 opic), ale ta atmosféra, která zdobila první dva díly je prostě v tahu. Navíc některé triky by vypadaly staře, i kdyby je použil už Scott v jedničce. ()

Junglista

Doplňoval jsem vzdělání, protože mi došlo, že jsem trojku vlastně nikdy neviděl. Asi intuice, z původní tetralogie (dál už pro mě nic neexistuje) je rozhodně nejslabší. Chápu, že před skoro třiceti lety bylo ještě CGI v plenkách, ale ten digi Alien byl těžce k smíchu. ()

Adramelech

Ani nevím, kolik těch Vetřelců vlastně je. Kolik to má dílů, jaký to má prequel, kolik je všemožných remakes a kolik volných parafrází (samozřejmě deklarovaných jako pocta) či kolik tvůrců myšlenku prostě jenom ukradlo a zpracovalo po svém. Pamatuji si pouze první díl, tj. původního Vetřelce, který se mi líbil. I sebevíc nosné téma při jeho opětovné exploataci dalšími umělci i neumělci, při jeho stále novém a novém ždímání ve snaze vymačkat z něj co nejvíc peněz, začne sračkovitět, čehož pádným důkazem je tento film. Lidská hrabivost je tak odporná, že vesmírné obludy jsou oproti ní vrcholem krásy a elegance. ()

ClimbVibe

Temně zlatavá dusná atmosféra evokuje první díl, akční sekvence druhý díl... Celkově je to však opět originální podívaná, stejně kvalitní jako jeho předchůdci. Pro mě tímhle snímkem končí jedna fantastická trilogie. Škoda, že ne pro studio. ()

shimpy(CZ)

Atmosféra obou předešlých snímků je tatam, námět je sice dobrý, akce taky, ale tohle už zkrátka bylo takové moc "hollywoodské", hlavně teda na začátku, který byl zbytečně protahovaný. Zkrátka malinko jiný styl, než na jaký jsem u Aliena zvyklý. Bohužel tento styl mi sedl o poznání méně. ()

CjKukis

Nemůžu říct že by to bylo vyloženě špatné ani že by šlo naprosto výtečný film, dá se říct že je to bohužel podle mě slabší než oba předchozí filmy. ()

D.Snake

Rozhodně nic špatného to nebylo. Jen mnohem slabší než první dva díly. Mělo to každopádně aspoň svou osobitou atmosféru a z toho trojka těží. 7/10 ()

Prochy38

Už to není pilotní ani ten Cameronův druhý snímek. Každopádně jde o další vydařený díl. S. Weaver chybí sice vlasy, na jejím výkonu však nepostrádám vůbec nic. Husté, i když mi přišel z celé série nejslabší. ()

David661

U jiných vetřelců bylo pro mne zvykem, že ze začátku to bude "nuda" a dlouho se nic nebude dít, tady to bylo jiné od začátku se něco dělo a pokaždé se řešilo něco, co mě nutilo dávat pozor. Moc pěkná jsou i kouzla s kamerou, kterých jsem se nemohl nabažit, jen atmosféra již není zdaleka taková jako v prvním díle. Každopádně jeden z mích nejoblíbenějších vetřelců =D ()

Teabag

Fincher vrátil Aliena do správných kolejí (odkud Cameron udělal odbočku kamsi přes Commando a Universal Soldier). Konečně je zpátky ona tíživá atmosféra a přesto nijak nekopíruje Ridleyho Scotta a jde vlastní cestou. Umístěné děje do trestanecké kolonie byl naprosto parádní tah. A Sigourney byla jako vždycky výjimečná! ()

peetriss

Do třetice Vetřelec, do třetice jiný režisér a do třetice jiný postoj k vetřelčí látce! David Fincher se ve svém debutu vrací k poctivé práci s atmosférou a napětím, byť jiným způsobem než Ridley Scott v prvním filmu. Prostředí vesmírné věznice působí opravdu mrazivě, Fincher navíc film okořenil skvěle rozehraným psychologickým rozborem lidské povahy a jejich reakcí na strach, napětí, hrozbu smrti a s tím spojenými pudovými reakcemi. Já osobně jsem rád, že David Fincher zavrhl kurz nastolený Jamesem Cameronem a opustil vody čistě akčního sci-fi hororu stvořeným čistě na efekt. Kdoví, kdyby Fincherovi nekomplikovali práci do všeho mluvící producenti, mohl možná natočit další osobitou dokonalost. Škoda, že mu nebyl dán svobodný tvůrčí prostor! ()

Lionheart

Překvapivě lepší než "Mariňácká onanie" Vetřelci. Toto má skvělou atmosféru a patřičnou epičnost a osudovost. Druhý nejlepší díl série. ()

Foxhound#1

Temná, depresivně šedá, taková je atmosféra třetího dílu. Pro hororový film se ta atmosféra hodí, to bez debat, ale s ohledem na předchozí díl, jak se krucipísek dostali 2 (!) vetřelčí vajíčka na palubu záchranného modulu? To je prostě něco, co mi jako zvědavému divákovi tvůrci neobjasnili (bez ohledu na x fan teorií) a dodnes mě to žere. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?