TSZ

Pro mě nejlepší díl ze všech, ta deprese a beznaděj z toho přímo kape. Já tomuhle prostě nemám co vytknout, žeru to. Fincher je u mě od tohoto díla sekáč, navíc to později několikrát potvrdil. ()

Bukiet

Pokud bych měl hodnotit původní nesmyslnou kinoverzi, pak dávám hvězdičky tři, ale protože hodnotím verzi prodlouženou, ve které se mnohé v ději vysvětluje a spojuje, přidávám o jednu hvězdu navíc. ()

RedRose

Jednoznacne nejslabsi film z cele "trilogie" (ctverka je opravdu jen vzkriseni), ale i tak stale neskutecne povedene dilo! ()

KdG

Pro mě nejslabší díl série. Příliš komorní, málo akce, ale i přesto je to dobrý film, který stojí za to shlédnout. ()

vince

Ja osobne tiež nechápem prečo je tento diel označovaný za najslabší, pre mňa je to určite najlepší diel z celej série. ()

Tiiso

Debut Finchera. A naprosto dobrý debut. Film jsem poprvé viděl v kině ve verzi právě pro kina určenou. Byl to tehdy dobrý zážitek. Nu snímek jsem od té doby viděl mockrát. A jeho prodloužená verze na dvd, sice s chybami zvuku, je fantastická. Režisér se vrátil k duchu prvního dílu, ale nic nekopíruje. Naopak vnáší svou vizi a své názory na dialogy a kameru. Celý třetí příběh má atmosféru a svou logiku. Nedám na film dopustit. V závěru se mě líbilo jak raportem z prvního dílu vzdal režisér poctu vetřelci z roku 79. ()

doGof...

Stasis interrupted. Fire in cryogenic compartment. Repeat, fire in cryogenic compartment. All personnel report to emergency escape vehicle launch pod. Deep-space flight will commence in T-minus twenty seconds… The Bitch is back! A velké Bravo! Fincher je Bůh. To co dokázal s třetím pokračováním ságy vesmírné bestie poté, co se ukázal klasický idiotismus 20th Century Fox nemá slov! Kvalita trojky Fox vůbec nezajímala, jediný zájem této shnilé společnosti spočívá z vetřelce už jen těžit, nikoliv do něj investovat. Fincher svým debutem ukázal kde je pán. V temnotě, jak se ukázalo i na jeho další tvorbě. Vetřelce po dokončení načisto vymazal ze svého života, ze své filmografie, jako jediný režisér ze všech se odmítl účastnit bonusů na DVD Alien Quadrology, kde mu všichni řiťolezci z Foxu gratulují, jak výborné pokračování vytvořil. Velmi pozoruhodný jev je především Director´s cut a to svým odlišným scénářem a šokujícími novinkami. 20th Century Fox, spolek mentálně chorých a nesvéprávných ovlivnil třetí díl takovým způsobem, že těm nejvěrnějším příznivcům této legacy musí pukat srdce a Fox zcela upřímně nenávidět.. Jen štěstí a velký obdiv, že Fincher svůj režisérský debut po veškerých podrazech ustál a přivedl na svět to, co dělá vetřelce vetřelcem. Jeden proti všem, bez těžkých zbraní ve světě nikoho. Žádná akční Cameronovo honička, jen svinské temno, ponurost, deprese, čekání, stres, nenávist, skepse, věznice plná uchyláků, žádný primeráky, jedna ženská, jedna bestie. Cíl? Přežít a Zemřít! ...to tell you is that we ain't got no entertainment center, no climate control, no video system, no surveillance, no freezers, no fucking ice cream, no rubbers, no women, no guns. All we got here is shit! … we´re fucked! [10/10] ()

Galliano

Tretie pokračovanie úspešnej ságy nás zavedie na opustenú a zabudnutú trestaneckú planétu, kde sa väzni obrátili na boha a nechcú pripustit narušenie rovnováhy, ktorá medzi nimi panuje. Ale s nečakaným príchodom Ripleyovej začínajú miznút trestanci a s nulovou výzbrojou na planéte sa môže začat zbesilá nahánačka o holý život. David Fincher sa pohral s kamerou a efektami a vzniklo dalšie zaujímavé dielo s pochmúrnou atmosférou a gradujúcou koncovkou. Nemohla byt aj z tohto skvelá trilogia?! ()

godspeed

na to, že se ripley dostala mezi tu nejhorší sebranku, se vězni chovali dost normálně a až na několik málo momentů působili jak krotký nochsledi s fůrou náboženských žvástů. tohle mi na filmu přišlo nejslabší. proč se děj odehrával v prostředí vězení pro vyšinutý magory a vrahy, když potenciál nebyl vůbec využit? klidně to mohly být jen doly, ocelárna atd. posledních 20 minut, kdy se konečně něco začalo dít, nemohlo dostatečně spláchnout pachuť na jazyku, že se pan fincher v tomhle filmu dost plácal. nebo mu někdo pěkně vysvětlil, seškrtal a sestřihal, jak to má vypadat, aby to nebylo 18+. atmosféra oproti předchozím dílům o dost slabší. ()

donkocicak

Po nádherné dvojice trošičku zklamání, ale 4 hvězdičky musím dát. Za nejhorší díl tetralogie však trojku nepovažuji ( od toho tu máme ještě Vzkříšení ). Bylo mi trošku líto, že se tvůrci zbavili postav jako Newt nebo Hicks. Vetřelčí série je geniální v tom, že žádný z dílů nenabízí pouze nastavovanou kaši a nevaří z vody. Každý je svým způsobem originální a jedinečný, předtím klobouk dolů. Zavřít Rypleyovou do věznice, oholit ji hlavu a nechat tam mezi věřícími sadisty pobíhat "nového" vetřelce není až zas tak špatný nápad. Co se týče režisérského sestřihu, myslím, že je horší než klasická verze ( bylo bezpochyby zajímavé se na něj podívat ). Vetřelec se už nevylíhne ze psa, ale z krávy ( nemělo to už takový efekt ) a scéna, kdy se jim podaří vetřelce chytit, ale jeden bláznivý vězeň je jím natolik fascinován, že ho vypustí zpátky ven, se mi zdála zbytečná a trapná. Co se týče logiky děje, nechápu, kde se ve třetím díle vzal další vetřelec, nedej bože nějaká vajíčka. Vetřelec "královna" by vajíčka těžko přinesla na konci druhého dílu do vesmírné lodi nebo by je tam nakladla ( ani nemohla ). Podle čeho je vlastně určeno, že se z člověka vylíhne nová vetřelčí královna a ne klasický vetřelec ? Jakto, že Ripleyová v sobě nosila vetřelce tak strašně moc dlouho ? Prakticky celý třetí díl... Vetřelec v trojce byl také zvláštní tím, že zabil úplně všechny. V jedničce a ve dvojce nevraždil úplně každého na potkání, ale nosil si je do hnízda. Proč, když věděl, že Ripleyová nosí v sobě královnu, tj. budoucnost vetřelců, nenechal nějaké lidi naživu, neunesl je do svého hnízda, aby se měli z čeho líhnout noví vetřelci ? Takhle bychom mohli pokračovat dál. Konec třetího dílu byl ovšem velmi zajímavý. Možná celá vetřelcí série měla tímto filmem skončit. Ripleyová je mrtvá, vetřelci jsou mrtví, lidem se nepodařilo je ukořistit pro pokusy, vše končí v dobrém ( až na smrt Ripleyové samozřejmě ). Čtyřka už mi přišla přeplácaná. ()

zaso162

Dalsi reziser dostal zelenu v natoceni pokracovania kultoveho votreleca z koncov rokov 80tych. David Fincher tymto filmom debutoval a myslim, ze by to zvladol na jednotku nebyt nepodareneho tymu, ktory mu kafral do roboty. Takto ponukli ine, ale stale zaujimave dielo. Film posobi ucelene, nikde som sa pocas sledovania nestratil len povod votrelca mi trosku usiel (kde sa vzal tu sa vzal). Atmosferu musim opat vyzdvihnut, skvele kamerove kusky tiez a tesim sa, az si pozriem reziserky zostrih. 4* ()

Dantte..

Je to takový jiný vetřelec, komorný, temný. I Ripleyová se změnila. Musim přiznat, že se mi to moc libílo, pátou hvězdičku přidávám za fantastický konec. Musim pochválit i hudební stránku filmu, opravdu silný hudební motiv. 90 % ()

john.h

Trojka trochu slabší než ultravýborné první dva díly, ale pořád silná a plynule navazující. Líbí se mi, jak celá série na sebe plynule navazuje a kdyby se to všechno spojilo, mohl by to být jeden bombastický šestihodinový film. ()

TommyDiamond

Třetí díl vetřelce byl podle mě zatím nejslabší z celé série. Režisér David Fincher nám nabídl slabý a atmosférou ne tak děsivý příběh, než pánové před ním (R.Scott, J.Cameron). Tentokrát mě skoro za celý film nic nevyděsilo ani nepřekvapilo. Ani na mě nijak nezapůsobil fakt, že se ocitli na místě, kde najít nějakou zbraň je takřka nemožné. Co musím ocenit, tak to je podoba vetřelce samotného. Dostal trochu víc zvířecí podoby, víc se hýbal a byl rafinovanější v likvidaci nepřátel. Oproti jedničce, kde do obleku navlékli nějakého ošklivého komparzistu to pokrok je. Ale s vývojem v technice se s tím za ty roky dalo počítat. Dávám tři hvězdy... ()

Uter123

Nemám osobne žiadne väčšie výhrady, bol som skôr nadšený. Každý z režisérov sa snažil dať Alienom svoj osobitý nádych a to sa podarilo aj Fyncherovi, od začiatku pán depresie servíruje jeden šok za druhým. Ripleyová sa tápa v depresiách už od začiatku filmu, keď zisťuje ,že to čo sa tak krvopotne snažila ochrániť je preč. Zároveň zisťuje, že sa opäť ocitá v nočnej more a jej jediná opora umiera v polke filmu( TAKE THAT TYWIN), ale nie, len trolujem. Zatuchnuté väzenské prostredie, tisícky chodieb a žiadne zbrane na najobávanejšieho živočícha v galaxií, to je Alien 3.85% ()

Lavinia

Finále, pokus první. Tak nám zabili Ripley. Bohužel ne natrvalo, jak všichni už dávno vědí. Kvalita nám také hnusně klesá. Opakující se stereotypy, které jsme si tak užívali v předchozích dílech, zase šeré, tentokrát vězeňské prostředí, spousta křiku a krve a co je nejhorší: odteď už nebude lépe. ()

Bube1

A zase se jde o stupínek nahoru v kvalitě. Pro mě jednoznačně lepší než akčně pojatá dvojka. Trochu mi vadil digitalizovaný, levně vypadající Vetřelec, ale na atmosféře to nic neubralo. Zaslouženě opět plný počet. ()

Godhaj

,,Take off! I got to reeducate some of the brothers.“ Fincher to s depkou opravdu umí. Atmosféra poloopuštěné věznice kdesi na konci vesmíru, kde nemají ani baterku na mě sálala z každého záběru. Časem jsem byl ale z té hutné atmosféry přesycen a už mi to prostředí trochu lezlo na nervy. Příběh nebyl nejhorší, ale téma apokalyptických vězňů bylo nedotažené na úkor klasické závěrečné naháněčky vetřelce, která už nemohla ničím překvapit. Dvě a půl hodiny je předlouhá stopáž, kterou by šlo v klidu zkrátit na polovinu. Na to, že je tento film od Finchera je velmi slabý, druhou půlku už jsem nebyl ani napnutý ani zvědavý, jak že to dopadne. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?