Sign

U mne první zkouklý vetřelec, první díl co jsem viděl a od té doby jsem měl z Vetřelce hrůzy a noční můry, pochopitelně se mi víc nagradovaly po shlédnutí prvního dílu, tam to bylo opravdu horší i když větší nostalgii pociťuji právě k tomuto dílu, ale prostě i když tady byl Vetřelec z býka, už to byla ta upištěná ještěrka než temná a hrůzostrašná bytost z vesmíru...No konečně jsem shlédl speciální edici a můj odpor k producentům jako celkově se ještě zhoršil, nic než kazit filmy neumí, ta speciální edice tedy verze Fincgera je úplně něco jiného než ta vydaná, nedá se to s ní ani rovnat, ta atmosféra byla snad ještě horší jak v prvním díle, ty zvraty a záběry co tam musí prostě být, finální verze je lehce nadprůměrná, ta Fincherova je fatálně depresivní horor... ()

kubal18

Nedosahuje kvality prvních dvou dílů, ale ani kvalitu celé série nesnižuje. Nápad s vesmírným lochem je celkem cool a holohlavá Ripleyová taktéž. ()

Shaleman

Dle mého nejlepší díl celé série. Má pár chybiček a trošku nudnějších pasáží, ale jinak funguje skvěle. Lokace jsou opravdu depresivní, obzvlášť, když vidíte dva vězně jak jdou vstříc smrti - a vy víte, že ta smrt příjde - a ono nic a nic a nic a najednou... A takový je celý film. Na nic si nehraje, nic nezkouší, i když nádherné pomazlení oslizlého nehumanoida s vyděšenou Ripleyovou je vyloženě !!!GENIÁLNÍ!!! ()

bakeero

Konečně jsem trojku Aliena skouknul vcelku a najednou. Na první dva díly nemá, lepší než čtvrtý ale je. Jen mě mrzí, že Fincher to nemohl natočit úplně po svém. To by asi byla frustrace a depka na entou... ()

Colour

Filmy Davida Finschera sú krvavé, nechutné, morbídne, úchylné. Bohužiaľ, Votrelcovi 3 sa toho tiež ušlo. Druhou vecou, ktorá ma neskutočne sklamala i naštvala, je neúčasť Michaela Biehna a Carrie Henn. Predchádzajúce diely boli lepšie z ďalších dvoch hľadísk - v oboch dieloch boli hrdinovia vojaci alebo obchodníci, tu boli úchylní sexuálni devianti. V predchádzajúcich dieloch bola lepšia akcia. Povedzme si na rovinu - James Cameron aj Ridley Scott oveľa lepšie spracovali predchádzajúce diely. V nich boli OVEĽA lepšie exteriéry i interiéry. Votrelec 3 jednak na predchádzajúce diely nemá, do rady ani spracovaním nezapadá. Trojka je jednoducho nasilu vytvorený pokus čo najviac vymačkať peňaženky. David Finscher má i dobré filmy, ale tento to rozhodne nie je. 50% ()

sarfian

Tento diel nám trošku zaostáva za predchádzajúcimi dvoma. Ale aj napriek tomu má stále čím zaujať a vtiahnuť nás do dalšej naháňačky za votrelcom. VIDENÉ najmenej 3x ()

Demonic189

Spolu s prvou častou moj najoblubenejší diel! Až na trocha pomalši dej a nechutneho PC aliena prakticky nemam čo vytknut. Fincher pomaličky vystrkuje rožky a naznačuje ako sa asi bude vyvíjať jeho nasledujuca kariera . Skvela psycho atmosfera, neuveritelna hudba (boži soundtrack!), vyholena Ripley, banda "krestanov" a hlavne zaverečná nahanačka robia z tohto filmu kult. O dokonalom konci sa snad netreba ani rozpisovat. Hail to alien ! PS: Specialna edicia je ešte lahodnejšia! Kde je 6ta *? ()

matt85

Jasně, v kontextu očekávání se David ukázal ve víc jak dobrém světle a stále je to dost solidní režba, ale přecejenom jsem víc věřil v to, že přitlačí víc na pilu v tom co umí, tedy v ultra depresivní atmosféře. ()

Gendarme

Doporučuji verzi SE, těch 25minut navíc mě přišlo dost užitečných. Po jejím shlédnutí mi Alien 3 nepřišel o moc horší než první dva filmy tetralogie (ano Resurrection považuji za plnohodnotný díl ... ) je jen prostě úplně jiný. ... 85% Industriální porno! ()

LabySo69

Už James Cameron pojal Vetřelce po svým, ale Fincher teprve.. Přišlo mi to trochu jak obyčejná "hororová" vyvražďovačka, s mimozemským jedincem, kterej zabíjí jednoho bezmocnýho po druhým.. Na druhou stranu, má něco do sebe.. celkem fajn nápad, co se týče stylu zabíjení a pohybování "novýho druhu" vetřelce. Připočteme-li Fincherův um a místy skvělou práci kamery, zjistíme, že třetí Vetřelec až tak tuctovým kouskem není. 7/10 ()

Nocturno culto

Po zdánlivě beznadějné bitvě s mnoha a mnoha Vetřelci se přeživší Ripleyová snažila dostat společně s Newt a Hicksem opět domů,na Zemi,leč ztroskotala na planetě která byla obydlena těmi nejhoršími lidskými bytostmi,vrahy,devianty kteří byly držení pomocí pracovního vytížení a duchovní víry jakž takž na uzdě,jenže jak na potvoru se jí do modulu nějakým způsobem dostal jeden parchant - Vetřelec,který posléze rozjede takové peklo,o kterém se tamním obyvatelům nikdy ani nezdálo!!! Atmosféra je opět po akční dvojce daleko tísnivější,lekačky fungují tak jak mají a charismatická Ripleyová vyráží do své poslední bitvy,později si vědoma toho že zárodek tohoto monstra nosí v sobě....proto se rozhodne i toho,navzdory snaze společnosti získat ho na Zem,zničit i se sama sebou !!!!! pro mě regulérních 90 % na předchozí dva díly to sice nemá ale přesto je to špičková záležitost !!!!!! EDIT:29.7.2016 po shlédnutí Director´s cut verze - leccos se mi objasnilo, díly skládačky do sebe parádně zapadly a film pro mě získal nový náboj a celkovou podstatu, zvyšuji tím hodnocení na cca 95%, na absolutní hodnocení to není ale vysoký nadprůměr ano..možná jen škoda že ve filmu dlouho nevydržela postava Clemense, mohlo to být ještě zajímavější..PS: Půlhodina navíc je hodně znát.. ()

Armin82

Ach jo :( Tohle byla prostě bída s nouzí!Jako mezi jedničkou a dvojkou byl rozdíl ve kvalitě takřka nulovej,ale rozdíl mezi dvojkou a tímhle,to byl pro mě rozdíl fatální!! Poslouchat dvě hodiny bláboly tupých muklů,pro mě bylo opravdu utrpení! Režisérsky to zvládnuté nebylo a efekty nasvíceného vetřelce taky žádná hitparáda.Co herec,tak tragéd, až na nějakou tu vyjímku,napětí jsem taky hledal marně...netřeba se tady nějak zvlášť rozepisovat,David Fincher toho po těhle Vetřelcích natočil hodně a natočil to kvalitně,ale tohle nezvládnul---->60% ()

danny_21

Těžko se přeskakuje nebo vyrovnává vysoce nastavená laťka dvou předchůdců od režijních es, začínajícímu, neznámemu klipaři Davidu Fincheru. Přesto si myslím, že si nevedl vůbec špatně ( i přes pár chybek ), u mě snese srovnání s prvním dílem hlavně díky své, pro další snímky tolik typické fincherovské depresivní atmosféře s beznadějnými vyhlídkami, která graduje honičkou z pohledu cupitající příšeřky s nespolehlivými dvířky a olověnou koupelí. Štěstíčkem se ke mě dostala DC, a ta hned zvedne hodnoceníčko o pár procentíček, málokterá trilogie má takhle vyrovnané hodnocení, i přesto, že si každé pokračování střihl jiný diréktor :-) - 80 % ()

Jenislávek

Fincher pojal Vetřelce trošku jinak a to ho zachránilo. Nápad byl originální a vyšel vesměs dobře. Hned na začátku se člověk dozví, že všechno, co Ripleyová dosud musela zvládnout, bylo k ničemu, člověk by řekl, že by se z toho musela zbláznit. Fakt, že se všechno odehrává na zavrženíhodné planetě, kde žijí jenom dva dozorci, zdravotník a hrstka nejhorších a nejzvrhlejších kriminálníků, dodává i třetímu dílu své vlastní osobní kouzlo a člověk tak má pocit, že gramofonová deska nepřeskakuje. Filmové triky jsou taky trošku na jiné úrovni než v předchozích dílech. Čekal jsem, že dostanu naservírováno něco nového a to se stalo, přesto se předchozím dílům rovnat nelze ani náhodou. A proto hodnotím, jak hodnotím. ()

Ceberus

Následující komentář platí pro celou vetřelčí tetralogii (tj. bez Promethea)... Celý svět vetřelců je vlastně jen jedná dlouhá natahovaná vyvražďovačka s tipovačkou, kdo umře jako další. Hláška z Děsnýho bijáku - "prdele, krev a střeva" - se jako popis docela hodí. Lidé slabší povahy nebo ti u jídla si mohou z filmů vybrat něco příjemnějšího, ale pokud už jste na leccos zvyklí, budete se chuťovkami bavit (Prometheus šel v tomhle ohledu zatím asi nejdál). Celá tetralogie mi nepřipadá až tak kultovní, nicméně Weaverová vtiskla do své postavy i nějaké ty emoce, což se v akčních thrillerech obvykle moc nenosí. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?