Rawar

Stísněnou atmosféru monstrózní obchodní, kosmické lodě Nostromo pod taktovkou Scotta, vystřídala úderná, vojenská akce na kolonistické planetě za režie Camerona, aby v třetím díle nastoupil pán bezůtěšných chmur Fincher a zpracoval nejlepší mimozemskou kreatůru po svém. Zde není prostor pro spekulace v čem je to horší nebo lepší než předchozí díly. Je to jiné, je to skvělé a je to naléhavé. Je to děsuplná a hrůzu nahánějící podívaná, kde úzké chodby, za Vámi zapadající elektronické dveře a žhavé olovo dostanou nový rozměr. ()

ER

Třetí díl se vrací ke komornějšímu pojetí střetu s Vetřelcem a o hutnou atmosféru divák téměř zakopává. I když je to trochu "ukecanější" i při čtení Bible nějaká ta krev ukápne. ()

Likan7

Pro kdekoho je Vetřelec 3 nejslabší díl série. Jenže ona je tak jiná, že to nejde tak úplně srovnat. Stylizací se dá trochu přirovnat k jedničce. Už tu nemáme military akci a stovky monster, ale jedno. Fincher se rozhodl natočit Aliena po svém a nemůžu říct, že špatně. Je to jen další skládačka do tohodle Vesmíru, který mě tak baví. Sigourney je jako vždy perfektní (však taky ne za tři díly). Nemůžu se ale zbavit dojmu, jako by trojka moc nepasovala. Akce je komorní (pokud se dá akcí vůbec nazvat). Vetřelec trochu jiný a jsou jiný i pravidla. Strachu a mrtvol ale dostaneme dostatek. Jen konec bych možná udělal jinak (a nebo nechal Ripleyovou už nadobro). ()

Luxocculta

Příběh třetího dílu nijak neurazí. Úroveň animace vetřelce mi ale trochu připomněla film Srdečný pozdrav ze zeměkoule s pány Lasicou a Satinským, kteří se chvílemi měnili na kreslené zelené mužíčky. Tam to ale vzhledem k žánru (komedie) i roku (1982) bylo pochopitelné. ()

holub109

První polovina je opravdu skvělá a co do atmosféry se blíží úplně prvnímu dílu. Ta druhá je bohužel jen průměrnou vetřelčí naháněčkou s občas ne úplně dobrými triky. Hlavně v porovnání se svými předchůdci trojka dost ztrácí. Kdoví, jak to mohlo dopadnout, kdyby měl Fincher trochu volnější ruku. 69% ()

GTS_PUNK

Ripley (Sigourney Weaver) sa po havárii svojho vesmírneho modulu ocitá na väzenskej planéte Fury 161. Zranená a dezorientovaná tuší, že pád modulu nebola náhoda, ale že ho spôsobilo niečo zvnútra. Jej najhoršie obavy sa čoskoro naplnia, keď zisťuje, že na palube, a teraz už aj na planéte, sa nachádzal "starý známy" Votrelec. Boj o holý život sa tak znovu začína, tentokrát však nie pre Ripley, ktorá v sebe nesie pokračovanie rodu xenomorphov. Po vynikajúcich a legendárnych prvých dvoch dieloch série a dvoch režiséroch, preberá tvorcovskú štafetu David Fincher a divákovi sa snaží ponúknuť podobnú vesmírne zabijácku nálož, akú mal možnosť sledovať v predchádzajúcich dieloch. Bohužiaľ, už od začiatku je jasné, že podobnú kvalitu rozhodne film mať nebude. Divák by bol rád, ak by videl kvalitatívne ešte lepšiu záležitosť, ale na túto skutočnosť by mohol čakať márne. Po hodoch prichádza bolesť brucha a tak je tomu aj v prípade tretej časti série Alien. Kvalitatívne smerujú dolu všetky aspekty - príbeh, obsadenie, spracovanie, kamera, efekty a v neposlednom rade samotná atmosféra celého snímku. Nosný pilier filmu - príbeh, situovaný do priestorov vesmírnej väznice, je už od začiatku veľmi nemastný-neslaný. Samotný dej toho veľa zaujímavého neponúka a takisto mu chýba výraznejšia zápletka, ktorá by diváka naplno zaujala. Xenomorph sa už môže zdať "okukaný" a bez riadnej zápletky sa s ním ťažko pracuje. Rovnako ako sa ťažko sledujú jeho animácie, ktoré v dobe vzniku filmu začínali do kinematografie čím ďalej, tým viac prenikať. Zatiaľ, čo v predošlých dvoch filmoch Votrelca predstavoval herec oblečený v jeho masívnom kostýme, tu, až na výnimku nekoľkých záberov, je Votrelec vytvorený počítačovou animáciou, ktorá je na pohľad nie veľmi peknou záležitosťou. Okolo jeho postavy vidno nedokonalé hrany, miestami zlé nasvietenie a celkovo zlý, sekaný pohyb, ktorý najviac vynikne pri behu. Ten je tu niekoľkokrát navyše zobrazený dolu hlavou, spomalenou kamerou. Tá je inak viac-menej v pohode, ale práve tieto zábery jej uberajú na celkovej kvalite. Nevýraznému príbehu herecky znovu dominuje Sigourney Weaver, tentokrát obklopená menej známymi tvárami strieborného plátna. Z väzenskej skupiny planéty Fury 161 divákovi zrejme najviac utkvie v pamäti Charles S. Dutton v roli post-apokalyptického kazateľa, ochotného sa Votrelcovi postaviť v najdôležitejšej chvíli. Alien³ sa veľmi vymyká nastolenému trendu celej série. Kvalitou výrazne zaostáva za svojimi predchodcami a divákovi nedokáže ponúknuť filmový zážitok, aký by možno očakával. Nezáživnosťou príbeh ako keby odsúval vesmírneho zabijaka na druhú koľaj a prezentoval sa ako akýkoľvek vygenerovaný sci-fi film. A keďže väčšina podobných filmov sa pohybuje v kvalitatívnej rovine priemeru, to je aj miesto, kam možno zaradiť práve tento vesmírny počin. Pritom jeho námet, výprava či dĺžka ponúkajú potenciál, ktorý však nie je ani zďaleka využitý naplno. A to je v tomto prípade obrovská škoda. ()

mirra66

Depresivní prostředí, odpad lidstva a vetřelec. Před komentářem jsem si dal s filmem raději rande a musím kriticky říci, že Covenant ve spojitosti s Prometheem na mě dnes působí silněji. Takže hvězd dávám stejně, ale procenty trošičku pošetřím, závěr: 70% ()

Grogan

No, špatné to není, ale dvojka i čtyřka se mi líbila víc. Líbí se mi, že každé pokračování bylo pojmuto trochu jinak, tady bylo hodně té depresivní atmosféry, vcelku slušná naháněčka v komplexu, Sigourney tu hrála asi nejlíp ze všech dílů, hodně efektivní konec. Moje největší výtka u tohohle filmu jsou charaktery postav - s výjimkou asi 4 lidí (z nichž polovina je odstraněna velmi brzy) mi všichni vězni přišli totálně zaměnitelní a nevýrazní, takže se i přes slušně natočenou honičku nedostavil žádný extra pocit zájmu či napětí, když jsem ani netušil, který vězeň to zrovna schytal. ()

Shaddy1

Po vynikající dvojce velké zklamání v podobě třetího dílu. Atmosféra ve vězeňských docích sice byla poměrně depresivní, ale tématu o náboženském fanatismu a životě trestanců v hierarchii vězeňského řádu, se věnovalo až příliš mnoho času. Alien tak zde hrál až překvapivě druhé housle. Zastávku na Fury 161 bych ze 180 min zkrátil na 90 min a poté by mé hodnocení bylo vyšší. ()

Baron Noktur

Po každej stránke nefungujúci film, z ktorého jasne cítiť mix rôznych nápadov objavujúcich sa počas predprodukcie a samotného problémového natáčania zoskupených do jedného celku, aj keď to nemá žiaden zmysel. Príbeh je neuveriteľne hlúpy s postavami, ktoré snáď parodujú sami seba. Keď sa tak zamýšľam, dobre by pasovali do Mad Maxa, no nie preboha do Votrelca! Vôbec celý nápad hodiť dej do nejakej zapustošenej väznice niekde na okraji galaxie a zabiť Newt a Hicksa, za to by si zodpovední scenáristi zaslúžili kriminál. Vďaka tomu má film veľmi céčkový nádych 80tiek. Efekty sú priemerné, hudba je neuveriteľne zlá (záverečné titulky som kvôli tomu rámusu nedokázal ani dopozerať do konca a to je už čo povedať). Hlúpy scenár, hlúpa réžia, hlúpe postavy, hlúpa hudba. Hlúpy film. ()

gemi

Komorní jako jednička, ale méně futuristické a více postapo. A taky méně atmosferické, tedy i zábavné. Vetřelec je tu všeho všudy taky jeden, ale v otřesném CGI provedení, které je dnes už nedívatelné. Chtělo by to remake. ()

Hashirama

Nesmrtelná mrdka z vesmíru se vždycky někde záhadně objeví a všechny rozseká. Takto sofistikovaný námět je ve více než 90 minutové stopáži prostě neobhajitelný, stejně jako způsob, jakým jednotliví tvůrci zahazují nastolený koncept a ohýbají ho svým směrem. Budiž Fincherovi ke cti, že se vynikajícím designem kulis a výpravou přibližuje ke Scottovu originálu, a vsazuje do ní živé a zajímavé postavy a neujíždí si na military a rádoby macho patině s vojáčky, kteří jsou úplně k hovnu, jako železný Jim. Přesto hezké obrázky a ikonické monstrum neutáhnou dvouhodinovou dokola omílanou zápletku, které se dostane širšího příběhového pozadí a onoho loru až v posledních deseti minutách, a do té doby jen unyle přešlapuje na místě. Klíčové scény samy o sobě fungují (navzdory bolestnému koketování s CGI), ale pojivo mezi nimi je jen natahovaná vata, která nic zásadního neřekne. Rozhodně zábavnější uchopení než od Camerona, ale ke Scottovi se Fincher nepřibližuje...a přitom stačilo vzít nůžky a pořádně to prostříhat. ()

rublik05

Třetí pokračování a třetí režisér. Po temné jedničce Rydleyho Scotta a fantastickém akčním nářezu od Jamese Camerona zde máme poněkud komornější zpracování tehdy začínajícího Davida Finchera, které pro mě bylo velkým zklamáním, jelikož nepřináší absolutně nic nového a jen vykrádá motivy ze svých dvou předchůdců. Nemohu však opomenout zajímavý námět, také se mi moc líbily drsné a temné lokace, které vytvářejí hustou, místy až děsivou atmosféru. Rovněž mě zaujala dobrá práce s kamerou a obstojné efekty. Očekával jsem ale mnohem propracovanější a hlavně poutavější děj, více drsných a akčních scén a vlastně i více vetřelce, který mě tentokrát nikterak nezaujal. Vetřelec 3 mi přijde jako zcela zbytečné pokračování, které nabízí pořád dokola to stejné, jen v jiné lokaci a s jinými postavami. Alespoň ta Sigourney Weaver je stále stejná drsná baba, má pořád nepřehlédnutelné charisma a film docela dobře táhne. Nicméně jsem čekal daleko víc. 6/10. ()

Hellknight12

Na úvod je k tomuto filmu dobre povedať, že skoro nevznikol. Takže ako tento film zlepil D. Fincher je docela kvalitné aj, keď to má dosť chýb. Príbeh sa odohráva vo väznici. Čo je docela veľká zmena oproti prvým dvom filmom. S. Weaver tu hraje skvelé ale bohužiaľ zvyšné výkony sú priemerné. Príbehovo ma to až tak nezaujalo ako prvé dve časti. Ale aj tak mám tento film zo série v celku rád. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Nix

Tohle byla katastrofa teda. Nemá to už se značkou nic společný, i když tam vetřelec je, ale všechny postavy, dialogy a vše okolo je absolutně nezajímavé a nudné, ani herecké výkony mne neoslnili, no je lepší na tohle zapomenut. ()

junxi91

Pustil jsem si samozřejmě prodlouženou verzi a nebylo to zlé, akorát od Davida Finchera bych očekával asi něco více. Film navazuje na předchozí film Vetřelci. Na palubě vesmírné lodi Colonial Marine Sulaco se vylíhne z vejce přisávač. Začne požár a lodní počítač vypustí únikový modul s Ellen Ripleyovou, holčičkou Newt, Hicksem a androidem Bishopem, všichni čtyři jsou hibernováni v sarkofágu. Pouzdro přistane na Fiorině "Fury" 161, což je slévárna a vězení s maximální ostrahou pro sexuální delikventy. Vězni se dostanou k přistávacímu modulu a jeho cestujícím. Dva vězni dotáhnou na kafilérku mrtvou krávu. Hlavní lékař věznice Murphy probudí Ripleyovou a informuje jí, že je jedinou přeživší. Vězeňský dozorce a velitel Harold Andrews říká, že přítomnost ženy mezi mužskými sexuálními delikventy bude mít špatné důsledky. Ripleyová tlačí na Clemense, aby provedl pitvu Newt, protože může mít "choleru", která by mohla zlikvidovat všechny obyvatele Fury. Pak trvá na tom, aby všechna těla byla spálena. Během pitvy není nic objeveno a během pohřbu a kremace má projev kazatel a duchovní vůdce Dillon. Místní vězni totiž věří jakési křesťanské fundamentalistické apokalyptické víře a Dillon je jejich duchovním vůdcem. Mezitím z mrtvé krávy vyleze čtyřnohé mládě vetřelce, takže je zaděláno na průser. Ripleyová se vydá na skládku, kde je vrak modulu a vytáhne z něj zbytky androida Bishopa. Při tom se jí pokusí znásilnit čtyři vězni, ale Dillon ji zachrání. Zajímavé, že i přes svůj nový účes - oholenou hlavu - byla pro vězně přitažlivá. Ripleyová na ošetřovně aktivuje Bishopa a od něj se dozví, že Společnost Weyland-Yutani věděla o přítomnosti přisávače na palubě Fioriny. Vetřelec začíná růst a také vraždit - nejprve vyděsí Murphyho ve větrací šachtě, který skončí rozsekaný ve větráku, a pak během služby zlikviduje Boggse a Rainse, zatímco Golic to přežije a zblázní se ze setkání s tou bestií. Ripleyová konečně informuje ostatní o svých předchozích setkáních s Vetřelcem a navrhuje jej najít a zabít. V kolonii však nejsou žádné zbraně a jedinou nadějí je záchranná loď, kterou pro Ripleyovou posílá korporace Weyland-Yutani. Clemens se s Ripleyovou velice sblíží a když jsou spolu na ošetřovně, tak je přepadne Vetřelec a doktora zabije. Ripleyová spěchá do jídelny varovat ostatní, ale Andrews jí nevěří a hned poté, co bagatelizuje hrozbu, tak jej Vetřelec vytáhne do větracího otvoru a ukáže mu, že Ripleyová fakt nekecá. Ripleyová má plán - vězni rozetřou hořlavý toxický odpad do větracích šachet a pak jej zapálí, aby vyfoukli Vetřelce ven. To díky Vetřelcově všudypřítomnosti nevyjde a dojde k předčasnému vzplanutí, které zabije několik vězňů. Ripleyová se dostane na rentgen, kde jí snímkuje Aaron a vidí, že v ní roste embryo Vetřelcovy královny! Z komunikace se záchrannou lodí zjistí, že Weyland-Yutani chce přeměnit Vetřelce v biologické zbraně. Je to obrovský průser, Ripleyová se sice stane imunní vůči Vetřelcově zabití, ale ostatní vězni umírají jako mouchy. Žádný plán nevychází a navíc chce společnost Vetřelce využít místo toho, aby jej po právu zlikvidovala. Podle mě je to tento díl slabší, než ty předchozí a některé scény se vyloženě vlekly, zatímco tam vězni zmateně pobíhali po stanici a Vetřelec je likvidoval jednoho za druhým. Ale zase se dozvíme něco o Bishopovi a o jeho stvořiteli a o tom, že Vetřelec se nedá zabít roztaveným olovem nebo to, že není dobré uvolňovat pomateného a svázaného Golica z lůžka, protože bude mít chuť Vetřelce znovu vidět, i když se jej povedlo zavřít do utěsněné haly s jedním uzavíratelným vchodem. () (méně) (více)

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?