S.U.E.S.

Třetí vetřelec má tu nevýhodu, že je z trochu jiného těsta než jeho předchůdci. Není zde pořádná akce, v podstatě tady nejsou žádné sympatické postavy a tudíž kromě Ripleyové nemáte komu fandit, a zároveň se ani pořádně není čeho bát. Dokonce ani vetřelec nepůsobí děsivě v záběrech, ve kterých je udělaný počítačem. A to všechno bylo způsobeno zřejmě už problémy během natáčení. Jednou věcí má však trojka navrch oproti zbývajícím dílům. A to je surová atmosféra vězení. Tam kde jednička sázela na to, že nevíme do čeho jdeme, tam už trojka plně počítá s tím, co proti sobě máme. Žádné zbraně a žádná pomoc. Jenom beznaděj a vidina toho, že zde všichni zemřou zapomenuti. V tom je ono kouzlo trojky, která je spíše thrillerové drama než akční horor. Pozn. SE edice je sice zajímavá ale v podstatě kromě scény chycení vetřelce nijak děj neovlivňuje. Naopak svojí délkou může dokonce začít nudit. ()

Jajar

Tenhle film šel totálně mimo mě. Atmosféru strachu, hnusu a úchylnosti sice vystihl Fincher perfektně, bohužel ale neměl třetí díl Vetřelce vůbec pod kontrolou. Povedené scény střídají klišé a snímku chybí pořádná koncepce. Celé to působí spíš jako rychlokvaška. Fincher tady ještě neměl možnost ukázat světu svoje schopnosti. ()

PEZ

Tretia cast, treti reziser, tretia trefa do cierneho (votrelca :)). Neuveritelne roznoroda a pritom kompaktna trilogia (alebo quadrologia? ;)) David Fincher napriek vsemoznym problemom s producentami, budgetom etc, natocil tak iny a pritom stale tak skvely film. Atmosfera, kamera, napatie a dalsi posun vo svete Ellen Ripleyovej. Sigourney Weaver sa pre tu rolu narodila. Mimochodom, bavime sa o Assembly Cut, ktora je o 30 minut dlhsia ako Theatrical Cut, ale hlavne je podstatne prestrihana a ovela blizsia Fincherovej vizii. Paradny filmovy debut (vtedy uz ostrielaneho rezisera A-ckovych videoklipov). ()

hribisko

Vetřelec má hlavu jak koleno ve všech filmech a nic, ale když si ji vyholí Ripleyová (hlavu), tak je z toho hned haló. ()

Ondr@932

Pokračování vetřelce je pořád dobré a obstojné, ale už ne tak kvalitní jako jednička a dvojka. Ani ty hororový prky či hororová atmosféra už tam skoro žádná nebyla. Přišlo mi to spíš jako akční sci-fi thriller než jako horor. Ale i tak dobrý ... ! 70% ()

tranquill

Ne, nebylo to úplně ono, ta "atmosféra" předchozích dvou filmů tam nebyla. Spíše to bylo postaveno na té "postapokalyptické" věznici, ale to jsme někde jinde... ()

Jakubik

I mistr tesař se někdy utne. I když ne úplně. Pominu-li okolnosti za kterých film vznikal musím napsat, že je film opravdu dobrý. Má hutnou atmosféru, dává Alienovi nový rozměr a takový apokalyptický feel. Režisérská verze je zbytečně dlouhá. Sice je děj komplexnější, ale zároveň trochu drhne spád. Krátká verze je zase ořezaná. Chtělo by to něco mezi  Co mi teda vadilo byl dvojí vizuál vetřelce. Když to byla loutka tak to vypadá prostě přirozeně ale když byl nějaký akčnější záběr a byl vetřelec počítačový tak to působilo dost béčkově. Berte to jak chcete ale buď horší čtyři nebo lepší tři… ()

Schlierkamp

Americký sci-fi thriller navazující na předchozí dva veleúspěšné díly, jehož režie se tentokrát ujal D. Fincher. V hlavní roli se opět objevuje poručík Ellen Ripleyová (S. Weaver), která nouzově přistane na nehostinné planetě Fiorina 161, jež slouží jako vězení pro nebezpečné násilníky a zločince. Brzy začne být zřejmé, že s sebou přivezla nevítaného parazita, z něhož se známým způsobem stane odporný vraždící netvor. Neohrožená Ripleyová, s oholenou hlavou pro potlačení ženskosti a zmírnění už tak vysokých násilných sklonů mezi trestanci, se pokusí nemilosrdnou příšeru svým důvtipem zničit, ačkoli v průběhu snímku zjistí, že i ona je nakažena zhoubným parazitem. Jeden z prvních snímků teprve třicetiletého Finchera svým stylem připomíná původní veledílo R. Scotta, neboť na rozdíl od Cameronova klenotu je v něm kladen důraz na temnou atmosféru a pomalejší tempo s omezenými akčními scénami. Bohužel je záhy patrné, že první dva filmy o vetřelcovi nasadily případným pokračovatelům laťku příliš vysoko a přestože se autoři snažili vymyslet obstojný scénář a přiblížit se kvalitám předchozích snímků, jejich úrovně se jim dosáhnout nepodařilo. Hlavní nedostatek spatřuji v málo zajímavých postavách, a pokud mě už některá postava zaujala, odešla ze scény příliš brzy, zejména mám na mysli vězeňského lékaře Clemense (Angličan Ch. Dance), s nímž se dokonce Ripleyová stačila milostně sblížit. Další výraznější postavy představoval arogantní velitel základny Andrews (B. Glover, nápadně podobný s českým hercem P. Nečasem) a charismatický zločinec Dillon (Ch. S. Dutton), jenž se v závěru zaslouží o zničení mimozemského predátora. Zbytek postav byl doplněn nevýraznými a nepříliš duchaplnými zločinci. Způsob likvidace vesmírné příšery namočené do roztaveného olova jeho následným ochlazením se mi též nezdál příliš věrohodný. Toto dílo bohužel nemohu hodnotit příliš vysoko, neboť ho vnímám jako zákonitý kvalitativní sestup od mimořádně zdařilých předchůdců. ()

Razzor_82

Velkolepé pokračování a další perfektní díl do kultovní skládačky. Bravurní kamera v tunelech z pohledu Vetřelce, kterého se snaží vězni vlákat do pasti. Akce bez střelných zbraní má své kouzlo a prostředí se prokousalo do inovace. Špinavější a syrovější akce přerůstá až v brutalitu! Ripleyová má stále jiskru v oku a působí zde dokonce i svůdně. Ale i tak o hvězdu níž než předchozí dva skvosty. 7/10 ()

Dienzenhofer

Hrozný scénář, který porušuje několik pravidel předchozích dílů. Skvělé finále a závěr. Skvělá Sigourney a Charles(škoda že umřel tak brzo). Poměrně dobře zrežírované až na pár scén. Dobré vedlejší postavy, i když nemají bůhví jaký prostor. Některé triky nevypadají úplně moc dobře. Film vás rozhodně nebude nudit. ()

Biopler

Votrelec sa dostane proste všade. Tvrdenie sa opiera o záverečné blúdenie v labyrinte, lebo som veľmi nepochopil ako je možné, že stále sa niekam vopchal. Takto o kúzlo prichádzajú fajnové hrátky s kamerou, ktoré ozvláštnili ináč jasne letiaci šíp deja v jeho samotnom závere. Scenár, ktorý si neodpustil klišé hlášky, sa tiež smerom k záveru zlepšoval, ale skôr dojem len spriemeroval. Fincher hovorí už hneď v úvode, počas titulkov, to je veľmi chytré... akože dávaj pozor, aby ti niečo neušlo. Má gule a v polke filmu odprevadí dovtedy dôležitú postavu. Finálne zúčtovanie s postavou Ripley je tiež hodné pochvaly. Dielo však pôsobí trochu kostrbato, no režisér sebe ako debutantovi, ináč s rozprávkovým rozpočtom, ani ságe nerobí hanbu. Poctivé 3*. ()

Hpatrik

Jednička měla vyjímečnou atmosféru, dvojka nabušenou akci, třetí díl nemá ani jedno. Chování postav je mimo mé chápání a příběh vůbec nedává smysl. Vyjma Sigourney a Charlese Dance je tu brakový casting, efekty kterých je tu pomálu vypadají hrozně i na svijí dobu, akce nepřehledná, hudba je unylá a nefunkční. Pro mě úplně bizarní film, ve kterém nefunguje vůbec nic, dokonce i postava Ripleyové byla zadupána do země. Nemám slov. ()

MilesTeg

Můj nejoblíbenější "vetřelčí" film, a to jsem ještě neviděl directors cut, který je prý ještě lepší. Ukončení trilogie, jak má být. Vzkříšení je už něco jiného, protože Ripleyová už není Ripleyová. Dal bych si ho i do desítky nejoblíbenějších filmů v profilu, ale to "na třetí" prostě zamezuje vyhledávání. ()

LordMysti

Film nedosahuje kvalitou k prvním dvěma dílům, i přes to je to parádní podívaná. A na to, že se jedná o třetí pokračování tak veleúspěšného filmu se to myslím povedlo. Čekal jsem totiž větší propadák a film mě příjemě překvapil. Prostě i díky námětu lepší průměr. ()

Sosak

Fincherovo zpracování legendy. Docela se to povedlo, i když Fincher sám má na víc...možná za to můžou omezení, která musel dodržovat během natáčení, ale občas to prostě byla nuda. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?