silentname

"Alien 3" je pre mňa moment, kedy sa začínajú veci trošku otáčať nesprávnym smerom. A nemyslím si, že to leží na pleciach Davida Finchera, lebo ako všetci vieme, podarilo sa mu natočiť veľmi veľa vynikajúcich filmov. A ja osobne by som nemohol povedať, že "Alien 3" je zlým filmom, no rozhodne to nie je film, ktorý by som si niekedy pozrel znovu. V prvom rade tu je oveľa menej zaujímavých postáv, celkové situácie ma tu nejako neberú a film má málo momentov, ktoré sú veľmi zaujímavé. Čo funguje. Scénky medzi Ripley a Clemensom. Oni dvaja sú podľa mňa najviac zaujímaví v tomto filme a najmä vďaka nim je to relatívne okey. Dobrou postavou je aj Dillon. No potom tu máme ľudí ako sú napríklad Andrews, ktorý je viac otravný, než je nutné a jeho osobný "yes man" Aaron. A hoci sa od neho dočkáme neskôr trošku viac, tieto postavy som skutočne nemusel. Celkovo to boli pre mňa akési biedne elementy. Atmosféra tohto filmu je slabá a jediné miesto, kde sa to konečne začína meniť a dočkáme sa niečoho je záverečný súboj v posledných 30 minútach, kde sa rozhodnú väzni dostať votrelca do žeravého olova. A je tu pár skvelých záberov kamery, kde votrelec naháňa väzňov a celkovo aj atmosféra v týchto častiach konečne funguje a dočkáme sa niečoho, čo spraví postavy o niečo zaujímavejšie a najmä aj film konečne začne viac pracovať s tým, čo má v rukách. Okrem toho je ale podľa mňa film dosť nudný, slabo spracovaný a najmä som sa doň ani raz nedokázal ponoriť, lebo som mal stále pocit, že sú v ňom scénky, ktoré som už videl v iných filmoch, alebo nepriniesol nič zaujímavejšie oproti svojim predchodcom. Možno okrem jednej veci ohľadom Ripley, no nebudem zachádzať do spoilerov. Celkovo je to pre mňa okey film s uspokojivým finišom, no neviem si predstaviť, že by som si niekedy tento film pozrel znovu. Jednoznačne slabší prínos do "Alien série". A je to smutné, že to prichádza po tak vynikajúcom filme, aký sme tu mali naposledy. Hodnotenie: C+ ()

Bachy

Těžko se hodnotí tahle patlanina, kdy režisérův původní záměr je totálně zadupán. A když se pak člověk dozví, co všechno chtěl Fincher jinak a ve všem souhlasí, je mu třetího Vetřelce trochu líto. Hrozně rád bych pořádnou scifi od Davida, ale tohle se povedlo jen tak z poloviny. Není to konina, jen to není úplně ono. A škoda, že místo psa nezůstala kráva. Divil bych se, kdyby se ona na začátku filmu dívala do kokpitu. ()

klerik

Neprávom ohováraná časť, ktorá po jatkách vo Votrelcoch opäť ukľudnila vody. Fincher sa ešte učí (ale aj tak je skvelý), Sigourney tu vyzerá najviac cool, kamera je skvelá a atmosféra krásne tiesnivá... Odporúčam predĺženú verziu s kravou miesto psa... ()

Chrustyn

Podle mě nejslabší díl z celé série. Ripleyová se tentokrát dostává do vězení plného nadržených vězňů (kteří neviděli ženu několik let) a jednoho "nadrženýho" vetřelce (který chce všechny zabít). Fincher sice filmu dodal svojí typickou atmosféru a posledních cca 20 minut filmu je fakt napínavých ale celý to je takový trochu divný a i ten vetřelec byl podle mě přesunut na vedlejší kolej. Doporučuji shlédnout rozšířenou edici, která je o něco lepší. ()

SeBig

po skvělých a nabitých dvouch dílech přichází nudná trojka..vedou se tam jen bezduché řeči příběh moc zdlouhavý a opravdu nudný čekal jsem víc a navíc už je to trochu klišé takže...čekal jsem víc a hlavne jsem čekal že budou lítat kulky proudem né bohužel nic takovýho opravdu bezduchý díl a asi nejslabší...2 hvězdy za Ripleyvou a za Bishopa který to aspon trochu ochutil. ()

Lenny.M

Svět trestanců mi nebyl moc po chuti, ale zase to mělo svoje kouzlo jako každý díl a jsem ráda, že bylo upuštěno od té extrémní akce! ()

LaciLC

Jeden z prvých a kvalitatívne aj najslabších filmov Davida Finchera, ktorý dnes už rozhodne patrí medzi mojich obľúbených režisérov. Tretieho Votrelca som videl zo série ako posledného. To čo robilo prvé dva filmy výnimočnými, tu mohlo byť viacej. Áno, hovorím o atmosfére, ktorú nahradila slušná porcia akčných a šťavnatých scén. Možno to tak vidím len ja. Ostatné je viac než v poriadku, bohužiaľ som nevidel ten spomínaný režisérsky zostrih. Zatiaľ je to tak na ***. ()

Hellblazer

Nedocenený klenot quadrilogie. Každá časť je iná, zatiaľ čo jednotka sa vyznačovala hororovou atmosférou, dvojka čistou akciou tak trojka ponúka pekne depresívny zážitok. Pre mňa jednoznačne najlepšia časť. A to čo spravili s mladou kamarátkou Ripleyovej sa asi Cameronovi nepáčilo ale mne áno :-) ()

Scalpelexis

Nevýrazné. Zdá se mi, že hodnocení se tu automaticky přidává jen za Fincherovo jméno. Bohužel mě třetí Vetřelec nijak nevytrhl, zdaleka jsem se tak nebál, jak v prvním, tak i v porovnání s druhým, akce se moc nekonalo (ale honička v bludišti nebyla špatná), vetřelec zabíjí iracionálně a vypadá oproti svému 6 let starému předchůdci hodně z formy. Dokázal jsem si to představit víc hororovější, prostředí věznice bezbraných věznů k tomu přímo vybízí, ale ani to se úplně nepovedlo. Přes všechna tato negativa hraje klasicky prim Sigourney Weaver, slušná kamera, ucházející hudba a hlavně velmi dobrý konec, který u mě film vytáhl o tu jednu hvězdu víc. ()

heyda

Tak na tento díl mám nejděsivější vzpomínky. Viděl jsem ho poprvé asi v 11 letech a to jsem se na něj díval sám u babičky. Asi po 25 minutách jsem byl tak vyklepanej, že jsem to musel přepnout na reklamu nebo tak něco. Takže filmový zážitek z tohoto dílu byl pro mě sice krátký, ale obrovský. Po několika opakovaných zhlédnutí v pokročilejším věku si stojím za 5 hvězdičkami. ()

jojinecko

Alien 3 je opäť skvelá "podívaná" a tých 145 minút (special edition) uplynie neuveriteľne rýchlo. Fincher síce bol produkciou obmedzovaný, ale aj tak sa mu podarilo výborne skĺbiť atmosféru neprekonanej jednotky s akciou typickou pre druhý diel, tak aby si pri tom zachoval vlastný ksicht... ()

mcb

Na Finchera dostatečně podivné, ne-li podivuhodné. Kamerové a jiné technické vychytávky má sice zmáknuté na jedničku, ale ve výsledku je třetí Vetřelec příliš béčkový (jak dějově, tak stylizací) a velmi nadsazený. Přesně chápu záměr, ale v kontextu celé ságy vyznívá poněkud do strany, všechny ony propriety jsou spíše negativním přínosem. Zároveň už pracuje s přílišnou překombinovaností děje a za každou cenu se snaží prohloubit vetřelčí vesmír do dalšího rozměru. Při srovnání s "obyčejnou" jedničkou je toto už jako odvrácená strana Měsice. Osobně bych to přirovnal k nedávnému Quantum of Solace. ()

Stanislaus

Na třetím Vetřelci je ihned znát, že na režijní stolici sedí úplně někdo jiný. Zatímco Scott je výpravný a Cameron rozmáchlý a megalomanský, tak Fincher rád točí zejména v exteriérech a zaměřuje se hodně na postavy. Design nestvůry je také o poznání odlišný a musím říct, že mě i jeho vyřešení chvílemi dost štvalo, stejně jako přílišné používání "stropních" scén s vetřelcem. Zkrátka jednička byla průlomová, dvojka legendární a trojka už prostě nedokázala udržet tak vysoko položenou laťku, ale i tak nechci tvrdit, že by šlo o nějaký velký průšvih. ()

Nettrass

Při dlouhé cestě se Ripleylová i Vetřelec nudí, tak vytvoří nový vztah a otěhotní ( Ripeyová ). Adoptivní holčička z předchozího dílu to špatně nese a radši umře. Zamilovaná dvojice si bohužel za hnízdečko lásky zvolí špatnou planetu ( slouží jako vězení ). A tady začíná film. Ripleyové se prostředí pro budoucího potomka nezamlouvá a tak partner Vetřelec dělá vše pro to, aby ho kultivoval a zbavil největších kriminálníků. Nakonec má toho ale dost, dá si dvojitou sprchu a odebere se do Věčných lovišť. Ripleyové se tím zhroutí celý svět a tak odejde za ním. Nedivím se jí, taky bych nechtěl vychovávat dceru a Matku v jedné osobě na nekulturní planetě a ještě bez manžela... ()

sharky

David Fincher prostě netočí špatné filmy, vyžívá se v nechutnosti a klaustrofobní atmosféře a důstojně kráčí ve šlépějích svých slavných předchůdců. ()

Ivoshek

Jednička byla strašidelná, dvojka byla krvavo-slizová, trojka je taková nějaká divná. Ne, že by to nebylo strašidelný, ale nemá to moc drajv. Fincherova záliba v temnu je vidět celkem dost. Celkově - je to docela dobrý, ale na jedničku ani na dvojku to nemá. ()

anais

Nejhůře hodnotitelný díl série. Nejprve to jsou chyby produkce, jelikož do posledního okamžiku nebylo jasné, podle kterého scénáře se film natočí (scéna se stavěla pro úplně jinou zápletku). Zvolenému příběhu tak chybí ještě jedno dvě scénáristická přepisovací kolečka, která by z depresivního a rozhodně nosného námětu smyla béčkový odér. Tomu dopomáhá i příšerné použití počítačových triků, které spolehlivě kazí dojem z vynikajících Gigerových fyzických modelů. Druhým problémem, už dost subjektivního charakteru, je krutý a razantní škrt za Cameronovým happyendem. Všechno, z čeho jsme se na konci minulého dílu radovali, tady vezme za své během prvních pár minut, a pro diváka je těžké se s tím smířit, podobně jako pro hlavní hrdinku. Už nejde o boj vetřelce a Ripleyové, třetí dějství je o jejím pomalém a bolestivém konci, o utrpení a osvobození v náručí ohnivé lázně. Fincherova režie je skvělá. Od začátku vbuzuje pocit jako by se příběh odehrával v prostorách jatek. Nejprve (v DC verzi) sledujeme zrození vetřelce z býčí zdechliny, načež se pomyslným dobytkem na porážce stávají trestanci - krev stříká po stěnách v litrech, všichni jsou spocení, špinaví a vyholení (což je dělá vizuálně ještě víc zranitelnými). Hlavně první polovina kde se budují vztahy mezi trestanci a Ripleyovou má velmi silnou atmosféru a svou vypjatostí si nijak nezadá s tím nejlepším z předchozích dvou dílů. V druhé polovině se to ale zvrhne v trochu chaotické pobíhání po temných chodbách, a atmosféra o dost klesne. Fincher natočil plnohodnotnou část kultovní série, svou vlastní, originální vizi. A to i přes nedotažený scénář, nejasnou celkovou koncepci, mizerné triky a všechny další klacky, které mu realita naházela pod režisérskou stoličku... ()

poz3n

Po konci filmu jsem si přečetl, že "kraví verze", kterou jsem si pustil, je ta správná fincherovská, a že jsem tedy asi koukal na podobu třetího Vetřelce, tak jak si ji Fincher představoval. V průběhu filmu jsem však tohle nevěděl a asi v polovině jsem byl šokován tím, jak se ze skvěle rozzáběrované a atmosferické první poloviny, mění film na zběsilou, nepřehlednou a o nechutně digitálního vetřelce obohacenou, patlaninu. Přičítal jsem to právě tomu, že zřejmě v tom momentu Fincher přišel o velení. Takhle jsem však zklamaný ještě víc. První polovina má opravdu dobře našlápnuto a dává vzpomenout na atmosféru prvního dílu. Velká škoda. 6/10 ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?