V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

Pavelos

Hned na začátek upozorňuji - Willa Ferrella nesnáším od "a" až do "z". Jeho humor je mnohem více trapnější než zábavnější.. Bohužel v tomto snímku se pro mě pěkně ztrapnil také jeho parťák Mark, Škoda že k Willovi nedali nějakého stejného ubožáka jako je on sám:-) Co se snímku týká, tak hned první scéna mě neskutečně dostala (očekával jsem nudnou podívanou) a ejhle rozjezd jako hrom.. Bohužel během pár minut se mnohem lepší aktéři poroučí z dvacátého patra rovnou na asfalt:-( a na scénu nastupují již zmínění "blb a blbec".. A podle toho to vypadá, i když pár akčních scén se tam sakra povedlo. Jedna za všechny - prostřih v baru když se šli pořádně vož...:-) Docela se divím, že Eva vzala takovouto roli, protože takovou "domácí kravičku" by dokázala zahrát snad kterákoliv komparsistka:-) Sorry Evo:-)) ()

BreHas26

FBI - Fešné Buchty Inspirují, jediný joke na který nezapomenu, protože celý film nestál za nic. Jediní dva herci, kteří filmu kralovali, byli Samuel L. Jackson a Dwayne Johnson - proto ty 2*. Dokud tam byli tihle dva, bylo to cool, bylo to vtipné a bylo na co koukat, pak zmizeli a díval jsem se na příšerně utahanou nudu, kterou nezachránila ani pěkná Eva Mendes, ani můj oblíbený Mark Wahlberg a už rozhodně ne ten trapný Will Ferrell. ()

PhillM.

Dělat komedii není žádná sranda. V tomto herecky nadupaném snímku se to ale docela daří (ale uznám, že je to sporné - je to otázkou vkusu a stylu humoru, který vyznáváte). Pokud máte rádi Willa Ferrella, tak si to myslím užijete. Samozřejmě co do vtipnosti film ve srovnání s jeho skeči kulhá na obě nohy, na druhou stranu je i zde pár gagů, které jsou na dost široký úsměv. Navíc scénář je sice jednoduchý až primitivní, ale neurazí a příběh se dá vcelku bez újmy snést. Suma sumárum: je to dort, z něhož si vychutnáte pár třešniček, ale na zbytek už zřejmě nebudete mít podruhé chuť. *** No a co dodat k tomu překladu názvu filmu? Já nevím... Někdy si říkám, že někde musí existovat jeden člověk, co je za všechny ty Přepadení ve vzduchu a Prci prcičky zodpovědný. Představuji si ho jako malinkého pána něco kolem padesátky, velmi hubený, napadající na jednu nohu, s výrazným nosem a tikem v oku. Nejraději nosí tílko a trenky. Moc rád bych ho potkal osobně a zeptal se ho, kde bere tu neuvěřitelnou invenci při vymýšlení názvů filmů, které jiní natočili. Takže pokud ho někdo znáte, byl bych vděčný za kontakt... ()

Clavius

Kdyby celý film byl jako prvních 10 minut, kdy na scéně váleli Samuel a Dwayne, tak by to byl neskutečný výplach. Bohužel po přesunu na úhlavní dvojku (Will a Mark) šlo vše do háje. 2* dávám jen za ten akční začátek a skok ze střechy. ()

Skarface

Parádní komedie u které se nenašla ani chvilka kde bych se nezasmál .Prostě musím uznat že přesně takovouhle komedii sem po dlouhé době potřeboval :) žádný nenucený humor ()

waits

No jo, asi budu za troubelína, ale tenhle film zcela splnil moje nároky na odpočinkovou blbinu. Ne, že bych se nějak extra zasmál (scéna v galerii, Keatonovo druhé zaměstnání, Ferrelova píštalka), ale scénář není žádnej propadák a poštuchování Wahlberga a úřednického Fellera, po kterém jedou ženský, mě pěkně vedlo celým filmem. A Eva Mendes, nijak zvlášt muj typ, vypadá tentokrát opravdu dobře. ()

IvcaSammet

Strašná hovadina, ale i přes debilní hlášky jsem se občas dobře pobavila. Hvězdička za sexy Marka a druhá za pár dobrých hlášek. ()

Nolanofil

Pozitívum úvodných 10 minút a duo Jackson/Johnson, no s nimi aj odíde všetko dobré. Na to, že sa jedná o akčný film, je akcia nudná a neprehľadná, na komédiu málo vtipné až trápne a kriminálnu stránku filmu by schoval do vačku aj Walker, texaský ranger. Aspoň že Eva Mendes je stále sexi. ()

Erik7595

Skutočne najlepšia časť z celého filmu je prvých cca desať minút so Samuel L. Jacksonom a Dwayne The Rock Johnsonom, ktoré prekypujú mrštnou energiou, perfektnou parťáckou buddy chémiou, riadnou porciou nadsázky, prehnaného ale skutočne dobrého humoru a dobrej akcie. Keby takto vyzeral film po celý čas, išlo by minimálne o komédiu roka. Avšak po odchode (riadne zvláštnom) The Rocka a S.L.Jacksona zo scény sa dianie plno sústredí na hlavnú dvojicu postáv, Walhberga a Farella, ktorým to spolu až tak nesadne. Ich buddy chémia je slabá a čo je ešte horšie, ani jeden z nich v tomto filme komediálne nevynikajú. Nemal som problém ani tak s ich postavami, skôr zamrzel naplno nevyužitý potenciál Willa Farrella, ktorého napriek tomu, že ho nemusím, tu naopak mi keho postava nevadila. Okrem zúfale mála vtipu filmu chýbal nejaký náboj, drajv, jednoducho niečo, čo by ho napumpovalo. Skutočne som sa už v polovici nudil až tak, že som každých 10 minút pozeral na hodinky. Nezachráni to ani občasná, priemerná akcia. Chcel som sa baviť, dostal som k uzúfaniu nevtipnú nudu, ktorú nezachránili ani herci, ani obstojná (ale ničím výnimočná) akcia. Fakt podarených gagov sú asi tri. Sklamanie, čakal som o dosť viac. 45% ()

Flopik

Film strieda skvelé humorné scény s nudnými. Zasmial som sa pár krát naozaj kvalitne ale to bolo asi celé, škoda že akcia nestála za viac. Na nudný večer super inak priemer. ()

kamil.i

Jedna z najviac prehliadaných komédií po roku 2010 a jeden z najlepších a najnedocenených "buddy" filmov. Úplne vážne, skvelá komédia. ()

Cartmof

Když jsme se s rodinou jednoho večera nudili a v komediích na HBO hledali něco na večer, Benga v záloze vypadali jako ideálka. Člověk se zasměje a další den si nebude vůbec nic pamatovat. Teď ještě, aby přišla ta část s zasmáním... ()

MAJkLSON

Nebýt Jacksona a Johnsona na začátku, byla by to nuda k uzoufání. Celkově však na stejné rádoby-funny-ale-ne-é úrovni jako Poldove s Brucem Willisem a Tracy Morganem. Po skvělých trailerech jsem opět zklamán. P.S. Chci spin-off s Samuelem L. Jacksonem a Dwaynem Johnsonem v hlavních rolích! ()

Druury

Super podívaná... Will Ferrell byl naprosto neuvěřitelnej a spolupráce s Markem Wahlbergem zavinila vznik časované bomby.. Nic mi v tomto filmu nechybělo.. humor byl naprosto dle mého gusta a téměř celý film jsem se popadal za břicho... Zaráží mě nízké hodnocení a proto přidávám jednu hvězdu navíc;) = zasloužených 5* ()

sNeDy

Ona to byla ve finále dost překombinovaná nuda, ale občas se objevil záblesk dobrého humoru. Nic výjimečného, za pár týdnů už si děj nevybavím, na herce nevzpomenu, vtipy nezopakuju. Kdyby nevyšlo před pár dny naprosto geniální RED, možná by to bylo za víc. ()

TaanStari

Únavná snaha rvát do každé druhé scény popkulturní narážku jde na nervy. Wahlberg a Ferrell spolu vůbec nefungujou. Ten film je moc dlouhej. ()

Grizzly

WTF? Co je tohle za úlet? Jako tady fakt neví člověk jestli se má smát nebo jen zírat s otevřenou pusou. Ale co. Já mám rád ujetej humor a tyhle supernetradiční situace řešený psychoušem Farrellem a šílencem Wahlbergem jsou ujetý nakvadrát. Je to trošku jinej humor, ale dalo se :). 60% ()

Meteorista

Will Ferrell je úžasný situační komik. Mark Walhberg je takový univerzální herec, který mě zatím nepřesvědčil, že by mu sedla nějaká úloha ve filmu. Takže hraje obstojně, ale že by někde vyloženě zazářil, to ne. Začátek filmu je značně matoucí, o tom žádná. Celkový dojem z filmu rozporuplný. Nebýt té vlezlé trapnosti, mohl to být slušný komediálně-akční snímek. Takhle je to film na jedno zkouknutí. Škoda, ty efekty byly obstojné a vizuálně to bylo na úrovni. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)