V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

O´Neill

Wahlberg s Ferelem sice válí, a smál jsem se ne jednou, bohužel však se ani tento film s těmito skvělými herci neobejde bez nudných scén. Za mě zatím 3 hvězdičky s tím, že jsem zvědavý na reprojekci... ()

bourec

Začátek člověka navnadí,a pak nic.Ale bylo jasný,že tenhle rejža nenatočí žádnou explozivní krimi komedii,jako třeba Badham,Donner a další borci svýho řemesla.Na prvním místě je hlavně komedie,a to dost ujetá.Nebavilo mě to,humor žádnej,tak jak tady někteří psali,že se mlátili smíchy od začátku do konce,tak já asi dvakrát krátce.Kdyby alespoň Ferrella nachali hrát vola,a Wahlberg zachraňoval tu akčnost filmu,tak ok,ale oba byli přiblblí.Takhle musim konstatovat,že i Poldovi v patách(což je mimochodem spíš slabší krimi komedie),s děsnym M.J.Foxem,fungovala desetkrát víc,než tenhle blábol.40%. ()

Attta

Trochu komplikované vyjádřit pocity z této komedie. Jako téměř každá komedie z produkce USA za poslední dobu je z části ohraná. Naopak oproti jiným komediím "to" zde alespoň nemyslí vážně a vyloženě si z celé společnosti dělají prdel. Už jen podle hodnocení uživatelů, zde můžete vidět, že na každého zanechá zcela jiný dojem. Myslím že po odstranění pár slabších scén by to možná byla komedie, která by stála za to. ()

Rodriguez

Nenáročná tuctová komedie s hvězdami amerického nebe. Na jedné straně tu máme superhrdiny bojující ve městě se zločinem, až nakonec jejich pýcha předchází pád (vyloženě doslovně). A na druhé straně tu máme kancelářskou dvojku, kdy jeden chce vyrážet do ulic za dobrodružstvím, a ten druhý pro změnu chce jen v klidu dosloužit do důchodu u papírů v kanclíku. 80% ()

Rocky88

Tenhle způsob komediálnosti zdá se mi poněkud... šťastný! Totálně ulítlé (narážím tím i na poslední scénu Johnsona s Jacksonem), sypající jednu hlášku a vtipnou situaci za druhou (na záměnu kartáčku s jídlem pro astronauty asi do smrti nezapomenu), i když ke konci už bohužel ztrácí tempo. Každopádně to rád někdy uvidím znova. ()

Streeper

Typická americká komedie, která ničím neurazí, ale nezazáří. Mark Wahlberg a Will Ferrell jsou skvělá dvojka a moc jim to spolu šlape, krásně kontrastují a je to tím pádem vtipné. Eva Mendes byla skvělé rozptýlení a scény s ní mě bavily asi nejvíce. Rozhodně to nepatří mezi ty nejlepší komedie, ale když to budou dávat občas v televizi, tak se na to ráda podívám. ()

J0hny5

Pár výborných i vtipných záblesků, pár trapných a nudných scén. Celý film jede spíš tempem průměrné akční komedie. Hlavní dvojce mi k sobě nějak zvlášť nesedí, nejsem si jistý, že se taková role hodí zrovna pro Marka W. Ale jo za shlédnutí to stojí a člověk se chvílema slušně pobaví. slabší 4, 70%. ()

Flynn

Má to svižný start, který pomalu povadá a povadá :o) Dialogy jsou ve stylu bláznivých střel a podobných parodií, kdy těžko naleznete hlavu, natož patu. Mohli však střed a závěr filmu více vyhrotit a zakčnit. Takhle to bylo spíše o těch nesmyslných dialozích, které pomalu ztrácely sílu. ()

Pajky3

Opravdu nepovedená Buddy movie. Ani pět minut po shlednutí si nevzpomínám na nějakej povedenej vtip. Chápu, že akce tady byla asi schválně přehnaná, ale mě to fakt štvalo. Ferrella nemam rád vůbec, ale Wahlberga můžu. Jenže tenhle film se mu nepovedl. Vážně ne ()

necisty

Tak jak film začal pro mě pomalu i skončil. Po tom co práci Rocka a Samuela převzali pánové Wahlberg a Ferrell to šlo hodně z kopce, doslova mi ztuhl úsměv na tváři. První jmenovaný je ještě v pohodě, Marka mám rád, ale zatím jsem neviděl film, kde by mě bavil Ferrell, ten mě spíš sere. Je to strašně přehláškované, není se pak čemu divit, že se jim občas nějaká podaří a jen tak na ni nezapomenete, ale ten zbytek stojí za starou bačkoru a děj je tak příšerně nalajnovaný, že to nezachrání ani tak skvělé kočky jako Eva a Natalie. ... Jak je možné, že ve filmu vždy po výbuchu odejdou po svých? Je to pěkná hovadina. ... Zase mi vzali boty, co to pořád mají s těma botama? ... Mam tajný dům, o kterém nikdo neví, používám ho jen pro návštěvy svých rodičů a pro prostitutky. Ne zároveň, to by bylo perverzní. ... Kde jsi se tak naučil řídit? V Grand Theft Auto. Hmmm... Tady někdo hrál Grand Theft Auto. ()

Juto

Režisér Adam Mckay to remeselne vie dobre. Prečo mu ten film nevyšiel. Asi kvôli scénaru aj taký dobrý režisér ako on  s tým už veľa nesprávil. 5/10 ()

campix

Benga v záloze jsou celkem slušná karikatura starých buddy akcí. Překvapivě mi zde sedla tzv. ta chemie mezi představiteli hlavních rolí (překvapivě mi Ferrell vůbec nevadil spíše naopak). Jako většina komedií v dnešní době se film nevyvaruje několika velmi hloupých až debilních vtípků, které ovšem vyvažují některé ty velmi povedené. Velmi divný mi přišel hlavně začátek v podání Johnsona a Jacksona jako největších hrdinů, později jak iniciativu přebírá ústřední duo Wahlberg - Ferrell je vše v pořádku. Rozhodně lepší podívaná, nežli tento rok vycházející Cop Out (jeden z hlavních představitelů Cop Out Tracy Morgan se mihne na pár vteřin i v tomto snímku.) ()

Icefist

A já říkám třikrát ano. Na projekci jsem vyrazil ze zdejšího poměrně chabého hodnocení rozladěn, avšak skepse absolutně nebyla na pořadu dne. Na něm byla jedna z nejlepších čerstvě natočených komedií, co jsem za poslední dobu viděl. Fórů tady není pár, ale přímo smršť, která vás nenechá delší dobu v klidu a co zvlášť oceňuji, že jsem se u drtivé většiny opravdu smál a vyhovovaly mi všechny od těch čistě konverzačních, přes vizuální (ožíračka v baru), parodické, až po ty typicky Ferrellovsky extrémně ulítlé. A popravdě moc nechápu zdejší nářky, protože v absolutně našlapaném kinosále se co chvíli smála většina osazenstva a nemyslím si, že by to byl jen můj subjektivní pocit. Minimálně tedy ostrůvek spolučumitelů, lebedících si okolo mě, se bavil náramně. Pocit lehce slabšího místa ve stopáži jsem pocítil jen jednou, takže salva několika vyloženě legendárních frků společně se zbytkem výrazně nadprůměrných nedá míň než 80 %. Oblíbená část- trefení křoví Jacksona s Johnsonem ()

bartias

Svižně natočená komedie se solidními akčními scénámi a pěkným krátkým výstupem Samuela L. Jacksona a Dwayna Johnosona je podivně nekomediální. Vyloženě divoké pokusy o vtipy nepadají na úrodnou půdu, ať už se o ně snaží Ferrell, Wahlberg, Keaton nebo kdokoliv jiný. ()

Radiq

To se zas jednou Ferrell pochlapil. A to nebyla ironie. Byla to totiž jednou po delší době povedená komedie. Ale není jedinej, kdo se o to zasloužil. Wahlberg wáhlel tak dobře, že naposledy takhle vtipnej byl v New Kids On The Block. Scénář byl napsanej tak schopně, že by z toho začal chodit i Christopher Reeve. To znamená - obsahoval fakt vtipné scény, prupovídky i děj a díky těmto vtipným i akčním momentům jsem se nestačil nudit. Výběr herců tady proběhl na jedničku, včetně kdesi zakopanýho Keatona, kterej vstal. "Ze vzorků tekutin a vlasů jsme zjistili, že si v tom autě udělala orgie banda starejch houmlesáků. Zanedlouho poté se tam stavila mývalí máma a porodila na podlaze." Chch. "Tady někdo hrál GTA...". Mužu s klidným svědomím říct, že to stojí nejen za jedno podívání, obzvlášť s bandou kamošů a nějakym tim chlastem to bude prdel ještě větší... ()

tomeek

Ultimátní WTF komedie! Will Ferrell netrapný, Mark Wahlberg konečně snesitelný, úvodní sekvence S.L. Jacksona a "Rocka" nářezová, chlastací scéna v baru fantastická a ten podíl hlášek byl přímo pekelný. Akčnější než Max Payne! Chtěl jsem tu něco citovat, ale nejsem schopný si ani na jednu hlášku vzpomnět :D Hrdé čtyři hvězdy, dlouho jsem se takto u komedie nebavil, a to ani u údajně skvělého Dostaň ho tam. A jednu přece! "Miř na keře!" ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)